Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 68

Tema: aktivni sub??!!??

  1. #1
    nik7
    Guest
    interesira me je li ok to?

    za prosjecnog korisnika koji želi malo basa iz gepeka, s obzirom da mi je to i prakticnije za odspojit kad mi treba mjesta u prtljazniku!
    vidio sam u metrou clarion akt. sub za nekih soma kunica, a u tenhnomaxu magnatovu tubu za nekih 8ookn!
    sto vi mislite jeli to ok tuče za prosjecnog i nezahtjevnog audiofila?

  2. #2
    sepra
    Guest
    Svakako, ukoliko stvarno nemaš prostora za ugurati neki manji sub, aktivac će zadovoljiti tvoje prohtjeve.

  3. #3
    Fresh
    Guest
    Čekaj malo, preopoznao sam se u ''nik7''. Ali kad sam došao ugrađivat SUB kod Kenwood-a nitko mi nije spomenuo aktivni SUB. Nego sad lijepo vozikam kutiju veličine kofera u gepeku. I nju mogu odspojiti, ali dok je nutra poždere dosta prostora.

    Objasni malo taj aktivni SUB, kolike su mu dimenzije i je li cijena koju si naveo sa pojačalom ili bez.

  4. #4
    sepra
    Guest
    Svaki aktivni sub koji imalo vrijedi nije malen ali je praktičniji i "uredniji" jer kad ga izvadiš ostaju samo dvije žičice a kod kutije negdje mora biti i pojačalo koje je najčešće pored njega u gepeku. Većini ljudi koja za sebe voli reći da su auto hi-fi entuzijasti ne žele ni čuti za aktivni sub, što ja mislim da nije u redu jer on će sasvim OK zadovoljiti neke potrebe za praćenjem zvučnika i basom.

  5. #5
    Fresh
    Guest
    Drugim rječima Sepra, kod aktivnog SUB ti ne treba pojačalo ili je ono ukomponirano u SUB?

    Na koji način se ta tuba pričvrsti u gepeku i kolikih je cca dimenzija.

  6. #6
    Nexx
    Guest
    Dečki, jel' tko ima taj aktivni Clarionov sub? Model je SRV202, 20 cm zvučnik, 120w muzičke, kompresiona kutija, dimenzije 26*26*47 cm. Kako to u stvarnosti zvuči? Mislim, vidio sam ga u Metrou, a tamo se ne može isprobati.

  7. #7
    mentor odlog.
    Guest
    Mislim da aktivni sub nije dobro riješenje. Ukoliko ti treba gepek moraš odspojiti više kablova(napajanje, kablovi iz tunera). Ako je pojačalo odvojeno uglaviš ga negdje gdje ne smeta i imaš puno manje posla kod vađenja kutije. Da ne spominjem razliku u zvuku.

  8. #8
    S16
    Guest
    Ako ima imalo audiofila u tebi, nećeš uze akt. sub. Za te novce možeš dobit klasično rješenje. U chipoteci kupi Monacor-ov sub od 25 ili 30 cm., za cca 200-300kn. Onda sam napravi kutiju (evo ti link) :URL=http://www.geocities.com/zvuk_u_autu:zvuk_u_autu:/URL:
    , a nakon toga kupi neko 2/1 kanalno pojačalo (bilo koje, najjeftinije ili malo skuplje od toga) i u mono mostu spoji sub-kutiju. Kabele kupi bilo di.

  9. #9
    mentor odlog.
    Guest
    Čak i da ti se neda radit kutija drugi će ti je odlično napravit za uvrh glave 300 kn(ja nisam našao skuplje).

  10. #10
    nik7
    Guest
    nitko mi nije odgovorio zasto taj aktivni sub ne valja!
    moze mi netko to malo detaljnije objasniti???

  11. #11
    miro_
    Guest
    aktivni sub ima u sebi integrirano pojacalo

  12. #12
    S16
    Guest
    Ne valja jer je integrirano rješenje (siti se samo neuspjelog pokušaja videa i televizije u jednom kučištu). Javlja se šum kod lošijih verzija, pojačalo nije najveće kvalitete.

  13. #13
    Nexx
    Guest
    Dajte dečki, ni vrag da nitko nije imao ili čuo kako radi aktivni sub? Ma stvar je ovakva - imam elipse na polici, a fali mi basa. Poseban sub i pojačalo su oko 2000 kn, a aktivni sub (Clarion u Metrou) 1000kn. Tam se nemre isprobat tak da je to fakat u banani. Netko kaže da je preslab da prati(da se čuje i osjeti)elipse, u odnosu na ono što mi one već daju. Glupo mi je to kupit' bez slušanja, pa da se ispostavi da niš ne vrijedi. A ako je stvar OK, glupo mi je davat 1000 kuna više za istu stvar.

  14. #14
    mentor odlog.
    Guest
    Magnatovo pojačalo(2 kanala), kutija i 25 cm zvučnik 1500 kn(novo u dućanu). Puno bolje nego aktivni sub za 1000 kn.

  15. #15
    Fresh
    Guest
    Što se tiče cijena mogu ti reći iz osobnog iskustva.

    Prije godinu dana sam u KR-electronic ugradio pojačalo ''Lanzar'' (300 W) i SUB ''Pyle'' za 1600 kn.

    Najjeftinija varijanta je koštala cca 1300 kn.

  16. #16
    skodlak
    Guest
    E ljudi nasao sam Clarion pojacalo 4 kanala sve zajedno 320wat, za 150 eura. Je li to dobra cijena?

  17. #17
    Dr. Strangelove
    Guest
    ...ljudi moram priznat da sam laik u vezi mjuze.. ali kak funkcionira taj sub bez skretnice... ne kužim kak pojačalo baca signal iz kazića i CD-a na sub... a da pritom ne razdjeljuje niske od visokih frekvencija...

  18. #18
    Nexx
    Guest
    Gle, to ti je ovak'... Signal sa CD-a ili kazića dolazi na pojačalo na 2 načina - stereo chinch kablom (low power input- neki kazići ga nemaju) ili direkt sa zvučničkih izlaza (high power input - neka pojačala ga nemaju). Pojačalo i subwoofer mogu biti zasebne komponente ili u istom kučištu(aktivni sub). Na pojačalu postoji filter signala (linearni ili skokoviti) koji određuje širinu frekventnog pojasa koji se onda pojačava i šalje na sub. Kod odvojenih komponenti moraš pazit' da ti se poklapaju jačina izlazne snage pojačala i maksimalna dozvoljena ulazna snaga na subwooferu, a kod aktivnih sub-ova ti je već sve proračunato (veličina kutije u odnosu na tip zvučnika i odnos snage pojačalo-zvučnik). Jasnije?

  19. #19
    Dr. Strangelove
    Guest
    .. daj mi još samo reci koja je razlika između filtera signala i skretnice?

  20. #20
    Nexx
    Guest
    Ovak'...skretnica je elektronički uređaj na čiji ulaz dovedeš ulazni signal širokog frekvencijskog pojasa (npr. 20Hz - 20000Hz), te ga onda uz pomoć elektroničkih elemenata u skretnici (kondenzatori i zavojnice)dijeliš na npr. 3 dijela. Svaki od njih ima svoj frekvencijski pojas 1. 20Hz-200Hz (duboki tonovi - subwoofer), 2. 200Hz-5000Hz (srednji tonovi), 3. 5000Hz-20000Hz (visoki tonovi). Pa ti ispada da na skretnici imaš 1 ulaz i npr. 3 izlaza za 3 zvučnika. A filter ti je u biti jako slična stvar, samo što je na večini pojačala već ugrađen kao linearan element. Recimo da ti subwoofer izlaz sa skretnice daje signal od 20Hz do 200Hz, a ti želiš 20Hz do 80Hz. E, pa onda na filteru odrediš najvišu frekvenciju što želiš da ti ide u pojačalo tj. 80Hz. Ovo ti je jednostavno pojašnjenje stvari koja se da izvesti na više načina. Nadam se da sam ti pomogao.

  21. #21
    Dr. Strangelove
    Guest
    ..hvala Nexx.. u principu si mi sve objasnio.. mjuza u autu mi je uvijek bila malo maglovita... tek odnedavno sam se počeo malo više interesirat...

  22. #22
    saxodizl
    Guest
    jeli imao tko od vas aktivni sub u autu i prica o vlastitim iskustvima?
    jer me bas interesira jel tko vidio/cuo uzivo? kako vam se čini sub/akt

  23. #23
    Dac
    Guest
    ja zapravo ne razumijem prednosti aktivca... svejedno trebaš povlačiti sve kablove i nemaš mogućnost izbora komponenti - uzmeš ga i to je tak,ako ti nešto ne paše sve moraš mijenjati,nema nadogradnje, fleksibilnosti...
    i ako ti zatreba prostora u prtljažniku imaš više posla oko žičoba.

  24. #24
    Nexx
    Guest
    Pa ako ne kužiš - probaj odvojeno kupit' pojačalo i sub, tako da pašu jedan sa drugim (snaga, impendancija,...), proračunati i napraviti kutiju za sub (kompresija, free air, bassreflex, bandpass, isobaric, solobaric,...) ugraditi sub u kutiju, montirati pojačalo,... Sve te stvari te ne diraju ako kupiš aktivni sub,osim povlačenja kablova za napajanje koje ionako moraš provuči. A cijena aktivnog sub-a je niža za najmanje 500kn.

  25. #25
    turbo 2.0i
    Guest
    alpine pojacalo (1400 kuna) kutija od magnata; unutra 2 suba od 300 RMS( 1600 kuna) i da cujes kako ce ti udarati. ) Barem se cuje kako treba

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •