Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 47

Tema: servis i ostajanje uz auto

  1. #1
    joker
    Guest
    smatrate li da bi servisi trebali dopustati da stojite uz auto dok vam oni obavlaju radove?
    i vasa iskustva s time...

  2. #2
    Dom-Dom
    Guest
    Ja sam uvijek uz auto i boli me šiljo kaj me u servisu šalju na kavu i tak dalje.Uz auto sam zato jer im ništa ne vjerujem, u ovoj državi bi se samo zajebalo vlasnika auta na svemu.A još kad vidim "stručnu" ekipu , na prste jedne ruke bi mogao nabrojati zbilja stručne ljude po servisima.

  3. #3
    307
    Guest
    slazem se da bi bilo dobro prisustvovati "operaciji", sto u vecini servisa ne dozvoljavaju. kod fusera je razlog los servis (zar ima i toga??) ili cak kazu "vi cete vidjeti sto sam ja radio, pa cete drugi put to sami .."!?. inace u ozbiljnim servisima ne dozvoljavaju prisustvovanje jer se drze zakona prema kojem, ako ti se nesto dogodi u radionici, a tebi tamo po Zakonu o zastiti na radu nije mjesto, servis ti mora isplatiti dobru odstetu. u slucaju da dodje do trajnog invaliditeta i nesposobnosti za rad, moraju se pobrinuti i za mirovinu. ni jedan servis si to ne zeli priustiti. da bi nas zadovoljili i zakon, mogli bi napraviti ogradjeni prostor ili cak zasticen staklom, mozda i s kaficem u kojem bismo mogli lijepo ispijati kavicu i gledati sto rade. mi bismo im vjerovali, dolazili bi ponovo, a zakon bi bio zadovoljen. povjerenje se tesko stjece, ali lako gubi.

  4. #4
    Dado bj
    Guest
    Pozdrav svima!!

    Ne znam sto rećiu na ovu twemu, imam iskustvo kod poznatog Bj. Opel servisa kad me naprosto isterao iz radione, kao ono nije dobro biti u servisu, znate nije vaš auto jedini, ne prakticiramo sa tim da je vlasnik pored auta...
    Otkud ja znam sto oni rade na njemu, samo se zgrozim kad moram platiti servisne sate....

    Toliko o tome!

  5. #5
    fggdf
    Guest
    ovako ja imam licencu i dozvolu za boravak u garazi jer imam polozen drzavni ispit zastite na radu tak da mi moze pusit ××××× neki priuceni sljaker kad mi kaze da izadjem iz radione zato kaj nemam dozvolu, i ustalom kako bi ja znao sta je on radio kad mene nema ja na sve ocu uvid...

  6. #6
    Girrari
    Guest
    Ja ne ostajem uz auto jer:
    1. Imam servisera kojem zaista vjerujem, a to povjerenje se temelji i na iskustvu.
    2. Nemam vremena provesti 2 sata uz auto. Naime, servis mi je u kvartu, pa se pehaka vratim doma i radim ono kaj moram. Drugo je kad ti je servis pola sata autom od doma, pa ionako nemaš kao otići.<br><hr><font face="Courier" color="blue">Viva FIAT!!!</font>

  7. #7
    Zeleni zub
    Guest
    Nekoliko razloga zašto sam serivs moje Xantie prepustio Autoslavoniji u Osijeku i otišao iz Kolosa, koji je BTW ovlašteni Citroenov diler u Osijeku:
    1. Autoslavonija mi je 5 minuta pješice od kuće.
    2. Primaju kreditne kartice.
    3. Poslovođa servisa je susjedov kompa!
    4. Majstori u Autoslavoniji rade po 30-ak godina sa Citroenima.
    5. Odnos između mušterije i davatelja usluga mnogo je bolji (subjektivna ocjena).
    Eto toliko od mene!

  8. #8
    Zeleni zub
    Guest
    Kad malo bolje razmislim i nisam baš siguran da je plaćanje kreditnim karticama nekakva prednost. Hoću reći da spadam u onu grupu korisnika plastike koji ne razmišljaju o iznosu već plaćaju bez razmišljanja. Po sistemu, baš je super nije me koštalo ništa (do obračuna troškova učinjenih karticom)! A onda - ajooojjjj!

  9. #9
    Fresh
    Guest
    Ne da mi se otvarati novu temu, pa jedno pitanje ovim putem.

    Promijenio sam već 4 ovlaštena servisa Forda u Zagrebu, i popizdio kod svakog od njih.

    Jel ima neki dobar servis u Sloveniji, ili Austriji jer ovim našima više ne vjerujem ni pod razno.

    Prije ću žrtvovati dan godišnjeg i otfurati auto na servis nego će me netko od prije navedenih vidjeti.

    Puko sam, kad napišem pisamce onim kretenima u AUTO 2000, požalit će dan kad su mi prodali auto.

  10. #10
    307
    Guest
    Idući tjedan trebam ići na servis. Ima li tko iskustva s AutoViola u Osijeku ?? Ovo mi je prvi servis kod njih. Auto je pod garancijom. Na pitanje da li stavljaju Total 9000, odgovoreno mi je da ne nego 7000 jer 9000 nije dobar za dizel !?

  11. #11
    ht
    Guest
    Kod nas nikada ne bih išao na servis baš iz tih razloga, zato idem kod Radanoviča u Sloveniju i tamo možeš bit kraj auta bez problema.

  12. #12
    Zeleni zub
    Guest
    Odgovor za 307.
    Prije dvije godine vozio sam službene Nisane (Patrola i Primeru) kod Viole na servis klime i mogu ti reći da su zaista profesionalno obavili posao.
    Što se tiče Totala 9000 - istog koristim u svom Citroenu Xantia 1.8i 8V i nemam što reći protiv ovoga ulja. Činjenica da je moj auto benzinac ne pomaže ti možda mnogo. Što kažu ostali vlasnici francuza - dizelaša na formumu?

  13. #13
    KKK
    Guest
    """Promijenio sam već 4 ovlaštena servisa Forda u Zagrebu, i popizdio kod svakog od njih."""

    Odgovor za FRESH-a.
    Jesi li probao u Velikoj Mlaki kod FORD LIKIĆA??? Tip je ××××no dobar, toliko dobar da makar Forda ne vozim već 4 godine, sve aute poslije održavam kod njega (Golf i dvije Honde). Najbolje je to što dopušta da stojiš pored auta dok radi i govori ti sve što radi i odgovara ti na svako pitanje (mada ono bilo i totalno stupidno). Servis je mali (nije gigant ko Auto2000 i slično) ali zato radi posao koji je vrijedan hvaljenja što je kod nas vrlo rijetko.

    Evo ti telefon pa probaj kod njega, vjerujem da ćeš bit zadovoljan: 01 6235 086

  14. #14
    McGreg
    Guest
    S vozilom se kupuju svi njegovi dijelovi i elektronika i software i šarafi i matice, tako da ne smije biti tajni, nakon ovakve tvrdnje svaki ovlašteni servis mora dozvoliti uvid u servisiranje vozila i sve njegove detalje. U slučaju skrivanja istih možete se obratiti udruzi za zaštitu potrošača ili uvozniku.

  15. #15
    Zeljac
    Guest
    Vjerovali ili ne, cijelo vrijeme sam prisustvovao servisu na mom Puntu - redovan servis na 40000 km i to, pazi sad, u Autocomercu. Ugodno sam razgovarao sa serviserom i odgovarao mi na sva pitanja. Kao recimo npr. zasto u programiranom odrzavanju stelanje ventila na ovako maloj kilometrazi, a on mi odgovori da moze to napraviti, ali da na tom motoru (1.2 8V) to prakticki nikada ne treba raditi. Dao mi je cak da pogledam kakve sjecice ce mi staviti u zamjenu za stare, po izgledu starih svjecica konstatirao da je izgaranje savrseno. Upitao sam ga za dijagnostiku rada motora koja je po programiranom odrzavanju takodjer po rasporedu na 40000 km, kaze da nema problema, ali ga je poslije sef pitao zasto dijagnostika, a on rece da sam ja htio. Sef rece da dijagnostiku rade samo kada nesto nije u redu, te da se posebno naplacuje, pa sam naravno odustao. Sef je samo usput konstatirao da ne bi ovdje trebao biti, ali me nije otjerao. Usput receno, na telefonski upit na prijemu servisa kad sam ih upitao za stelanje ventila, sto mi je bilo cudno uvjeravali su me da se to mora napraviti kao i dijagnostika rada motora i da to ulazi u programirano odrzavanje kako izmedju ostalog i pise u uputstvu za upotrebu. Tipovi na prijemu servisa nemaju pojma o mehanici, jer to ni nisu već ekonomisti ili nesto slicno. (obicni ispisivaci papira i racuna)

  16. #16
    307
    Guest
    mislim i ja da se ljudi na prijemnom više bave papirima nego vozilom. juče sam bio na servisu (1. izmjena ulja) u AutoViola Osk, napravili su mi sve što su trebali i što sam ja tražio. što se tiče ostajanja uz vozilo, bio sam cijelo vrijeme prisutan, nisam niti pitao da li smijem, ali oni me nisu ni tjerali, a serviser mi je odgovorio na sva moja pitanja.

  17. #17
    žzv
    Guest
    pitala sam vec pod citroenom ali mi nitko ne odgovori. kupili smo xsaru picasso u cib commerceu pa smo tamo obavili prvi servis (besplatan) nakon kojega nam se malo prodrmao kompjutor što je sada popravljeno. ima li tko iskustva s njihovim servisima ili zna nekog dobrog za citroen?

  18. #18
    LUPARA
    Guest


  19. #19
    LUPARA
    Guest
    KAO MEHANIČAR NEMAM NIŠTA PROTIV STAJANJA UZ DIZALICU SVE DOK NEKOME NE SMRDI KAPULA IZ USTA. ONDA TJERAM.

  20. #20
    Marijo SHG
    Guest
    Smatram da svi koji znaju više od servisa da sami popravljaju svoj auto
    pa će sami vidjeti koliko to traje.
    Činjenica je da je rad skup i plus PDV.
    Zato se kupuje NOVI auto,a ne polovni
    koji treba punu vreću novaca.

  21. #21
    LUPARA
    Guest
    PAZI MARIJO, TI KOJI SAMI POPRAVLJAJU SVOJ AUTIĆ OBIČNO DOĐU U PRAVI SERVIS KAD NE ZNAJU SAMI RIJEŠITI KVAR. A ONDA POČINJE CIRKUS: TO TREBA OVAKO, TO TREBA ONAKO, JA BI TO ČEKIČOM, JA BI TO MACOM. TO TI JE DA POLUDIŠ. NE MOREŠ RADITI POSA. ONDA KAŽEŠ - KULTURNO - DA TI ŠEF SKIDA OD PLAĆE ZATO ŠTO JE ON U RADIONICI, ON ODE I JOŠ TI PLATI PIĆE. STVAR RJEŠENA NA SVEOPĆE ZADOVOLJSTVO. KAPIRAŠ?

  22. #22
    ki
    Guest
    Lupara,jel ti radiš u ovlaštenom servisu?

  23. #23
    LUPARA
    Guest
    U TOYOTI.

  24. #24
    FIAT-FUN
    Guest
    smatram da ako vlasnik želi ostati uz auto, onda mu se to mora i omogućiti!

  25. #25
    LUPARA
    Guest
    FIT FUN, JESI LI TI ČUO ZA ZAKON O ZAŠTITI NA RADU?

Slične teme

  1. Ford servis
    By Mondeo ST in forum Auto servisi
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 20-09-2004, 15:01
  2. Fiat servis
    By Mario in forum Auto servisi
    Odgovora: 134
    Posljednji post: 25-05-2004, 20:24
  3. Honda servis
    By prelude in forum Auto servisi
    Odgovora: 2
    Posljednji post: 04-05-2004, 12:08
  4. honda servis
    By noro in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 17-04-2004, 15:20
  5. peugeot servis
    By 177 in forum Auto servisi
    Odgovora: 6
    Posljednji post: 15-04-2004, 13:12

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •