Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 137

Tema: Koji je ovo cabrio?

  1. #1
    T-IE
    Guest

    E, ovo je bolesno. ) ) )

  2. #2
    momo-sparco
    Guest
    Nikad nisam vido ovakvog BMW-a ) ) )
    Pre bih ga bacio u savu nego seo u njega.

  3. #3
    grrrrrrrr
    Guest
    da, samo ovo je golf 3 sa presađenim bubrezima. )

  4. #4
    INTCP log dead
    Guest
    ×××× te alah ko je ovo sklepao, monter centralnog grijanja možda. Odvratno. Sad će se javiti vr6 i reći: "Ja INTCP za razliku od tebe ne sudim auto po znaku. Ova prerada skroz fino izgleda."


  5. #5
    Girrari
    Guest
    Bože mili kud sam zaš'o...

  6. #6
    INTCP log dead
    Guest
    ... noć me stigla u tuđini... )

  7. #7
    Girrari
    Guest
    ...nigdje staze, nigdje puta... ) )

  8. #8
    T-IE
    Guest
    Ovo su rijetke situacije gdje se u potpunosti slažem s alfistima. Auto je odvratan, a predpostavljam da ni vlasnik nije ništa bolji. Zbog takvih par bisera smo i mi pošteni vozači VW-a došli na loš glas.

  9. #9
    INTCP log dead
    Guest
    Niste vi zbog toga došli na loš glas nego zbog toga što tvrdite da su golfovi i vw-ni općenito sportskiji od alfi i da su alfe općenito spori poluproizvodi kojima se motori raspadaju na 100 000km. Eto zbog toga vas alfisti ne vole.

  10. #10
    T-IE
    Guest
    INTCP mene ne računaj, ja nikad nisam rekao da Alfa nije sportska i sve što si naveo (a da je imala poluproizvoda u svojoj povijesti, a ××××ga je), ali je opet činjenica da ju nebi kupio (kao ni Fiat), ali to je moja stvar izbora i ne trebamo se zbog toga vrijeđat kao što se radi ovdje na forumu.

  11. #11
    INTCP log dead
    Guest
    Tebe ni ne računam pošto si se izjasnio puno puta da su vw-ni osim GTI-a šta se tiče sporta gnojevi. Alfa nikada nije imala poluproizvoda, Imala je traljavih proizvoda, a traljavost je bila očitovana u završnoj obradi ili lošem limu, ali mehanika je uvijek bila napredna i prosječne kvalitete pa čak i na Sudu. Šta ti uopće znači poluproizvod? Ne misliš valjda da je alfa imala aute kao yugo ili lada' Svaki proizvođač imao je kolko tolko neuspješne modele sa nekim manama. Pa ni Golf 1 benzinci nisu oličenje pouzdanosti i ljudi bježe od njih kao vrag od tamjana. I jednostavno se ne mogu mjeriti sa fiatovim benzincima. Kao što se fiatovi dizeli (npr. 1.3 D u unu) nekada nisu mogli mjeriti s vw-novim. ako je alfa imala sud koji je hrđao u prospektu i bio traljavo složen, ali sa pouzdanom mehanikom koja je po meni bila toliko napredna da bih odmah zaboravo ove mane s hrđanjem nije u redu da se nazove poluproizvodom. Danas stare krame za neke 75, 90, Giulietta, 33 možda se nisu dobro prodavale, ali to ne znači da su poluproizvodi. To su auti prosječne kvalitete koji se ne sviđaju svakome i koji su pružali izvrsne brzinske prosjeke i još danas pružaju. Ali vw-novi vide trulu 33 razjebanu zbrdazdola sa pol miliona km i onda počnu srat kako su alfe krame. Istina je takva da su alfe osjetljivi auti kao i svi tal. auti općenito i ne trpe svačiju ruku i bilokakvo odnošenje prema autu. Za razliku od robuznih njemaca. I zbog toga alfe dolaze pod svačiju ruku i bivaju razjebane. Kakav si prema autu takav je on prema tebi samo što je to kod talijana puno jače izraženo nego kod švaba. Možda zato što npr. vw 1.6 ima 60 ks, a alfa 110 ks. Ne znam, al tako stvari stoje. Začudio bi se koliko alfe mogu trajati uz dobru ruku.

  12. #12
    T-IE
    Guest
    Pa normalno da Alfa nikad nije imala auto kao što je Yugo (premda znam par jugića koji služe bolje od puno razvikanijih auti).
    A ja sam uvijek tvrdio da 115ks u mom GTI-ju nije isto što i 115ks u nekom talijanu. I prvi priznam da me performanse GTI-ja nisu oduševile, ali svejedno kad netko napiše da je Golf 1-4 gnoj, korito, ×××××× mi ne odgovara i normalno da reagiram.

  13. #13
    INTCP log dead
    Guest
    Pa nije golf gnoj. To je prosječan, funkcionalan, obiteljski (uh šta mi se gadi ovaj izraz) auto hladnog i neuzbuđujućeg dizajna. 115 ks na papiru iz 1.8 litara lijepo zvuči za te godine. Alfa je imala 120. Samo što je alfa imala 2 bregaste i varijator faze i vrtila se bolje od golfa. Alfa 33 1.7 IE imala je 107 ks i išla ko blesava. I u stanju je oprati 2 gti sa 115 ks, prvenstveno zbog boljeg mjenjača, motora koji za istinu je slabiji al se vrti neviđeno za tadašnje pa i za današnje aute, i odličnog, stvarno odličnog ovjesa, i konačno upravljivosti, ali isto tako usranih tj. prije prosječnih kočnica.

  14. #14
    VR6
    Guest
    INTCP, postavit cu konkretna pitanja, da mi nebi pricao bajke...

    1. Definisi poluproizvod??
    2. Jel ti kazes da su Alfini motori osjetljivi jel izvlace vise ks po litri??
    3. Vezano za pitanje iznad, jel se to moze napraviti da oni budu ok i pored svoje snage??
    4. Alfini se motori vrte (33, 145, 155), ali i trose vise od konkurencije??
    5. Zasto novi Alfin motor JTS iz 156 nije Twin Spark??

    Pokusaj odgovarati sa ARGUMENTIMA, i jasno, dakle, 1. - odgovor, 2. - ...
    Ono sto nije pitano, na to i ne odgovaraj. Valjda ces ovo uspjeti shvatiti...

  15. #15
    INTCP log dead
    Guest
    JTS nije twin spark vjerovatno iz sljedećeg razloga. Zato jer su uz 4 ventila dvije svjećice prije jedva stale kod T.S. A sada je tu i injector. Tako da je jednu svjećicu trebalo izbacit. I konačno ako je alfa zaključila da joj dvije svjećice ne trebaju kod JTS motora, zašto ih ne bi skinula. Šta želiš time reć da su Twin Spark loši motori? To je alfin patent i može raditi s njim šta ga je volja. Ako su u alfi zaključili da joj T.S ne treba , onda ne treba. 2.0 ima 165 ks po litri i troši manje od ostalih 2.0 motora. A najgore je što ti 2.0 motori imaju u prosjeku 140 ks.

    Alfini motori su osjetljivi to je istina. Tu prvenstveno mislim na stare alfine motore. Novi su isti ××××× ko i konkurentski tj. konkurentski u ovom slučaju vw nisu što su nekad bili.
    Kad kažem osjetljivi to znači da ne podnose turiranje na hladno, loša ulja, loše filtere, nemjenjanje svjećica, kablova, neštelanje ventila, nečišćenje inectiona, prljav benzin, nezamjenjivanje ulja itd. Tj zanemarivanje redovnog održavanja ili pak klanje poput hladnog turiranja. Isto tako traže da se svaki kvar otkloni u najkraćem roku. Ukoliko se sve to pazi i održava kako spada što će činiti svaki zaljubljenik u aute onda alfa biklo koja prelazi bez problema min. 300 000 i onda je prorošnja ulja manja od pola litre na 1000km. Dok je golf dizel uz takvu pažnju sposoban za 450 000 sigurno. Naravno da se sve to moglo upotrebom kvalitetnijih materijala riješiti, ali onda alfa ne bi bila baš jeftina. Pa i lancia delta integrale je osjetljivija od bilo koje alfe, jel to znači da je loša. Da ne kažem da je delta očajno osjetljiva tj. kao da je od stakla. Filter ulja koji nije propisan može napraviti puno ××××××. I jel je deklta loša nije. Ako si ti debil da kolješ motor na 5000 okretaja dok je hladan, sipaš ina ulje koje mjenjaš na 40 000 i stavljaš super bosna svjećice onda i ne zaslužuješ bolji auto od golfa dizela.
    Alfe troše više od konkurencije istina, ali zato i pružaju više od konkurencije. Barem što se samog motora tiče. Svaki motor koji se tako vrti mora trošiti. Za sportski auto je važnije da se vrti nego da manje troši. Za malu potrošnju imaš neke sasvim druge proizvođače. Ne znam šzta ti želiš reći s ovim pitanjima. Možda da vw ima sportskije aute od alfe koji uz to manje troše i manje se kvare.

  16. #16
    INTCP log dead
    Guest
    Poluproizvod je lada, yugo. To je traljavost u najgorem smislu. Da je alfisud mehanika kao lim, onda bi ona bila poluproizvod. Međutim nije tako pa stoga nije poluproizvod. Poluproizvodi su auti koji su nazadni u svakom pogledu. Kvaliteti materijala izrade, mehanici. Koji imaju masu konstrukcijskih grešaka i kji nisu dovoljno testirani prije proizvodnje. Kod kojega možeš očekivati da te nov ostavi na cesti zbog recimo raspada mjenjača. To me za mene poluproizvod. I koji ej toliko traljavo složen da ti se recimo neki komad u motoru olabavi i motor izađe iz faze. Niti jedan današnji auto zapada nije poluproizvod. Ni škoda nije poluproizvod. Tko koristi taj termin za neki današnji auto europe, japana ili sad-a je neuk općenito. Poluproizvod je nova lada, yugo, tata, gaz i slično.

  17. #17
    INTCP log dead
    Guest
    Nije ti pregledno al imaš argumenata koliko hoćeš.

    I još malo kad kažem da su osjetljivi to znači da taj motor neće podnositi klanje, preopterećivanje, i ono sve o održavanju što za mene nije OK. Dakle alfini motori su prosječne kvalitete, no kao i svaki drugi auto uz pravilno održavanje i malo pažnje nemaju grešaka i puno prelaze. Dok je golf 2 mogao ići i na transformatorsko ulje, bio je nepoderiv ma šta god mu radio. Razumiješ. Mogao si ga preopteretit i vozit tako ko zna koliko, ništa mu ne bi bilo. Razumiješ, pravi radni motor. Kad kažem da su osjetljivi to znači da ne trpi maltretiranje.

  18. #18
    INTCP log dead
    Guest
    A maltretiranje nije OK, za ne? Ili je možda tebi normalno da ne održavaš auto i kolješ ga hladnog na 2°??? I štediš na ulju i općenito svemu. Takvi ljudi koji to rade ne zaslužuju auto.

  19. #19
    VR6
    Guest
    Nikako da odgovoris redom kako treba, pitanje po pitanje, takodjer nisi ni argumente naveo, rekao si ustvari da Alfa JTS trosi manje od ostalih 2.0 motora, ali nisi naveo te ostale, i tacne podatke, i tome slicno. Al bar si priznao da bi kvaliteta mehanike mogla biti bolja...

    A ovo za maltretiranje, ne maltretiraju jedino Alfu, a one su se najvise "raspadale", al to si i sam rekao da bi moglo biti bolje.

  20. #20
    Club Italia
    Guest
    )

  21. #21
    T-IE
    Guest
    INTCP, sve si ovo lijepo rekao za Alfu, i sve to stoji, ali mi sad reci koji auto te nebi služio dobro da ga redovito servisiraš, paziš, ne gaziš dok je hladan, i sl. Pa i Škoda Favorit će ti služit odlično ako paziš na nju (a s druge strane, 2-3 oštra hladna starta i ode brtva na glavi), a tu na forumu kad čovjek spomene Škodu onda koda si smrtni neprijatelj. A što se tiče poluproizvoda to si jako lijepo opisao i to sve stoji, ali onda sam sebi skačeš u želudac, ili možda ne, ali pod uvjetom da tvoje neke izjave s nekih predhodnih tema ne smatram ozbiljnim. U svakom slučaju draže mi je da ovako diskutiramo nego da smo na pas mater.

  22. #22
    R32
    Guest
    Nece jos dugo, i tema VW Passat koju sam otvorio, uz normalnu diskusiju, kratko je trajala...

  23. #23
    GTI FOREVER1
    Guest
    Intcp,
    kao sto t-ie rece reci nam koji auto uz redovno odrzavanje nece biti sve sto i AR?

    INTCP,
    molim te mi objasni sta je za tebe dobar motor(ks/litra, nm, trajnost itd.)
    ??????

    Mislim da je golf 2 ne ponovljiv a ovo ostalo samo prodaju ime.E sad sto kazes za GTI da je slab stoji ali samo za verziju 115/ks dok je 16v u prosjeku klase.

    A taj 16v uopce nije kvarljiv i ne stvara probleme sto kod AR nije slucaj.O obicnom GTI-u necu ni da pricam jer nema sportsku masinu, ali mu je pouzdanost i dug vijek trajanja gotovo pravilo.

    I sad imas jedan po tvojim rijecima AR koji je u svemu ispred VW ali ga ×××× trajnost, brzo mu pada cijena a sa druge strane GTI i danas nesto vrijedi za razliku od 33 1.7 koja je po tvojim rijecima bolji auto.

    Da, prave motore jace od ostalih i naprednije ali cijena koju za to placaju ih je puno stajala jer npr. ovdje rijetko spominjana 155 je imala pun ××××× problema sa strujom tako da joj cijena kao polovnoj strmoglavo pada.Boxeri iz 145 se isto nisu pokazali kao dobri sto nije slucaj sa TS motorima u istoj.

  24. #24
    GTI FOREVER1
    Guest
    Alfa Romeo 155 2.0 Kategorie: Limousine



    EUR 1.400


    Daten:
    110 kW (150 PS), EZ: 04/95, schwarz-metallic

    Besonderheiten:


    Beschreibung:
    Auto hat ein Elektrik Problem, ABS, Servo, Zentral, Euro2, Schiebedach




    Alfa Romeo 155 DTM Kategorie: Limousine



    EUR 2.500
    Verhandlungsbasis

    Daten:
    130.000 km, 93 kW (126 PS), EZ: 03/95, TÜV: 08/04, AU: 08/04, schwarz

    Besonderheiten:
    Klimaanlage,

    Beschreibung:
    1, 8 T Spark - Klimaautomatic , Servo , ZV , EFH , Sportlenkrad mit Airbag , Alu , Mittelarmlehne v h , 50 mm tiefer . Mit DTM Beklebung siehe Fotos . Beklebung wurde extra Angefertigt und ist noch im top Zustand , Fahrersitz hat kleinen riß !!!




    Alfa Romeo 155 Kategorie: Limousine



    EUR 850


    Daten:
    170.000 km, 120 kW (163 PS), EZ: 03/94, TÜV: 04/03, schwarz-metallic

    Besonderheiten:
    Klimaanlage,

    Beschreibung:



  25. #25
    GTI FOREVER1
    Guest
    E sad ti meni nadji auto koji se moze povoljnije kupiti a da ima ime i da je u klasi.
    E sad samo da kazem da ja AR volim ali treba nekad biti i realan jer hvalis aute koji kao polovni ne vrijede nista a kad te neko slusa koliko ih hvalis nebi mogao da povjeruje kad vidi cijene polovnih.

Slične teme

  1. Pug 306 cabrio
    By pug rally in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 29-01-2004, 16:49

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •