Stranica 2 od 20 PrvaPrva 123412 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 479

Tema: Zimske radosti

  1. #26
    huki XM
    Guest
    I još nešto.danas sam na parkiralištu kad sam došao na posao digo XM-a u najgornji položaj i ušao u dubog snijeg gdje nitko nije mogao i spustio ga u normalu.Naravno nije prošlo dugo dolazi kompa sa A6 kvatro i sav važan uleti kraj XM-a uz komentar znate več kakav glede francuza.
    Kad smo išli doma ja sam XM-a digao u gornji položaj i jednostavno izašao a A6 kvatro je vrtio svoja 4 kotača uzalud.Dalje Vam je sve jasno.
    I to je "švabo". ) ) )

  2. #27
    Girrari
    Guest
    Garaža je otkopana! 4 sata sam lopatario, prekrcao pola tone snijega i konačno je sve kak spada. 6 kg soli nabacano na kosinu, pa nek ××××× pada kol'ko hoće.
    Ići ću sada skoro do šogora i sestre na kavu i rahatluk; da se oporavim malo te prisjetim kako Michelin plastikus "drži" na snijegu.

    A ××××× pada li ga pada... Vele popodne bu prestal. Bude moj K; pada još više. Ako ovak nastavi mislim da ću sutra morati iz podruma iščupati skije za langlauf, pa peri deri. Koma!!! Fora mi je snijeg samo da ga ne treba čistit.

  3. #28
    mytbyte ODLOG
    Guest
    VR6...

    zato mi i nije jasna trešnja koja podsjeća na ABS kad sam jurcao serpentinama u Bosanskoj ili naglo skrenuo po snijegu a da nisam taknuo kočnicu...ako nije ABS što je onda? Nemam ni TC ni kontrolu stabilnosti...

  4. #29
    206-os
    Guest
    U Osijeku je kao sto je vec Calibra naveo kaos. Palo pol metra snijega, auti zakopani, ralice ciste samo glavne ulice. Popodne kad sam isao do grada trebalo mi 15 min da izadjem s parkiralista..malo lijevo malo desno, naprijed natad i nekako uspio.

    I meni se isto pali abs kad mi tockovi proklizavaju. E da je sad neka lada niva

  5. #30
    švabi nikud nikam
    Guest
    ovo mi se sve više sviđa, švapske kantice za zadjim pogonom ,a naročito toliko uzdignuti A6 quattro izvlači "nekakvi" papirnati francuz.
    Ljubitelji švaba, pucajte si u glavu!
    Katastrofa.

  6. #31
    me
    Guest
    i zato vam je za najbolje imati jednu nivu u garazi, za ovakve slucaje. tako sam i ja danas svoju izvadio iz garaze. a onda penjanje po nasipima, okretanja, zanosenja i razna ××××××. ali bilo je tu i koristi, prvi i dugo vremena, jedini, sam dosao na posao.
    bogu hvala na nivi. ) )

  7. #32
    VR6
    Guest
    me zbog toga ja volim 4x4 i SUV-ove.

  8. #33
    doc
    Guest
    moj Bravo je danas samo malo zakoracao na snjeg, tek tolko da ga vidi! A onda sam ga ostavio u garazi i uzeo 106 koji ima sve 4 zimske gume. varazdin-cakovec-ludbreg-varazdin, inace mi treba oko 1.5 sat. Danas mi je trebalo 3.5 sata. PROKLETI SNJEG. i prokleti brisači koji mi uopce nisu brisali pa sam svaka 2 metra morao stati i brisati stakla. I jos se u Nedeliscu neka ×××××× kamionom zabila u kucu pa sam cekao pola sata da se iskopa...
    Dosta mi je snjega za ovu zimu.

  9. #34
    SAAB
    Guest
    Sto bih ja trebao reci kada vi toliko kukate?! Nemam nikakvih problema otici na posao :
    1 grijana garaza
    2 zimska sluzba pocinje cistiti s prvom pahuljom
    3 prednja vuca
    4 anti spinn
    5 Gislaved Nord Frost 3 - ´cavlerice

  10. #35
    KAM&
    Guest
    Danas su me 5 puta gurali i 3 puta sam lopatario a prešao sam sveukupno možda 20 km.Tako mi i treba kad se kilavim po snjegu sa širokim gumama koje lebde po snjegu.Di su oni dani kad sam s jugićem zalazio tamo gdje ni 4*4 ne pomaže,nikad me nije ostavio na cjedilu na snjegu,pere me nostalgija (jugonostalgija)

  11. #36
    me
    Guest
    izgleda da sam ja jedan od rijetkih koji jedvacekaju snijeg. meni je bas gust za promjenu divljati sa terencem. svaka uzbrdica predstavlja izazov, ali ne da li cu je proci, nego kako cu je proci, a nakraju krajeva i jedini ja prolazim.

  12. #37
    LaNciA
    Guest
    Vas snijeg lagano zatrpava a ovdje ni S od snijega,ma ima ga malo ali je to sve pickin dim.Evo i sad pada -8 je ali ne ostaje(malo)neki suhi snijeg lagan pa ga vjetar malo i nosi.*mater mu *****
    P.S na kojoj je nadmorskoj visini Zagabria
    )

  13. #38
    ma gdje
    Guest
    zivis ti lancia?

  14. #39
    LaNciA
    Guest
    U Svicarskoj )

  15. #40
    GTI FOREVER1
    Guest
    12. avgust
    Uselili smo se u nasu novu kucu u Kanadi. Tako sam uzbudjen. Ovdje je tako lijepo. Planine su prekrasne. Jedva cekam da ih vidim prekrivene snijegom.

    14. oktobar
    Kanada. To je najljepsa zemlja na svijetu. Lisce joj je poprimilo sve one divne nijanse zute i narandzaste boje. Vozio sam kroz prirodu i vidio par jelena. Tako su graciozni. To su najljepse zivotinje na svijetu. Ovo mora da je raj. Volim Kanadu.

    11. novembar
    Dan Sjecanja (Kanadski drzavni praznik). Lov na jelene ce poceti uskoro.Ne mogu da zamislim kako neko moze ubiti tako divnu zivotinju. Nadam se da ce uskoro snijeg. Tako je divno.

    2. decembar
    Nocas je pao prvi snijeg. Ustao sam i vidio sve pokriveno bijelim pokrivacem. Izgleda kao najljepsa razglednica. Izasli smo napolje, pocistili stepenice i prilazni put a onda se grudvali (ja pobjedio). Kad je prosla grtalica (masina za ciscenje snijega s ulica koja snijeg sklanja sa strane -prim.prev.) morali smo ponovo da ocistimo kapiju. Koja divna zemlja. Volim Kanadu.

    12. decembar
    Nocas opet snijeg. Opet prosla grtalica i zatrpala kapiju. Ovdje je prekrasno.

    19. decembar
    Nocas opet snijeg. Nisam mogao izvesti auto da idem na posao. Ovdje je zaista divno samo sam malo umoran od lopatanja. Opet ××××na grtalica.

    22. decembar
    Ovo bijelo govno opet padalo cijelu noc. Dobio zuljeve od lopatanja i leda me bole. Ovaj majmun sa grtalicom kao da se krije iza coska i samo ceka da ja ocistim ispred kapije. Supak.

    25. decembar
    Sretan ××××ni i usrani Bozic. Jos malo usranog snijega. Ako mi ikad padne saka ovaj ××××× sto vozi grtalicu, ubicu ga. Mater im ××××× sto ne posipaju vise soli po cesti pa da se prije otopi.

    27. decembar
    Nocas opet snijeg. Ne izlazim vec tri dana sem sto cistim snijeg kad god prode grtalica. Ne mogu nigdje ici, auto se zaglavio u brdu, snijega ispred kapije a i hladno je. Kazu da ce nocas pasti novih 30 cm tih govana.

    28. decembar
    Prognoza je bila losa. Palo je pola metra. Ako ovako nastavi nece se otopiti do ljeta. Grtalica se zaglavila i taj supak dosao kod mene da trazi lopatu. Rekao sam mu da sam vec slomio sest lopata cisteci ta govna sa vrata sto ih je on nabacao i zamalo da sam mu je slomio o glavu.

    4. januar
    Najzad izasao iz kuce. Otisao do prodavnice da kupim nesto hrane i kad sam se vracao udario kolima u jelena. 3000$ stete na kolima. Te ××××ne nemani trebaju biti ubijene. Svugdje ih ima. Sto ih lovci ne pobise jesenas...

    3. maj
    Odvezao kola kod mehanicara. Nevjerovatno koliko su zardala od ××××ne soli sto je posipaju svuda.

    Eto to su zimske radosti koje kratko traju.Zivjelo ljeto, more, koke......

  16. #41
    tako znaci
    Guest
    blago tebi!
    Ti si pun para, pa zasto onda vozis lancia, kupi sebi nesto otmenije (kad mozes a mozes naravno)..
    Ja sam jednom bio u Bazelu, glava boli PRAVA DRZAVA.

  17. #42
    ico
    Guest
    sjedim prekjucer na kavi i sto sam vidio? skoro mi je salica ispala ispijajuci kavicu,
    vidim volvo kako ×××× po snijegu a uredno zablokirani straznji kotaci, i prvo ne vjerujem da se moze tako uopce kretati, onda mi je sinulo da je zenska zaboravila dignut rucnu i vozi se covjece! ne mozes vjerovat!

  18. #43
    alfist_zg odlog.
    Guest
    Ljeto forever...to je moja deviza.

    Da mi je sad u tople krajeve....eeehh

  19. #44
    LaNciA
    Guest
    pa sta vi mislite da mi ovdje imamo svi mramorne wc-e i kupatila.I da beremo franke na drvecu umjesto npr. jabuka.
    eee care da je takooo eeee

  20. #45
    MA NE
    Guest
    Znas Lancia sta me interesira, kolike su kazne u CH za prebrzu voznju, prolazak kroz crveno, za ne stajanje pjesaku itd?
    Jel tocno da je dizel jeftiniji od benzina i koliko placas porez na auto?
    Znas to bi volio znati radi nakih usporedbi...

  21. #46
    MA NE
    Guest
    Znas Lancia sta me interesira, kolike su kazne u CH za prebrzu voznju, prolazak kroz crveno, za ne stajanje pjesaku itd?
    Jel tocno da je dizel jeftiniji od benzina i koliko placas porez na auto?
    Znas to bi volio znati radi nakih usporedbi...

  22. #47
    Hondo
    Guest
    I u mom pitoresknom prigorskom gradiću je danas bio prometni kaos. Ide Accord sa zimskim Pirelijevkama OK, ali ipak sam se odlučil za L.R. Freelander i 4x4. Prtim ja snijeg po gradu (jer od ralica niti R) i vičem:'Ima li ko vaki?'.

  23. #48
    LaNciA
    Guest
    @ MA NE
    E ovako:KAZNE ZA PREBRZU voznju su od 20 do 300 Franaka.Sve sto je preko 300 ide na sud i onda sudija odlucuje dali ces da platis to sto je preko 300 ili ce ti uzeti vozacku na par mjeseci.
    KAZNA ZA "CRVENO" je 250 Franaka.Opet zavisi koliko si u crvenom,sto si vise vise kosta inace je 250.
    ZA NE STAJANJE PJESAKU: Neznam tacno,zavisi kako ga ugrozis.
    POREZ ZA AUTO:650 Franji za godinu dana uz to 40 Franji za autoput isto za godinu.
    OSIGURANJE:1100.- Franaka godisnje(vollkasko)
    DIZEL je skuplji za jedno 2-3 centa od Benzina.
    Ako te sta jos interesuje samo ti pitaj

  24. #49
    lancia....
    Guest
    Interesuje me, dal je porez za sva auta isti (650 Fr) ili to ovisi od radne zapremine motora (kao u Njemackoj) ili od tezine auta (kao u Nizozemskoj) ili od goriva koje auto trosi?

  25. #50
    motorola
    Guest

Slične teme

  1. Alu felge i zimske "radosti"
    By Doc. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 14
    Posljednji post: 28-01-2003, 21:18

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •