Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Automobili i filmovi – najveće greške

  1. #1
    Koko
    Guest
    Mislim da bi ova tema mogla biti zanimljiva i da imamo dosta toga za prodiskutirati. Evo jedan primjer za početak. Ronin, meni osobno najbolja filmska jurnjava (dobro i Italian Job nije loš). Dakle, u Roninu se ekipa prvo natjerava u jednom Citroenu XM, da bi u nakon izlaska iz zavoja bili u drugom (starijem modelu s Citroen znakom sa strane), a u idućoj sceni ponovno u novijem modelu. Jasno da se za snimanje takvih filmova potroši više automobila, no ovo je ipak veliki propust.
    U istom filmu «zlikovci» u jednoj sceni voze lagano nabijen Audi A8, da bi u slijedećoj taj auto ponovno bio čitav. Očito im je ponestalo Audija…

  2. #2
    Mazdohist
    Guest
    A što reći na jedan od Bondovih filmova. Ne sjećam se koji je to ali......
    007 bježi, ganja (nije bitno) zlikovce i u jednoj sceni svog Aston Martina diže na dva bočna kotača (desna strana je u zraku). I tako vozi, vozi, a onda u drugoj sceni spušta automobil na sva četiri i nastavlja dalje....
    Samo,.... dok ga je spuštao, lijeva strana je bila ta koja je bila u zraku!!!

  3. #3
    Mazdohist
    Guest
    Na početku Policajca iz B.Hillsa 2 Eddie Murphy vozi istoga Ferrarija 308 GTO. U jednoj sceni je stariji model, u drugoj noviji.

    Nije da sam picajzla, ali neka paze malo jer ima ljudi koji se kuže u aute, pa ih to može malo i razočarati.

  4. #4
    Maazda3
    Guest
    To ti je bilo u "diamonds are forever". Samo u jednom trenu se pokazalo kako se u onoj maloj ulicici okrece na drugu stranu. Nisu mogli pronaci kaskadere koji znaju voziti na desnom boku, nego samo na lijevom

  5. #5
    bullit
    Guest
    Istina je to za Ronina.

    Mazdo, 308 GTO ne postoji.

    U Diamonds are forever uopce nema Aston Martina. Na boku 007 vozi samo Kenwortha u Licence to kill.

    U Bullitu ima felera kolko volite, jednu te istu zelenu VW Bubu preticu jedno 4 puta, Charger gubi tokom ganjanja 8 ratkapa, saltanja navise ima ko u prici, nanize samo jedno i sl.

  6. #6
    V6
    Guest
    neznam dali ste primjetili u mad maxu 1, u prvim scenama filma kada ganja Night ridera u maxovom autu sjedi netko na stražnjoj klupi prekriven crnom krpom, kamerman možda, neznam sada dali spada pod temu ali tek na dvd-u kada stisneš pauzu i zoom onda se vidi jasno.
    INaće Mad max je kult, ostalo su filmovi

  7. #7
    T-IE
    Guest
    Dal je netko gledao "Dvoboj" (od Spielberga)?

  8. #8
    _Stevo
    Guest
    Ja sam gledo dvoboj. Film je u najmanju ruku bolestan.

  9. #9
    P 4
    Guest
    Je, ja sam ga gledao

  10. #10
    T-IE
    Guest
    Je Stevo, u pravu si, čitao sam da mu je budžet bio manji od 100000$ tako da su mu greške oproštene.

  11. #11
    alfist_zg odlog.
    Guest
    Koko, ovo kad si govorio na drugoj temi da se zvuk ne podudara sa stvarnim zbivanjem na ekranu...u nedjelju je bio film "crna kisa" sa M. Douglasom i smijesno je sto je zvuk motocikala uvijek jednak , kao prvo uopce se ne podudara sa tipom motora, a drugo skoro uvijek ima jednoteisti zvuk ( tipa rastezanja u prvoj i drugoj brzini) i kad se ganjaju i kad se frajer vozi 5 na sat oko stupova sa kroserom( zvuk krosera naravno kao sa Superbike utrke) . )

    Inace , Ronin je najbolji sto se tice ganjanja.

  12. #12
    v21
    Guest
    Hrvatski film o nekom boksaču koji izlazi iz zatvora i svi ga jebu. Ne sjećam se naslova. Radnja se odvija u kasnim osamdesetima. U prvom planu snimaju milicajca s petokrakom na glavi, a u pozadini im uđe u kadar C klasa koja je proizvedena u njima dalekoj budućnosti.

  13. #13
    T-IE
    Guest
    I u filmu "Mirotvorac" s Georgeom C. im se potkrala greška. Kad u Austriji krenu bježat u srebrnom Genscheru, prva scena razbiju žmigavac i far, druga scena žmigavac i far cijeli, i onda nakon toga opet razbijeni.

  14. #14
    Koko
    Guest
    Eto, jucer sam bas pogledao film "Along came a spider" na DVD-u. U jednoj sceni kada hvataju zlikovca pred ruskom ambasadom kisa lije kao iz kabla a na kolniku je ima jedno dva centimetara, a uz sve to tip još sruši hidrant . No, sve to ih uopce ne sprijecava da gume skripe ko blesave prilikom skretanja, obrzanja ili kocenja. Uz sve to tip još ostane bez gume, a felga iza sebe ostavlja vatreni trag (iskra ko u prici) unatoc vec spomenutoj vodi na kolniku. tako nešto puše samo ludi Ameri...

  15. #15
    Mazdohist
    Guest
    Iza neprijateljskih linija - scene sa izgorenim automobilima, pa ona u kojoj Amer bježi uz suradnju Bosanaca ......
    nema Yuga, Golfa,...išta europsko.
    Sve američka vozila!!!

    Što se tiče Jamesa Bonda, iskreno, ne znam o kojem je filmu ni autu ni glumcu riječ. Samo se sjećam te smiješne scene.

    Ako nije 308 GTO, onda 328 GTO.
    Idem malo pogledati Ferrarije.

  16. #16
    Mazdohist
    Guest
    OK, pregledoh Ferrarije.
    U prvom djelu scene vozi 308 GTB


    A u drugom djelu scene zaustavlja se sa novijim modelom 308 GTS


  17. #17
    bullit
    Guest
    To je istina Mazdo,samo pazi na Ferkace, tu nema greske. GTO ima samo 250 (onaj stari 62.-63.) i 288 GTO iz 1984. A 308 (GTB i GTS)i 328 (takodjer GTB i GTS) su mu slicni izgledom, ali ni blizu, po svemu ostalom

  18. #18
    INTCP log dead
    Guest
    GTO je imao V8 biturbo sa 400ks. To je bio prethodnik f40. Svi ovi 308 su slabiji modeli. Danas jedan 288 GTO dođe 250 000 eura, a 308 GTS npr. 40 000 eura.

  19. #19
    INTCP log dead
    Guest
    Montmarthova proročanstva. Auti skupa s mostom po noći padaju u rijeku i svima redom ostaju svijetla upaljena, kakve li gluposti. I to dosta vremena.

    Maratonci trče počasni krug.

    Laki juri 30 jer je dete kreten raskantalo mašinu. I onda koči ko blesav i još pri 30 i bum. Tata vidi pa to je g. Rajković, šta mu je. Ništa ubio si ga ko zeca.

    Pa ne može bre da ga ubije išo je 30 i kočio, valjda ga je puknuo sa 15km/h.

  20. #20
    Girrari
    Guest
    Pusti, Maratonci su prelegendaran film i tekve im se greške mogu tolerirati. Još su to bili i uvijeti koji su miljama daleko od onih holivudskih.

    Prosu'ću im creva!!!

  21. #21
    Mothman
    Guest
    Misliš Mothman-ova proročanstva... gled'o neki dan, zbilja ×××××vo. Kad smo kod svjetala u vodi, baš sam primijetio i u Titanicu da svjetla svijetle sve u šesnaest iako je pola broda pod morem - kaj onda nisu imali osigurače???

  22. #22
    INTCP log dead
    Guest
    I baš sam na titanic mislio dok sam pisao taj za ove aute u vodi. Normalno da je nemoguće da svijetla gore, a sve potopljeno.

  23. #23
    moreplovac
    Guest
    zašto bi bilo nemoguće ??? Kablovi su izolirani od vlage potpuno kao i podmornica.

  24. #24
    Black Knight_
    Guest
    ma nemoj? I kontakti su potpuno izolirani?

  25. #25
    SEDICI
    Guest
    U Taxi-2 kad prestavljaju 605-icu čas ima zatamnjena stakla čas ne a i 405-ica isto ima takavu nebulozu

Slične teme

  1. Skyline GTR-najveći od najvećih
    By Nemam Nadimak in forum Najbolji automobili svih vremena
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 30-09-2004, 01:00
  2. R Barrichello - nove greške
    By JPM Power in forum Formula 1, Rally, NASCAR
    Odgovora: 26
    Posljednji post: 26-02-2004, 21:28
  3. Automobili i filmovi
    By arba051 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 49
    Posljednji post: 23-11-2002, 10:48

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •