Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 193

Tema: Napokon Stilo 2.0 turbo

  1. #1
    fiat automobile
    Guest
    evo napokon stize stilo malo normalnije konjaze za takav auto,stize na proljece,imat ce sigurno najmanje 201ks

  2. #2
    Black Knight_
    Guest
    Ako nece imat 4x4 onda je to jos veca glupost od Alfi GTA.

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Črni glup si ko ××××× i ×××ך sam sebi u usta.

    Na temi gdje se spominjala 147 GTA svi ste natrubili kako bi bilo puno bolje da ima neki manji motor i baš ste za primjer uzeli 2.0 TB. Sad kada FIAT napravi (nažalost, ne vjerujem da hoće, ali ipak) tako nešto onda je to ××××××.

    Tema: "Honda Civic- nažalost odvratno"

    Post by Black Knight

    Poruka poslana: 26.11.2002. 10:46:04

    "...Jos bi dodao da ne razumijem averziju prema 2.0 turbo motorima. To su trebali stavit u alfu GTA. Laksi je, manje trosi, ima overboost kad ga trebas i lako se chiptunira. 3.2 litreni motor je ocito pretezak za tu alfinu konstrukciju a jos je alfa tako slozila platformu da pola tog teskog motora visi preko prednje osovine. To su greske koje umanjuju vrijednost tog auta kao dobro slozene pile..."


    E vidiš, ovo dokazuje da si kreten bez premca na ovom forumu. Tužno prijatelju, jako tužno.

  4. #4
    Girrari
    Guest
    Još malo...

    Ista tema, isti autor. Također govori o 2.0 TB motoru...

    Poruka poslana: 27.11.2002. 15:13:11

    "...Eto, i taj motor bi isao ko i ovaj od 250 s overboostom tj. imao bi ista ubrzanja vjerovatno. Lakse bi se tunirao na sigurnih barem 280 konja samo dizanjem tlaka u turbini. Nos bi bio laksi i to bi donekle rijesilo understeer. Auto bi bio laksi i opet bi zbog toga imao bolje perfomanse, i kocenje i ubrzanje i prolazak kroz zavoj. Manje bi i trosio.

    Eto kolko se toga rijesi samo pravilnim izborom motora..."

  5. #5
    Black Knight_
    Guest
    Da, pa bolje 2.0 turbo nego 3.2L.

    Vozeci svoju kalibru u 2wd modu sam dosao do zakljucka da ni 2.0 turbo nije neko rjesenje jer kad se turbina ukljuci od naglog susa proklizu kotaci cak i u trecoj brzini. E sad kolko tu traction control moze pomoci to je pitanje. A i turbina se da porihtat da se pali ranije i ne tolko naglo al nekako ne vjerujem da ce ju tako slozit.

    Ja sam 2.0 turbo preporucio za alfu zbog understeera/teskog nosa, ne radi proklizavanja. Vjerovatno bi to jos pogorsalo proklizavanje. Najbolje bi alfu sjeo motor iz s2000. Onda bi to bila prava pila.

    Uglavnom se uvijek vracam na to da je najbolje imat 2.0 turbo i 4x4. U 156 ili 147 navodno se ne moze stavit 4x4. Ne znam za stilo ali ako moze onda ga definitvno trebaju stavit ako misle stavit 2.0 turbo od 200 konja.

  6. #6
    INTCP
    Guest
    Kao prvo bleki na takvim autima je pitanje proklizavanja rješeno bolje od calibre, i kad ne bi imali elektronuiku koja ih ograničava.
    2. Taj turbo nijhe podešen kao tvoj turbo koji spada u starije gen. turba koji su reagirali naglo i palili su se kasnije.

  7. #7
    VR6
    Guest
    Bleki skupljaj pare za Ford Focus Cosworth...

    Ovo su sve ostalo kompaktne igracke u odnosu na ono sto najavljuju iz Coswortha. I Audi novi ce doci u RS3 verziji sa oko 300 KS, i to bi moglo biti opasno.

    Ovaj Stilo 2.0 Turbo, ako ne bude imao 4x4, moze jedino uspjeti u slucaju da bude jeftiniji od konkurencije, bar malo jeftiniji.

  8. #8
    mytbyte
    Guest
    Ak' nešto ne naprave i s ovjesom, upravljačem i feelingom, bolje da se i ne trude!

  9. #9
    INTCP
    Guest
    Mybite a što to fali ovjesu stila. Možda neki fran. mekušac ima bolji ovjes. Ili možda golf i astra imaju bolji ovjes. Ovjes stila je bolji od svih njem konkurenata osim focusa, od svih francuza, i od svih jap. osim civica.

  10. #10
    206RC
    Guest
    jel ima ko sličke od tog turbaka?

  11. #11
    VR6
    Guest
    Ne zna se jos ni hoce li ikada doci...

  12. #12
    INTCP
    Guest
    A zašto ne bi došo, samo presele motor iz coupea i točka.

  13. #13
    mytbyte
    Guest
    Onda sam ja vozio neki drugi auto, sigurno su mi podmetnuli u FIATU...
    Ma, da i jest tako kako kažeš, a nije jer Focusov i Civicov su sigurno bolji, još uvijek ostaje onaj želatinozni upravljač zbog kojeg bi im bilo bolje da su napravili francuski ovjes, ovako štete truda...eto...

  14. #14
    INTCP
    Guest
    U svakom slučaju vr6 tvoj 2 se posrao kao i tt s istim motorom. Unatoč 4x4 i senkvencijalnom mmjenjaču koji koristi čak dvije spojke. Znači nema trenutka kad je motor odvojen od mjenjača u potpunosti čime se dobiva na vremenu ubrzanje od 6.4 je mizerno. GTA ima 6.3 untoč prednjem pogonu. I TT je sportski auto, čitaj lakši i niži i ima bolju aerodinamiku. Ne izvlači se da bi s ručnim mjenjačem stvrai bile bolje jer alfa i sa selespeedom ima 6.3 Mizerno. ) ) ) )

  15. #15
    mango !!!!!
    Guest
    1. bleki se usrao, smrdi i nikom ništ.

    2. calibra je lakša pa normalno da je trga 200 ks

    3. tt i golf rs su promašaji, to je žalosna činjenica, stave tamo neke motore u golfića kojem paše samo sdi i isti taj motor u izvrnutu kadu i onda su to top sportski modeli, a tolika pušiona da to nije normalno.

    4. Gta je tek izašla, a već legenda....di je kraj....

  16. #16
    Black Knight_
    Guest
    Calibra turbo ima 1380 kila... Od cega je to ona laksa? Od stila?

  17. #17
    Calibra Zender
    Guest
    INTCP, ×××ך li ga ×××ך!!! Radi čega bi na tim autima proklizavanje bilo bolje riješeno bez elektronike nego na Calibri??? Nemaš pojma kak turbak radi na Calibri, ali si se našao pametan popljuvati.
    Daj prekini s sranjima. Već danima gušiš forum protalijanskim glupostima!

  18. #18
    OS-300
    Guest
    Smrt fašistima...

  19. #19
    OS-300
    Guest
    Još nešto,nemoj više spominjati taj usrani Stilo.Auto je čisto ×××××× počevši od dizajna pa do svega ostaloga...čista nula.


  20. #20
    T-IE
    Guest
    OS-300 pa nemoj vrijeđat nulu. )

  21. #21
    jel ??
    Guest
    Calibra je trulo ×××××× i nema teorije da ima toliko kilažu jer hrđa pojede bar 200 kg. Drugo, da i ja znam kako radi calibrin turbak, 60.000 km pa raspad, znam kako radi i 2.0, 150.000 pa generalka, nemojte jebat sa tim starim manta ××××××m ima grešaka više nego kakva croma iz 1986, koja usput sa 2.0 liternim motorom ima ravno 1170 kg, kako je pobogu calibra teža skoro 200 kg ??? Ah da famozni 4x4 koji izdrži valjda do sljedećeg servisa je 1/3 težine auta.
    Btw, stilo je auto ok, malo napred liči na passata ali je definitivno ljepši od korole, golfa, ostalih japanca poput honde ) , znam da ste nakureni sada....pa ajde čujemo se za par dana....

  22. #22
    INTCP
    Guest
    Kako li je lijepo rekao Valter Gustin, bivši vozač auto utrka, najbolji serviser turbina u hrvatskoj i vlasnik dvije delte integrale.

    "Iznimno cijenim talijanske i francuske turbo motore. Japnci su isto dobri dok se o njemačkim ne bih htio izjašnjavati"

    Legenda. Sad se Calibra i Bleki razumiju bolje od njega iako se on bavi utrkama i priznat je sa svih strana, a čak servisira i ugrađuje turbine najkvalitetnije moguće na ovim prostorima. ALi nema veze jer calibra zna da je bleki negdje pročitao što je neki napisao što je čuo od jednog frenda koji je to pročitao u topcars of macedonia.

    Kako li ste samo jadni. Užasno.

  23. #23
    INTCP
    Guest
    Calibra osim toga i bleki je rekao kako radi turbo na calibri. Pali se na 4000 okretaja kako on kaže. Dok kod ovih novih turbaka se pali na nekih 2000 okretaja. To nije isto. Uz to calibra ima jadniji prednji ovjes od stila, a pogotovo alfe.

  24. #24
    INTCP
    Guest
    A kako li ste samo neobjektivni. Vi već sad znate da taj stilo neće ić ni kurca. AS nema još nis lužbenih podataka performansi.

    Fiat Coupe sa 2.0 Turbo motorom i 220 ks nema nikakvih problema sa understerom i proklizavanjem prednjih kotača u uskim zavojima. Taj auto je jednostavno opisan kao fenomenalan mali ferrari sa njemačkih, tl i ostalih strana.

    Kao i Alfa GTV 2.0 Turbo koja doduše lošije leži od 2.0 T.S. zbog težeg V6, ali svejedno se nigdje ne opisuje problem kritičnog understera. Nitko od vas što je još gore nije ni vozio alfu pravu. Bleki jhe vozio dno dna 1.4 t.s., a Calibra tešku lađu 166 i 164.

    Dakle nitko od vas nije vozio jurilice alfi srednje i niže klase. Zato ste neobjektivni koliko i vr6, a dokaza nemate nikakvih.

  25. #25
    Black Knight_
    Guest
    Ha cuj, moja turbina ima vec negdje 170tkm i radi... Pali se na negdje 3500 okretaja osim u prvoj brzini i rikvercu ali turbo kick je negdje na 4000, valjda dok se zavrti/upali do kraja.

    Na astri coupe turbo se pali recimo na 1950 okretaja pa joj nije toliko potreban 4x4 ali bi opet bilo puno bolje da ga ima.

    Ali vjerujte da je puno bolja kombinacija turbina koja je jaka na visim okretajima, kratka 6 brzinska getriba i 4x4 ali je to ujedno i skuplja kombinacija. Filing je ××××n kad turbina pocne radit a 4x4 te lijepi za cestu.

    Fiat coupe turbo ide ××××no, jedino sto mi dizajn nije nesto a i puno manje mjesta ima u autu, to je ipak pravi mali coupe.

    Ti konju zvan "jel" sto ne vjerujes da kalibra turbo ima tolko kila odi na net pa pogledaj umjesto da tu ××××s. Calibra 16v ima negdje 1200 i nesto sitno mozda, zender vjerovatno zna tocnije. A ubrzanje kalibre turbo za njene kile je fenomenalno i zasluzuje postovanje od vas alfista, jos kad iskljucis blokadu turbine u prvoj brzini opere i alfe GTA i tuzni golf 2 koji imaju 40ak konja vise.

    Ne vjerujem da ovjes ima puno veze s mogucnoscu prijenosa snage na cestu osim u slucajevima grbave ceste. INTCP tebi je za sve rjesenje ovjes. Understeer, prijenos snage, prekomjerna tezina, jednostavno ti cudotvorni ovjesi rjesavaju sve zar ne?

    Evo ti ovjes od kalibre, ti si strucnjak pa reci jel dobar

    Front. Independent Macpherson struts with coil springs and dampers cartridge (gas pressure on 16v & 16v 4x4). anti-roll bar. Negative scrub and anti-drive geometry

    Rear. Independent with semi trailing arms. Progressive rate miniblock springs and Telescopic dampers (gas pressure on 16v & 16v 4x4). Anti roll bar.

    S tim da iza ima isto dosta jak A spur radi stabilnosti u zavojima sa 4x4 pogonom.

Slične teme

  1. Napokon!!!
    By 101 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 8
    Posljednji post: 18-07-2004, 17:33
  2. Napokon stigla...
    By Alfa 147 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 35
    Posljednji post: 14-05-2003, 02:22

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •