Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: Fiat Large - Najveći Fiat budućnosti

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    novosti iz fiata
    Guest
    Stvoren na General Motorsovoj Epsilon platformi budući najveći Fiat predstavlja samo jednu od devet podloga budućih modela, velikim dijelom, stvorenih u kooperaciji Fiata i GM, odnosno njegovih europskih marki Saaba i Opela ponajprije.
    Od devet platformi koje je opisao i sam Boschetti (a oko njih se usaglasili dioničari, financijeri i banke) jedna od najinteresantnijih je upravo ta više srednje klase, na kojoj nastaje budući veliki Fiat. Paralelno s njim Epsilon bi trebao koristiti i budući Saab 9-3 2007, te Opel Vectra 2008 godine, dok bi buduća Lancia Lybra (vjerojatnije će se zvati Medea) trebala krenuti već 2005 godine. Vrijeme lansiranja dva potonja talijanska modela uvelike je ovisno o budućnosti projekta Thesis, te ovisno od uspjeha prodaje novi modeli stižu ranije ili kasnije. Za sada se kao početak komercijalizacije očekuje listopad/studeni sljedeće godine.
    Fiat New Large kako se projekt sada zove, nasljednik je legendarne Crome, na čije će mjesto stati. No, kako je od presa proizvodnje Crome prošlo dosta vremena, a automobili su u gotovo deset godina prilično odrasli, jasno je da i Fiat nudi nešto novo. Ovaj puta ulazi u klasu više, no što je to bio slučaj s Cromom.
    Rast Fiata zvanog Large može se opisati kao ulazak u svijet luksuznijih limuzina. Vrlo je vjerojatno da će buduća poslovna limuzina biti tek malo manji automobil, smješten u kućnoj gami, odmah do Lancie Thesis. Upravo je Thesis presudan model jer će nov Fiat oslonac potražiti upravo u najvećoj Lanciji, kako dizajnerski, tako i tehnološki. Fiat će, pretpostavlja se, u novom stilu obitelji i posla daleko lakše naći kupce za svoju veliku limuzinu.
    U karavan verziji Large će nuditi i sedam sjedala, a kasnije se očekuju i integrale (4x4) verzije koje će biti dobro došlo u poslovnom svijetu. Prednosti Epsilon platforme nad uobičajenima je modularnost svih dijelova, te se Epsilon može sklapati i razvlačiti prema željama, a da ne gubi prednosti. Dakle na Epsilonu je daleko lakše montirati 4x4 pogon, nego prekrajati pola automobila.
    Novi Fiat koji predstavlja prvi u trolistu nove Lancije i Saaba koristiti će i neke sklopove s buduće Alfe 157. Vjeruje se čak da bi nova Alfa 157 također jednim dijelom mogla koristiti evoluiranu verziju Epsilon platforme, dok će Saab 9-3 naslijediti Fiatov 4x4 pogon. Large započinje paletu motora s dvolitrenim JTS (Jet Thrust Stoichiometric) strojem snage 160 KS, nastavlja s 2,5 litrenim V6 strojem snage 190 KS, a perjanica ponude je 3,2 litreni V6 sa 220 KS. Dizeli kreću od 140 KS (1.9 JTD 16v), te nastavljaju sa 160 KS (2.4 JTD 20v) i trolitrenim V6 (Isuzu) strojem snage 177 KS.
    ž

    slike:




  2. #2
    spenser
    Guest
    po slikama bi rekao da je oktavija s promjenjenim zadnjim svjetlima,ali po ovome mi se cini da fiat jos uvjek ide nizbrdo,novi 3.0 dizel 177ks,dok bmw vwc ima iz iste kubikaze 205,i jos fiat nabavlja od isuzu,sve je to za×××××,treba ih sve smjenit

  3. #3
    intcp LOG DEAD
    Guest
    kkave gluposti. Za alfu 157 se odavno riješilo da neće bit na vectrinoj gm platformi (hvala kurcu). A isto tako fiat neće koristiti alfine motore kako je tu navedeno.

  4. #4
    SAAB
    Guest
    Hm... Zar se Epsilon platforma ne koristi za ovaj sada SAAB 9-3 i Vectru. Zar ce koristiti istu za SAAB 9-3 2007.godine????? To mi je nesto cudno.
    Sto se tice ovog Fijata, ako misle da tako izgleda za par godina konkurencija ce ga UNISTITI!!!! Nije ni cudo da ga ovdje nitko nece.

  5. #5
    INTCP log dead
    Guest
    Ove slike su prastare. Pa stilo multiwagon je veći od ove nakaze.

  6. #6
    Girrari
    Guest
    Nikako ne vidim FIAT-a u toj klasi automobila. Svaka čast Cromi, imali smo je i bio je solidan auto, ali mislim da je FIAT-u domet auto klase Stila, a limuzine neka ostavi Lanci i Alfi. Auto će izgledati sigurno glupo kao i C5.
    Bez obzira na to, ovaj tekst mi zvuči jako neuvjerljivo i mislim da će stvarnost biti podosta drugačija.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •