Stranica 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 75

Tema: Da li je točno da su japanski automobili najbolji?

  1. #51
    ma da!
    Guest
    evo nek sad netko prevede kaj shvabi vele za ovjes novog accorda.sa honda.de:
    "Vorderachseouble-Wishbone-Einzelradaufhängung mit Stabilisator
    Hinterachse:5-Lenker-Double-Wishbone-Einzelradaufhängung mit Stabilisator"

    dok u auto klubu stoji:
    "sprijeda:neovisan,mcpherson,dvostruka poprecna trokutasta ramena,stabilizator
    straga:multilink,spiralne opruge,teleskopski amortizeri,stabilizator"

    pa to onda neka netko kome je jasno usporedi i da vidimo jel blef autokluba ili ne.ja jednostavno ne vjerujem da bi novinar samoinicijativno napisao nesto sto ne stoji.mozda je u pitanju greska.


    al meni druga stvar nije jasna.a to je taj komentar glede famozne visoke emisije stetnih plinova,a u tekstu stoji da zadovoljava stroge europske emisijske propise eu2005.ko je ovdje lud?

    sve u svemu ja nemam nekih pretjeranih kritika.a i nisam toliko kriticki citao nego sam uzivao u testu novog accorda s 2.4 motorom.i ne mogu se nacuditi da za alfinim sestakom kasni samo pola sekunde,a u prosjeku pije i do 3 litre manje!i-vtec ljubi te deda u celo!

  2. #52
    CLIO SPORT
    Guest
    MA DA! znas da moj dvanulcek ima famozni vtec????

    ide blesavo, a nis ne trosi!? mislim da je to prvi francuz sa vtec-om!?

  3. #53
    Hondo_
    Guest
    Clio Sport to kaj tvoj Francuz ima, baš i nema puno veze sa VTEC-om. Ti imaš timing kontrolu ventila isto kao recimo 156-ica, ali nemaš tzv. lift control koji je smisao VTEC sistema.

  4. #54
    CLIO SPORT
    Guest
    ma da???? ne znam bas.......

  5. #55
    Hondo_
    Guest
    Ti ne znaš, ali ja znam.

  6. #56
    INTCP log dead
    Guest
    Alfini motori s 4 cil. svi od negdje 75. imaju varijabilno upravljanje ventilima. Odnosno VVTI Ne znam točno što je VTEC, ali nije to. Isto tako alfini 1.8, 2.0 T.S. I 2.0 jts imaju još i usisnu granu promjenjive dužine.


  7. #57
    INTCP log dead
    Guest
    A clio 2.0 nema VTEC nego VVTI.

  8. #58
    600_
    Guest
    Bilo bi dobro kad bi se BMW i Honda udruzili. Nastala bi jedna od najjačih sportskih marki koja bi mogla ravnopravno stati uz bok Alfama!

  9. #59
    Hondo_
    Guest
    Renault, Alfa, BMW, Toyota, itd. imaju VVT što znači Variable Valve Timing iliti po naški varijabilnu kontrolu otvaranja ventila odn. varijator faze. Smisao ove naprave je kontrolirati overlaping što utječe na elastičnost i emisiju ispušnih plinova.
    VVT-i je uvela Toyota sa novom Corolom, a sistem je preuzela od Hondinog VTEC-a. VTEC je Variable Valve Timing and Lift Control.
    Taj VVT je prilično jednostavan sistem i kod večine se zakretanje vrši u samo jednom stupnju, dok su VVT-i i i-VTEC bezstupnjevani sistemi kontrole vremena otvaranja ventila.
    Istina je da Alfini 2.0 TS motori negdje od 75-ice imaju VVT, ali kod njih je (barem kod ovih starijih modela) sistem poštiman tako da vodi brigu o ponašanju motora na vrlo niskim okretajima (mislim da se bregasta zakreče na oko 1000 o/min).
    Uglavnom, poanta je da se ono kaj ima Alfa nikako ne može zvati VVTI, već samo VVT.

  10. #60
    Mazda3/
    Guest
    Hondo: zar VTEC nije bio patentiran od strane honde? Citao sam negdje da im je nedavno isteklo pravo na patent? Ili je samo ovaj "lift" bio patentiran?

  11. #61
    Hondo_
    Guest
    VTEC je bio patentiran od strane Honde. Radi se jedinstvenom sistemu varijabilne kontrole ventila koji do tada nitko nije uspio patentirati, a kamoli ga ugrađivati u velikoserijske aute kao nešto normalno i davati garancije na 100,000 km. Razlog je u tehnološkoj složenosti sistema. Svi ovi drugi proizvođači koje sam ranije nabrojio koriste puno jednostavnije sisteme kod kojih se kontrolira faza bregaste, dok je VTEC nešto drugo i puno kompleksnije.

  12. #62
    600
    Guest
    Kretenu jedan koji si se predstavio kao "600_", goni se i ne radi to!

    BTW ja sam uvijek, ali uvijek registriran!

  13. #63
    INTCP log dead
    Guest
    Hondo i alfini obični četverocilindraši u Alfetti, Giulietti, 90, 75, Spider... Svi oni imaju varijator faze. Ne samo T.S. već i 1.6 i 1.8, 2.0.

    A taj sistem pomaže i kod viših okretaja, ne samo kod niskih.

  14. #64
    CLIO SPORT
    Guest
    ma meni je to sve isto......vvti,vvt ili vtec ili ivtec!

    samo znam da moj dvanulcek od 5400 okretaja pa sve do blokade na cca 7 i nesto 1000, zvizdi ko lud, moment pada a konji rastu (sa grafikona,sa mjerenja), i kazaljka u svakoj brzini blesavo brzo ulazi u crveno!?

  15. #65
    Mazda3/
    Guest
    Bas sma gledao usporedbu clia i celice TS, kazu da je clio dosta bolji na zavojitim, brdovitim cestama i toyota ga nemoze preteci zbog svog manjeg obujma, ali mu je non stop zaljepljena za straznjicu

  16. #66
    Braco Cigan
    Guest
    Točno je da su japanski auti najbolji, ali samo na dalekom istoku! Nešto su bolji od korejskih, a i kineskih i indijskih!

  17. #67
    Mao
    Guest
    Nissan Sunny '83.g. 75ks 1.5! 20 godina star auto, bez generalne, a još uvijek ide k'o blesav! Usto još ima u sebi neke sitnice od opreme koje ni danas neki novi auti nemaju! Definitivo ću uvijek biti za Japanca!

  18. #68
    mytbyte
    Guest
    Hondo, ispravka:

    VVTi motori postoje od dosta prije nove Corolle, to nije nova stvar za Toyotu...VVT kao princip koristili su i koriste BMW, Ferrari i dr.
    Toyota ima i VVTL-i (variable valve timing and lift) kao pandan VTEC-u...

    Clio 2.0 sigurno nema varijabilno upravljanje ventilima niti upravljanje stupnjem njihovog otvaranja...

  19. #69
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    I novi BMW 7 ima varijabilno upravljanje ventilima i to sa elektricnim motorom. www.bmw.com/s7/vvt/.

  20. #70
    Fabia SDI Elegance.
    Guest
    ...i upravljanje stupnja nihovog otvaranja, znaci prvi motor do sada sa oba 2 sistema.

  21. #71
    Hondo_
    Guest
    OK mybyte. Ispravka uvažena. Mislio sam pod VVT-i na timing i lift control, al nisam znao da se kod Toyote to zove VVTL-i. Inače Renaultovi 2.0 motori imaju timing kontrolu ventila, al glava motora je ionako Mecachromova, a ne Renaultova.
    Fabia, oba sistema su objedinili i Honda sa i-VTEC sistemom i Toyota sa spomenutim VVTL-i puno prije BMW-a.

  22. #72
    M.Lancer
    Guest
    ...iako sam i sam vlasnik i zagovaratelj japanaca, mislim da je BMW-ov VANOS iz M3 daleko najsofisticiraniji, sustav za regulaciju faze otvaranja ventila

    Ili netko misli drugačije...

  23. #73
    Girrari
    Guest
    I Punto HGT ima VVT!!!

    Twin overhead camshaft with variable valve timing, hydraulic tappets and 4 valves per cylinder. Variable geometry air inlet ducts.

  24. #74
    Hondo_
    Guest
    BMW-ov VANOS nije ništa sofisticiraniji od Toyotinog VVT-i sistema. Oba omogučuju kontinuiranu varijaciju vremena otvaranja ventila, što je bolje od one stupnjevane (recimo kod Renaultovih 2.0 motora ili Alfinih), ali ne omogučuju kontrolu trajanja otvorenosti ventila ili jačine otvaranja (i-VTEC ili VVTL-i).

  25. #75
    schumi
    Guest
    eto da stanem u obranu HONDE.imao sam dva fiat tipa i dva civica,sad vozim novog clia.moram reći da se sa HONDOM najljepše voziti,jednostavno pruža užitak u vožnji.kaj se clia tiče meni je moja stara HONDA kvalitetnija unutra od cliove tvrde plastke,koja usput zjapi na vratima.e sad nek mi neko veli novo je novo.

Slične teme

  1. Imaju li japanski mjenjaci dugacke hodove?
    By proizvođač in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 30-09-2004, 15:42
  2. ST-automobili
    By ALONSO in forum Formula 1, Rally, NASCAR
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 03-12-2003, 20:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •