Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: NISKOPROFILNE GUME!

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    ico
    Guest
    polemizirao sam s kolegom s posla o niskoprofilkama, u smislu koji postotak (širina/visina) mora biti da bi gumu mogli nazvati niskoprof.

    po nekom mom sudu sve ispod 60 ali ne
    i 60 smatram niskoprof. gumom
    60 je zadnja granica, pomirenje "normalne gume i sportskije"
    znaci 55,50,45,40,35...
    što vi mislite???

  2. #2
    Alfa 147 1.6 - 105KS
    Guest
    sve ispod 50

  3. #3
    Girrari
    Guest
    Ovisi gdje. U Švici recimo, sve ispod 55 ili čak 45. Kod nas se nažalost sve ispod 60 može nazvati niskoprofilnim, osobito u Zg.
    Živjelo Drvinje!

  4. #4
    ero_
    Guest
    ej girrari, odakle si iz svice?

  5. #5
    aco 2
    Guest
    ICO, 60, odnosno drugi broj u nizu je postotak debljine gume od njezine širine. Znaći guma 305 široka može i 25. Jer ako kažeš 50, ti boga pa to bi bila guma debela preko 15 cm !!!
    Dakle ovisi o širini, što se mene tiće imao sam razne profile na raznim autima.
    Npr. 150 ks, 205/50/15, pa na 200 ks 225/45/17. I mogu ti reći NIKAD VIŠE ta ×××××× samo sjebavaju sve : ovjes amortizere, selene, vilice, volana letvu, homokinetičke zglobove itd, svemu tome vijek je prepolovljen. Sa druge strane nije dobro ni predebele gume ala 205/65/15. Ali om gumom nemože se dobiti baš toliko na stabilnosti koliko neki misle, nisi ionako svaki dan na grobniku da iskoristiš 225/40/16 zar ne ?
    Više je stvar u ovjesu, pogonu, i proizvođaću auta. Recimo alfa i neki drugi imaju odlične ovjese pa samim tim i držanje ceste je odlično.

  6. #6
    doc
    Guest
    Ja cu stavit 195/50/15 sto su po svim standardima nikoprofilne gume. I to prvenstveno zbog boljeg izgelda vecih kotaca.

    a inace mislim da svaka guma ispod nekih 11 cm debljine se moze smatrati niskoprfilnom

Slične teme

  1. GUME
    By PROBLEM in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 20
    Posljednji post: 16-05-2003, 15:01
  2. GUME???
    By Hidra in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 11
    Posljednji post: 13-12-2002, 08:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •