Prikazujem rezultate 1 do 16 od 16

Tema: kada se motor "zaleni"

  1. #1
    Yokosuka/
    Guest
    ..zanima me što se to desi kada kažemo da smo gradskom vožnjom "zalenili" motor pa više ne vuče onak kak spada već je osjetno tromiji.To možda znači da su se sače u katalizatoru popunile smečem izgorjelog nekvalitetnog benzina pri nižim okretajima pa više nije takav protok?, a pri večim okretajima se ne stigne to uhvatiti več sagor ili izleti van pa se ta "lenost" ne osjeti na gasu???,što se zapravo desi???...

  2. #2
    alfist_zg odlog.
    Guest
    hehe, Yoko, "zaleni"...otkud ti samo taj termin hehe...da nisi citao "vrele gume " mozda?? )

  3. #3
    Yokosuka/
    Guest
    ..veliš; čitao "vrele gume",stvarno ne znam za to...

  4. #4
    ŠULE
    Guest
    Yokosuka, gdje obitavate ti i tvoj Clio?

  5. #5
    Yokosuka/
    Guest
    ..u Čakovcu,dolaziš kaj sim pa da se nađemo?...

  6. #6
    Flex
    Guest
    Pa dajte ljudi jel vi možete jednom normalno odgovorit na nečije postavljeno pitanje ili ste tako patološki deformirano imbecilno bolesni da neznate šta odogovrit pa onda ××××te govna na forumu! E večeg smeća ovdje nisam vidio. Postavi se normalno pitanje a vi odmah nešto ××××te pa ××××te i ××××TE!!!!! NA××××× S TAKVIM LJUDSKIM OTPATCIMA!

  7. #7
    ŠULE
    Guest
    Skrušeno priznajem da još nisam posjetio Čakovec, ali ako navraćaš prema Zagrebu....javi!

  8. #8
    INTCP log dead
    Guest
    E pa to bi značilo po meni da se u motoru nakupi taloga svakakvoga, konkretno po ventilima i stijenkama cilindra, inectionu... Valjda. To je posebno štetno za visokoturažne motore. U tom slučaju trebalo bi stavit neke aditive za unutarnje čišćenje i malo propuhat mortor na autoputu.

  9. #9
    DKW_
    Guest
    Bogami sam ja taj slučaj imao sa prošlom AR 164: stalno sam ga štedio, vozio na 3000, kao-štedim benzin, i na kraju je počeo ići ko Kadett 1.6 75 KS, trošio je i dalje puno, a na kraju sam morao čistit dizne.

    Zato sada 156-icu gazim ko vrag, a ona odgovara startom kao da ima 2.5V6 a ne 1.8 motor...

    Odgovor je: vozit auto kako se priliči, dakle vrtit ga kako treba, a babljom vožnjom samo radimo zlo motoru.

  10. #10
    Yokosuka/
    Guest
    ..Ok, ŠULE...

  11. #11
    INTCP log dead
    Guest
    DKW nisu dizne nego injectori. Dizlači imaju dizne. )

  12. #12
    DKW_
    Guest
    INTCP, sunce dedino, što bih ja bez tebe?

    Živio bih u mraku neznanja - tražio bih motor od Bube ispod prednje haube, vozio bih VW "jer ni neznam gdje se dolijeva ulje" kao naša Nensi, točio bih super u TDI, za Marutija bih mislio da je talijan, na BMW-a bih stavljao lance na prednje kotače, ulijevao bih antifriz u spremnik tekućine za pranje stakla i sve tako redom...

    (ma naravno da nisu dizne... ali moram priznat da nisam baš nešto ni znao kak se zvalo ono šta je primarius Valenčić stavio pod ultrazvuk i pročistio...)


  13. #13
    rale unlog
    Guest
    moja sestra ima corsu 1.4 60ks iz 1997g

    auto ima 28000km i samo ga je ona vozila i to uglavnom po guzvi na posao

    to je pravi primjer takvog auta

    taj auto jos opce nije razraden,kao da je prosli tjedan dosao iz tvornice i ima 750km

  14. #14
    Dr.Nele
    Guest
    ) ) ) ) ) DKW!!!!

  15. #15
    TRANS AM
    Guest
    ) ) ) DKW, puko sam čovječe puko ) ) )

    Yoko,
    odgovore na pitanje zašto, dobio si u postovima koji su prethodili mojem, a na nepostavljeno pitanje: "što napraviti kad se tako nešto desi?" Mogu ti ponuditi isprobano i kvalitetno rješenje. Čarobni strojček se zove "MOTOR VAC". Preporučam "Auto Remetinec" iz razloga što su ovlašteni uvoznici i distributeri istog i što imaju najviše iskustva, te najobučeniji kadar. Oba moja Pontiaca su prošla tretman, te pričam iz vlastitog (dvostrukog) iskustva. Nazovi ih i traži g. Mlinarića. Čovjek će ti objasniti sve u detalje. Tretman iznosi cca 400 kn i traje oko 45 min. Ak' ti je bed ići u Zg, pitaj u "Remetincu" kome su u međimurju prodali takav strojček.

  16. #16
    Yokosuka/
    Guest
    ..hvala TRANS AM na informaciji gdje "odštopati" motor!.Inače, nemam taj problem sa autima već me je samo zanimalo što se to točno desi.Ustvari, imao sam davno taj problem na kadettu koji je poslije brže vožnje autocestom stvarno bolje vlekel na nižim okretajima...

Slične teme

  1. zastao mi je dah kada sam je vidio
    By EasyRide in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 37
    Posljednji post: 03-11-2003, 21:17
  2. Bikerdays ,, kada i šta
    By zlaja in forum Pula i okolica
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 16-07-2002, 19:52

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •