Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: Alfa 166 sa 300 ks 4x4, 2004 156 GTA JTS 280 ks sa 4x4....

  1. #1
    INTCP
    Guest
    Alfa 166 to get 300bhp 3.5-litre V6 engine with GTA badge next year as 156 GTA goes 4x4
    Alfa are building a 300 bhp 3.5-litre Alfa 166GTA which will debut next December. It will be powered by the 3.548cc engine recently revealed in the N-Technology built Alfa 156GTAm prototype which made its first public appearance at the weekend on display at the Bologna Motor Show. The engine will offer an estimated 300 bhp, probably through four wheel drive.
    With Alfa Romeo having to massage performance figures in order that the smaller, lighter 147GTA does not officially out perform its larger and more expensive 156GTA cousin, they have taken the step of raising the engine capacity for the 166GTA to avoid any unflattering comparisons. The facelifted 166 which will roll out in September will be made up of a range with heavy hitting powerplants. The entry level version will be a 165 bhp 2.0 JTS unit, followed by a 192 2.5 V6, a 225 bhp 3.2 V6 and finally the range topping 300 bhp 3.5 V6 GTA. These petrol units versions will be joined by two diesels, a 150 bhp 2.4 JTD and a 180 bhp 20v 2.4 JTD.

    Inside sources state that the end of 2003 will see the introduction of the Alfa 156GTA Evoluzione, with four wheel drive and powered by either a 280 bhp 3.2-litre V6 JTS engine or possibly the new 300 bhp 3.5-litre V6. This will be joined by entry level 130 bhp 1.6 JTS and 150 bhp 1.8 JTS versions.


  2. #2
    Black Knight_
    Guest
    Eto veselja

    Ne znam zasto bjeze od turbo rjesenja.


    Kak ce stavit 4x4 u 156? Kolko sam ja skuzio platforma im to ne dozvoljava.

  3. #3
    INTCP
    Guest
    Nemam pojma, možda će nanovo iskonstruirat centralni tunel, što neće bit jeftino. A možda se ovdje misli na nasljednika 157???

    U svakom slučćaju iz alfe se najavljuzju samo lijepe stvari. Brera sa 3.2 biturbo, spajanje s maseratijem i ferrarijem, 1.6 jts sa 130 ks i 1.8 sa 150, sprint, 166 redizajn gta sa 4x4, ....

  4. #4
    206-os
    Guest
    Lijepe stvari? Pa jesi ti puko? Jel za tebe lijepo sto ce cijelu fiat grupu mozda kupit VW. Ne kuzim to sto ××××te toliko protiv VW-a a sad kad VW hoce kupit Fiat nikom nist. Inace ja nemam nista niti protiv talijana niti njemaca ali pojedini su alfisti na ovom forumu tolko ispljuvali VW i njemce a sad ce taj isti VW najvjerovatnije kupiti skoro cijelu talijansku auto-industriju. Ja imam sad jedno pitanje za sve alfiste ovog foruma. Po vasoj tvrdnji Fiat, Alfa itd, prave najbolje aute s kojima su svi super zadovoljni, pa kako to da su propali bas u trenutak kada imaju po vama najbolje aute? Pa jer se niste zapitali zast recimo njemacka, francuska i japanska auto industrija biljeze bolje rezultate? Mozda zato sto prave lose aute a talijani najbolje? Ne, nego je situacija obrnuta s napomenom da jedino 147&156 nesto vrijede od talijana u zadnjih 20 godina, naravno ne racunajuci Ferarri, Lamburgini. Narovno da ce se sad svi okomiti na mene al ovo su vam cinjenice i od njih se nemoze pobjeci. Naravno, ja sve ovo ne bi napisao da na ovom forumu nema ljudi koji stalno tupe da je alfa najbolja, da je cak bolja od jednog BMW-a. Ja alfu postujem kao i sve druge marke i veliki sam ljubitelj Bmw-a, Peugeta, Honde i jos nekih firmi, al to mi ne daje za pravo da pljujem po svemu ostalome kao sto neki alfisti na ovom forumu rade. Nadam se da ce vecina shvatit moj post a oni koji ne shvate..njihov problem.

  5. #5
    D
    Guest
    Ma nedaj Boze da VW kupi lafu

  6. #6
    T-IE
    Guest
    Pa da imaju pameti u VW-u nebi trebali ni pomišljat na kupovinu tog propalog talijanskog mastodonta.

  7. #7
    INTCP
    Guest
    Koji je tebi ×××××, šta oćeš. Jel ja ovdje pričam o fiatu ili o alfi. Alfa biljei stalan rast prodaje. a pad je jedino uzrok recesije i taj pad svi bilježe.

    VW neće kupit fiat jer fiat na to prvo mora priostati. A o kupnji cijelog fiata se uopće ne razmatra već se vode pregovori o monornom značaju vw u budućnosti u ferrari-maserati-alfa romeo grupi. Čitaj i ne izvrći.

    I još nešto. Francuska idustruija mene lično manje privlači o dnjemačke. I ima puno više švaba koje bi pšosjedovao i koji su sportski bolji od francuza.

    Men su lijepe stvari 1. motor sa 130 ks u najslabijopj alfi ili 1.8 sa 150 ks ili ova gta 300m koja je možda u mogućnosti pojest m3. A stvari tipa 1.2 hdi ili 807 , c3 pluriel mi se doslovno gade i tjeraju me da pokažem prisutnima šta sam jeo.

  8. #8
    INTCP
    Guest
    A kod auta mi9 je važan dizajn i napredna mehanika orijentirana na sportskom nivou. A za kante sa 2.0 motorima i 130 ks sa puno prostora, 5 godina garancije i potrošnjom od 5 litara, sa dugo proračunatim mjenjačima, poluzavisnim ovjesima straga i 5 zvjezdica na crash testu me čisto zaboli ××××× i dube i još mi se uz to ×××× za njih.

  9. #9
    Black Knight_
    Guest
    Kolko sam ja skuzio paket dionica koji bi VW kupio nije vecinski...

  10. #10
    INTCP
    Guest
    Ne da nije većinski nego je nešto sitno.
    Osim toga to ako kupuje neki mali paket dionica smatra da će taj koncern unutar fiata imat dobar profit.

  11. #11
    Black Knight_
    Guest
    49% nije bas sitno.

  12. #12
    INTCP
    Guest
    Odkud ti sad to

  13. #13
    Black Knight_
    Guest
    Prema glasinama koje su se proširile posljednjih dana Volkswagen grupa je zainteresirana za kupnju dijela Ferrarija, Maseratija i Alfa Romea.



    Da u tim nagađanjima ima i nešto istine potvrđuje informacija da su Audi i Maserati započeli pregovore o suradnji, što je i službeno potvrđeno u Audiju.



    Prema pisanju lista "La Republicca" Volkswagen je zainteresiran za kupnju velikog dijela dionica Ferrarija ako će toj tvrtci uskoro uz Maserati, kako je najavljeno, biti pripojen i Alfa Romeo. Upravljanje tom prestižnom grupacijom preuzeo bi sadašnji šef Ferrarija Luca die Montezemolo. Podsjećamo, Maserati je već u stopostotnom vlasništvu Ferrarija, dok Alfa Romeo pripada Fiat Auto grupaciji. Prema milanskom dnevniku "Corriere della Sera" Volkswagen je zainteresiran za 49% dionica Ferrarija. Udio u Ferrariju pomogao bi i ambicijama Volkswagena za skori ulazak u natjecanje Formule 1. Zanimljiv je i podatak da se predsjednik Volkswagena Bernd Pischetsrieder već nalazi na listi čekanja na najekskluzivniji sportski automobil na svijetu Ferrari Enzo Ferrari.



    Prema špekulacijama talijanskih novina u slučaju da dođe do provedbe ovog plana odustalo bi se od dogovora s GM-om koji ima mogućnost od 2004. kupiti i preostalih 80% dionica Fiata.



    Sve ovo događa se u sjeni prave kataklizme koja je posljednjih dana pogodila Fiat. Nakon početka prvog vala otpuštanja i jučerašnje objave o odlasku Gabriele Galateria, predsjednika uprave Fiat koncerna, dionice tvrtke u jednom su poslijepodnevu pale za 3,85 posto na 8,7 eura. Galateri će svoj posao obavljati i dalje sve do imenovanja njegovog nasljednika od strane Umberta Agnelia. Gabriele Galateri je na mjestu predsjednika uprave prije manje od šest mjeseci zamijenio Paola Cantarellu.

    to je sve na :URL=http://www.vidiauto.com/01novosti/index.php?id=2278voj stranici:/URL:

  14. #14
    INTCP
    Guest
    Istina, al to je samo 49 posto ferrarija. Alui tu su još ferrari i maserati. Al ne vjerujem da će bit baš 49% Osimt oga isto tako ne vjerujem da će se ferrari dat jer ako vw misli uć u F1, a ferrari koristiti kao pomoć, ne vidim razloge zašto bi ferrari pristao na to tj. da pomaže vw u ulasku u f1 i tako si daje autogol tj. stvara si konkurenciju?*??*????? A i ako kupi te dionice neće niš bit kao što nije niš bilo ni kad je fiat preuzeo cijeli ferrari. A i Lamborghini je ostao onakav kakav treba bit i nema nikakav W16

  15. #15
    Calibra Zender
    Guest
    INTCP, mjesecima tu brujiš da 4x4 nije moguće ugraditi na platformu 156-ice i sad su te poklopili s najavom.

    Druga stvar, prelistaj stare teme i vidi copy/paste prodajnih rezultata u Njemačkoj koji sam uzeo s vidiauto.com i vidjet ćeš barem 15 marki koje unatoč recesiji bilježe RAST prodaje, a prema prodajnim rezultatima Alfe nema niti u prvih 20 proizvođača na tom tržištu. Njemačko tržište godišnje proguta najviše novih automobila pa je i pogodno za izvoditi neke zaključke.


    206-os, mudro zboriš. Grubo rečeno Alfa se svodi na jeftilen spotivo. Možda ne toliko jeftino kao prije ere 156-ice, ali i dalje dovoljno da je pristupačnija od konkurencije.

  16. #16
    INTCP
    Guest
    1. Calibra vidi se da si tehnički nepismen. I na stojadina je moguće ugradit 4x4 ako mu staviš veći centralni tunel i igraš se limara.
    Na popstojeću platformu ne das se tako lako stavit kardan. Dok kad bi se nanovo konstruirao tunel to dalo izvest, al bi vjerovatno bilo skupo tako da to nisu ni radili. I još jednom kažem da i na punta mogu stavit 4x4. I ništa nije moguće. Ali još uvijek mislim da ovdje radi o nasljedniku.

    2. njemačko tržište sigurno ne vili baš talijane. To je oduvijek bilo popznato. Stoga nije pogodno za iznositi zaključke.


  17. #17
    INTCP
    Guest
    Kod nekih tako velikih prepravaka proizvođači se jednostavno ne žele truditi jer iziskuje velike troškove. Ali s tehničke, a ne ekonomske strane gledano to je moguće. Kao što je u minija moguće uvalit V8 iz glisera.

  18. #18
    Black Knight_
    Guest
    Ferrari je 100% vlasnik maseratija. Ako VW kupi 49% ferrarija onda je dobio i 49% maseratija. Ako se ferrariju pripoji i alfa romeo onda VW dobiva i 49% alfa romea.

  19. #19
    Calibra Zender
    Guest
    INTCP, brazdiš li ga, brazdiš... Tvoja teorija (da citiram) o nemogućnosti ugradnje 4x4 na platformu 156-ice je pala u vodu i tu više nemaš kaj pričati.
    A i opet se loviš neke globalne urote švaba protiv talijana. Među onih 15-tak proizvođača koji bilježe rast prodaje na njemačkom tržištu ima hrpa japamaca, francuza... Ma ima svega i svačega, ali niti traga Alfi.

  20. #20
    INTCP
    Guest
    E ap onda se to ne poklapa s onim šta piše na italiaspeed. AA više ću vjerovat onome nego ovome na vidiautu. Jer ne vidim razloga zašto tamo ne bi pisao 49% već piše minoran udjel.

  21. #21
    INTCP
    Guest
    Calibra opet ti kažem da si tehnički nepismen. pa sve je moguće to se pretpostavlja. Moguće je i tvoju 166 prepravit da staviš motor iza prednjih siceva i zadnji pogon. Moguće je stavit ovjes od ferrarija. pitanje je koliko se to kojoj firmi isplati. Jer čim se prepravke tiču mjenjanja platforem to znači da alfa mora izrtađivati posebne platforme za gta što nije baš jeftino. Onako je samo ugrađivala motore i ostale komponente na postojeću platformu. Izgleda da joj sad bolje ide ili će možda ta 156 GTA imati platformu od buduće 157. Kao što vw touran ima platformu od budućeg golfa 5. I nisam ja tvrdio da je nemoguće ugraditi 4x4 već veći broj spec. časopisa.

  22. #22
    Black Knight_
    Guest
    Pise tamo dobro samo si ti krivo preveo.

    "- VW/Audi to take 'significant but minority' stake in the new Ferari-Maserati-Alfa Romeo company "

    significant - znacajan
    minority - manjinski a ne minora(minor - minoran)

    49% je znacajan i manjinski udio tako da se price poklapaju.

  23. #23
    INTCP
    Guest
    I ne mislim da ovdje riječ o uroti već o toime da njemci nisu skloni kupovanju tal. proizvoda jer su u većini kozervativan i hladan narod. Sad reci da ××××m i dokazat ćeš da si krelac. Stoga ta lista je istinita jer tal. auti ne pašu njem. ukusu.

  24. #24
    INTCP
    Guest
    Vidjet ćemo kako će se to odrazit. Ja mislim da vw samo misli izvuć profit i sam vw i da može ne bi mjenjao ništa na alfama i ferrarijima i maserattijima jer sam vw nema šta tu poboljšati sa svojim lošijim ovjesima, mjenjačima i motorima u sportskom pogledu.

  25. #25
    INTCP
    Guest
    Alfa uvodi cijelu seriju JTS motora. Gdje početni 1.6 ima 130 ks. Čisto sumnjam da će vw to promjenit i da su u vw toliko blesavi da misle da će alfisti to prihvatiti. Osim toga vw mjenjači su poznati po prosječnosti i osim par dobrih ostalo je prosjk. Ovjesi isto su rang niže od alfinih, tako da mislim da vw ima pridonijet samo u razvoju dizela ili sigurnosti. A za to me boli dupe.

Slične teme

  1. WRC 2004
    By Koshpa in forum Formula 1, Rally, NASCAR
    Odgovora: 13
    Posljednji post: 15-06-2017, 08:04
  2. DTM 2004
    By Cezy in forum Formula 1, Rally, NASCAR
    Odgovora: 23
    Posljednji post: 08-11-2004, 12:07

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •