Stranica 3 od 15 PrvaPrva 1234513 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 359

Tema: Jako me je sram jer - vozim Fiata!

  1. #51
    Štef
    Guest
    ×××× se meni, ja vozim Fiata, a sram me je kaj sam prije vozil opela i peugeota te renaulta! A sad i nadalje bum vozil - Fiata! I nek bude druge sram, a ne mene!

  2. #52
    g m a z
    Guest
    FIAT je srvarno FUJFUJFUJ!
    Kad vidim nekog u FIATU prvo pomislim VIDI JADNIKA, SIROMASAK!

  3. #53
    Štef
    Guest
    Gmaz, zbilja si ljigavi gmizavac! Odi ti lepo s svojim Tavria Zaporošcom v rit!

  4. #54
    Junior Member
    Datum registracije
    Apr 1971
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    Gmaze stvarno si GLUP govoriš ka da nema skupih fiata, al neću sad o tome. Moj stari je vozia primeru 1.6 iz 95. ali je nažalost razbia a popravak ga je košta i živaca i vremena zbog loše servisne mreže. Činjenica je da je fiatov ugled poljuljan al to je najviše zbog toga šta u nas ima masu zatucanih majmuna koji žele njemca i gotovo. Meni je osobno lakše šta mi je na punta u skoro dvi godine korištenja tri puta prigorilo svitlo nego mom prijatelju kojemu su na golfa IV na 35000 otišli el. podizači prozora a na 60000 se raspa mjenjač. A da vam ne govorin kakva je tragedija peugeot 206 ili ona corsa!!! Fiat je zakon za nas dalmatince. A vi lapani se vozite u svojim VWima koji nemaju ni servo ili u japancima koje moraš servisirat u švicarskoj

  5. #55
    snake
    Guest
    Sve to štima ,ali je cinjenica da takvih slučajeva ima daleko manje na VW-u nego na Fiatu.Meni je bratic dva dana za redom ostao sa Fiat Bravom u središtu Zagreba i sveukupno dao za popravak oko 2000kuna.

  6. #56
    zonta
    Guest
    Gle snake, za lovu koju daš kod Fiata dobiješ čisto dobar auto. Niti ne očekujem da bude na razini sa nekim 10-20% skupljim modelima, odnos uloženo-dobiveno je mislim pošten…………a btw. pisalo je prije koji mjesec da su u Engleskoj utvrdili da imaju najjeftinije održavanje. I tu je dalmatinac u pravu, istina da se znaju pokvarit, ali to riješiš za 200-300 kuna, a ti kupi šta jea znam, Japanca pa digneš hipoteku na kuću kad ode nešto, pa makar jenaput u 5 godina

  7. #57
    stilo
    Guest
    BAŠ NIŠTA NEBIH IMAO DA MI NETKO POKLONI KAKVOG STILA, TROJA VRATA, 2.4 JTD, KLIMA I TO, MAJKE MI VOZIO SAM NA PREZENTACIJI TAJ AUTO, PA ŠTO MENE ×××× NEKI TAMO ZADRTI ŠVABI I NJIHOVI TESTOVI, JTD MALO TROŠI, FENOMENALNO IDE, PLASTIKA DJELUJE MASIVNO I ČVRSTO, LIM TAKOĐER, DJELOVI I SERVISI JEFTINI, MA ZABOLI MENE ZA DRUGE, REKOH NIŠTA NEBIH IMAO PROTIV KAKVOG STILA, 2.4 JTD....AH

  8. #58
    Heihachi Mishima
    Guest
    Ovaj naslov sve govori pa ne trebam ništa komentirat. ) ) )

  9. #59
    mytbyte
    Guest
    JOJ, ŠTO GA KENJATE!

    Skoro svi japanski proizvođači imaju kod nas ovlaštene zastupnike i servise pa se NE MORA ići u Švicarsku ili na Mars...dijelovi nisu ništa ili nisu osjetno skuplji od drugih marki...a jeste li se, dragi moji Fićeki, raspitali koliko dođu originalni dijelovi za Stilo ili Alfu 147 i 156? I tko vam kaže da ćete za godinu-dvije dana kad vam istekne garancija i počnu stvari rikavati naći jeftine neorginalne dijelove? Pa nema više Scijalističke nam tvorevine pa da nema zastupnika i dijelovi su nedostupni...to samo siromačeki ko vi, koji su zadnji auto kupili prije deset godina još uvijek misle da je tako...

  10. #60
    Fiat
    Guest
    FIAT APSOLUTNO NIJE NAJGORI AUTO.ON ME NIKAD NIJE OSTAVIO NA CESTI I MISLIM DA I NEĆE.NIJE LIJEP ALI JE SIGURNO BOLJI OD NEKAKVIH KOREJACA I JAPANACA.ZATO NE SERITE.

  11. #61
    mytbyte
    Guest
    Da, ima i gorih:

    Rumunjsko-bugarska smeća su ipak gora od FIAT-a...

  12. #62
    INTCP log dead
    Guest
    Mytbyte be seri o nečemu o čemu nemaš pojma. Dijelovi za alfu, kao i cjene servisa su prava jeftinjava uspoređujući ih recimo s vw ili ostalim švapskim proizvođačima. Da ne govorim koliko su dijelovi za japance skuplji od švapskih. Ovo govorim jer znam o čemu pričam i osvjedočio sam se tome. Jedan varijator faze za 1lfu 156 je bio posranih 100 dem. A toliko je i prvi servis za fiat punto. Da li ti znaš koliko na je trebalo da dočekao staklo i turbinu za mitstubishi L200. Staklo zadnjih cvrata je došlop nakon jadna 4 mjeseca. Toliko o tvojim tvrdnjama o dostupnosti i servisima u europi. Turbina je došla za 3 mjeseca. Pa šta je to tebi normalno??

  13. #63
    Girrari
    Guest
    Ne vjerujem da su servisi za japance nedostupni, niti da djelova baš nema. Osim toga većina ih se danas sklapa u EU, pa se djelovi sigurno ne naručuju iz Japana jer bi jedino u toj varijanti bilo logićno da se čekaju 2 mj. Al da su skup(lj)i, jesu.

    Djelovi i servisi za FIAT su jeftini, a uz originalne djelove postoji velika količina neoriginalnih djelova. Tako stražnji far za Seicento u originalo košta cca. 1000 kn dok neoriginalni (koji se mogu sasvim normlno nabaviti i u nekim ovlaštenim servisima, provjereno) košta 500 kn, a jedina razlika je kaj na ovom ne piše FIAT (ne bih čak ni isključio da ih proizvodi ista firma).

    Mytbyte, ne znam koji je tebi K u zadnje vrijeme, ali zaista si postao japanska verzija INTCP-a. Zakaj toliko bezrazložno pljuješ po FIAT-u, nije mi jasno. S onim predzadnjim postom si se usro preko svake mjere.

  14. #64
    A-ne
    Guest

    E ovo me stvarno razljutilo! Narodna kola bolja od Fiata?! Nikad! Jedina narodna kola koja su bila dobra je Golf I, drugo je sve goli ××××× bez imalo mašte. Kad ću imat 60 godina možda si i kupim kakav passat TDi, al do tad ću sigurno vizit talijana. Kakav je to dizaj? Bez imalo maše. Ipak su to narodna kola. Imao sam golfa 3,1.9 TD,uvezen iz Njemačke. I pazio sam ga i mazio i vozio kako se već traktori voze, polako i sa puno dima da bi se na 100 000 raspala mašina po prvi put, pa po drugi put, pa po treći put, pa pukla glava, pa otišli ventili u ×××××, pa preskočio remen, pa pukli nekakvi ××××ni šarafi, pa iskočili neki ××××ni zupčanici, pa turbo ne radi kako treba, pa ××××na boš pumpa u ×××××... AAAAAA!!! A s druge strane, ujak kupio novog fiata una 60. I vozio, i derao, i ganjao, i ganjao, i ganjao, i ganjao, pa do crvenog, 120 u trećoj, divljak, a fiat ide i ide. Kunem se, prodao ga je nakon 10 godina sa 450 000 km,a da nije taknuo mašinu.I kupio skoro novu Astru!? Vozi ju dvije godine i tolko mu se zgadila da će je prodat i kupit Fiat Bravo. A onog unića nikad nije prežalio. A ja, ja sam prodao razjebanog golfa i kupio polovni punto 75. Prezadovoljan sam. A oni što pljuju po fiatu, nek samo voze narodna kola. Nek im je sa srećom.

  15. #65
    INTCP log dead
    Guest
    Giarrari, sigurno da postoje u europi skladišta, ali na tim skladištima sigurno nema svaki komad od svakog japanca i to još u 10 primjeraka. Ja ti kažem da smo staklo za L200 čekali 4 mjeseca. Da ne govorim da mu je turbina rikla na nekih 50 000 zbog greške u materijalu. A to nije išlo pod garanciju jer nisu priznali. Kao ni Bosch pumpa, navodno prljava nafta. ××××× moj prljava nafta. Taj motor mora ići na lož ulje. 2.5 TD sa starom koncepcijom i 100 ks. Pa nije to TDI ili common rail, kome oni mažu oči. To sve je bilo negdje 5000 dem ako se ne varam. I nakon toga stalno problemi s paljenjem ujutro. Sad je sve u redu., Auto ima 300 000 i ne troši ni kapiu ulja. Ali tako i mora biti kod jednog 2.5 TD-a sa 100 ks u terencu bio on njemački, japanski ili nešto treće.

  16. #66
    mytbyte
    Guest
    Girrari,

    ...daj ti pogledaj malo postove u zadnjih dva tjedna na kojima se sustavno ××××, pljuje i iznose neistine o japancima na vrlo extremne načine, a istovremeno se, jednako tako sustavno i nekritički, uzdižu Alfa i FIAT...općenito nemam namjeru pljuvati po FIATu, ali imam pravo, ako sam ljut na nešto što je izrečeno, odgovoriti na isti način, jer to je bit ovog Foruma, sučeljavanje mišljenja...nemoj sada reći da je stanje s dijelovima za japance sada isto kao prije 10-12-15 godina...i sam u postu kažeš da nije, a ovdje se pojavljuju ovi neki koji to tvrde, pa sam im odgovorio s malo previše žara, mada nisam baš tako mislio...razumiješ li da je FIAT iznimka što se tiče jeftinoće novih dijelova (iz tvornice), gdje je u prednosti kada je riječ o neorginalnim, ali ja govorim o originalnim dijelovima na koje si osuđen kod većine drugih proizvođača...jel'l ja zato moram kupiti rabljeni Bravo (da mi se recimo ne sviđa, a sviđa mi se) samo zato da bih mogao jeftino kupovati dijelove?...onda sam se i dalje mogao vozikati na biciklu pa bih najjeftinije prošao...slučajno se podudara to što grizem na japance i to što imaju statističku pouzdanost i dugu garanciju...

    ...a Mitsubishi je iznimka jer s njim je nedefinirano stanje svuda u Europi, i statistički se, vjerojatno i zbog toga, najviše kvare od svih japanaca...osim toga, rade ih u Nizozemskoj gdje je vjerojatno pola radnika napušeno... )

    I oprosti, nikada ne mogu biti drugi INTCP...ne volim TOLIKO talijane da se i ponašam poput njih

  17. #67
    INTCP log dead
    Guest
    Istina, ovo što girrari kaže. Postoji mnoštvo dijelova tzv. druge klase.

    Npr. svjećice Magnetti Marelli Golden Lodge sa 4 elektrode dođu u servisu 50 kn komad. Dok u nekoj prodavaoni autodijelovima 25 kn. Jedina vidljiva razlika je u tome što je ona u servisu zapakirana u crvenu kutijicu sa alfinin pečatima, dok ona jeftinija ima standardnu magnetti marelli kutiju. Ne mora se bit previše pametan da se zaključi da obe svećke radi magnetti marelli, samo što ove dobavlja tvornici i onda ona na njih stavlja svoju kutiju.

    Ali navodno su te tvorničke mrvicu bolje kvalitete od ovih koje dobivaju male prodavaone (rekao mi tip u jednoj takvopj prodavaoni) koje dobivaju komade tzv. druge klase. Ne znam po čemu to. Al svejedno sigurno nisu bolje 50% koliko su i skuplje već ako razlika postoji možda je manja od 5%.

    I to je još jedan prilog o pljačkanju raje od strane ovlaštenih servisa. Nije niti Fiatov zastupnik bezgrešan. Svi ubiru gdje mogu. Zamislite, samo da se auto rezervira treba platiti 100 dem. Kakve su to gluposti? Mater im ×××××. A kakve tek kljusine rade u servisu. Sat vremena im treba za promjenu ulja, u p.m. pa već bi doživio 50 otvora dok on zamjeni bakreni prsten. Najjača mi ej fora šta u kancelkariji radi neka ×××××ča koja nema pojhma o mehanici i onda kad se žališ na nešto moraš joj slovkat ko debilu, a ona ne kuži ni kurca. I onda naravno standarno duple cijene istih komada. Pukla plastika na puntu koja je preko zvučnika. Pitam da lči imaju. Nemaju, može li se naručiti ne može. Šta da radim. Kupi cijeli set szvučnika. Unutra ti je i ta plastika. eTO PLJAČKE. Ali glavno da se nije rtroom kad treba ić provozat auto onda stiskaljak do kraja, kao da se razradi. Ma bježi kljuse jedno. Postoji bezbroj boljih meh. nego oni u servisu. Da je taj meh. dobar sigurno ne bi radio u servisu i vozio uno 60 već bi imao svoju radionu i prometa uvrh glave makar popravljao samo jednu marku auta kao npr. Valenčić. Pa ne mislite valjda da neko kljuse u servisu zna bolje od njega sredit alfu.

    Da ne govorim kakva je situacija u VW-nu kad za jedan malo veći servis moraš ispljunut 250 eura. Svinje posrane ××××× im materina. To je kao po europskim standardima. A jel mi imamo plaće i jel živimo po europskim standardima. Jel taj naš auto jednake kvalitete kao onaj u njemačkoj. Svinje jedne. Pljačkaj raju dok možeš. I onda je to još potkrijepljno bezobraznošću. Pa nema oni da se žale i da je kupac bezobrazan. Kupac njima plaća, njih je odbrao. Sve dok on dobije pare od kupca, kupac ima pravo da ga pošalje u p.m.. Europski standardi, moj ×××××. Pa šta će netko za promjenu pločica, ulja, filtera i ostalog nekog podešavanja platit jednu svoju plaću. Koji je ××××× ovoj državi.

  18. #68
    INTCP lod dead
    Guest
    Mytbyte djelovi za tal aute i to originalni su uvijek bili jeftini u odnosu na konkurentne pogotovo japanske i njemačke i još su.

  19. #69
    Girrari
    Guest
    Mytbyte, ×××× se i pljuje po FIAT-u i Alfi (u krajnjoj liniji pogledaj naslov teme), pa se ja zato ne ponašam k'o idiot. Naravno, tebi nitko ne odriće pravo da se ponašaš i razgovaraš kako želiš. Problem je taj što sam te do sada svrstavao u skupinu onih koji su razumniji i ne daju se tako lako isprovocirati (tipa rale, alfist_zg, sepra, DKW, Stevo...). Moja je greška što sam se očito prevario.

    INTCP ima pravo u zadnjem postu. FIAT-ovi originalni djelovi su, u pravilu, jeftiniji nego kod konkurencije, a uz to postoji još velika količina neoriginalnih djelova i to ne samo za starije FIAT-e već i za ove aktualne. Jasna je stvar da ako mi ode nešto na motoru, elektronici, ovjesu... da bum kupil originalni dio, ali ako razbijem lampu, kupil bum istu takvu u pol cijene zato kaj na njoj ne piše FIAT.

    Za Japance se zna da su pouzdani, kvalitetni, dobrih motora i u 90% situacija bezlični.

  20. #70
    Puntolino_
    Guest
    Bravo INTCP slažem se s tobom u večini stvari kaj si reko za servise i našu fakin' državu!
    U servisu u samoboru(autokomerc) mi je ulje mijenjao klinac koji o tome ima pojma samo kolko je čuo. I kak ti veliš, sat vremena da se može zaračunati cijela čuka - 45kn. I još mi je nalijao ulja prek maksimuma, kaj sam skužio naravno tek doma. Zašto bi išo na servis i davao ima 50E samo za promjenu ulja kad ja to doma napravim za 200kn i češče si mijenjam ulje nego kaj je propisano u knjižici. Staro ulje? Da ga odnesem u reciklažno dvorište, opet mi ispadne manje nego u servisu. Promjena filtera zraka? U servisu su mi na 10 000km rekli da je dobar i da ga netreba dirati do 30 000km. ××××××, da su ga bar otvorili i pogledali, sam sam ga kupio za 80 kn i promjenio.

  21. #71
    Fekonja
    Guest
    Recite mi iskreno - zašto su Europljani odlučili uništiti Fiat i tako ga kritiziraju, a tome se pridružio i naš auto klub sa svojim kretenskim novinarčićima, kao npr. zadnja izjava nadkretena Marka Đurića da će se Fiatu obiti o glavu što daje dvogodišnju garanciju, dok to koreanci daju 3 god. jamstva zbog super kvalitete? Zašto poštovani nadkreten Đurić nije recimo spomenuo Opel ili Daihatsu da je to reklamni trik i da će im se dvogodišnje jamstvo obiti o glavu, nego baš Fiat? I zašto, uostalom, takvi komentari! Jer, Fiat je dokazao svoju kvalitetu, dok ga sad svi pokušavaju pokopati! Svaka im čast!

  22. #72
    Puntolino_
    Guest
    Iako sam jučer napao sve servise nazivajuči ih otimačima love, danas imam drugu sliku, riknuo mi je ventilator u kabini i otišao sam kod Obada, di mi je električar promjenio osigurač bez otvaranja naloga, i ikakve cijene, osim za cugu normalno.

  23. #73
    INTCP log dead
    Guest
    Ja sam odvano rekao da je đurić kretenjara. Zaista je umjetnost ustvrditi kako se honda type-r vrti pakleno i drži ××××no. To zna i žena u kancelariji auto kluba.

  24. #74
    Kid Frost
    Guest
    Dokaz da je Fiat ×××××× vidi se i na primjeru čip tjuninga! Pogledajte dobitke na snazi za benzinske 1,6 motore nakon ugradnje čipa:

    Bravo- 6 ks Punto- 7 ks
    Audi A3- 10 ks
    Alfa 156- 9 ks
    Megane- 10 ks
    Astra- 8 ks
    Rover 216- 10 ks
    Golf IV- 10 ks

    Čak i jadni EcoTec ima bolje dobitke u snazi! Eto koliku rezervu imaju Fiatovi motori. Po mom mišljenju dosta jadnu. A vidi se i iz priloženog.
    ) ) )

  25. #75
    Fiat
    Guest
    Kid Frost= mentalno retardirani idiot!

Slične teme

  1. Jako Me Zanima
    By Kickbox in forum Fitness, BodyBouilding, Aerobic...
    Odgovora: 0
    Posljednji post: 27-10-2004, 14:18
  2. pojam '' vozim dobar auto''
    By bata purger in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 12-04-2003, 06:43

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •