Stranica 2 od 8 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 190

Tema: Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... koji je najbolji ?

  1. #26
    ma ti
    Guest
    nemas pojma o zivotu.

  2. #27
    Alfa 147
    Guest
    Ja neznam, mozda sam plitak, ali koja je razlika u divljanju po cesti izmedju atmosferca i TDI-a ? Pa neces mi valjda reci da je veca sansa da napravim sudar s A6 nego s 147-icom, glupost ! Pa generalno gledano, u sudaru mozes sudjelovati i aktivno i pasivno. Pa sa svakim kurcem od auta mozes napraviti ××××××, i uz svu mogucu elektroniku koja korigira nepravilnost, ako prepisas zakone fizike mozes stradati.

  3. #28
    nijemac
    Guest
    Decki mozete pricat sto hocete ali NIJEMAC je definitivno najbolji!
    ZATVARAM TEMU!

  4. #29
    King
    Guest
    Evo opet ovih iskomplesiranih "švaboljubaca"!

  5. #30
    T-IE
    Guest
    Ma uopće nije bit u tome o čemu ti pričaš. Normalno da frku možeš izazvat i sa dizelom i benzincem, ali ja sam samo odgovarao na Dom-domovu izjavu o TDI manijacima. Kad sam rekao da ja još nisam sreo niti jednog takvog, onda je odgovorio da ja puno toga nisam vidio i da je to moj problem. E, a ja sam rekao
    da to ne smatram posebnim "problemom" jer zbog takvih TDI divljaka (ako ih ima) su ugroženi i ostali neposredni sudionici u prometu (i ako je tako kako on kaže, onda mi je drago da tako ne divljaju u mojoj blizini) a normalno da to vrijedi i za benzince kad se divlja s njima. Kad netko ide prestizat u škarice normalno da tim pored sebe ugrožava i ostale sudionike u prometu, svejedno vozio TDI, SDI, ili TB.



  6. #31
    T-IE
    Guest
    A i ako je netko sklon brzoj vožnji i hoće brz auto, sumnjam da će izabrat baš TDI za ganjažu. I tako da ta Dom-domova izjava o TDI manijacima može lagano past u vodu jer par lasti koje je on vidio da divljaju ne čine proljeće.

  7. #32
    Puntolino_
    Guest
    Dajte pogledajte naziv teme...Da je neko pokrenuo temu o visibabama, nakon dva posta vi bi pričali o tome čiji je bolji, japanac, njemac il jugoslaven...
    Dršte se teme

  8. #33
    Girrari
    Guest
    T-IE, ne znam gdje ti živiš, ali kaj se Zg. tiče, Dom-Dom je 100% u pravu!

  9. #34
    Alfa 147
    Guest
    Mozes ŠULE pisat sto god hoces, mozes stavljat i skidat sve zivo sa svog klijaca, ali nikad, ma bas nikad, taj mali clio nece parirati ni jednoj Alfi. Renault je auto sirokih masa i bezlican. Te spike o dobiveno-ulozeno su apsolutna glupost, to je samo neki oblik racionalizacije. Vec sutra da kupis neki drugi auto, a osobito Alfu (Cuore Sportivo) ili neki BMW, spika bi bila drugacija.

  10. #35
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa 147, iz tvog posta bi se dalo zaključiti da ti tvrdiš da Alfa nije za mase, a to je apsolutni apsurd!

  11. #36
    T-IE
    Guest
    Puntolino, pročitaj naziv teme.

  12. #37
    Alfa 147
    Guest
    Calibra Z., sta je dosao red i na mene, nije valjda da se jos jedino sa mnom nisi zakacio ) ) ) )

    Mislim da ne treba imati previse mudrosti da se shvati da Alfa nije za sveukupnu populaciju. Pogledaj samo na prometnicama sirom Lijepe Nase, koju i uzimamo za poredbu (nas mentalni sklop) i uvidjet ces da sam ja u pravu. Pogledaj samo listu najprodavanijih i vidi gdje se nalazi Alfa. Time se ne osporava kvaliteta, a i ne mjeri, nego jednastavno pokazuje afinitet puka prema pojedinom proizvodjacu i(ili) modelu automobila.

  13. #38
    OS-300
    Guest
    Da,Alfa je samo za probranu populaciju vozača...Dakle tu ne spadaju seljaci,babci i ostali talog koji ne bi ni trebao biti na cesti.Alfa je za mlade jebače koji žele nešto pokarati na brzinu bez puno truda.
    Kada se moja Renault kanta totalno raspadne,kupujem Alfu pa ćemo onda svi zajedno pljuvati po ne alfistima i iz××××vati po forumu do besvijesti . ) ) )
    Kada ne možeš protiv njih,pridruži im se! ) ) )


  14. #39
    ŠULE
    Guest
    Ma alfo nemoj misliti da Šule ne voli tu marku, naprotiv ali isto tako nemoj misliti da se osjećam postiđeno kad se nađem pored 147-ce. Ne poričem ljepotu navedenog modela i cijele trenutne game proizvođača ali osim izgleda tvrtka će još morati dobro proraditi da vrati slavu sportskog srca i uspjehe sa staza kakve je imala tamo davnih godina.
    Što se samog Clia tiče nemoj nikada smetnuti sa uma da raspon cijena tog modelčića kreće od 10 pa sve do 40000 eura za v6 bombu kojeg ako si ikad vidio na djelu pamtiš do si živ.

    PS.Ali da volim skinuti skalp nekoj alfi i to je istina.

  15. #40
    OS-300
    Guest
    Tako je Šule,snažno sportsko V6 srce kuca za sve nas.Ultimativna jurilica za skidanje skalpova koju nijedan cuore sportivo ne može nadjebat...Kakav GTA...Šminkersko ruglo.Uzalud potrošen trud.


  16. #41
    206-os
    Guest
    Sto se tice 156 2.0 ts, iz osobnog iskustva znam da taj auto trosi 15-ak litara. Na prosli Zagreb auto show sam isao s prijateljem u 156 2.0 ts i po auto putu potrosnja nije padala ispod 20 litara..al nismo ga spostali ispod 210 km/h. Auto ide ali i trosi u pizdu maternu. Ovaj novi jts trosi puno manje a ide bolje sto je za svaku pohvalu..

    Pitanje za Alfu 147.
    Jesi ti onaj manijak sto divlja po Osijeku u Audiju a6 tdi s kromiranim retrovizorima?
    Ako jesi, svaka ti dala, jer onaj sklizavi zavoj kod hotela Osijek prolaziti s tolikim autom po boku nije bas mala stvar. Tamo sam okinio par puta s motora, a dvojica prijatelja su razbili tamo aute..

  17. #42
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa147, mislim da je na ovom forumu već previše slova natipkano da bi se opet dokazivalo da je Alfa auto za mase i da prodajni rezultati u Hrvatskoj nisu mjerilo istog. Prodajni rezultati u RH su ipak odraz kupovne moći, preferencija i mentaliteta i ne dokazuju ekskluzivnost neke marke. Nemoj zaboraviti da Alfa nije jeftin auto gledano u okvirima klase i da je to vrlo bitan kriterij za prodaju. Daleko je Alfa od toga da bi ju proglasili ekskluzivom.


    206-os, a koliku ti potrošnju očekuješ kad mastite auto konstanto preko 200 km/h? Možda 10, 11 litara? Pa i moj karavan koji je poznat po dugo proračunatim prijenosnim omjerima s ciljem smanjenja potrošnje ždere preko 20 litara na brzinama preko 200 km/h i to je sasvim normalno. Isto tako je sasvim normalno da auto s dvije litre zapremnine, 150 konja i skoro tonu i pol težine u gradskoj vožnji i s čestim izletima u crveno neće trošiti desetak litara! Bez obzira na proizvođača!

  18. #43
    Alfa 147
    Guest
    Šule, stoji to da tvoj klijac ima fleksibilan i zivaham motor, dobro ubrzanje, optimalnu potrosnju za ono sto nudi, ali i dalje je samo Clio(ne vrijedjam). Alfa takodjer ima sve to(osim potrosnje) ali ono najbitnije sto je izdvaja iz cijele te price je osobnost. Upravo to je cini posebnom i daje joj epitet auta s "dusom". Svi ovdje prisutni forumisti, pa i Ti, uvijek pokusavaju parirati Alfi i "oprati je" kao najveci trofej; citiram(PS.Ali da volim skinuti skalp nekoj alfi i to je istina.) sto potvrdjuje sve gore napisano, tj. Alfa - Cuore Sportivo !
    BTW, V6 u Os vozi neki jaaaaaako bogati čiko.

  19. #44
    206-os
    Guest
    Calibra zender, nemoj ti alfistima govorit jel alfa ekskluziva ili ne, jer ako oni kazu da se u Hrvatskoj proda malo alfi(kao sto se proda malo zastava i ladi) onda je to ekskluziva(kao i zastava i lada) ) )

    Pa dajte ljudi, kako mozete pricati da je Alfa neka ekskluziva? Mozda zbog politike koncerna Fiat? Ako je njima Fiat u nizem cjenovnom razredu a Alfa malo skuplja ispada da je Alfa neka eksluziva, sto je netocno. Onda bi po toj logici Audi bio eksluziva u VAG-u a svi znamo da to nije.

  20. #45
    Alfa 147
    Guest
    206 os, nisam manijak iz gimnazijskog kvarta i nazalost, nemam A6-icu sa kromiranim retrovizorima, ali iz vlastita iskustva znam da A6 izuzetno dobro drzi cestu i zavoje i priznajem, bolje od tako hvaljene 147-ice. Taj zavoj je ××××n i po suhom vremenu, a kamoli kada je mokro i puno brze ulazim u njega s A6 nego s 147-icom (mozda gume Premium Contact 205/60 : Michelin Energy 185/65 ).
    Dajte decki, pa necemo se zajebavati, ak' smo mali nismo djeca, pa ja nisam niti u jednom djelicu svog posta povukao paralelu Alfa - ekskluziva. Prije ce neki lik kupiti Peugeot 307 ili Astru, Megane i sl. no Alfu 147, a razlike u cijeni nisu tako rzl. Stvar je u tome da su svi Alfini modeli koncipirani u sportskoj noti, a kod drugih proizvodjaca samo pojedini modeli.

  21. #46
    Calibra Zender
    Guest
    Alfa je više orijentirana na sport od recimo Opela ili Renaulta, ali to nije dokaz tvrdnji da auto nije za mase. Alfinu prodaju (barem kod modela 156) gotovo 50% čine dizelaši s kojima se cilja na masu jer je poznato da bez dobrog dizelaša nema niti dobre prodaje.
    Da je Alfa isključivi cuore sportivo sa zadnim pogonom, bez dizelskih agregata i samo s motorima velikih zapremnina onda bi mogli zaključiti da Alfa nije auto za mase. Ali takva situcija jednostavno nije i ne može nitko dokazati da Alfa nije za mase. Automobili poput Lotusa, Ferarrija i sličnih nisu auti za mase!


    Moram priznati da me iznenađuje tvrdnja da A6 bolje drži cestu od 147-ice. Teško je vjerovati da je A6 u stanju pružati otpor zakonima fizike i svojim dimenzijama i težinom brže proći i bolje držati zavoj. Trebao bi staviti jednake gume pa onda vidjeti, ali meni je sasvim nelogična tvrdnja da A6 bolje drži cestu od 147. Čekaj samo da to pročita INTCP i sasuje drvlje i kamenje!
    A to bi onda značilo da i 166 bolje drži cestu od 147, a to jednostavno nije moguće. 166 i A6 su preveliki i preteški za neke ozbiljnije trke. Kratki i oštri zavoji (poput tog kod kina Europa) su smrt za takve aute. Pogotovo ako dolaze u nizu pa se težina auta prebacuje u kratkom vremenu s jedna strane na drugu.

  22. #47
    ŠULE
    Guest
    Pa dobro dragi Alfisti dali je itko od Vas zaista vozio pravu Alfu sa 2 ili više Webera, Delorta, sa onim ogromnim kolom upravljča sa ručkom mjenjača visokom poput kišobrana sa svim onim što sa današnja Alfa trudi biti ali kao što sam rekao auto takve reputacije treba imati puno više od samog izgleda.

  23. #48
    Alfa 147
    Guest
    OS-300, vidim da si konacno sazrio za promjenu imagea i odlucio postati ozbiljan frajer, a za promjene nikad nije kasno, osobito onda kada idu pomak naprijed. Ne moras se bojati da ces dugo cekati da ti se "rendjo" raspadne i postanes okorjeli alfist jer svi znamo kvalitetu tvog kvazi sportiva !! ) )

  24. #49
    Alfa 147
    Guest
    CZ, ××××s fiziku i postulate, kazem ti da tezina u ovoj prici nema nikakve veze.

  25. #50
    ŠULE
    Guest
    Alfo očekivao sam bar slovo od tebe.

Slične teme

  1. Britanci, Njemci, Japanci, Talijani, itd.
    By Hondo in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 156
    Posljednji post: 15-10-2003, 20:45

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •