Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 164

Tema: škodin 1.4 MPI 68 ks

  1. #1
    željko
    Guest
    ćuo sam da je to prastari motor i da je jako rastrošan. zanimaju me vaša mišljenja i eventualno iskustva.

  2. #2
    T-IE
    Guest
    Istina je da je motor stare koncepcije, sa bregastom osovinom u bloku, podizačima ventila, radilicom u 3 ležaja. Međutim opremljen je naprednom elektronikom i ustvari pretjerano nebi smio trošit, ali da troši više goriva nego konkurenti to je vjerovatno istina, premda potrošnja ovisi prvenstveno o stilu vožnje.

  3. #3
    željko
    Guest
    molim te odgovori mi u koliko bi ležajeva radilica trebala biti i
    gdje mora biti bregasta?
    Možda ću ispasti glup ali zbilja me zanima

  4. #4
    Calibura Zender
    Guest
    Volim aute koji imaju oznake tipa: MPI, Dual airbag, Lambda sond i slično. Pa šta se s tim hvale? Neka se pokriju ušima!

  5. #5
    _Stevo
    Guest
    Moj skormi savjet ti je da kupiš bar 75 ks ak imaš uvjete naravno. Nije baš neka predobra usporedba al ajde: Uglavnom iam, odnosno moji starci astru sa 65 ks i taj auto blago rečeno kurca ide. Išo sam prestizat traktor neki dan i ja u drugoj po gasu i moš se jebat blago rečeno. Moro sam ××××no usporit pa u prvu pa po gasu. A išo sam ××××ni traktor prestizat.
    Višak konja ne škodi, a i bolje će se nosit sa težinom auta pa bi i potrošnja mogla bit trunčicu niža

  6. #6
    Puntolino_
    Guest
    5 ležajeva radilice, bregasta u glavi, MPI označava multi point ubrizgavanje, odnosno brizgalica za benzin u usisnoj grani od svakog cilindra za razliku od one point gdje je jedna brizgaljka(najsličnije običnom starom fergazeru), elektronička kontrola gasa... Sva ta silna elektronika ga još može i usporiti(slab odaziv na gas), no teško da ga može napraviti konkurentnim usporedo s novim i modernim motorima ostalih proizvođaća.
    Ispravite me ako griješim, bit će mi drago da nešto naučim

  7. #7
    T-IE
    Guest
    Točno je da odaziv električnog gasa može bit spor i dosta rizičan kad ideš prestizat, ali multipoint ubrizgavanje može samo poboljšat performanse automobila. Pravi primjer je felicija. Vozio sam službenu feliciju sa karburatorom i sa mpi ubrizgavanjem i mogu reć da ova sa mpi ubrizgavanjem ide 30% bolje.

  8. #8
    Lanser
    Guest
    ma to ti je nkakav motor iz škode 120L ak se ne varam bolje izbjegavaj to ××××××

  9. #9
    Puntolino_
    Guest
    Vjerujem da je motor prerobusan, odnosno, blok mu je premasivan tako da ti se neće nikad dogoditi recimo da napukne blok ili glava, a opet mu duže treba da se zagrije(duže čok-veća potrošnj). Recimo noviji motori se rade sa što manjim razmakom među cilindrima da bi bili što manji i kompaktniji. U vrijeme kad se konstruirao taj motor nije se tolko gledala potrošnja, ekološka prihvatljivost...

  10. #10
    Calibra Zender
    Guest
    To čudo od motora guta u gradu 10 litara vjerovao ili ne. I sad se planira ugradnja onog 1.2 iz Pola (trocilindraš ako se ne varam) za kojeg obećavaju potrošnju malo preko 6 litara, a u Auto klubovom testu taj isti motor u Polu ždere oko 9 litara u gradskoj vožnji. A toliko bude i u Fabiji!

  11. #11
    T-IE
    Guest
    Koji motor ima tvoja calibra?

  12. #12
    željko
    Guest
    t-ie dali si ti vlasnik fabije s tim motorom? ako jesi daj mi molim te reci kako si zadovoljan s njom, kako ubrzava, kakva je zvuča izolacija unutrašnjosti, dali je ovjes pretvrd

  13. #13
    T-IE
    Guest
    Ne, ja nemam Fabiju, vozim Golf II GTI, a stari ima Feliciju s kojom je jako zadovoljan. Ali sam se vozio u Fabiji TDI 101ks i sa full opremom. Auto je fantastičan, a ubrzava tako dobro da mi se čini da ide bolje od GTI-a. Zbog odličnog podvozja leži jako dobro i kod pretjerivanja dugo se ponaša neutralno. Auto je strava, ali mu je i takva cijena, oko 17000€.








  14. #14
    Calibra Zender
    Guest
    t-ie, 16V.

  15. #15
    Cezy
    Guest
    Stevo bit ce da je traktor Lamborginiev nije u astri problem

  16. #16
    T-IE
    Guest
    Prijatelj mi ima 2.0 16V. Moram priznat (iako ne volim oPel) da je odličan auto. Jedino što je bez veze rješeno na tom autu, je položaj board comp. i tipka za očitavanje podataka s njega. A i sam board comp. i nema neke funkcije. Puno bolje funkcije ima GTI-ev board comp. Ali ostalo je ok. Pravi auto.

  17. #17
    Calibra Zender
    Guest
    t-ie, pogledaj slike na www.opel-calibra.tk. Inače, auto sam prodao prije mjesec, dva. Sad možda već i tri. Ne znam točno.

  18. #18
    T-IE
    Guest
    i što sad imaš?

  19. #19
    Calibra Zender
    Guest
    Imaš na istom siteu slike od karavana kojeg vozim.

  20. #20
    T-IE
    Guest
    Sad sam išao pa ne šljaka. Jesi siguran da je to točno ime stranice?

  21. #21
    Calibra Zender
    Guest
    Sto posto je točno, ali zna štekati. Original je inače www.geocities.com/calibra_hr/slike pa probaj to. Valjda link sa .tk ne radi kak spada. Ovaj je uvijek funkcionalan. Pod "novo" su slike Calibre. Ima i slika automobila i od drugih s foruma. 164 je Alenkova, a Bravo od Doca.

  22. #22
    T-IE
    Guest
    Lijepa je Calibra, ali od prijatelja je ljepše sređena. Ima 17 colne felge, spuštena, remus (cijeli). A vectra ti izgleda obično.

  23. #23
    Calibra Zender
    Guest
    Vectra ko Vectra.

  24. #24
    Dr. Strangelove
    Guest
    ..taj 1.4 MPI od 68 Ks.. je isti motor ko u Feliciji ( a prije toga u Favoritu, 120 L.. uglavnom muzejski primjerak)... samo što je za ugradnju u Fabiju povećan za 100ccm i time i drugačijom elektronikom mu je povećan okretni moment... Istina motor je fakat elastičan... ali bojim se da normalan mix potrošnje iznosi oko 9 litara... računaj još klimu...

  25. #25
    mc
    Guest
    Ima moja frendica. Motor je malo lijen, sto bi mu se moglo oprostiti da ne trosi koliko trosi. Ima istu potrosnju kao frendova Laguna 1.8 i oko 120 ks, pa ti usporedjuj...

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •