Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: garancije na automobile kod nas ili u europi

  1. #1
    vtec
    Guest
    Ja sam kupio novu toyotu corollu u italiji te sam na nju dobio garanciju na mehaniku 5 godina ili 160.000 km, a kod nas su mi davali 3godina ili 100.000 km, pa me zanima da li se takve stvari događaju i sa drugim markama automobila. I tako nam europa pokazuje što misle o nama. Prijatelj je za svoju Hondu civic dobio garancije na mehaniku 5 godina ili 200.000 KM isto u Italiji a kod nas je standardnih 3 godine ili 100.000 km

  2. #2
    mytbyte
    Guest
    Ko-lega!!!

    Ja sam na svoju, naravno, dobio "samo" 3 god garancije! A ne vjerujem da su talijanske lokalne ceste nešto puno bolje naših! Ili španjolske! Doduše, japancima je važnije da impresioniraju EU, pa su vjerojatno malo morali rastegnuti...vjerojatno se mnogo lagodnije osjećaju kad daju 3 god ali sila ne pita... )

  3. #3
    Doc.
    Guest
    Kad je vec tema garancije...
    vidio sam neki dan na Rai.
    Lancia Thesis - 3 anno garanzia!

  4. #4
    Black Knight_
    Guest
    talijanima je otkrice 3 godine garancije dok japanci daju 5, lol. pa to je komedija. i meni neko tu nes ××××, pa dajte se pokopajte s tim taljanskim govnima od aftomobila

  5. #5
    Doc.
    Guest
    Jebali te japanci, drzi se ti onoga sta vozis.

    Osim toga japanci deru na djelovima da to nije normlano. Kad citam u auto klubu hard testove koliko kostaju servisi u ovlastenim serivisima mi je potpuno jasno zasto imaju 3 godine garancije. U te 3 godine ti das na servise oko 15.000 kuna. Pa za to ja na Fiatu napravim generalku ako ce trebati!

    A osim toga, Fiat nudi garanciju dvije godine uz neogranicenu kilometrazu. To znaci da ce nekom npr. taljanu auto biti pod garancijom 200.000 km. A da bi kupio japanca, nakon 100.000 km ode garancija, a toliko daje vecina japanaca. 3 godine ili 100.000 km.

  6. #6
    mytbyte
    Guest
    Jel ja to opet moram ponavljati da je FIAT iznimka u isplativosti...

    Pogledaj koliko je servis za Peugeote ili sl.

    Redoviti servis za Corollu je oko 450 kn...imam doma u Automobilismu cijene rez. dijelova za Corollu, velika većina je podjednaka ili niža od europske konkurencije...opet fama...

    jedino na čemu japaneri deru je after-sales oprema...original felge, tepisi, nosači, al to ne moraš od njih kupovati...

  7. #7
    LaNciA
    Guest
    A vidi sta daju Amerikanci ludi kao sto i jesu ) )


    KIA Motors U.S.A

  8. #8
    adnoH
    Guest
    vtec, duljina garancije je kombinacija povjerenja proizvođača u svoj proizvod, marketinga i tržišta. Iznenadilo me da recimo Honda na nekim tržištima daje garanciju za 200000km, a na njihovom najvećem tržištu USA 36000 milja, što je svega oko 60000km. Hyundai i KIA daju tamo bijesne garancije od 10 godina ili čak više. VW recimo daje znatno povoljniju garanciju u Americi nego u Europi.

    A tek sa limarijom dolazimo do prave priče. Onih famoznih 12 godina. Ili 30 za Mercedes u EU. E tu ja mislim da bi teško bilo reklamirati garanciju da ti se nešto desi.

    Recimo, kupiš Mercedesa, voziš ga oko 15 godina, i pojavi se sitna hrđa...dođeš u ovlašteni servis i kažeš da hoćeš da ti se to popravi besplatno pod garancijom. Mislim da bi svakog u tom trenutku ismijali i odjebali. Ne mogu si zamislit kako bi se tako nešto dalo uopće reklamirat. Oni bi uvijek mogli reć "sam si s×××× auto, pišo po njemu, itd...".

    Duge garancije na motor i elektriku su bitne i jako dobre stvari. Ali ovo za limariju, bojim se da je to samo reklamni trik.

  9. #9
    OS-PUNTO
    Guest
    Meni je puno interesantnije ono sto garancija obuhvaca.Kod legice na KIA Prideu pise 100000 km garancije i onda se u servisnoj knjizici nabraja sta sve ta garancija neobuhvaca,a iznenadili bi se koliko toga neobuhvaca.Tako isto i meni na Puntu nisu htjeli priznati H7 zarulju koja je pregorila nakon 9 mjeseci.Ok,to je potrosni materijal,ali ima jos puno toga sto mislimo da je pod garancijom,a vjerojatno nije.Jos bi nesto dodao,kada sam kupovao Punta mnogi su mi govorili da nekupujem FIAT-a,a to samo dokazuje kolika je to zabluda kod nasih ljudi,a i sire.Sada je vec proslo skoro tri godine koliko mi je Punto star i od tada sam promjenio samo navedenu H7 zarulju i nalijevom i desnom faru i kocione plocice i sada planiram gume s obzirom da je mali napravio 55 000 km.S druge strane kolega mi je prije tri mjeseca kupio novu Corsu i morao je na servis,ali mi nije rekao sta mu je otislo.Auto su mu uglavnom odšlepali.

  10. #10
    Hondo_
    Guest
    Ovo za Mercedes i garanciju na prohrđavanje je više marketinški trik nego stvarna garancija. Kod garancija na prohrđavanje postoji jedna vrlo važna caka, a ljudi ju uopče ne kuže. Garancija vrijedi na prohrđavanje ali koje krene IZNUTRA PREMA VAN.
    Npr. imate hrđavi prag na relativno novom Mercedesu i odete u servis ostvariti garanciju. Prvo će ustvrditi da li je hrđa krenula iznutra prema van, ili obrnuto. Ne pitajte me kako će to utvrditi. Prema tome, tu garanciju možete objesiti mačku na rep.

  11. #11
    rale unlog
    Guest
    ja sam imao novog lancera sa DOZIVOTNOM garancijom na mehaniku


    al nis ja to ne vjerujem



    svi su slatkorjecivi kad treba uvalit a poslje te niko ne ×××× 3%

Slične teme

  1. Nakon isteka garancije - Ovlašteni servis ili ne?
    By Fergazer od fiće in forum Auto servisi
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 10-10-2004, 20:46

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •