Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: buka u decibelima

  1. #1
    594 krešo ah
    Guest
    da li netko zna, gdje se mogu naći podaci o zvučnoj izolaciji, zapravo kolika je buka u unutrašnjosti automobila pri 60, 100, 120 km/h i kolika je vanjska buka izražena u decibelima.

  2. #2
    Calibra Zender
    Guest
    Krešo, ti si nedavno kupio Ibizu? Daj mi reci jesi zadovoljan s tišinom ovjesa? Sjećam se da te taj problem dugo mučio.

  3. #3
    594 krešo ah
    Guest
    calibra.auto sam uplatio 15.10.2002 i čekam isporuku, negdje krajem siječnja kako su mi rekli mogao bih dobiti auto.

  4. #4
    DKW:
    Guest
    Krešo, sa bukom ti je ovako:

    Hrvatski časopisi ne stavljaju podatke o buki pri 50, 90, 110, 130 i leru, ali u Auto Motor und Sportu, Auto Bildu i Gente Motori postoji taj podatak u svakom testu. Reci koji te auto zanima a ja ću pogledat u svoj "institut DKW" pa ću postat.

  5. #5
    željko
    Guest
    DKW mene zanima buka škode fabije 1,4 mpi i fiat punta 1,2 8v pa bih te molio da napišeš te podatke ovdje

  6. #6
    General Kong * * *
    Guest
    kristemiliboze....Kreso,uplatio si auto
    u 10mj prosle godine,i oni vjeruju da ce biti isporucen u sijecnju 2003?!?
    Stvarno su kraljevi,ekipa PZ auto ili koji vec Porsche satro dealar prodaje Seat.
    Nije mi jasno da ih nije sram tako radit,pa nisi narucio Veyrona ili sto ja znam kakav bijesan i nestandardan auto.
    S druge strane, nisu mi jasni ljudi koji na takav dogovor slegnu ramenima i kazu OK,mislim ako si bio informiran odmah da je rok isporuke 3mj,
    ne znam kako ti,ali ja se okrecem celom nazad i trazim ekipu koja prodaje aute a ne 3 mjesecnu maglu pa auto.
    Zelim ti srecu sa tvojim novim kolicima
    (kada dojdu).

  7. #7
    seyzmo
    Guest
    nije tako samo sa ibizom.. pa svi trazeni modeli imaju problema sa isporukom (mislim na cekanje i nemogucnost narudzbi i to za npr. Mazdu 6 - ukupni lager u HR je slovom i brojem 3 kom !!, ili recimo Polo - iako je situacija sve bolja, i jos par modela koji stvarno nemaju sansu ispuniti termine proizvodnja-isporuka).

    Zasto ?

    Zato sto je svim proizvodjacima Hrvatska zadnja rupa na svirali, i nasi su im kupci apsolutno nevazni, pa zato filaju proizvodne kapacitete za druge "high buying", a za nas ostaje "scrap" i cekanje, cekanje, cekanje

  8. #8
    T-IE
    Guest
    Krešo je još i sretnik, moj prijatelj je uplatio Ibizu krajem 9.mj. pa se nada da će mu bit isporučeno početkom 2. mj.

  9. #9
    mytbyte
    Guest
    Ajde javljajte kakva je Ibiza kad je dobijete! Sestri i njezinom su isto rekli da se čeka jako dugo, jedino ono kaj je na lageru (a to je malo, 2, 3 auta) mogu dobiti skoro. Još su neodlučni kada će kupiti ali žele Ibizu SDI (zbog cijene i potrošnje, da ne biste odmah skočili) pa dok ne uplate, htjeli bi se malo raspitati...

  10. #10
    Girrari
    Guest
    Kada sam ja kupovao Punto, model je bio full novi na tržištu, pa se svejedno na lageru nalazilo oko 100-tinjak automobila (svi dileri FIAT-a su povezani, pa govorim o sumi svih lagera). Ja sam htio u svoj auto nabaciti nešto dodatne opreme, no takvog nije bilo na lageru (čekao bih 2. mj), pa sam uzeo onog koji je bio najbliži mojim zahtjevima.
    Kada čujem da na lageru ima 2-3 Ibize, jako mi je drago što se nisam zapalio za taj auto.

  11. #11
    594 krešo ah
    Guest
    generale kong ! automobil kakav sam htio nije bilo na lageru, pa je morao ići u posebnu naruđbu.uplaćen je 15.10.2002 u osijeku, prva informacija je bila: rok isporuke tri mjeseca, sad su pomaknuli 15 dana kasnije, ko zna kako će to završiti, nadam se da neću auto dobiti negdje u lipnju ali živimo u hrvatskoj, ništa nije isključeno.

  12. #12
    General Kong * * *
    Guest
    seyzmo..kuzim ja to ali mozda je problem i sa druge strane,npr ja nemam
    pojma koja korporacija ce odbiti narudzbu dealera/zastupnika,ehem narudzbu koja je placena sukladno ugovoru o zastupanju.
    Npr AEC kao svojedobni zast.FIAT koncerna,je aute "platio" aktiviranjem bankovne garancije,nakon isteka valjda svih realnih dogovorenih rokova placanja.Dakle takvi zastupnici koji posluju na "staklenim nogama" vjerovatno i imaju LAGER? od 2-3 auta.
    Ponavljam,novac stvara prioritete,ne vjerujem da ce proizvodjac odbiti narudzbu odredjene kolicine auteka,cija je naplata sigurna ko kamen.
    S druge strane nase trziste jest malo,ali obzirom koliko je malo svejdno guta cca 60-70tisuca novoregistriranih auteka godisnje.To nije malo.
    Postojie takodjer situacije kao sa Mazdom 6,kada tvornica jednostavno ne mozte napraviti dovoljan broj automobila da bi zadovoljila trziste.
    Takve situacije se vrlo brzo isprvaljaju
    (par mjeseci)otvaranjem i reorganizacijom kako bi se proizveo veci broj vozila,jer korporacije jako ne vole kada gube novac.
    Dans veliki dio vecih proizvodjaca automibila biljezi pad prodaje,tako da rokovi isporuke od N X mjeseci u nasem slucaju,i po mom misljenju su smijesni i vise odraz nesolventnosti zastupnika,odn mozda ne toga vec aljkavog funkcioniranja njihovih sistema.
    Npr.1 auto kosta cca 15000 ojrosa.
    Dodje unutar 1-2 mjeseca u cijeloj RH
    50-100 kupaca i naruci 50-100 takvih auta.
    Ehem 50 X 15000 euro =750.000 ojro,a 3
    mjeseca=kamata?=zivciranje sto nesto sto sam platio u 21st cekam kao nesto u tri coska exluzivno.
    Alo nije stvar tako crna,zahvaljujuci
    g.Calibri Zenderu(mislim) na stranici
    carsurvey.org covijek stvarno procita nemilih cuda i nezadovoljstva ljudi u prvom redu sa posprodukcijskom podrskom,tj.uslugama dealera nakon prodaje.U zapadnom svijetu su svladali
    kako brzo prodati nesto,i uglavnom naucili kako se brinuti o tome istome,no jos ima zabavnih iznimaka
    pozdrav svima..

  13. #13
    Pierre
    Guest
    Evo vidi na

    http://www.auto-moto.com/essai/essais_main.php



  14. #14
    Calibra Zender
    Guest
    Dobro misliš Generale. Dajem ti četvrtu zvjezdicu!

  15. #15
    DKW_
    Guest
    Bruit ralenti/90/130 (dB) 46/68/73

    To je za Škodu. Idem sad kopat na onom webu za Puntota:

  16. #16
    DKW2
    Guest
    Evo Punto:

    Bruit ralenti/90/130 (dB) 40/69/75

    (ralenti je u leru, a najvažnije su vrijednosti upravo ove: 90 km/h i 130...

  17. #17
    DKW_
    Guest
    Škoda je bolja za 2 dB što je otprilike kao da imaš CD u autu koji ima glasnoću 1-10, to je razlika između 5 i 6...

  18. #18
    mc
    Guest
    Glede cekanja automobila... Zubak & co. su najpoznatiji po ekstremno dugim rokovima isporuke (moja frendica je Sharana cekala preko godinu dana). Upravo mi je zato bila odurna njihova radio reklama u stilu:"Dosta vam je dugog cekanja na isporuku automobila? ... Dodjite kod Zubaka...". Da su svinje pokazuje i slucaj mog prijatelja koji je htio kupiti Ibizu. Zubak mu je ponudio salonski auto koji je trebao provesti 3 mj. u salonu uz popust od 3000 dem. Decko je lijepo cekao 3 mj. nakon cega su mu rekli da su se predomislili i da mu mogu prodati taj auto ali uz popust od 3000 kn - ne mos' vjerovati bezobrazluka - vuku te za kitu 3 mj. za 3000 kn!?! Naravno, ispricao im je pricu o ljubavi, majci i psu, pozdravio se s njima i kupio Clio.

    Nedavno se pricalo o prijedlogu zakona po kojemu bi trgovci na sve primljene predujmove od trenutka uplate do isporuke robe morali kupcu obracunavati kamatu kao na stednju. Kada bi to dobro funkcioniralo, mozda bi trgovci imali malo bolju motivaciju da ubrzaju rokove isporuke. Naravno, veca je vjerojatnost da bi oni tom problemu doskocili na nacin da tu kamatu naplate preko korekcije cijene auta...

  19. #19
    alfist_zg odlog.
    Guest
    u pravu ste sto se ovog roka isporuke tice.

    Ali, mc, taj prijedlog zakona koji spominjes ....pa zar nije samom zastupniku, dakle neko ko je u tom biznisu, dovoljna "kazna" da mu se desi nesto ko ovaj slucaj za ibizu i buduceg vlasnika clia.
    pa, mislim, ta antireklama koju su si napravili, ne samo u pogledu te osobe koja nece valjda ni privjesak od zubaka i vw opcenito ni besplatno primiti a kamoli pokusati ponovo kupiti auto kod njih, nego i ikome reci lijepu rijec o svom iskustvu( a svi znamosta to dugorocno znaci za bilo kakav posao).

    poanta nije u tome da mi stedimo cekajuci auto koji treba puno vremena da stigne, nego da zastupnik ucini da se auto ne ceka ( da se ravna prema toj idealnoj i vjerovatno neostvarivoj tendenciji).
    Jer, ako sam neodlucan izmedju par modela i ako za jednog moram cekati 2 mjeseca a drugi mogu dobiti za 10 dana onda je ta stavka cesto onaj presudni "plusic" na stranu te alternative, i kao posljedica jedno vozilo vise prodano kod autokuce A, a jedno manje kod autokuce B.

  20. #20
    594 krešo ah
    Guest
    dkw, molim te pogledaj ako možeš za novu seat ibizu i novi polo.pozdrav!

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •