Stranica 3 od 20 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 479

Tema: Zimske radosti

  1. #51
    Girrari
    Guest
    Ošo ja tako kod sestre i šogora na kafu i rahatluk. Popila se kava i pojeo rahatluk, pa je bilo vrijeme za polazak. Mislim si ja na povratku, ma idem malo iza kuće vrtit se pod ručnom i izigravati ostale razne snježne bedastoće. Izdivlj'o se ja za danas i krenem prema kući s namjerom da auto noćas prespava vani. Skrenem u neku sporednu ulicu kojim inaće rijetko dolazim kući kad ono... ... ulićica nije očišćena. Tako me moj Michelin Plastikus prvi put ove zime uvalio u govna. Natrag se ne može, a naprijed pogotovo. Izlazim sav jadan van, žive duše nema ni za lijek i počnem otkopavati auto (rukama; rukavice ostadoše doma). Bogu hvala, pa je ubrzo naišao neki nadobudni šetač pasa i pomogao mi izgurati auto (u proljeće mu dižem spomenik).
    No dobro, sav sretan krećem kući, kad opet govno. U trenutku kada sam ugledao satrani Audi A3 na zavoju iza moje kuće (očito je netko naletio lijepom brzinom, pa je "mozga" koji parkira auto na zavoju "pogurnuo" prema kontejnerima i pobjegao /zanima me kaj bu sutra kad frajer skuži kaj mu se desilo s autom/), prošla me volja za ostavljanjem Beštije na bilo kakvom nezaštićenom dijelu. Odluka je pala, auto i ovu noć spava u garaži! No da i taj dio ne bi prošao bez komplikacija pobrinuli su se moji dragi susjedi koji su se nasrali svud oko moje garaže, pa sam imao ravno 4X2 (bez zajebancije) metra manevarskog prostora. Uspijem nekako pogoditi kut ulaska na garažnu rampu i počnem se spuštati u garažu. Auto ide lagano, pače da, nekako prelagano.... mama mia, pa auto ne koči!!! Sva sreća pa Bog čuva bedake tako da sam sasvim slučajno uletio točno u garažu k'o iz P. Auto je ugašen, a šajbe spuštene neka se lufta. Laku noć Beštijo.





    Da li da slijedeće godine kupim zimske gume? Ne; pa o čemu bi tada pisao na forumu!? )

  2. #52
    Calibra Zender
    Guest
    mc, ne da je dobra nego je ono najbolja filzofija!

    KAM&, a moje F1 su uredno spremljene, spavaju zimski san i čekaju proljetne borbe!

  3. #53
    VR6
    Guest
    Vidim ovdje imaju vlasnici XM-a, pa valjda ce mi odgovoriti na ovo pitanje...

    XM D12 TD

    XM model, TD masina, sta oznacava D12??

    I kakav je taj TD, koliko KS, ubrzanje itd...

  4. #54
    rale unlog
    Guest
    12 je broj ventila,3 po cilindru
    tolko se sjecam

    i znam da je za to doba(cca 89) ta masina bila nekaj super moderno,ludilo od tehnike


    bar je tak pisao auto klub,kojem sam tada sljepo vjerovao

  5. #55
    LaNciA
    Guest
    @lancia gost
    Da sve zavisi od tezine auta,a osiguranje se placa po kubikazi.
    moj stari ima Lybru 2.0 SW Comfortronic i placa oko 50 Sfr vise poreza.

  6. #56
    VR6
    Guest
    Hvala rale, valjda je to to...

  7. #57
    VR6
    Guest
    Jos me interesuju, eventualni problemi, na sta treba paziti, neke mane i sl?? Ovi bi to trebali znati.

    I ako imate kakve slike unutrasnjosti XM-a, prvih verzija...

  8. #58
    Dr.Nele
    Guest

  9. #59
    Dr.Nele
    Guest
    Ako se dobro sjecam taj XM ima motor od 2.1 l,razvija 109 ks i ubrzava do stotke za 12.4 sec.(solidno za 1500 kg tezak auto) dok je max.brzina 192 km/h(tvornicka)a prema satu skoro 200 km/h.Potrosnja se krece od 7 l(lagana voznja)do 11 l(vadjenje masti).Imao sam cast da vozim tog XM-a nekih 1500 km po Belgiji te Holandskim i Njemackim auto-putevima i mogu reci da sam bio odusevljen.Kako taj auto upija neravnine,pa to nije humano,nema tog klasicnog ovjesa koji to moze nadjebati,imas osjecaj da lebdis a cesta promice tamo negdje daleko ispod tebe,sve se odvija tako mekano i njezno,pravih "udara"nema,tako da kad krenes jednostavno ti se ne zaustavlja,samo bi vozio jos i jos i onda jos bar malo,i na kraju nakon putovanja od 600 km sa jednom pis-pauzom od 10 min,nije ti jasno kako to da te nista ne boli,samo si ukocen od sjedenja u jednom polozaju?!Odgovor je jednostavan-Hydractive!!!S kocnicama treba jako oprezno jer hvataju doslovce cim nogom dodirnes pedalu.Za kvarove ne znam,znam da je prijatelj cijeg sam vozio kupio svoga sa 250 000 km prije 4 godine i vozi ga i danas bez kvarova,s tim da je mehanicar i sam ga odrzava.Taj XM definitivno nije za jurcanje nego za brza,nevjerovatno udobna krstarenja i vjeruj da je istinita ona da ti auto sluzi da dodjes od tacke A do tacke B a Citroen da se VOZIS!!!

  10. #60
    cezy_
    Guest
    Joj ludilo! U Becu nikad nije bilo napadalo snijega ko jucer,jel i kad pada ovi seronje odma sve pociste,ali jucer su sve ceste bile pod snijegom.
    Sva rulja pizdi svi se voze 20kmh,samo sam ja uzivo.Samo pobrko mi je planove promet.Ovi svi neki teski fajteri sa bembarama,nesto se bas nisu pokazali svi plaze maximalno 20,a ti se ×××× onda iza njih.Ali ok dosla je i noc,posto stara ovaj tjedan radi popodnevnu smjenu,kazem ja starom idem ja po nju.Tel sam mu jos copit Benza,kao satro radi zimskih guma,ali namjera su mi bili driftovi i zajebancia sa zadnjim pogonom.Samo stari me pre dobro pozna pa tak da mi je sakrio kljuceve.I idem ja onda sa AJBARTOM,fino divota nikog zivog na cesti,××××m po Gürtlu 70kmh,fino uzivancia i bas si mislim u glavi,ove moje unirojalke drze dobro i po snjegu,kad ono pri ulazu u jedan zavoj,ja okrecem volan auto ide ravno,UNTERSTEUERN,povucem kratko samo rucnu,ono jos gore auto stoji sad skoro poprecno ali me nosi i dalje.Pola sekunde kasnije zabio sam se SEITLICH, u ono brdo snijega kaj su nagurali na stranu.Imo sam srece kaj sam se uspio onda iskobeljat iz toga i kaj nisam ostetil auto,sam bi mi to sad trebalo,vec kad sam naso kupca.


    Od danas se vozim i ja 20kmh )

  11. #61
    KAM&
    Guest
    Calibra,sljedece godine i moje f1 idu u garažu na sigurno,klinci su previše love zaradili gurajuči me ove godine. :

  12. #62
    VR6
    Guest
    XM dizel koliko sam ja nasao na netu, ima s 3 dizel motora. Dva 2.1 l i jedan 2.5 l, najslabiji ide oko 17 do 100 km/h, ova dva druga 12 i 11 do 100 km/h sto je vec solidno.

  13. #63
    majstor pijeska
    Guest
    Ako imate nivu snjeg je pravi užitak.

  14. #64
    Calibra Zender
    Guest
    Tako je KAM&! Čemu patiti kad se ipak dugoročno isplati kupovina zimskih guma?! Pogotovo onome tko ljetne gume mijenja svake godine.

  15. #65
    Fresh
    Guest
    Zimske radosti 2.dio

    Ovo postaje sve veći gušt.

    Prošle sezone baš i nisam bio zadovoljan sa gumama, al sad po ovakvom snijegu pokazuju svoju pravu stranu. Moram ih pohvaliti. Možda su i zimske gume kao vino, što starije to bolje.

  16. #66
    Yokosuka/
    Guest
    ..majstor pijeska ima pravo!,nema tog terena gdje ova Lada neće proći.Bratić je posjedoval nivu i stvarno je auto lud!.Prošli smo gotovo sve uvijete vožnje u goricama kako po snijegu tako i po blatu, đip je stvarno zakon! (osim kaj puno pije,stara verzija)...

  17. #67
    Yokosuka/
    Guest
    ..imal je nove Semperitke pa je sigurno i to utjecalo na vožnju...

  18. #68
    INTCP log dead
    Guest
    Ljudi, ajde da vas pitam nešto.

    Imam doma neke stare Pirelli zimske gume, čini mi se 12-15 godina da imaju

    Al imaju pun k.. profila, i sad ne znam šta da radim s tim. Jel to za smeće ili je bolje da ih stavim umjesto ljetnih na nepogonske kotače. Na pogonskim su novije zimske.,

  19. #69
    INTCP log dead
    Guest
    BTW rus je zakon za teren.

  20. #70
    Bivši forumaš
    Guest
    INTCP, gume, bez obzira na debljinu ripni, imaju vijek trajanja. Vremenom gube svoju tzv. elastičnost-rastezljivost tj. gube na kvaliteti. Uzima se da je jedan optimalan vijek gume zimska/ljetna oko 3 godine. Ako su ti tzv. ljetne gume novije-očuvanije tada najbolje na pogonske kotače stavi zimske. Naravno oprez, jer vjerovatno to znas i sam, tada je moguća pojava tzv. fenomen "kretanja zmije" zbog krivudanja stražnjeg kraja automobila.

  21. #71
    INTCP log dead
    Guest
    Nisam te shvatio. Da pojasnim. Otraga su zimske novije (zadnji pogon), a napred skoro pa nove ljetne. I imam te prastare zimske. I sad ne znam dal da stavim te zimske na prednje nepogonske kotače. Sad, po zimi baš elastičnost gume i nije toliko važna koliko dubina profila i spec. lamele koje ima zimska guma. Neću obarat neke brzinske.
    rekorde.

    BTW, ne znam zašto svi za zimu govore da je prednji pogon bolji? Ima jedna uzbrdica koju moram uvijek proć i s minijem na prednji pogon ne ide nikako. Onda se okrenem i idem rikverc bez problema (ljetne gume) tj. imitiram zadnji pogon. Barem za uzbrdice sam mišljenja sam kako je zadnji bolji.

  22. #72
    kupujmo hrvatsko
    Guest
    majstore pijeska jel to plaćena reklama za čokolešnik na hladnjaku.

  23. #73
    TDI
    Guest
    ) ekipa
    a ja 07.01. krenuo sa Pegueot 307 i 4 zimaske gume lanci u prtljazniku oko 9 jutra u Bec. do Knina odvratna kisurina, na ulazu u Knin ledena kisa i led, pa snijeg. Stanem u Kninu na kavicu, mislim sto cu a moram u Bec. U rezervoaru 3/4 goriva. Dok pijem kavu mecava sa urnebesnim vjetrom. Odluka- neka Bec i sas ceka- nazad u Split. Nakon 2 km vidim Madjara sa nekim malim smjesnim autom kako siba prema Zagrebu, okrecem se, punim full bezin i prema Zagrebu. Do Gracaca ludilo. Ne znam koliko sam zaobisao klizecih slepera, auta, vidljivost od 50 do 2 metara a prosjecna brzina oko 40km. najvise je radila druga brzina. drugim rijecima 8,5 sati do Zagreba. Spavanje u zagrebu ( najpamaetnija odluka) i next day u Bec odakle ovo i pisem. Zagrebcani, bez ljtnje ali gledao sam vas u utorak. Ocajno vozite po snijegu

  24. #74
    rale unlog
    Guest
    oooooooo,kupio si cokolesnik?


    cokolesnik,zato sto je zdrav za decu...

  25. #75
    mytbyte
    Guest
    INTCP,

    prednji pogon je vjerojatno bolji jer:

    1) kod automobila s prednjim pogonom i motorom sprijeda težina motora dodatno stvara pritisak na snježnu podlogu i povećava trakciju pogonskih kotača(teoretski, vjerojatno ovisi o težini nosa)

    2) kod stražnjeg pogona prijeti opasnost da se auto uspina na snijegu i pri malim brzinama a pogotovo u zavoju, a ponekad i prejak gas na prednjem pogonu zanosi stražnji dio ali ne može uspinati auto bez upotrebe ručne (I guess)...hehehe...

Slične teme

  1. Alu felge i zimske "radosti"
    By Doc. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 28-01-2003, 21:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •