Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Renault Clio

  1. #1
    Hondo
    Guest
    Da čujemo komentare posebno 'renaultovaca':
    Clio 1.2 16v star 8 mjeseci, 9000 km, na 1000 km troši 5 dcl ulja, za travanj naručen u ovlašteni servis na 'polugeneralku'. Auto je prijateljev i vidim ga svaki dan.
    Biste li vi dali da vam na novom autu rade polugeneralku (a možda i generalku) ili bi tražili novu mašinu (koja vjerojatno nebi bila ništ bolja) i kako proizvođača takvog auta (a znamo da ovo nije jedini slučaj) možemo smatrati dobrim i dodjeljivati mu nagrade za naj auto godine i sl? Naglašavam da ovakvih slučajeva ima puno (ovo je drugi od mojih osobnih poznanika sa Cliom i takvim problemom, a ko zna koliko ih ima po Hrvatskoj) i nisu samo Clijači problematični. Ili će opet netko reći da se radi o (ne)sreći???

  2. #2
    Ne, ne i ne !!!
    Guest
    Mašina mora trošiti malo ulja dok se ne razradi!
    Nemojte zbog svog nestrljpljenja raditi gluposti. Nikako ne prčkati po mašini i točka!!!

  3. #3
    T-IE
    Guest
    Hondo,

    Ovo je copy/paste teme "Clio troši ulje" od Dalibora300. Dal ti pišeš o istom autu (čovjeku) ili ne?

    "Početkom godine kupio sam novog clia 1.2 16V. Uhodavanje motora sam obavio po preporukama (dakle nisam ga "vrtio" preko 3.500 obr/min. Već nakon 8000 km kad sam bio na prvoj izmjeni ulja ,primjetio sam da troši ulje. Izračunao sam da na 1000 km potroši cca 0,2 l ulja. Nema plavičastog dima. Renault se u svojoj knjižici ogradio od ovakog slučaja jer kao nenormalnu potrošnju smatra tek onu iznad 0,5 l/1000km.Krajem veljače 2003. mi istječe jamstvo.
    Molim za savjet."


  4. #4
    Interceptor
    Guest
    9000 km i pola litre. Loše za današnje pojmove.

  5. #5
    Hondo
    Guest
    Ne, nije to copy/paste te teme. Ovo je moj frend i pišem to iz vlastitog iskustva, ali i to je dokaz da se to često togađa.
    Inače, osobno sam razradio četiri (nije da se hvalim) nova auta i ni jedan (a svi su bili različitih marki i tipova) nije u tom periodu pojačano trošio ulje, pa tu Renaultovu foru možete zakvačiti mačku o rep. Uostalom, ako je to u redu pri razrađivanju, zašto je auto naručen na 'polugeneralku' u ovlaštenom servisu?

  6. #6
    ma da!
    Guest
    pratim ja tebe hondo.nesto si opako na××××n na francuze.ni ja ih ne volim previse i ova iskustva koja navodis su tragicna.ali to je klasicna prica gradskih automobila koji sigurno nemaju kvalitetu vece brace.ipak nije sve u metru lima,ali i klase rade svoje.greske nisu svugdje u tolikoj mjeri ko kod malih i najmanjih modela.
    nemoj se ljutiti cliofamoznisport .nista osobno.

  7. #7
    ŠULE
    Guest
    Ne znam što reći Hondo! Što se mojeg iskustva sa Renaultima tiče to si već čitao. Ja osobno ne bih dozvolio otvaranje motora na toj kilometraži, ali teško će bit nažicat novi motor.

  8. #8
    CLIO SPORT
    Guest
    neznam.....ja kao prvo ne bi nikada uzeo taj motor!!!

    a sto se tice generalke/polugeneralke......pa zar se ne vidi okom ako curi ulje iz motora negdje!? novu masinu ja ne bi trazio, trazio bi novi auto u slucaju da je neka veca ×××××rija!!!!

    a o iskustvu sa starim cliom II 1.4 i dvanulcekom mogu reci samo naj!!!

    MA DA!......ma nije bed stari! budes platio cugu i to je to! (jos nisi rekao kojeg germana vozis....premda sam ja gotovo siguran da vozis francuza ) a?

  9. #9
    T-IE
    Guest
    Ni ja ne vjerujem da će Renault dat novi motor. Kad je stari kupio novi auto na 12000km ustanovljena je poroznost bloka motora. Stari je tražio novi motor, čak je pisao i u tvornicu, ali od novog motora ni "m". Presložili su djelove u novi blok i gotovo i još su se napizdili što je stari uopće pisao u tvornicu.
    I baš smo se interesirali kod drugih zastupnika kako rješavaju takve probleme i svi su redom rekli da mijenjaju samo dio, a ne cijeli motor.

  10. #10
    skini
    Guest
    ja imam novi clio s motorom 1.4 16v...presao 10000 km...ne trosi nista ulja i s motorom nikakvih problema...kad sam ga uzimao u servisu su mi rekli da motor vec ima ja mislim 20etak sati rada na stolu i da ga mogu vozit normalno, jedino da je preporuceno da ga prve 2-3 tisuce ne zabijam do blokade... tako sam i napravil i sve je oukej

Slične teme

  1. Renault Clio I
    By GroundZero in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 28-11-2004, 18:04
  2. P: Renault Clio
    By _Stevo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 10-05-2004, 08:50

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •