Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 167

Tema: Što kupiti: Alfu 156, Opel Vectru, Hondu Accord, Toyotu Aven

  1. #1
    Žuc
    Guest
    Imam velikih nedoumica oko odluke o kupnji novog automobila, a u igri su slijedeći modeli (navedenim redoslijedom):
    1. Alfa Romeo 156 2,4 jtd (ili 1,9 jtd 16v)
    2. Opel vectra 2,2 DTI
    3. Toyota Avensis
    4. Honda AAccord 2.0
    5. Mazda 6 2.0 CD
    Molio bih da se uključite u raspravu i da mi pomognete savjetima i konkretnim argumentiranim prijedlozima...

  2. #2
    Dom-Dom
    Guest
    Ja bi Imprezu STI , pa onda EVO VIII , pa onda Alfu GTA , ali kad tog nema onda Alfa 156 ili Honda Accord.

  3. #3
    DOC unlog dead
    Guest
    Mislim da dvojbe nema: Alfa Romeo 156, ili čekaj nasljednicu 157 2,4 jtd 16v!!!

  4. #4
    206-os-
    Guest
    Ja bi u obzir uzeo Hondu, Alfu i Mazdu. Sad izmedju ta tri auta ako hoces sport uzmi alfu ili hondu a ako ti treba za obitelj onda mazdu. Inace, u ovoj usporedbi moj favorit je Honda Accord

  5. #5
    Mazda3/
    Guest
    U ovom slucaju izabrao bi hondu jer je jedina benzinac medju nabrojanima

  6. #6
    Speedster
    Guest
    Sto kazes na lagunu 2,2 dci-150 ks,potpuna serijska oprema,sigurnost,povoljna cijena.meni ne izgleda lose,pogotovo karavan sa agresivnijim naplatcima

  7. #7
    DKW_
    Guest
    Mazda 6/ Honda.

    Mazda 6 je pokupila sve zive naslove (tamo gdje nije Škegro Megane), a čuo sam od onih koji su ga vozili da su vozna svojstva na nivou Alfinih....

    Honda je nova, ali brijem da bi mogla bit bolja još od Mazde 6.

    Odi na www.auto-bild.de - tamo je usporedni test Mazde, Honde Alfe i Mondea.

  8. #8
    Fabiasdiyahoo.com
    Guest
    Japanci su na vrhu po svemu.

  9. #9
    ma da!
    Guest
    evo i mene s pametnim savjetom.hondu kupi dakako i to 2.4 pod mus.mazda 6 mi vec sad djeluje konfekcijski.jes da su slicni,al ne toliko koliko se prica.mazda 6 je za mene rodjena,umrla i pokopana je.rip mazda 6! i to sve do pojave najavljenog turbaka koji bi trebao biti treci japanski samuraj.
    htjeli priznati ili ne 156 je vrijeme da ne kazem pregazilo,ali dobro presisalo.osim dizajna i sporta koji je rezultat manje tezine, krace karoserije,nije vise bog zna sta ostalo.ko sto bih ja mudro zakljucio:nije sve u desetinkama.trazi se i prostranost,udobnost,kvaliteta,velik prtljaznik.a tu ipak honda vise daje.cak i u sportu ne kaska toliko.
    po mojoj slobodnoj procijeni accord je ozbiljan kandidat za sam vrh klase.daje sve pomalo,nigdje ne zakida vlasnika.pogotovo ova zvjerka 2.4.ej hondo ak to ubodes stvarno si napravio pravu stvar!

  10. #10
    600
    Guest
    Ti se uhvatio srat po Alfi bez posustajanja, ali neka vidim da ti je to trn u oku. Kako te samo ta Alfa izjeda pa to je strašno, nego kaj si reko da ono voziš?

    P.S.

    Da te nije vrijeme pregazilo skupa sa tvojim misterijoznim germanskim dvanulčekom?

  11. #11
    krešo 456gt M
    Guest
    ekipo ja sam bio uvezao za sebe alfu 146 TD iz njemacke staru pet godina,a prvih 6 mj. sve ljepo i divno,a posle ×××××rije na sve strane,cak me začudilo i trulež na zadnjim pragovima sta je rijetkost na taljanskim autima,osječao sam se jadno kao i neki jadni vlasnik calibre koji izolir trakom mora pokrivat zadnje pragove.užas,ovaj put sam uzeo novo,jer novo je novu koliko god mi šutili o tome

  12. #12
    ma da!
    Guest
    evo i moje vjerne sjenke u tjelu i duhu golobradog shestotke.cuj shesto ovo je forum i svatko daje svoje glediste.pa i ja svoje.ak se ne slazes to je tvoj problem,al onda probaj nest srocit.meni je jasno da se tebi adrenalin dize kad citas postove od intcp,a na moje ti se dignu lasi na glavi.al to je isto tvoj problem.dakle ili nesto sroci ili ne komentiraj.

  13. #13
    600
    Guest
    Slažem se da je Forum mjesto gdje svatko "daje svoje gledište", ali se ipak ne slažem da ti bezrazložno i neargumentirano ×××ך po Alfi!
    Stoga ili nesto sroči ili ne komentiraj!

    Pa zar te toliko bode?


  14. #14
    T-IE-
    Guest
    Bezrazložno i neargumentirano?

    A po VW-u je argumentirano i s razlozima. Dajte ne budite licemjerni.

  15. #15
    ma da!
    Guest
    koje bezrazlozno i neargumentirano ×××××× po alfi?pa jesi ti pismen?pa ××××× ti tvoju selektivnu sposobnost shvacanja! jel sam ti fino gore napisao da u 156 ima sporta i vise nego u drugim autima,da ima ××××n dizajn?al sam isto tako napisao da nije sve u prokletom ovjesu i u desetinki ubrzanja.jel 156 ima mjesta na zadnjoj klupi?mozda za prosjecnog japanjerosa s 170cm visine i ima,al za mene nema!ko niti za prosjecnog europljanina kome je i namjenjena.jel ima mjesta u gepeku ko u ostalim autima klase?nema.jel udoban u voznji poput francuza?nije zbog ovjesa kojem je cilj sport.
    jel 156 zbog manje tezine i manjih dimenzija moze zahvaliti velik dio sporta koji posjeduje?jel ostatak klase ipak naraso u svim smjerovima pa i fizika malo ×××× to lezanje i upravljivost?jel isto uletiti u zavoj sa 100 kila vise lima ili nije?
    pa eto ti toliko zeljene argumentacije mada sam ti mogo pejstirat kompletan gornji post,al nema svrhe kad ne shvacas.pa ××××× mu nije to spejs sajens!

  16. #16
    600
    Guest
    Kako si samo bistar, napišeš da nije sve u prokletom ovjesu i u desetinki ubrzanja, ali je zato sve u veličini gepeka i prostoru na stražnjoj klupi!

  17. #17
    Fabiasdiyahoo.com
    Guest
    Accord je br.1 samo visok rub prtljaznika!!!

  18. #18
    INTCP log dead
    Guest
    1. Ovdje alfa ima puuuuno rezerve jer je to auto iz 97. A iz koje su godine navedeni?????? Počekajte 157 pa onda uspoređujte. Ma da, 157 će bit veći od 156, ali sigurno će sa istom snagom bit brži. Jer je tako kod alfe uvijek bilo. Malo se poštima mjenjač i auto je brži.

    156 je i dalje kralj u sportu i dizajnu. U sdportu ne samo zbog manje težine već je i sve ostalo na razini pogotovo motori velike spec. snage koji se vole vrtjeti (to je izuzetno važno za sportsku vožnju), adekvatnih mjenjača, pre××××nog ovjesa koji je i nakon 5 godina mjerilo u klasi, makar su se konkurenti opasno približili mazda 6, accord, bmw 3 i na kraju odlične upravljivosti zahvaljujući superdirektnom volanu i još ktome pridodaš sportski dizajn znutra- van.

    Dakle nepobitna je činjenica da je 156 kralj sporta u klasi, što se tiče sveukupnog dojma svih važnih sportskih parametara.

    A sad isto tako je prostornošću (makar ja sa svojih 180 cm nemam nikakvih problema otraga), bunkerom, potrošnjom (no to je danak, motorima takvim kakvim jesu - razvrtaljke, a neki su i superkvadratnog rješenja). A to sve je upravo rezultat godišta kad je nastala kad su to bila mjerila te klase.

    Tako da zavisi što kome treba. Menii recimo ne treba neka ekstra prostornost i velik bunker. Sve to bi i da imam obitelj podredio dizajnu. Pa pogledajte DKW-a. Jel njemu smeta što 156 ima otraga manje mjesta od Mazde 6.
    A kao pravom alfisti važno mi je ležanje upravljivost, performanse, spec. snaga.... Tako da bi uvijek uzeo 156, samo ne diesel.

    Neki ljudi kad kupuju auto ne uzmu samo kalkulator i hladno računaju... Neki kupe ono što im paše.

  19. #19
    ma da!
    Guest
    cuj shesto daj mi se lagano vise skini.ko sto bi reko hondo nisam placen da se s golobradim mladcem prepucavam preko foruma.kupuj i vozi kaj hoces,al nemoj biti kreten pa bez osnove napadati tudja misljenja.auto je skup kompromisa,al mora zadovoljavat neke ××××ne norme i standarde koji u tom trenutnu vladaju ili pushi lagano.i tocno tak pushi alfa s prodajom 156 jer je auto premalen,preskucen,ima premali prtljaznik,previse trosi i kupcima se zivo ×××× kaj je u prosjeku sekundu brzi do stotke u gotovo svakoj zapremnini.dakle auto vise nije kompletan.konkurencija ga je prerasla.i zbog toga ga najznacajnija trzista,dakle njemacko,englesko i francusko,gutaju na kapaljku.nema ga na niti jednom popisu najprodavanijih u niti jednoj ××××noj europskoj zemlji.a sad se nasla hrpica alfista koji se ukrute na zvuk i laprdaju sami sebi ono kaj zele cuti.
    156 je jako lijep auto i izvrsno lezi,al to nije dosta.pa ××××te jel ti trebam to sve nacrtati?stvarno si ××××ing rocket scientist!

    slazem se intcp da treba pricekati 157,al sad je tu 156 i vuku se paralele.i treba biti posten i otvoreno reci kak stoje stvari.i molio bih te da me postedis pretpostavki glede brzine 157 jer o tome pojma nemas.mozda opet bude brza,al to tek trebamo vidjeti.pitanje je kak ce se nositi s dodatnih 100,200 kila lima i kakav ce ovjes imati.to sve treba pricekati.a i mjenjac nije svemoguc pa da moze nadoknaditi razliku u tezini.kompromis ubrzanja,krajnje brzine i potrosnje mora cak i alfa postivati.zato ne moze na××××ti auto s ultra kratkim prijenosom pa dobit maksimalnu ispod 200 i potrosnju litru,litru i pola vecu od konkurencije.to se jednostavno vise ne kupuje.ocito s lovom raspolazu oni koji kalkuliraju,a alfisti sline nad polovnjacima.

  20. #20
    ma da!
    Guest
    a nebulozu da je 156 kralj sporta u klasi necu niti komenitrati jer mi se ne da siriti rasprava.pogotovo ne s coravim alfistima.

  21. #21
    Girrari
    Guest
    Bez namjere da ulazim u diskusiju samo da velim kako su mi najbolje ove izjave u stilu "nitko me ne plaća da se raspravljam sa golobradim balavcem...". Pa nemoj onda i vozdra!


    Osim toga dok ne napišeš točno kaj voziš i koliko imaš godina te eventualno dođeš na neko okupljanje da to potvrdiš i ja tebe smatram golobradim balavcen i to bez auta. Nothin' personal, ali tako je.

  22. #22
    600
    Guest
    ma da!

    Nisam ni ja plaćen da branim Alfu, ali jednostavno moram, jer ti zbilja puno ×××ך.
    Kako si samo strašan sa svojim izjavama ti ××××na iskusnjaro!


  23. #23
    VR6
    Guest
    Honda Accord od ovih nabrojanih...

  24. #24
    Speedster
    Guest
    Alfa 156 nikad nije bila kraljica sporta u svojoj klasi.Pogledaj malo motore,pogon i najvaznije cijenu.Imas dosta auta koji performansama,motorima,ponasanjem u voznji nadmasuju alfu.Jedino sto puno vise kostaju,a i to govori koliko se koji auto cijeni,zar ne?

  25. #25
    Fabiasdiyahoo.com
    Guest
    600, cuvajmi Girrarija i VR6 jer oni su najbolji u ovom forumu a to reci za INTCP I LASERa.

Slične teme

  1. Prodajem Hondu Accord 2.0 iES VTEC
    By Hondo in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 26-07-2004, 23:17
  2. Honda Accord 2.4 executive , Opel Vectra GTS sport 2.2 dtr
    By Opelek in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 361
    Posljednji post: 14-11-2003, 01:33
  3. Strah da će Veliki Zli GM/Opel pojesti Alfu
    By DKW in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 88
    Posljednji post: 02-11-2002, 23:00

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •