Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 132

Tema: Fabia Combi - trebaju mi infrormacije!!

  1. #1
    Poison Ivy
    Guest
    Ja diplomirala i starci mi oce kupit Skodu Fabiu Combi Free 1,4/68KS.
    Jel to O.K. auto? Nek mi se javi netko ko ima iskustva sa ovim autom!!
    Meni super izgleda

  2. #2
    594 krešo
    Guest
    Fabias sdi ima dvije fabije. Možda se uključi u tvoju temu. Ja znam jedino da je mpi motor škodin, malo prerađen ali mislim da su ostali motori u fabiji bolji.

  3. #3
    Poison Ivy
    Guest
    ma znam da je ima boljih motora. mislili smo na Octaviu TDI 1,9/90KS, jer je i ona na akciji (Freelika) ali je dosta skuplja, a meni treba auto za po gradu i dva puta godisnje skoknit do Dalmacije. mislim da mi je to dosta konjskih snaga za ono sta mi treba. ili ne?

  4. #4
    594 krešo
    Guest
    Dovoljno je to ks, ali ja bih se odlučio za vw motore, skuplji su ali mislim da su pouzdaniji od dorađenog škodinog motora i manje troše.

  5. #5
    Silver GOLF VR6
    Guest
    Nije istina da fauW ima bolje motore i da manje troše!Uzmi fabiu SDI jer je bolja i isplativija a i malo troši! a za te pare danas možeš kupit passata 98 TDI-a!

  6. #6
    Poison Ivy
    Guest
    Cek cek. passat? mislis VW? no chance!! Moje znanje o autima dosta je jadno, koliko vec jedna cura moze o tome znati, ali cak i ja znam da su VW-i puno ispod skode, po onom nekom istrazivanju.
    I pliz, znam da bi mi bilo bolje uzeti dizel i jaci motor, ali mene zanima bilo sve sto znate o tome autu, pogotovo od onih koji su ga vozili!
    e da, dali da se isplati uzet multi lock? dodje 500 EUR

  7. #7
    594 krešo
    Guest
    silver sdi motor je vw i ugrađuje se u fabiju a mpi je dorađen škodin motor i samo se ugra đuje u fabiju. ivi tako sam napisao, sve ovisi i koliko novac želiš dati za auto. mult lock je nepraktičniji od alaram, dovoljno je ući u auto stisnuti spojku i odgurati auto u nepoznato. mislim da je alarm pouzdaniji iako lopovi znaju čuda napraviti.

  8. #8
    ŠULE
    Guest
    Ivy to nije OK! Ne znam šta si završila, ni u kojem roku, ali Fabia i to kombi. Nemoj se ljutiti, ja mislim da tvojim godinama i vjerovatno izgledu ima primjerenijih automobila, u krajnjoj liniji mislim da bi svaki drugi bio prikladniji od spomenutog. Samo tako mislim.

  9. #9
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Imam 2 nove Fabije 1.9 SDI Elegance koje su dovezene iz Njemacke i one su malo luksuzno opremljene od one koje se prodaju u HR, CG, BiH....
    Ja inace za Fabiju znam sve kao i za svaki automobil pa eto malo savjeta mada i 594 Kreso je to rekao:
    Skoda Fabia 1.4 MPI sa 68 ks, dimenzije 4222mm sa 1655mm sa 1450mm, medjuosovinjski razmak je 2642mm, obujam prtljaznika je 426 litara odnosno 1226 litara ako preklopimo naslone. Sto se tice kvaliteta mehanike i plastike, komfora, opreme, stabilnosti, drzanja ceste, motora sva je na najvecem mogucem nivou.
    Tebe interesuje motor 1.4 MPI (Multi Point Injection) koji je bio ugradjen u prastaru Skodu 1000 MB (MB- Mlada Boleslava, glavna baza Skode u Ceskoj)i taj isti motor je dosao i do Felicije pa i sad, jedini Skodin trag u Fabiju je taj motor.
    Ima bregastnu osovinu sa strane u bloku motora OHV (over headed valve) koji malo buci posebice u visokim okretajima.
    Ovaj motor od kad je 16-03-1990 presao pod kapom VW-a je bio opremljen sistemom ubrizgavanja MPI marke PITSBURGH ali stare generacije i tako razvije 60 ks ali ako je MPI( i crveno) to znaci da se radi o nesto novi MPI koji sad razvija 68 ks.
    Performanse su solidne:
    0-100 za 15.8 sekundi i Top Speed je 164 km/h. Prosjecna potrosnja je oko 7.2 litara. Motor je nesto zedan pa MPI-ja su komandovali da ubrizga 20 % vise benzina nego kod VW motora.
    Cena Fabije Combi Classic Free je 87 623 kuna i tu dobijes: poluautomatsku klimu, 2 zracna jastuka, podizace prednjih stakala radiokasetofon marke Grunding MS (music system) 202...
    Ja necu da uvredim ovaj motor i njegove vlasnike ali nije toliko za pohvalu kao VW-ovi motori ali vidim da performanse nijesu ti na prvom redu pa bolje jos malo para i da kupis SDI koji ti trosi 4.9 litara ali kosta 99 045 kuna a ja sam za sebe kupio 2 Fabije SDI iako sam premlad mene ne interesuju performanse samo kvalitet i mala potrosnja a u ovom slucaju je 4.9 litara i ovaj motor SDI je stvoren da traje. Ja inace sam iz CG (sad povremeno u SAD) ali znam kako to ide u Hrvatskoj jer citam svaki Auto Klub i svaki Auto Blic.
    Ako ti interesuje jos nesto tu sam pa me pitaj i je cuti odgovoriti.
    Pozdrav za tebe 594 Kreso, kako ide nova Ibiza?!

  10. #10
    Poison Ivy
    Guest
    Sule, ja se potpuno slazem sa tobom!
    Mislim da bi mojim godinama i izgledu bio primjeren neki Jaguar ili Ferarri, ali sta mogu kad zivim u zemlji gdje za izgled, o pameti necu, ne dobijas Jaguar nego Skodu fabiu.
    Eno one nase misice uvik dobiju Skodu fabiu. Ipak ja bolje prolazim od njih jer u f.combi bar mogu natrpati gepek

  11. #11
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    Ivy, gore si pisao nesto. Sto?
    Pisao si da VW je ispod Skode, Ti ne znas ali 16-03-2003 VW je kupio 76 % Skode. A 23-05-1996 VW je kupio Skodu 96 %. Pa kad VW u Skodu montuje svu svoju mahaniku i motore i Skoda je VW-ova cerka sto je tadasnji sef VW Ferdinand Piech to planirao i uradio, i opet Skoda postaje bolja od VW jel????!!!!!
    VW je 1969 kupio i tadasnji AUTO UNION (danas se zove AUDI)i 1991 je kupio Seat prema tome ovo dolje procitaj pazljivo:
    VW = AUDI = SKODA = SEAT.

  12. #12
    OS-PUNTO
    Guest
    Mislim da bi jednoj curi poput tebe ljepse stajao jedan Peugeot 206,Clio,Yaris....Fabia i jos Combi je vise za obitelji u siromasnijim zemljama kojima treba relativno prostran auto za sto manje novaca.

  13. #13
    alfist_zg
    Guest
    dobro ti kaze punto-os.

    jedino sto ces ovako imati vise mjesta za stvari ta dva puta godisnje kad ces skoknit do dalmacije( ako uleti neki malo veci prsut od familije ehehe ).
    pozdrav!

  14. #14
    kurd
    Guest
    eh, ivo, kad ti dođe češka sirotinja sa svojim fabijama na more nećes znati koja li je tvoja!

  15. #15
    Poison Ivy
    Guest
    Neznam sta ste svi vi muski zapeli za to da cure trebaju voziti male autice. Ja bih radje vozila malo veci, a ovaj auto mi je taman po ukusu.
    Jedino me muci dvojba: uzeti ovu FabiuCombi na akciji za 10000 EUR bez PDV, jer stvarno daju puno toga u paketu sto bi nas inace doslo bar 2000 EUR gore.
    Ili, ako je stvarno ovaj motor tako los, dati jedno 4000 EUR vise, pa uzet dizel motor?

  16. #16
    Poison Ivy
    Guest
    I stvarno me ne tangiraju siromasne ceske obitelji i te spike.
    Ja ne padam na marke, bitno da vozi, da dobro izgleda i da ne trebam stalno odlazit u servis!
    Lazem, ipak padam na Aston Martina... sweet dreams...

  17. #17
    OS-PUNTO
    Guest
    Ivy,Fabia Combi je veca od Clia,Yarisa,206,ali ipak spada u istu klasu s njima.Ako si vec zapela za karavan,onda si pogledaj i Peugeot 206 karavan.Nemam bas nista protiv Skode,ali mi to nije nimalo zenstven automobil.

  18. #18
    OS-PUNTO
    Guest

  19. #19
    OS-PUNTO
    Guest

  20. #20
    Poison Ivy
    Guest
    OS PUNTO, nemoj se uvrijediti, ali bas ne mogu prihvatiti misljenje nekoga muskarca koji vozi Fiat, i pritom jos Punto.
    Mislim ne da nije muzevan auto, nego je jos i znj kvalitete. Sorry

  21. #21
    OS-PUNTO
    Guest
    Ivy,Ivy ,nisam ti ja jos ozenjen da bi mi trebao muzevan auto.Punto je auto primjeren mojim godinama,a ti se nemoj uvrijediti,ali mislim da Fabia definitivno nije auto primjeren jednoj djevojci,pogotovo ne u kombi izdanju.
    Inace moj Puntic vec preko dvije godine sluzi bez ikakvih problema sto se kosi sa tvojom teorijom o njegovoj navodnoj nekvaliteti.

  22. #22
    T-IE
    Guest
    Fabia ti je dobar izbor, jedino bih ja nekako "nategnuo" lovicu za TDI-ja ili neki VW motor. A spike da je auto za siromašnije obitelji ne stoje, jer Fabia uopće nije najjeftinija u klasi gradskih auti.

  23. #23
    Poison Ivy
    Guest
    Hm, pa znas sta OS PUNTO, istina da je ova slika od 206 bolja od F.C., ali to je samo slika. Meni je ustvarnosti ljepsa F.C.
    A citala sam i nesto o 206, o nekim kvarovima i greskama...
    Ali, dobro, o ukusima se ne raspravlja... Da sam slusala druge sta mi je primjereno, a sta nije, nebi daleko dogurala.
    Shvatila sam poantu koju porucujes, i to je dovoljno. Jos jednom sorry radi one uvrede, nije mi to bila namjera, automatski mi je izletilo..

  24. #24
    OS-PUNTO
    Guest
    Nisam to ni shvatio kao uvredu,ali prihvacam ispriku ako smatras da si me uvrijedila.Mi ti samo pokusavamo pomoci i mozda sugerirati nesto drugo.

  25. #25
    CLIO SPORT
    Guest
    gle,nije losa fabija....ali zar ti stvarno treba COMBI?????? i ja bi definitivno uzeo fabiju s tim 1.4 mpi 68ks,ok je motor,provjeren...malo trom ali zato fino radi, miran je......dosta bucan na visim okretajima!

    usput......bas sam se veceras vozio u novoj micri......auto je iznutra CUUUDO, pa takve materijale i takvu izradu nema NITI jedan auto do klase A6-5ica i E klassa!!!!!!!!!!!

    ocito POISON IVY ima druge kvalitete kada je nije briga koji auto vozi(sto se tice....e sad,za tipa bi se reklo PICOLOVKE, a za curu )!?

Slične teme

  1. trebaju mi....
    By me in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 14-10-2003, 10:59
  2. Octavia RS Combi vs Astra caravan OPC vs Focus ST 170 Turn
    By T-IE in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 24-05-2003, 00:57

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •