Stranica 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 26 do 50 od 164

Tema: škodin 1.4 MPI 68 ks

  1. #26
    Goran1
    Guest
    Vjerujem da malo više troši s obzirom na svoju stariju konstrukciju,ali i s obzirom na veliku težinu,ali bi zato trebo biti nešto jači na većim brzinama od konkurenata

  2. #27
    T-IE
    Guest
    Moja preporuka je TDI.

  3. #28
    Puntolino_
    Guest
    "..nešto veći krajnju brzinu"? Da i trebala bi letjeti s cvijeta na cvijet!
    Pogledaj neke usporedne testove ili u katalog od fabije pa buš vidio koja joj je krajnja brzina. ništa veća od konkurancije. Star je to motor..

  4. #29
    Zmajcek
    Guest
    Ljudi nagadjate

    Ja vozim to auto i evo vam tacnih podataka:
    grad....8.6l sa klimom ljeti 9-10 al rezim stani kreni!
    otvoreno...nikad vise od5,6l i to sa prosjekom 130-140km/h. s klimom 7l.

    Inace motor joj je super, elastican ne zahtjeva mnogo saltanja a ubrzanja su sasvim pristojna pogotovo na ravnom...osim ako ne zelite zavrsiti kao onaj nesretnik na "nesrece" topiku.

    A da, treba reci da gubi dah samo u velikoj uzbrdici sa klimom "on".

    Ovo su vam pravi podaci i sve ostalo su kao sto rekoh nagadjanja. E sad komentari kao moj punto..clio trosi litru manje iz istog motora...itd stvarno nisu relevantni jer su razlike bar po meni nevrjedne pomena. Inace svi benzinci mozes racunati po gradu do 10l je OK.

    S tim da je Fabia ipak auto ovi ostali su ipak autici.

  5. #30
    i keep trajing
    Guest
    skodas ,skoda škodi

  6. #31
    ha-ha-ha
    Guest
    Samo se ti tješi Zmajček

  7. #32
    ha
    Guest
    škodilaciiiiii???????

  8. #33
    Puntolino_
    Guest
    Zmajček AUTO je muškog roda a ne srednjeg, barem u hrvatskom, a u bosanskom neznam i ne zanima me, to samo dokazuje kojoj vrsti vozača pripadaš.
    10 litara je ××××no previše jer kad moj punto potroši preko 7 litara u strogo gradskoj vožnji počnem se brinuti. Nema klimu pa neznam kolko bi trošio s njom. A i nije autić, dapače auto je to koji bez problema tuče tvoju fabio u svemu, cijeni, potrošnji, kvaliteti, motoru, ležanju, prostranosti...
    Jedino kaj je dobro kod tog motora je njegova robusnost i izdržljivost pa tuče VWove motore u trajnosti, a opet te tu tuče punto jer je trajnost FIRE motora dokazana

  9. #34
    fabia
    Guest
    deči ovo pišem jer imam škodu fabiu s tim motorom,audo je žedan po gradu užasno.Prosjek je oko 10l/100km,što je ipak puno za ovakav auto a na otvorenoj cesti je između 6 i 7lit.Klimu nemam pa neznam koliko bi to povečalo potrošnju.Inače motor je dobar dosta elastičan i brz.

  10. #35
    T-IE
    Guest
    Daj puntolino ne seri. Vozio sam se u 2 mj. starom Puntu 1.2 sx. Unutrašnjost škripi koda je imao 10 totalki. Desno el. staklo otkazalo nakon 2.mj. Kad okrećeš volan neki ××××× škripi. Sve u svemu jedno obično govno kojeg se treba klonit na veliko. Da voziš Clija ili 206-icu još bi i rekao das možeš solit pamet, ali punta daj molim te, prodaj ga i kupi si auto.

  11. #36
    Zmajćek pa šta
    Guest
    E mora se nekako i tješiti naš Girari...možeš zamisliti Punto, koji je to auto i koga sve tuće )

    p.s.- a što se rodovnika i Bosne tiče popuši ga globalno

  12. #37
    Zmajćek
    Guest
    Pardon Puntolino...subject above

  13. #38
    Girrari
    Guest
    Auto je u hrv. jeziku imenica srednjeg roda, ali muškog spola. Tako sam barem ja učio. Dakle, iako po striktnoj gramatici ide ovo autu, u jeziku se koristi ovaj auto, no pustimo sad to.

    E sad, moj Punto ne troši po gradu ispod 8 litara ni pod razno. Ali tu je negdje, cca. 8 lit. potrošnje i to mi je čisto OK. Auto zna škripuckati, ali samo kada idem preko hupsera, volan ne škripi. Zasad ništa nije otkazalo poslušnost kuc, kuc...

    S autom ne perem nikog jer mu to ni nije namjena. Namjena mu je to da se ja zguzim na parking pokraj koga svi prolaze. Lijepo stisnem tipku "city" (efekt brodskog korimla) i cup, unutra sam. Dakle, auto je za grad iako ni na otvorenoj cesti nije loš, da se s njim pristojno voziti. Ipak, za veće relacije radije biram Alfu.
    A da je startniji od većine auta iste klase, kubikaže i sa 8 ventila, jest.


  14. #39
    Puntolino_
    Guest
    Ne škripi volan nego se čuje el. servo koji je ispod volana.

    Najbolji su mi ovi kaj misle da je njihova škoda zakon od auta čak i ako troši 10l.

    Ja ne mislim da je punto zakon od auta, i mene smetaju poneki neartikulirani zvukovi, samo kaže ma je auto fer za tu cijenu. A motor je daleko bolji od škodinog

  15. #40
    T-IE
    Guest
    Pa možda je bolji od 1.4 MPi (taj se motor samo i prodaje na ovakvim tržištima kao što je Hrv.), ali zaboravljaš da Fabia ima i 1.4 16V 101ks, 1.4 16V 75ks, 1.9 TDI, 2.0 115ks.
    A dal je od tih bolji puntov motor to baš ne znam.

  16. #41
    Girrari
    Guest
    A ×××× ga prijatelju ima onda i Punto 1.2 16v od 80KS, 1.8 16v od 130 KS, a uskoro bi trebao doći i 1.4 16v od cca. 100-tinjak KS da upotpuni gamu.

  17. #42
    fabia
    Guest
    ja osobno sam zadovoljan svojom škodom,ali ne samo ja već dosta ljudi,prvo kvalitetnije je napravljena iznutra od većine malih auta.Izvana nema neki lijepi dizajn ali može biti primjer svima kako malo auto za relativno malo novaca može pružit dosta toga

  18. #43
    Calibra Zender
    Guest
    t-ie, a sad stiže i 1.2 koji u Polu ždere 9-10 litara u gradu! ) Dosljedna zamjena za 1.4 MPI.

  19. #44
    T-IE
    Guest
    Ma ×××× se meni za MPI. Da mi je imat onu RRS octaviu od Riechrt tuninga sa 330ks...jao...(ma vjerovatno nebi bi bio na ovom forumu).

  20. #45
    Puntolino_
    Guest
    Ovdje se govori o 1.4 motoru a ne o nekom drugom. Ima i punto dizel motor i još par benzinaca, u redizajniranom modelu će biti i šira paleta motora. Taj škodin motor, moramo priznati, je jako star i rastrošan. A i VWov trocilindraš je koma. Vozio sam se u corsi 1.0 sa tri cilindra i mogu reći da sam mislio da je dizel. Ja se pitam koja korist od trocilindarskog motora? Ako može biti motor od tri cilindra umjesto 4 onda zašto raditi motore od 5,6,8,12 cilindri?

  21. #46
    fabia man
    Guest
    u prošli petak mi se dogodilo ono što se ne bi dogodilo ni na kojem autu.
    naime, auto stoji u garaži i odjednom se čuje glasno dum! uđem u garažu i imam to vidjeti, zadnje staklo se razletilo u tisuću komadića. dođem u servis i gospoda lijepo kažu: možda je staklo bilo pretegnuto, naručit ćemo drugo i nazvati vas kad stigne. nisam mogao vjerovati, pa zar se to događa samo na skodama???????

  22. #47
    Puntolino_
    Guest
    Da, to se događa na svim autima.
    Taj fenomen se zove "samorasprskavajuće zadnje staklo". Kao što kod ljudi postoji fenomen samozapaljenja, tako i kod auti postoji taj fenomen.
    Poznat je još i fenomen "samorasprskavajuće prednje staklo" ali je otkriveno nakon dugih istraživanja, da njega prouzrokuju frcajući kamenčići, projektili iz auta ispred! )
    To može samo škoda

  23. #48
    ico
    Guest
    meni punto trosi u prosjeku 7,9 lit/100km(s klimom, nema neke velike razlike s klimom ukljuc. ili bez) u gradu
    radim u centru od 7,30-15,30
    pa svi koji zive u zagrebu znaju o cemu pricam a zivim na periferiji grada - spansko
    max. mi je potrosio 8,17lit s klimom

    izvan grada 5,9lit/100km s klimom i zescom voznjom

    autocesta oko 8litara, brzine 120-150

  24. #49
    Puntolino_
    Guest
    Ja sam uspio najmanje potrošiti 4,9 litara prema moru - lagane vožnje, skoro penzionerske jer sam morao pratiti auto s prikolicom -prema kompjuteru i potrošenom gorivu proračun vrijedi - ispalo je manje od 5 litara. Po gradu potroši oko 7 mada se i to može malo smanjiti laganijom nogom ali onda si možeš kupiti i bijelog golfa dizla i voziti se na staro ulje

  25. #50
    T-IE
    Guest
    Puntolino, opet pričaš lovačke.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •