Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 89

Tema: citroen xm ili opel calibra ???

  1. #1
    esprit
    Guest
    Dvoumim se izmedju XM-a i Calibre, sta mi preporucujete ...

  2. #2
    VR6
    Guest
    Calibra je lijepsa i sportskija, XM udobniji i prostraniji.

    Uzmi Xantiu Activu, i dobit ces obadvoje...

  3. #3
    Black Knight_
    Guest
    Pa to je stvarno slicno, nema sta.

  4. #4
    CLIO SPORT
    Guest
    stvarno si nasao 2 ××××na auta!? ) ) ) )

  5. #5
    INTCP log dead
    Guest
    Ma nije ni jedan ni drugi nešto. Mislim da je golf 3 vr6 syncro skroz fin autić za te novce. Dobiješ skroz praktičan, lijepo udoban i sportski autić za te novce. I još ima 4x4. A na snijegu je ipak bolje 4x4... Calibra i xm nisu nešto po pouzdanosti i tako...

  6. #6
    INTCP log dead
    Guest
    Jel tako VR6?

  7. #7
    .VR6
    Guest
    Tako je

  8. #8
    INTCP log dead
    Guest
    Ipak idem da se registrujem.. Možda je ipak bolje onako.. ne znam.. pa tako...

  9. #9
    V6
    Guest
    žalosna je činjenica da i trula razjebana calibra sa najslabijim motorom košta na našem tržištu više nego kakav xm 3.0 v6 exclusive sa opremom da ne nabrajam.
    Za calibru uvijek ima "kupaca-heroja" a za xm: to se kvari, to nevalja.....itd

  10. #10
    Black Knight_
    Guest
    E DECKO E, KUPAC HEROJ TI MAMA E

  11. #11
    tram
    Guest
    pa kud calibru?pa vidis da od trulezi otpadaju kotaci?pitaj ovog bika crnog konja!njemu je otpao nedavno. )

  12. #12
    T-IE
    Guest
    Moj bi izbor bio Calibra (2.0 16v). Auto mi i nakon 13. godina izgleda atraktivno, motor je kvalitetan (neki govore da je blok porozan i sl, ali vjerujem da je to iznimka, a ne pravilo), a što se tiče hrđe to stoji, prijatelju je prohrđala zadnja lijeva mulda i blatobran, tako da treba dosta pazit prilikom eventualne kupnje.

  13. #13
    čakavac
    Guest
    va calibri ima da pokupiš pun ××××× pičaka ali češ jebati na derini a va xm-u moreš jebati stari moj ka va hotelskoj sobi.
    eto )

  14. #14
    doc
    Guest
    Sjecam se pred jedno 3,4 godine je netko u auto klubu ili auto blicu poslao pismo s isto takvom dvojbom. Pa su se isto cudili i rekli mu kako se radi o potpuno razlicitim autima.

  15. #15
    Grga
    Guest
    Za ove neznalice koji stavljaju Golfa V6 4x4 ispred Xantie nek si malo pogledaju stranicu www.kolumbus.fi/anttijp/inex2.htm pa nek vide test Xantia V6 Activa vs Golf V& 4Motion. Između ostalog npr. Xantia je od Golfa na traci od 2530m sa zavojima bila BRŽA ZA 6 SEKUNDI.Napominjem da Xantia ima 140 kW i prednji pogon, a strašan Golf 150 kW i 4x4. )

  16. #16
    Grga
    Guest
    Pardon,ispravak stranice: www.kolumbus.fi/anttijp/index2.htm

  17. #17
    doc
    Guest
    grga, dobar ti je test. Nije da pljujem po xanti, ali na tom testu se vidi koje je VW govno. Test su kolko vidim radili svedjani, koji su u ovom testu mogli biti potpuno objektivni. Da je ovaj test radio auto blic, xantia vjerorajno nebi niti do cilja dosla. Ovako se vide pravo vrijednosti tog 4SHITMOTION.

    Even if Volkswagen have more power and four-wheel drive, the tester drove with Xantia six (6) seconds faster trought 2 530m long race track than with VW. Six seconds is eternity in such a short track like this.

  18. #18
    huki XM
    Guest
    Esprit kupi XM V6 pa češ imati auto za svaku ali baš za svaku priliku.
    Samo pazi da je očuvan jer ima svakakvih kretena koji neznaju kaj je XM i da se treba nekad iči i na servis pa kad ga unište ide na prodaju.pozdrav.

  19. #19
    Grga
    Guest
    Žal mi je jedino kaj više ne proizvode niti jedan Citroen s 4x4 pogonom. Zadnji je,koliko znam, bio BX 4WD, a njega je teško naći u Hrvatskoj.Znao sam ga donedavno viđati parkiranog na početku Martićeve -BX19 4WD.To će mi možda biti prekretnica za buduću kupnju auta.Možda će ipak biti neki Subaru.
    Usput, da li se po novom zakonu može uvesti stariji od 7 god?Mislim konkretno na taj BX 4wd.

  20. #20
    VR6
    Guest
    Doc: "Nije da pljujem po xanti, ali na tom testu se vidi koje je VW govno."

    Nije zvaka za seljaka. Da znas nesto vise o Xantiji, nebi bas tako pricao. Xantia Activa ce u krivinama pojesti svaku danasnju Alfu, cak i GTA. Da nebi bilo da izmisljam nesto, evo par podataka, G sile koje automobili ostvaruju u krivinama.

    Citroen Xantia 0.97

    BMW 325 0.82
    BMW M3 0.86
    Corvette ZR-1 0.92
    Camaro 0.78
    Dodge Neon 0.80
    Ferrari 512TR 0.92
    Ferrari F40 1.01
    Ford Mustang 0.82
    Honda NSX 0.93
    Infiniti Q45 0.77
    Jaguar XJS 0.77
    Lexus SC300 0.82
    Oldsmobile 88 0.79
    SAAB 900SE 0.81
    Volvo 850T 0.81
    Toyota Supra T 0.95

    Po tome je i Ferrari 512TR "govno", kao i Toyota Supra, ma da...

    I da, Golf 3 VR6 Syncro i Golf 4 V6 4Motion nisu bas "jednaki" automobili...


    A zasto je XM tako jeftin i ne prodaje se, to je zbog onog cemu se vecinom i "divi", a to je ovjes. Vrlo je osjetljiv, ako ode, izmjena ovjesa kosta oko 2000-3000 DM (bivsih), a da bi se kupio ispravan primjerak, ipak treba solidno poznavati taj ovjes, odnosno, vec imati nekog pneumatskog Citroena pa da se odmah "skuzi" sta kod automobila nije ok. Kupovina je veliki rizik, kad bi se znalo da ce se naci primjerak sa ok ovjesom, nebi bilo toliko problema. A i dijelovi su izuzetno skupi, pa...

  21. #21
    INTCP log dead
    Guest
    VR6 e sad si se porsao ko majka.

    Alfa SZ ostvaruje najveću G silu ikad izmjerenu u zavojuma od 1.4 navodno izmjereno 1.2 ili 1.1. Pogledaj tzu na vidi auto o alfi sz gdje se to napominje. A netko je stavio link na temu Alfa SZ ovdje. Tema je sigurno na 2. stranici.

    ) ) ) )

  22. #22
    VR6
    Guest
    Da, znam i to INTCP, i trazio sam, i nikako nisam mogao naci informaciju ko je izmjerio taj G za Alfu Sz. I na par stranica sam trazio, i na jednoj pise da ostvaruje 1 G, na drugoj 1.2, na trecoj 1.4 G i slicno. Pa bi to moglo biti i da je to neka prica, jel tesko mi je povjerovati da Alfa SZ ima veci G od jednog Ferrarija F40.

    A i Alfa SZ se vise ne proizvodi, a ovdje pricamo o danasnjim automobilima...

  23. #23
    INTCP log dead
    Guest
    Svejedno ja bi uzeo XM. Calibra je potrošen auto sa odvratnom unutrašnjosti, sklonosti hrđanju, lošim mjenjačem i užasnim imiđom.

    XM je avangardni ekskluzivni primjerak luksuza i udobnosti. Auto sa stilom koji ne mogu dostići nikakva stara petica ili merc. XM je lađa u kojoj se definitivno osjećate drugačiji od drugih. Kad bi kupovao polovni luksuzni auti, a sport bi ostavio po strani XM bi definitivno ušao u najuži izbor. ,a čak bi on bio 1. ili 2. na popisu.

  24. #24
    INTCP log dead
    Guest
    VR6, alfa SZ se nije baš tako davno proizvodila.

    Evo citata. A jel znaš i to da koristi i mehaniku i prerađenu šasiju alfe 75. Znači ipak je to ××××na mehanika. Pogotovo ovjes i šasija. Znači ipak je alfa 75 ××××n sportaš i dan danas.


    ....specijalnim instrumentima izmjeren je nevjerojatan podatak. SZ se u zavoju mogao odupirati sili do 1.4 G, ili drugim riječima, automobil ostaje na stazi odupirući se većoj težini od vlastite težine. Prema neslužbenim podacima SZ i dan danas drži ovaj rekord. Ovjes je također preuzet s modela 75, a za optimalnu distribuciju težine na prednju i stražnju osovinu, Alfa je namjerno peterostupanjsku getribu odvojila od motora, smjestivši ju na stražnju osovinu. Sve je to razlog zašto je SZ dugo ostajao neutralan, dok bi drugi automobili već odavno izgubili pravac.


    Nek je 1.2 i to je rekord.

  25. #25
    VR6
    Guest
    Ko je to izmjerio?!

Slične teme

  1. jednom citroen- zauvek citroen!!
    By activa in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 306
    Posljednji post: 16-07-2004, 12:22
  2. opel calibra 16v
    By ocalibra in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 29
    Posljednji post: 18-04-2003, 18:40

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •