Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 42

Tema: Kvaliteta Alfe

  1. #1
    INTCP odlog.
    Guest
    Danas kupim Automotomagazin i nadam se nekoj alfi u rubrici oldtimer. Kad ono Alfa Sud.

    Osim temeljitog i jako kvalitetnog teksta ističe se trajnost i pouzdanost mehanike alfe suda koja je po tome ujedno bila i najlošija alfa (Boxer).

    Tako uvaženi inž. Marijo Zrna tvrdi:
    Unatoč karoseriji, mehaničke komponente zaslužuju čistu peticu. Boxer motor je POUZDAN i ne zahtijerva skupe zahvate... Jeftino održavanje i pouzdanost glavni je razlog zbog kojeg mnogi ovaj automobil kupuju i za svakodnevnu vožnju.

    I onda je javi Calibra Zender i tvrdi kako su alfe bile nekvalitetne. A ovdje ima riječ injženjera koji se bavi oldtimerima i zna šta priča.

    Ujedno se navode razlozi koji su pokopali alfu u daljnjih 30 g. (štrajkovi, inaćenje, šlamperaj, neukust seljačina s Juga, preopterećenje radnih mjesta, mafijaške malverzacije, netrpeljivost konkurentskog Fiata koji je čak angažirao mafiju da uništi ured glavnog konstruktora Suda.

  2. #2
    DKW_
    Guest
    Imao je i Auto Klub u "Vremeplovu" Alfasud i Montreal.

    Alfasud je po konstrukciji bio napredan do jaja u svojoj klasi.

    Ali ruski pleh ostavljen na otvorenom, šiban morskim vjetrom je ujebao i Alfasud i Alfu i "ode mast u propast"...

    Bilo pa prošlo....

  3. #3
    Calibra Zender
    Guest
    Baš bih rado upoznao tog Devčića iz Auto kluba! Profilira se kao ljubitelj old timera!

  4. #4
    DKW_
    Guest
    "Zemlja koja ima takvu omladinu, ne mora se bojati za svoju budućnost..."

    J.B.Tito

  5. #5
    Calibra Zender
    Guest

  6. #6
    alfist_zg odlog.
    Guest
    hahaha DKW )

    mislim da bi taj Devcic trebao opet neki tekst o Alfama.

  7. #7
    Calibra Zender
    Guest
    Mislim da ne bi. Ionako se širi izvan rubrike vremeplov pa me polako prati osjećaj njegove sveprisutnosti!

  8. #8
    dkw_
    Guest
    Calibra, onaj citat iz "slavne prošlosti" mi je samo tako pao na pamet.

    Tko zna šta će bit u onom "Vremeplovu"... ima tih kanti... nije on spomenuo još hrpu toga... a ameri, a japaneri...

    Fali tu još puno toga.... ima tu materijala do penzije....

  9. #9
    Calibra Zender
    Guest
    Ne znam samo odakle mu volja! ) Ali mislim da je već krajnje vrijeme da bude nešto i o Manti. Pa valjda i ta kanta ima mjesto u toj rubrici!

  10. #10
    DKW_
    Guest
    Da samo Manta.... a gdje su ostali samo Opeli... Recimo GT-mala Corvetta, pa Rally legende Kadett GT/e, pa Ascona 400... pa oni USA/D klonovi... Kapitan, Admiral, Diplomat, pa onaj veliki coupe Monza (to je ili Ghia ili neko od tih velkih guba dizajnirao) pa onaj raketni RAK od prije rata ... ej, sad ću vam stisnut sliku:

  11. #11
    Opel RAK2, 1928.
    Guest

  12. #12
    cezy_
    Guest
    Promotrite zastavu napred na nosu! )

  13. #13
    Girrari
    Guest
    Da, taj Devčić je sigurno neki guba tip. Ergo, sigurno je Alfist.

  14. #14
    INTCP log dead
    Guest
    Ma bila je Manta u automotomagazinu ako se ne varam...

  15. #15
    alfist_zg
    Guest
    čuj Kalibrić. bolje da je Devcic sveprisutan nego oni blicevi iz A.B. iliti forumaski : "ritobrisa"

    (ak vec neko mora bit sveprisutan) )

  16. #16
    INTCP log dead
    Guest


    Prvi auto kompaktbne klase, koliko traljaviji toliko napredniji od konkurencije idućih 15 g. Mislim na Sud, ne 147.

  17. #17
    Vuce odlog.
    Guest
    Nije rečeno da ni 147 nije kvalitetnija od konkurencije.Ja mislim da ih debelo šiša.

  18. #18
    DKW_
    Guest
    Drugovi alfisti, po dvadeseti put molim malo objektivnosti, jer:

    AUTOMOBIL SE NE CIJENI PO TOME ŠTO JE TREBAO I MOGAO BITI, NEGO PO TOME ŠTO JE BIO U ODREĐENOM TRENUTKU I KOJI SU NJEGOVI TRŽIŠNI USPJESI!!!

    ××××GABOG!

    ALFASUD JE BIO DOBAR SAMO NA CRTAĆEM STOLU, KAO I DOBAR DIO ALFI DO POJAVE 164 (donekle, ali i ona ima brdo nedostataka) I 156.

  19. #19
    cezy_
    Guest
    Meni je sud bio do jaja,onak ko neki mali gtv6,sjecam se imo ju je moj sused prije,sprintericu mislim.

    BTW,alfasud je najprodavanija alfa na njemackom trzistu.(DOSAD)

  20. #20
    DKW_
    Guest
    Da li si 100% siguran da je to tako? Otkud ti ti podaci?

  21. #21
    INTCP log dead
    Guest
    Alfasud je daleko od najprodavanije alfe bilo gdje. Najprodavanuija alfa u švabiji je bila i ostala stara Spider.

  22. #22
    INTCP log dead
    Guest
    I DKW Alfasud kao i većina alfi prije 164 su bile odlične što se tiče mehanike. Limarija je na Sudu bila u kurcu, a na 33 malo manje u kurcu, dok su alfe sa sjevera 75, 90 Alfetta bile prosjek po limu. A sitnice su uvijek živcirale.

  23. #23
    DkW_
    Guest
    Ah, opet isto...


  24. #24
    INTCP log dead
    Guest
    Isto tako fiatove alfe 145, 146, 155 ne mogu se mjeriti sa starim čistokrvnim alfama, kako po kvaliteti tako po performansama.

  25. #25
    alfist_zg odlog.
    Guest
    kako to mislis DKW da se auto cijeni prema uspjehu na trzistu?
    sta je to uspjeh na trzistu?

Slične teme

  1. Kvaliteta EuroDiesela
    By OCTAVIAN in forum Auto servisi
    Odgovora: 7
    Posljednji post: 29-06-2004, 07:51
  2. Kvaliteta Marki!
    By Driver in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 14-11-2003, 17:37
  3. Kvaliteta Alfe drugi dio
    By Black Knight_ in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 04-01-2003, 21:33

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •