Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 75

Tema: Da li je točno da su japanski automobili najbolji?

  1. #1
    AntiJapan
    Guest
    Interesira me da li zbilja mislite da su japanci naj auti, posebno bih htio čuti mišljenje onih koji su vozili i japance i neke druge aute???

  2. #2
    Hideharu Miyahira
    Guest
    To je fakat, a ne da li ti mislis , da li ja mislim!!!

  3. #3
    Hondo_
    Guest
    Ovo ti je pitanje u stilu moj tata je jači od tvojeg.
    Sigurno nisu najbolji, ali su po kvaliteti i trajnosti uvijek bili u vrhu. Problem je što su Japanske firme počele aute proizvoditi po cijelom svijetu, a ne više samo u matičnoj zemlji i to na žalost loše utječe na kvalitetu. Sad imaš Japanskih auta koji imaju 80% Europskih dijelova. To se teško više može nazvati Japanskim automobilom.

  4. #4
    Feri
    Guest
    Ja sam imal do prošle godine 15 let staroga micubišija pištolja (taj se onda prema hondiju nije delal v europi)! I bil je koma živa. Sad sam si kupil novoga puntija (sam 5 let ima) i preporodil sam se! Europa je europa, japanjerosi su ××××××! I još gore - drek na cesti!

  5. #5
    Euro
    Guest
    Japanski auti su za zagrižene azijatofile koji će nas pregaziti i to samo KRAĐOM TEHNOLOGIJE! Fiat npr. puno ulaže u razvoj auto industrije (pogledaj samo common rail!!!), kao i drugi europljani, a azijati samo kradu ideje i kopiraju, pa onda mogu biti konkurentni po cijeni, jer ne ulažu u razvoj!!!

  6. #6
    adnoH
    Guest
    Hondo, kaj veliš, da poslušamo ove stručnjake i odbacimo svoje Honde?

    Evo baš se dvoumim između Forda, Opela, Fiata i Peugeota. A mogo bi i kakav Renault past...

    Mislim da je zbilja sramota vozit auto koji su napravili/zamislili ljudi s kosim očima koji nedjeljom ne idu u crkvu!!!

    Stvarno ovi ovdje dečki su mi otvorili oči.

  7. #7
    Željko Malnar
    Guest
    Daj , adoH, debilu zagorski, odi u svoju škodu po novi Yugo koji si uplatio u japanskoj banci!

  8. #8
    Suljo hrvacki
    Guest
    ja nisam iz bosne nego rvacke i velim: japanci nisu ZAMISLILI auto nego ga kopirali i ukrali ideju, glupi ti adnoH!

  9. #9
    ADNOh
    Guest
    Opet se javlja ovaj debilni adnoH, koji osim svoje usrane stare trule honde nikad auta vidio nije! Japanci - SUCKS!

  10. #10
    adnoH
    Guest
    E Suljo moj ti's pravi 'Rvat.

    E da fakat, krađa tehnologije...pa poznata je stvar da Honda godinama krade patente od moćne euro auto industrije. Baš je prije 12 godina jedna poznata euro marka zamislila VTEC sistem. Al ××××ga, neki mali Japanac se ušuljao u tvornicu u Stuttgart (sad sam se odao), ukrao nacrte te ih onda odnio u Hondinu najbolju tvornicu Tochigi. Hondini bossovi su malog patriota nagradili sa 2 mjeseca korištenja usluga gejši. I to je istina, tak da se zna...


  11. #11
    Suljo hrvacki
    Guest
    I ti bi valjda da ti te gejše popuše, pa voziš 15 godina staru hondu...

  12. #12
    adnoH
    Guest
    Suljo, kaj fali gejšama?

    A da, pa ti sigurno više voliš dečke...bio si mi sumnjiv bez obzira na izraženo domoljublje. Niš ti ne brini, bit će još malo legalizirani homo brakovi kod nas...

  13. #13
    Hondo_
    Guest
    adonH vidiš da su tu sami stručnjaci na temi. Spomenuti VTEC sistem nije plod ulaganja i razvoja novih ideja? Mazdin RENESIS motor nije plod razvoja onoga što Europljani nisu MOGLI i ZNALI? Subaru je na glasu kao najbolji cestovni relijaš već puno godina zato kaj su Japanci skopirali Deltinu tehniku od prije 15 godina? Isuzu je najveći proizvođač diesel motora na svijetu i koriste ga i Europski proizvođači auta zato kaj kopiraju VW?
    Da ne nabrajam više. Hvala Vam prijatelji moji što ste mi konačno otvorili oči.
    Vjerojatno je onda takva situacija i u motociklističkom svijetu. Koga li samo onda Kawasaki kopira???

  14. #14
    mytbyte
    Guest
    Pa, Kawasaki je popalio sve od Tomo-sana (Tomosa za one koji ne znaju japanski), zna se!!!

  15. #15
    fabiasdiyahoo.com
    Guest
    Najbolji automobili su Japanski a naj losiji su Korejski i tacka. Ko kaze drugcije on ti nejma pojma u automobilizam i nek ide u ..... .....!!! ) )

  16. #16
    antibosanac
    Guest
    HONDO: nemoj se raspravljat sa tim bosancima i šiptarima i njihovim smrdljivim frizurama i licima kojima nam zagađuju naš zrak i prostor.100% njihov BABO radi njemačkoj i vozi opel senator ili mercedes 190 ili golf 3 pa za drugo ni neznaju jer je BABO rekao da su mu samo to dali na otpadu jer je šiptar pa neka djeca samo ta auta upoznaju jer ovo drugo treba i platit a ne samo uzet sa otpada.Kad budete postigli našu razinu kulture i ophođenja sa ljudima kao i školsku spremu te če vas onda tek ljudi poštivat pa čete onda moči nešto i razgovarati nešto i o automobilima jer za to prvo treba naučiti čitati i pisati i onda uzet koji časopis o automobilizmu pa biste vidjeli da u svakim testovima i istraživanjima JAPANCI uvijek PRVI po svemu a da to nisu kvarovi. Sve vas bi ja potjerao odakle ste došli pa bi nam bilo bolje a li kad stoka vidi more i asfalt gotovo je.

  17. #17
    V6
    Guest
    Oni mazdini servisi 90.000 km, 17.000 kn za servise ???? mila majko !!!

    Ona toyota sa dva šlepanja a ni 15.000 km ????

    I nissan za koji kažu da nije japanac ?

    Ili Honda gdje samo slovo R vrijedi a ostalo su 1.3 bezlične olupine.

    neznam baš da su najbolji ali ima i drugih marki automobila osim japanaca.
    Uostalom mislim da korejci za manje daju više. )

  18. #18
    Hondo_
    Guest
    V6 pošto vidim da si tako jako kritičan, zanima me jesi li ikada vozio ijedan od ovih auta iz kojih se tako stručno sprdaš?
    I zapitaj se, onako realno, koji Europski auto iz današnje proizvodnje uopče može do 90 tkm, a da ni jednom ne traži veliki zahvat servisera i da je naravno u klasi spomenutih Japanaca???

  19. #19
    TD
    Guest
    Hondo daj neseri, molim te! Japaska su auta tako dosanda za voziti a nisu bas tako ni kvalitetna. Imao sam ih sve od Toyote,Subaru Lexusa. Vjeruj me kvare se ko i druga. German auta su uzitak za voziti i prelaze isto kao i Japance a mozda i vise.

    Ova vrsta tema je ustinu ×××××.

    Jeli tacno da Japanci prva najruznija Auta?

    Pozdrav iz USA

  20. #20
    Yokosuka/
    Guest
    ..službeni auto Mazda 626 (2.0 benzinac,115ks) 2000.g.,do 130000 km nije plaćena jedna jedina kuna za popravak bilo čega!,servis na 118000 km košta 750 kn (ovlašteni servis),jedino je bio skuplji servis na cca 90000 km kada su mijenjali remen na motoru(onaj koji pokreće bregaste).Trebate samo vidjeti u kakvom su stanju diskovi!,gotovo kao novi!!.Imam osjećaj da se taj auto nemože pokvariti...

  21. #21
    TD
    Guest
    Neznam tamo ali ovdje u USA mazda 626 je bila jenda od najkvarenijih auta. Mozda ih prave kvalitetnije za Euro trziste.

  22. #22
    Hondo_
    Guest
    TD alias Fabiasdi ne gnoji molim te. Glupo je što ja sad glumim neko odvjetnika Japanske autoindustrije, ali ovakve nebuloze ne mogu čitati. Ti si kao nešto vozio, jel?!?!
    Na svim tržištima svijeta Japanski auti su po svim mogučim tablicama na samom vrhu po kvaliteti odn. nesklonosti kvarovima. Isto je tako u USA. Honda Accord odn. Acura CL/TL/neznamnijakaj je najprodavaniji auto u klasi u toj istoj Americi i već nekoliko godina ga ni jedan domaći (Američki dakle) ni uvozni (mahom Europski) auto odn. proizvođač ne uspijeva skinuti. Lexus GS 400 (mislim da je ta oznaka, ali nisam 100% siguran) je u toj istoj Americi statusni simbol isti kao Mercedes ili Cadillac. Mislim da te činjenice dovoljno govore same za sebe.
    A tebi je Schumacheru, Lexus dosadan za voziti, pa je to onda kao ××××××??? Normalno da je dosadan jer je u njemu vrhunska tehnologija svjetske autoindustrije. Kaj si očekival? Da buš čok moral vuči da ne krepa na semaforu dok je hladan?
    Probaj Acuru RSX, Nissana Skylinea, Toyotu Supru, Mazdu RX-7, Imprezu, Evo, i sl. Oni ti možda ne budu dosadni.
    E da. Ona gore spomenuta Honda Accord/Acura CL se u SAD prilično krade. Vjerojatno zato kaj je u kurcu?!?!

  23. #23
    TD
    Guest
    Hondo'

    Izvini ali ne koristim nikav "alias".

    " Ti si kao nešto vozio, jel?!?!"
    Nisam ti si!

    Japanci su kvalitetni ali su i svabe dosta kvalitetne. Zavisi sta gledas!

    Prvo od svega u Americi nema dosta Evrospkih auta! Imas ponudu od BMW, Benza, VW, Saab,Porche,Ferarri,Audi to je sve. Ostalo je sve Japs ili Americko ili Korejansko. Kao sto vidis VW je sam u srednjoj klassi (jetta i Golf) ostalo je sve skupo i luxury! Tako da VW je jedini koji se kompetira u srednjoj klasi. Ako je auto najbolje prodavno neznaci da je najkavlitetnije. Kada kupujes Toyotu Camry ili Accord za $18,000(plus su veca auto po dimenzijam) dobijes sve dok za $ 18,000 nemozes dobiti ni sibera u Jetti (bora). Mnogo drugih kararktera utice na auto da bude najprodavanije u USA (kamata, ponude, mark downs itd). Ali passat i jetta su ipak top 10 prodavanih auta za 2003 godinu.

    Evo ti competna lista
    1. Honda Accord
    2. Toyota Camry
    3. Honda Civic
    4. Hyundai Elantra
    5. Volkswagen Jetta
    6. Volkswagen Passat
    7. Toyota Corolla
    8. Nissan Altima
    9. Nissan Maxima
    10. Ford Focus
    Kao sto vidis Hyndai je bolje prodavne nego passat ili jetta. Ali nema sanse da je kvalitetniji jette ili passata!!!

    Caddy je zavrsio svoje te se slabo prodaje u USA. Dosta je nekvalitetan i kvari se dosta!

    Da Lexus je u istoj klasi kao BMW,AUdi ili Benz. Zadnje dvije godine BMW je pobjedio sve u svojoj klasi a tako nastavlja i u 2003. Ali opet sve zavisi koji source gledas!

    Vozio sam Lexusa is 300 i jeste dosan je za voziti u pordenju sa BMW 3 serije. Dosta izleda cheap unutra a najvise od svega sam mrzeo nepostojeci torqe! Uzeo sam ga samo zbog toga sto sam dobio dobar deal od dealera (a nije ni los izgled bio). Prodao sam ga iste godine (zamjenio za drugo auto).

    "Probaj Acuru RSX, Nissana Skylinea, Toyotu Supru, Mazdu RX-7, Imprezu,"

    Nissan skyline se neprodaje ovdje a isto tako i evo (koji bi trebao biti u prodaji u USA uskoro). OK probacu ali ne volim izgled( ruzni su).

    Moj brat je imao WRX veoma snazno auto ali je imao problema sa motorom pa ga je zamjenio za Golf GTI 1.8t 337 Edition.

    Neznam sta da ti kazem ali Njemacka auto su dosta bolja i vise fun za voziti.

  24. #24
    majko mila
    Guest
    Kakav sad Audi sa Lexusom??!!!???
    Da li si ti normalan?!!!!!!!

  25. #25
    majko mila
    Guest
    Imprezu zamjenio za GTI?!!!!!?!!!!
    Idi kazi mu nek se odma ubije, jer nije zasluzio da zivi tako debilan!!!!!!

Slične teme

  1. Imaju li japanski mjenjaci dugacke hodove?
    By proizvođač in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 30-09-2004, 15:42
  2. ST-automobili
    By ALONSO in forum Formula 1, Rally, NASCAR
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 03-12-2003, 20:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •