Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 44

Tema: Kako promjeniti boju osvjetljenja na kontrolnoj ploči

  1. #1
    594 krešo ah
    Guest
    Zna li tko kako se može promjeniti boja osvjetljenja na kontrolnoj ploči, npr. u seat ibizi.

  2. #2
    KAM&
    Guest
    DA to i mene zanima,jel radi ko to kod nas,na hondi mi je užasno slabo osvjetljenje na kontrolnoj ploči.

  3. #3
    alfist_zg odlog.
    Guest
    Jel stigla vise ta Ibiza ,Kreso?

  4. #4
    Serbia GTi
    Guest
    E, stvarno Kreso, zar jos nisi uzeo ibizu ?

  5. #5
    prc
    Guest
    ljepo popiješ pola litre do litru doooooobre rakije i razvališ vožnju po zavojima Pa da vidiš kako se mijenja boja

  6. #6
    594 krešo ah
    Guest
    ibiza još nije stigla,obećali su krajem siječnja, osim ako ne bude drugačije a mislim da hoće, hrvatska je ovo.vozio sam se u jednoj novoj pa mi je previše crveno na kontrolnoj ploči, valjda ću se naviknuti.

  7. #7
    594 krešo ah
    Guest
    zašto mi nitko ne odgovara. toliko znanja na forumu a na moje pitanje nema odgovora.

  8. #8
    Girrari
    Guest
    Krešo, to je i mene zanimalo, pa nisam uspio doći do nekih pametnih informacija.

  9. #9
    594 krešo ah
    Guest
    možda treba pitati ljude koji su najviše na forumu, javite se ako nešto znate o osvjetljenju kontrolnih ploča.

  10. #10
    Mazdohist
    Guest
    E .ebiga! Ne znam.
    Mislim da je jednostavnije pitati nekog auto mehaničara/tehničara/električara...
    nego čekati "pametne" savjete na forumu

  11. #11
    594 krešo ah
    Guest
    najvjerojatnije da je tako.već bi se netko javio da zna nešto o tome.

  12. #12
    Mrle
    Guest
    Tu ti Krešo svi prde, znaju ovo, znaju ono. Svi su šumaheri, svi su vozili ne znam kakve aute. Znaju svaki šaraf na mašini, ali ... eto ... niko nema pojma kak da si promjeniš osvjetljenje.

  13. #13
    _Stevo
    Guest
    Krešo ha niš, rastavi instrument ploču i nabavi drukčije žaruljice. Brijem da bi trebale bit iste u Fabiji ili Polu. Pogledaj kakvo osvjetljenje imaju oni, pa ak ti je bolje kod njih kupiš njihove žaruljice i promijeniš. Naravno ako su iste.

  14. #14
    bljesak
    Guest
    kupi drugi autija sa ljepšim svijetlom i riješijo si brigu pa deri Miiško

  15. #15
    594 krešo ah
    Guest
    mrle , u pravu si, točno je tako kako si napisao. stevo, konačno da i netko kaže koristan savjet, raspitaću se svakako da li je takav zahvat moguće napraviti sa škodinim žaruljama.bljesak ne mogu sada kupovati drugi auto, prekomplicirano je i tu bih sigurno izgubio nekoliko tisuća kuna. hvala na savjetima. pozdrav iz vinkovaca.

  16. #16
    T-IE
    Guest
    Krešo ja mislim da promjenom žaruljica nećeš ništa postić. Ja mislim da su žaruljice za osvjetlj. kontrolne table bijele, a da je podloga urica crvena pa svijetli crveno (kod Pola plava, Fabije zelena). Mislim, ne znam kod novih auta možda i krivo govorim, ali znam 100% kod starijih auti da je tako. Ali ako se slučajno varam, ako je strvarno stvar u žaruljicama onda ti je moj savjet da uzmeš plave (ko u Polu).

  17. #17
    594 krešo ah
    Guest
    tie, može biti da je i tako kako si naveo. provjeriću pa ćemo vidjeti što se može napraviti. zar na forumu nema ni jedan auto mehaničar koji zna točno da li se može mjenjati boja osvjetljenja?

  18. #18
    INTCP log dead
    Guest
    Istina zavisi kakvo rješenje osvjetljenja ti ima auto. Stariji auti imaju bijele žaruljice, a onda je podloga u boji. Kod novih je moguće da imaju u boji žaruljice, ali ne vjerujem. Tako da ako ti podloga daje crveno ne možeš ništa napravit, a ako su žaruljice u boji, a podloga bezbojna onda možeš bilo koju boju. Samo žaruljice moraju bit iste. Mislim da cijeli VAG koncern ima iste žarulice u raznim bojama i opet, ako je podloga prozirna.

    Slažem se da su VW plavo osvjetljenje jedno od najljepših, ako ne i najljepše. Meni barem da. Ni ja ne volim crveno pa ni u Alfi.

    Al ne znaju ti ni auto mehaničari svi te stvari. To ti njih ne zanima niti to netko često radi na autima. Oni ti znaju popravit klasiku. Normalno ima i izuzetaka, onih zagriženih koji osim što znaju zanat znaju i ove stvari o okoima mi raspravljamo ovdje. Njbolje ti je da ideš u servis ovlaštni i malo njih pitaš, oni su to rastavljali i oni će valjda znat kakve žaruljice koristi ibiza, u boji ili je podloga u boji.

  19. #19
    rale unlog
    Guest
    isto mislim da nije dost zaruljice mjenjat

    u ovim novim autima mozes skuzit kak su i kazaljke nekak prozirne i usvijetljene,tj. zarulje su bijele a boja se dobija podlogom


    ja sam davno rastavio svoju komandnu plocu,trebalo mi je oko 45 min

    zakaj ne zamjenis cijelu plocu,to je samo komad plastike u koji upiknes par zica
    a onda bi mogao odabrati plocu koju zelis,vidio sam cesto te stvari za podaju po engleskim casopisima pod tunning

  20. #20
    DKW_
    Guest
    Ne znam odgovorit na to pitanje, ali u potrazi za odgovorom naletio sam na uvijek kreativne nijemce koji bi i Breru uspjeli upropastit, a kamoli previsoku i pretupu Ibizu. Paj` sad:

  21. #21
    INTCP log dead
    Guest
    Ovo je toliko odvratno da bi rađe vozio fabiu junior sa crnim branicima.
    Ali svi znamo da postoje antistilisti kao VR6 koji će odmah konstatirati: "Ne znam što vam smeta ta ibiza, meni skroz fino izgleda" )

  22. #22
    594 krešo ah
    Guest
    ukusi nisu isti, model sa slike bi izgledao bolje bez zadnjeg spojlera,

  23. #23
    Fresh
    Guest
    Ne valja, nemaš gdje montirat kuku.

  24. #24
    IGGY TEE SERBIA
    Guest
    DA BI MOGAO BILO STA DA PREDUZMES PRVO SKINI INSTRUMENT TABLU I VIDI KOJI JE SISTEM OSVETLJENJA NA NJOJ.U VECINI AUTOMOBILA SU TO OBICNE SIJALICICE CIJE SVETLO PROLAZI KROZ SLOJ ODREDJENE BOJE KOJIM JE PREMAZAN BROJCANIK SATA SA UNUTRASNJE STRANE.TAKO SE DOBIJA EFEKAT DA BROJEVI SVETLE.KOD AUEOMOBILA SA PLAVIM OSVETLJENJEM KORISTE SE HALOGENE SIJALICE KOJE DAJU NEUPOREDIVO JACE OSVETLJENJE , RAZLOG JE PLAVA FOLIJA KOJA SLABIJE PROPUSTA SVETLOST OD OSTALIH BOJA.KOD NEKIH CAJGERA SA PLAVIM OSVETLJENJEM KORISTE SE I LED DIODE,MINIMALNE JACINE OD 1000 DO 5000 MILIKANDELA,DOK SE KOD NEKIH KORISTI NAJNOVIJA TEHNOLOGIJA-ELEKTRICNE FOLIJE,SA KOJOM SE DOBIJA EFEKAT DA CEO CAJGER SVETLI KONTINUIRANO U ISTOJ BOJI.AUTOMOBIL U KOME JE ISKORISTENA ELEKTRICNA FOLIJA JE KRAJSLER 300M.JA SAM LICNO LJUBITELJ DIGITALNIH INSTRUMENATA PA SAM ZATO NA MOM KADETU GSI PROMENIO OSVETLJENJE INSTRUMENATA U PLAVO SA ELEKTRICNOM FOLIJOM.EL-FOLIA NIJE BAS JEFTINA KAO I SVE NOVE TEHNOLOGIJE ALI AKO STE FREAK KAO JA ONDA...

  25. #25
    Girrari
    Guest
    ×××× ga, ja onda odustajem. Mislio sam si da je to puno jednostavnija fora u stilu, skineš cajgere (koji su u mojoj priči prozirni), promjeniš žaruljicu ili diodu i imaš novo osvjetljenje. Cijena promjene cca. 500 kn. U toj varijanti bi si zamjenio osvjetljenje jer mi ovo u VW-u dobro zgleda, a osim toga auto mi je plav i iznutra i izvana.
    U ovakve teže kemije mi se ne da upuštati. Toliko mi ipak nije važno.

Slične teme

  1. kako promjeniti radijator
    By lega in forum Auto servisi
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 09-01-2004, 23:13

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •