Eto dočekali smo i to maraton test toyote.
Čujte, ××××ga ja non stop ovdje slušam kako se fiati kvare a moj preko deset godina star neće ni da žarulja pregori, i na drugo strani slušam o tim japancima, pa onda da je honda bolja od alfe, da je mazda ljepša, da je toyota kvalitetnija i pouzdanija, a da nissan i nije japanac ?!?!. I sada si ja mislim ajde pa nije toliko ružna, ovi koji ju voze hvale je do bola, a ××××ga danas nitko neće svaki dan u servis (kao ja) nego oće....užitak u vožnji.

I sad ja čitam rezultate testa. Pa ×××××u mater, 15.000 km već dva puta ga šlepaju, te servisi, te crijevo, te cvili ručna, te se uključuje safe mod, onda neide preko 2000 okr, onda još krepaju lambdne sonde.....a pa u××××× i pouzdanost. Bilo ja tamo mnogih testova ali pa ×××××i i novinarska noga i sve pa auto ima samo 15.000 km. Vidim da im slijedi krvavih 100.000 km sa tom "kvalitetnom japanskom toyotom" koja je po ljestvicama ispred....

PA ljudi dragi ovo nema opravdanje, neme !!! Kao ni kad vw polu škripi unutrašnjost. To su sve "epiteti" koje u "predrasudama" prate talijane. Pa da se meni dogodi u 15.000 na deset godina starom fiatu takva ×××××× auto bi bio odmah u oglasiku.

××××ga, i ja sam zapeo malo za tu toyotu, ali bogati i potrošnja je koma, taj toliko hvaljeni vvti "ceca" skoro dobrih 9 litara. I to kako naveli na istim dionicama. Pa čovjeće auti dvije klase iznad od prije 10,15 godina dvo litraši su cuclali samo 10, 11 litara.
TA toyota po meni ima da troši u prosjeku oko 7, da bi to bilo solidno, a moglo bi i oko 6,5 ipak smo na pragu 2003, a ne 1988....

Najbolja je fora oni plusevi u tablicama prvo ide pouzdanost. Hahahaha.
PO mom računu do 100.000 ima još cca 12 kvarova i šlepanja. zato valjda japanci daju onakve garancije, 100.000 ili tri godine, samo što nakon toga ???

I za kraj, ako je toliko dobra, toliko fantastična kako to da je u usporednom testu skoro zadnja, jedva je pobijedila 5 godina stari opel astru....
Stilo, 307, megane....sve jedan bolji od drugih.