Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 165

Tema: Alfa Romeo 156

  1. #1
    Stil
    Guest
    Mislim da je potrebno započeti nove teme o Alfa Romeu, i to prema modelima, jer je općenita tema preširoka. Ovdje bih volio više saznati o vašim iskustvima s modelom 156-ice, koji motor joj najviše odgovara, koja dodatna oprema je raspoloživa i isplativa, gdje je moguće najpovoljnije nabaviti rabljene i slično.

  2. #2
    DKW
    Guest
    Ja sam kupio rabljeni 1.8 prije 2mjeseca, kod dilera, uvoz Italija.

    Reci što te zanima, pa ću ti se razvezat po svom starom DKW-oovskom običaju...

  3. #3
    Slavo
    Guest
    Mene posebno zanima 156-ica sa 1.9 jtd motorom - da li se je više isplati kupiti nego 1.8 benzinca, jer je cijena potpuno ista?

  4. #4
    Stil
    Guest
    Najviše me zanima kvaliteta tih automobile i kakve su cijene među rabljenima, te koji se motor najviše isplati kupiti....

  5. #5
    Dom-Dom
    Guest
    Ja ti mogu reči:imao sam 1.6 TS, sada imam 2.5 V6 , tata ima 2.0 JTS.

    1.6 dobar motorin, ali ipak preslab.
    2.5 V6 ide ko sto vragova , ali loče isto tako.Nema do zvuka šestaka.Brutalno vuče u svim brzinama.Kad sam ju kupio mjesec dana nisam imao pojma u kojoj se brzini vozim.Prva ili šesta isti šiljo.
    2.0 JTS , potpuno novi motor, nejde kao šestak, nije tako brutalan , ali potrošnja je za Alfu zbilja super.Po meni najbolji motorin.Ide fino , a potrošnja OK.

  6. #6
    DKW
    Guest
    jasam uzeo 1.8 jer je po meni najbolji odnos performanse/ potrošnja.Pravi alfin đir (9.4 sek do 100) a opet ne moraš od pumpe do pumpe.

    Kvaliteta je stvarno na zavidnoj razini i za nju kažu da je "prva prava Alfa nakon 30 godina", baš zato što nije šlamapava kao njene prethodnice.

    Istina da su cijene tu negdje: 13.000 eura za 1.8/1.9 jtd 1998 u istom stanju, samo ti je kod dilera problem taj da za dizel je vjerojatnije da je "navrćenko" sa 200.000 na 70.000 nego benzinac...

    ako te zanima 1.8 1998, javi se na dkw@net.hr, da probaš auto uživo, a ja ću ti reći kod kog dilera je kupljena...

  7. #7
    DKW
    Guest
    DomDom, daj mi reci kakvi su materijali u unutrašnjosti JTS? Za koliko su bolji od stare? 20% ? 30%?...

  8. #8
    pojede vas svih 6.0l
    Guest

  9. #9
    420ks
    Guest

  10. #10
    DKW_
    Guest
    Najbolji su mi ovi padobranci sa Audijevim Brzim Ormarima (mogla bi se firma zvat ABO) koji, kad vide temu naziva Alfa:::XY, odmah (iziritirani) brže bolje nađu na netu neki tuning iz Štrumpfenshofena, pa se kao mi moramo zasrat nad tim remekdjelom chip-tuninga i nevjerojatne estetske dorađenosti uz pomoć obrvica i 18" alu felgi...

  11. #11
    DKW add
    Guest
    ...a kao dokaz vrhunske tehničke superiorniosti dimnjaci, sve puno auspuha.... jeeeboteeee...

  12. #12
    jos vise dimljaka
    Guest

  13. #13
    DKW odl
    Guest
    To me podsjetilo na one prastare YU-reklame:

    Negro-odžačar vašeg grla...

    ) ) )

    Selo, selo.... ali kužite da nije rega neki Badeshofen ili Kurzen××××r? Endlezi, brate! Del i Rodney Tuning!

  14. #14
    DKW_
    Guest
    ...englezi, ×××× ga tastatura od 35 kn...

  15. #15
    Dom-Dom
    Guest
    DKW ja nisam primjetio u redizajniranoj 156 ništa revolucionarnog .Unutrašnjost je malo više šminka, ali da ti budem iskren ne volim taj computer i ostale elektroničke zvizdarije.Kvaliteta unutrašnjosti je ista , znači kvalitetno bez cvrčaka.
    Dakle, osim šminke ne vidim ništa novog.
    P.S.Motorin je največa novost.Zbilja je odličan.

  16. #16
    Dom-Dom
    Guest
    Šokiran sam od ovih slika krampova , ajde Audi još nekak ,ali ova Corsa , za ne vjerovat koji primitivizam.

  17. #17
    alfist_zg
    Guest
    Stil,
    meni se bas svidja opcenita tema Alfa Romeo...i nedam da potone!

    idemo bar do deset tisuca postova.
    Juriš!

  18. #18
    doc
    Guest
    dom-dom, kako to mislis da je kvaliteta na staroj i novoj 156 ista? Pa ti imas oba dvije, pa plastika u novom modelu ja na ocigled za klasu iznad. I sredisnji kokpit je ljepse izveden u aluminiju. Meni se cini da je jako velika razlika u kvaliteti starog i novog modela. 147 je kvalietnije napravljena od stare 156. U unutrasnjosti, naravno.

    Koji su ovi isfrustrirani debili s tim slikicama. To me podsjeca na VR6, pricamo o 147 GTA, a on meni stavi sliku golfa 2.

  19. #19
    Lancer
    Guest
    ...eto da vam upotpunim tu vašu temicu sa nekim informacijicama...tek toliko da me zavolite jer tko zna možda smo braća!

    No dobro da ne ××××m dalje; Od iduće godine Alfin 1.9 JTD dobiva 140 KS snažnu 16 V inaćicu. što 147-micu i 156-ticu tjera do stotke ispod devet sec...samo da ne u×××× sa onim sporim selespeedom.

    )

  20. #20
    Calibra Zender
    Guest
    Lancer, tjera ih za 9.1 odnosno 9.3 do sto. Da budemo precizniji. Kraj tog motora 2.0 TS postaje suvišan.

  21. #21
    alfa099
    Guest
    Alfa Romeo GTV 1.9 JTD 16V...
    ...već su dobili te motore...147 i 156...

  22. #22
    doc
    Guest
    Zasto bi bio 2.0 JTS suvisan??? Ima 8.2 s do 100, a to je 1.1 s bolje od 1.9 JTD. A taj benzinac trosi manje od 2.0 T.S.

  23. #23
    GTI FOREVER
    Guest
    Veoma skladno oblikovan autic, koji osvaja na prvi pogled i mislim da nema puno ljudi koji bi rekli da ga ne bi voljeli posjedovati. Ja bih ga rado volio vidjeti u svojoj garazi. )

    Mislim da je BMW e36 u svoje vrijeme izbacio model koji je i danas mnogima privlacan a u to vrijeme je bio ono sto je danas alfa 156.

  24. #24
    doc
    Guest
    Sljedece godine dolazi GTV u GTA izvedbi, i uz lagani facelifting. Izgleda da se jos ne blizi kraj proizvodnje. Nadam se da ovaj JTD 16V, koliko god dobar bio, nece nikad zavijeti u GTV-u.

  25. #25
    Lancer
    Guest
    ..hvala na informaciji..da to sam i ja primjetio...sva sreća da su izbacili na tržište onaj 2.0 sa direktnim ubrizgavanjem inaće bi morali mijenjati slogan u Cuorre Bosh Sportivo...

    Još nešto...nova Alfa Romeo Sprint - na bazi Alfe 147 mi izgleda sasvim jadno...jeftina velikoserijska kopija Brere.

    Eto sad serite po Lanceru..odo ja kupit papir )

Slične teme

  1. Alfa Romeo 33 1.8 TD
    By ja in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 3
    Posljednji post: 17-09-2004, 19:26
  2. Alfa Romeo
    By Lanser in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 29-12-2002, 22:26
  3. Alfa Romeo 155
    By ivan in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 29-11-2002, 18:59

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •