Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 44

Tema: Kupio bih Twinga

  1. #1
    MeMyselfAndI
    Guest
    Kupio bih novog Twinga pa me interesiraju Vasa iskustva? Da li se kvari, da li je skupo odrzavanje, koliko trosi ....

  2. #2
    VR6
    Guest
    Jesi ga probao voziti?!

    Kad ga provozas, ako vec nisi, onda odlucuj o kupnji...

  3. #3
    mc
    Guest
    Evo ti info iz prve ruke... Imam Twingo iz 2000., 1,2-60 ks, koji je presao 90 tkm. Kvarovi - kvake za otvaranje vrata (iznutra) - drugo nista. Dijelovi nisu skupi, ali ti ovlasteni servisi dosta deru za rad. Izmjena ulja i filtera ulja ti u Starkelju kosta oko 500-600 kn, servis na 60 tkm oko 1.500 kn. Sada ti je garancij 2 god., pa ti je to u tom periodu nuzno - kasnije (makar za te sitnice) mozes ici u neki drugi servis i placati daleko manje. Ja sam prije par tjedana mijenjao ulje, sve filtere, remenje i zatezace za 1.300 kn s radom - to nije puno. Potrosnja je zbilja mizerna i ako vozis stedljivo, zna biti i manja od deklarirane (meni do Makarske trosi 4,5 l/100 km, a u gradu od 5,5 do max 7 l/100 km). Prostora naprijed imas poprilicno (vise nego u Cliu), a i odozada ga ima puno vise nego sto bi covjek ocekivao, a kada preklopis sjedala dobijes kamioncic (stane ti ves masina unutra i sl.) Mislim da po toj cijeni ne mozes dobiti bolji novi auto...

  4. #4
    Br0ck
    Guest
    Evo ti informacije i iz druge ruke... . Ja vozim Twingo iz 1997g. sa 60000km i u ovih 6 godina se ništa nije pokvarilo, samo redoviti servisi (na 20000km - 1000kn, 40000km - 1500kn i 60000km - 2000kn)u ovlaštenim servisima. Prema tome, po mojoj kilometraži ispada da na servis idem svake 2 godine, a ta cifra se onda i ne čini tako strašnom. Ja za razliku od mc-a nemam nikakvih problema sa unutarnjim kvakama (mora da mc ima malo težu ruku ) ). Mjesta u unutrašnjosti koliko hočeš, a parkiranje u gradskoj gužvi je poseban gušt kad te likovi sa velikim i močnima automobilima tužno gledaju kad se sparkiraš na mjesto veličine kontejnera za smeće...

    U svakom slučaju - moja iskrena preporuka!

  5. #5
    mc
    Guest
    Ma te nesretne kvake natezem po 15 puta na dan. Opcenito zalim taj svoj auto - poslije posla obicno moram svratiti na 100 mjesta, pa ga palim gasim svako malo na kratke relacije, pa vrata, pa parkiranje, pa penjanje na rinzole... kao da je dostavno vozilo. Za sada jos dobro trpi sve to.

  6. #6
    MeMyselfAndI
    Guest
    Bas mi je drago da nitko od Vas nije imao problema sa Twingacem )

    Sve sam uvjereniji da ga kupim

    Ima li jos netko nesto za reci o njemu tj. sto je s elektronikom na njemu ...

  7. #7
    mc
    Guest
    Elektronika - hmmm... Mislim da u Twingu imas vrlo malo elektronike i to vrlo bazicne i debelo provjerene elektronike, pa ne vidim razloga da to crkava... Nove Lagune imaju dosta problema s tim, ali mislim da Twingo nema nista takvoga u sebi sto bi moglo biti problematicno.
    BTW moja kolegica ima Twinga starog tocno 1 godinu i nije imala nikakvih problema - jedno dobro iskustvo vise.
    Samo pitaj...

  8. #8
    mc
    Guest
    Jos nesto...
    * Twingo je strasno mekan i lagan za voziti cak i bez serva - za zene idealno, mjenjac ima dosta dugi hod ali je precizan i ne zapinje,
    * prednost, a ujedno i nedostatak su ogromna vrata - prednost je lagano ulazenje/izlazenje i trpanje stvari, a nedostatak je kada na parkingu nemas puno mjesta za otvoriti vrata,
    * nedostatak je sto po danu sa upaljenim svjetlima (display se zatamnjuje kada upalis svjetla) i suncanim naocalama vrlo tesko vidis ista osim brzine kojom vozis,
    * sjedala su po meni idealno pogodjena i dovoljno udobna za duze putovanje,
    * stakla na vratima su ogromna (kao i vrata) pa ih pri vecim brzinama nije uputno jace otvarati - sto zbog buke, sto zbog puhanja,
    * ventilacija je prilicno dobra, pa nema problema sa magljenjem/odledjivanjem i sl.,
    * zadnje kocnice znaju skripati prvih par kocenja poslije kise - standardna stvar koja moze smetati samo uhu,
    * zvucna izolacija sa zatvorenim staklima je iznenadjujuce dobra - narocito na ovim zadnjim modelima.
    * kocnice su prilicno efikasne, pa preporucam dobru gumu da ne bi bilo klizanja.

  9. #9
    Br0ck
    Guest
    Ja nisam imao nikakvih problema sa elektrikom. Moj Twingo je bez serijskih podizača i retrovizora na struju (base oprema), pa nemam pojma ima li problema sa tim uređajima. Samo znam da ja nemam nikakvih problema sa naknadno ugrađenim alarmom i centralnim zaključavanjem. Inače je i sa sa elektronikom motora sve u najboljem redu.

    U široj obitelji imamo 2 Twinga, jedan Clio i Citroen Picasso i svi smo sa svima zadovoljni.

  10. #10
    Br0ck
    Guest
    * još jedna stvar - papučice su male(zaboravi alu nastavke) i kratkog hoda (dobro za brzo šaltanje), a kuplung otpušta na 2/3 visine i to dosta naglo (barem kod mene).

    * inače se slažem sa svime što je mc rekao, iako bi sicevi mogli bit malo veći.


    Hej mc,

    naručio sam se za servis na 60000km kod onih likova u Karlovcu. Idem ovu subotu ujutro. Javim ti financijski/servisni rezultat.


  11. #11
    mc
    Guest
    sretno s likovima...

  12. #12
    MeMyselfAndI
    Guest
    Vesele me sve pozitivna iskustva! Moje pitanje oko elektronike se odnosilo uglavnom na podizace, bravu ... (sitnice=

  13. #13
    pex
    Guest
    sve gore navedeno u vezi twinga je tocno.pa cak i za bravicu.imam twinga 98g presao sam 124000km.isto kao i moji prethodnici samo hvala,nikakva pokuda.bravica mi je otisla na nekih 80000km(kosta oko 200kn)da mi se dalo zezati mogao sam je i popraviti(mali komadic plastike se izlizao).potrosnja ti je kako su ti irekli van grada 4,5 u gradu oko 6.ako hoces pokazem ti fotku te bravice.odlican auto.

  14. #14
    INTCP log dead
    Guest
    Ja ti kažem da je twingo govno. Ja ga tako zovem iz milja. Imao ga je frend. Sad ima 147. Vozio sam ga u auto šoli. Auto:
    1. ne ide ni kurca - to je jako važno

    2. volan je ko.... kad vrtiš mokru krpu u zraku

    3. mjenjač je ko kad mješaš palentu, a u njoj .... pala šalica pa zapneš kuhačom u nju

    4. kočnica je ko da si stao na svježi drek sintetiziran sa kefirom

    5. ima digitalni brzinomjer - užasan.

    6. ružan je i voze ga žene




  15. #15
    mc
    Guest
    Hvala ti sto si nas pocastio svojim primitvnim komentarom... Bas smo se uljuljali u kulturnu konverzaciju i falio nam je jedan kao ti da nas malo razbudi.
    Odi radije na topic o Alfama, Golfovima ili sta vec vozis...

  16. #16
    Girrari
    Guest
    Twingo ne ide kurca??? Pa ti nisi normalan. Ne znam koji rashodovani auto si ti vozio, ali Twingo sa svojih 60 KS (a u ponudi ima i jačih motora) na 800-tinjak kila čist fino ide i dosta je živahan.

    Mjenjač sigurno nije u rangu Ferrarija, ali za novce koliko Twingo košta te s obzirom na njegovu namjenu i više je nego solidan.

    Ne znam kaj te spopalo, ali daj pogledaj kaj taj auto nudi za koju cijenu i na kojim gabaritima. Uz to još ima i Renaultovu značku, a to ipak nekaj predstavlja.
    Definitivno car klase bez konkurencije!!!

  17. #17
    Br0ck
    Guest
    Vrlo zanimljivo kako čovjek nije u stanju izraziti svoje nezadovoljstvo sa automobilom uz pomoć nekog normalnog rječnika i sa argumentima koji potvrđuju njegove navode, nego mora srat. A i sudi automobil sa iskustvom koje je stekao vozeči ga u auto školi!!!??? Nevjerojatno! Mora da je prije polaganja vozačkog imao dugogodišnje iskustvo kao profesionalni vozač .

    Twingo nije savršen auto, jer takav i ne postoji ali je za te novce definitivno best buy u klasi, a kvaliteta mu se može mjeriti i sa puno skupljim automobilima. Mene služi savršeno, pokriva sve moje potrebe i ja sam 100% zadovoljan. Nadam se da će i u buduće biti tako.


  18. #18
    Br0ck
    Guest
    Hej Girrari!

    Opet mi čitaš misli... samo što si i ovaj put bio malo brži na odgovoru ) . Morat ću nešto poduzet' glede istog. Obračun u petak?


  19. #19
    MeMyselfAndI
    Guest
    I meni se eto to cini sasvim pristojan auto za tu cijenu i zato ga namjeravam kupiti! )

    Za vase komentare (a molim ih jos) sam pitao samo zato jer mi je to prvi auto i ne zelim pogrijesiti .....

  20. #20
    600
    Guest
    Ma za×××× daljnje komentare pa autić je zakon, kupuj!

  21. #21
    INTCP log dead
    Guest
    Twingo sa 60 ks, baš ne ide kako bi trebao za svoju kilažu. Mjenjač i volan su 2 najgore konstrukcijske stvari na tom autu. Ako je auto jeftin ne znači da mora imati palenta mjenjač. Uz to je i neprecizan. Znao sam voziti prije auto škole, a rekao sam da ge je frend imao. Isto tako ne drži ni k.. u zavoju, to je javna tajna. A volan je užasan, mekan i bezosjećajan.

  22. #22
    piquet
    Guest
    dva frenda mi imaju twingače i super su zadovoljni s autićem. za te novce mislim da nemaš ništa drugo za uzeti (čuo sam da s popustom prodavači čak puše na autu). vozio sam se u starim modelima i to je stara škola -svuda goli lim, dosta buke ali vidim da je netko napisao da se dosta poradilo na tome.

  23. #23
    Br0ck
    Guest
    Nemreš fulat!

    Pa, gle... auto se proizvodi već punih 10 godina u skoro nepromjenjenom obliku i još uvjek ne pokazuje značajan pad prodaje (mislim da je brojka proizvedenih već preko 2.000.000 komada). To ti sve govori...

    A, ako ti treba još potvrda vlasnika, tu ti je link...

    :URL=http://www.geocities.com/MotorCity/2090/you.htm:web stranica:/URL:

  24. #24
    mc
    Guest
    Istina je da mjenjac ima dugi hod kao i vecina Renaultovih modela i kao vecina automobila te klase. Ne znam koji si ti krs vozio (INTCP), ali na dva Twinga koje sam ja vozio mjenjac ide savrseno lagano i precizno u svaku brzinu - kao i na vecini Renault modela. Volan je podesen za grad i kao takav odlicno sluzi svrsi. Pa rekao si da je auto za zene - one vole da im glatko ide...
    Za ono za sto je napravljen i za cijenu koju kosta ovaj auto stvarno nema zamjerke.
    Ako te (MeMyselfAndI) brine da li mozes sa Twingom na dulji put - odgovor je da, bez problema. Ja godisnje bar 10 puta idem do Makarske i natrag za 5,5 sati s ruckom u Borju i 120 kn benzina u jednom smjeru. Ono sto ovom autu ne pase je brza voznja autoputom - meni iznad 135 km/h postaje neugodno. Druga stvar koja autu ne pase su putnici i prtljaga u isto vrijeme.

  25. #25
    MeMyselfAndI
    Guest
    MC puno hvala! Siguran sam da necu pogrijesiti, a oni koji govore da je to zenski auto nisu sigurni bas u svoju "muskost" )

Slične teme

  1. Redizajn Twinga
    By Jure in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 06-09-2004, 22:20
  2. Čišćenje karburatora kod Twinga
    By Manuna in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 17-02-2004, 02:23
  3. Prodajem Twinga
    By andreas in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 17-10-2002, 18:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •