Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: 'Ko je ovdje lud!?

  1. #1
    Girrari
    Guest
    Škoda je povećala paletu motora za model Fabiu. Uvela je u ponudu tro-cilindrični benzinski motor VW grupacije od 1.2-litre radnog volumena i sa snagom od 64 KS. Prijašnji najmanji motor od 1.4-litre (68 KS) i dalje ostaje u prodaji.

    Nova Fabia će biti dostupna u obje karoserijske izvedbe (u limuzinskoj i hatchbeck izvedbi), a cijena će biti manja nego kod modela 1.4, i manja od Seat Ibize 1.2 12v.

    U Škodi tvrde da će ovaj motor imati identične odlike kao i Ibiza 1.2 12v – okretni moment, potrošnja goriva i ispuštanje CO2 plinova.



    Sad mene zanima tko bu platio više love za stari i rastrošni motor koji ima samo 4 KS više???

  2. #2
    Koko
    Guest
    1.4 i može biti motor s 60, 68, 75 ili 101 KS. Ne zna se na koji misle...

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Pa piše da misle na ovaj od 68 KS.

    "Prijašnji najmanji motor od 1.4-litre (68 KS) i dalje ostaje u prodaji."

    Tako bar piše na vidiautu, dalje nisam tražio jer me to baš i ne zanima.

  4. #4
    Black Knight_
    Guest
    Razlika je veca u okretnom momentu.

    Girrari, ne znam da li znas ali recimo Kadett E se prodavao sa 1.3, 1.4 i 1.6 motorima koji su svi imali po 75KS. Naravno da je 1.6 iso najbolje zbog najboljeg okretnog.

  5. #5
    Girrari
    Guest
    Nisam znao za Kadetta, ali fora je kaj je to bilo drugo vrijeme. Danas je, u pravilu, razlika između motora kod određenog modela 15-20 ili više konja.

    Ovaj 1.4 sa 68 KS je zastarjeli motor velike potrošnje i dosta trom. Jedina svjetla točka na njemu u odnosu na ovaj 1.2 po meni je taj jedan cilindar više. Ako će i biti tako, onda bi bar trebali izbaciti ovaj motor sa 60 KS jer imati motore u rasponu 60, 64 i 68 KS u jednom autu mi je fakat lgupavo.

  6. #6
    Dr. Strangelove
    Guest
    a još smješnije je to da se niti jedan od ta tri motora (60, 64, 68 Ks) nemože mjerit s konkurencijom... sva tri su ispod današnjeg prosjeka...

  7. #7
    rale unlog
    Guest
    ja mislim da je razlog razlicit zahtjevi trzista


    siguran sa da na odredenim trzistima nece biti ponudene obe verzije

    razlog mogu biti porezi,eko norma il kaj ja znam kaj

    a na nase ce dolazit oba jer nijedan nije limitirajuc kubikazom ili snagom


    opel sad ima astru 1.4 90ks,1.6 85ks sa skoro istim performansama a i cijenom

    mislim da se ova 90 ks ne prodaje u njemackoj

    golf III je postojao sa 1.6 75ks i 1.8 75ks
    deawoo vise ni ne pratim,oni su brzi od nasih poreznika,sam mjenjaju snagu i kubikazu

    ibiza je imala masinu 1.4 100ks a cordoba 1.6 100ks

    a to je bio isti auto


    to je moja pretpodtavka,al opet,ko zna kaj se proizvodacima mota po glavi

  8. #8
    INTCP log dead
    Guest
    Ma idioti. Treba uvest 1.2 sa 100ks, 1.4 120 ks, 1.6 140 ks, 1.8 160 ks, 2.0 180 ks...... I sve cjene spustin na razinu ostalih auta istog motora. Znači xy 1.2 sa 100 ks košta isto kao ibiza 1.2 sa 60 ks. Pa da vidiš kako bi prodaja banula. ) ) ) ) ) ) )

    Al u tom slučaju alfa bi imala 1.2 sa 120 ks, 1.4 sa 140 ks, 1.6 sa 160 ks itd. ) ) ) )

  9. #9
    INTCP log dead
    Guest
    A što se tiče ova tri motora u fabiji. To su tri tako velika gooovna da ih treba lopatom. Govno do govno. Neotesanci u svakom pogledu. Kladim se da je motor iz stoleta bolji izbor.

    Treba ih sva tri zavarit u jedan i prikačit 70 Tona da vuku punim gasom dok ne krepaju. Đubrad ružna volksškoderska.

  10. #10
    T-IE
    Guest
    INTCP legendo ) ) )

    Al' ne zaboravi da ovaj sa 68ks skida ponos Leonu... ) ) )

  11. #11
    Vr66
    Guest
    rale jel ti možeš bez ovih ××××nih razmaka, puca mi mozak od njih a te tri rečenice razvlačiš preko tri 15" ekrana, ili da svi čitamo između redaka

  12. #12
    VR6
    Guest
    Ovaj VR6 iznad nema veze samnom, ali to vjerovatno i sam znas...

  13. #13
    rale unlog
    Guest
    "preTpostavka' je trebalo pisat tam gore


    a redovi....jebat ga,ja sam star i ne vidim citat kad je zgusnuto pa ja to malo rasirim pod preTpostavkom da ni drugi ne vide


    a i treba tu i tam zmedu redova procitat,bude zanimljivih stvari

Slične teme

  1. Bezpotrebno ali ovdje
    By Second_Edition in forum Hardware
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 15-09-2005, 20:04

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •