Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: ×××× vas ja takve....

  1. #1
    lepi
    Guest
    kad masu vas,(sad neznam ko) vozi aute na kredu,u dugovima do grla,i td.,a ovo me ponukalo moj susjed koji je iso na kredu kupit bmw e46 318 ,posjeduje ga nekih godinu dana,a neki dan imao totalku,on u bolnici,sav polomljen,izgubio je posao,nema love za kredu,itd u govnima do jaja,a inace je ao po 50 kn kad bi sta ubo,radi neki posao mizerni,...i sad vi meni recite zasto je nama valjda vaznije imat dobri pilu pred kucom,pa makar jest govna za rucak,ali je pila pred garazom i tako velika vecina radi nas htvata

  2. #2
    Alfa 147 1.6 - 105KS
    Guest
    Balkane, Balkane, Balkane moj...

  3. #3
    ozujsko
    Guest
    pa nasima je glavno da imaju za platit ratu auta... sad sta ce jesti oni ili djeca njihova to je vec drugi plan.

    e da balkan je to, nema se sta drugo reci... )
    pozdrav

  4. #4
    _Stevo
    Guest
    ...budi mi silan i dobro mi stoj....

  5. #5
    DKW
    Guest
    Ti bi trebao raditi u kakvoj reklamnog agenciji: nazoveš temu "×××× ja vas takve" i svi se odmah zalijepe, jer, naravno, nije tema tipa: "Pad prodaje WV Polo" ili "Alfa kroz stoljeća".

    Ima istine u tvojem izlaganju. Ako je kit uzeo novi 318 na leasing, to je nekih ××××nih 25.000 eura. To mora da je nekakvih 3500 kn mjesečno na 4 godine. Užas.
    Inače, leasing firme su pune takvih automobila koji su vraćeni jer se ne mogu otplaćivati.Koga zanima, može nabaviti dosta povoljno takav auto, jer se baš njima ne isplati da im auto od dužnika stoji na parkingu...

  6. #6
    DKW add
    Guest
    Evo, predlažem stoga podtemu:

    Koliko vas mjesečno košta rata krede/leasinga?

    Moja cifra je toliko sumanuta, da ću pričekat nekoliko postova, pa onda ću bubnut svoju...

  7. #7
    sepra
    Guest
    Auto sam uzeo za keš ali imam Yamahu XT600 na dvije godine Mastercard za 1800 KN mjesečno.

  8. #8
    594 krešo ah
    Guest
    za saxo plaćam 98 eura mjesečno, 60 rata.još imam otplatiti četiri rate i onda ispočetka.nedavno sam uplatio seat ibizu.rata će biti isto oko 100 eura na pet godina.

  9. #9
    LaNciA
    Guest
    Moja rata je 450.- Franaka Svicarskih.Vrlo vrlo niska rata,razmisljam da dignem.
    I meni to nije jasno kako neke osobe u HR mogu uopste dobiti Leasing kad imaju placu kao neki ucenici ovdje koji su na zanatu.Tu ti je care minimum 3000.-SFR inace Cash

  10. #10
    rale
    Guest
    ako se ikako moze izbjeci,ja bi izbjegao kredit

    jer,osim sto kupujes auto "kupujes" i novac od banke,tak da placas dvije stvari(cijenu auta i cijenu usluge posudivanja novca od banke)

    svi koji se kuze u managment novaca mi savjetuju ak je moguce za kes,kupuj za kes......najjeftinije je

    a da ne spominjem filing............auto star 4 godine,sav ofucan a ja jos dajem pol place za njega

    i jos.....

    treba se imat mjeru,ak vec mora na kredu.....

    i ja mislim da kod nas 70% skvadre parkira nove aute pred kucom i onda brije na parizer i anja po 50kn


    al kaj sad,takva smo zemlja i bok

  11. #11
    CLIO SPORT
    Guest
    rale.....ti koji su ti rekli da je najbolje auto uzet za cash se ne kuze u nikakav management!! teoretski je sigurno najbolje....ali u praksi bas i ne (osim ako imas toliko casha da ni sam neznas koliko...recimo iznad 3,4 milje)!!!

  12. #12
    594 krešo ah
    Guest
    rale, u pravu si ali to znaju svi da je kupovina na kredit skuplja, pogotovo za kupovinu na kredit u hrvatskoj.na zapadu je zajam jeftiniji i mislim da većina tamo i kupuje na kredit. kod nas se kupuje na kredit zato što se nema gotov novac. ima nas svakakvih, imaćemo radije auto nego rješeno stambeno pitanje, ali to je problem tih ljudi, oni plačaju rate.

  13. #13
    Calibra Zender
    Guest
    rale, jel ti znaš da je u Americi kamatna stopa na kredite za kupovinu automobila 0%? Pa ti onda tamo kupuj za keš.
    A i u razvijenim zemljama Europe su daleko manje kamate i sasvim je normalno kupiti auto na kredit. Nije pušiona kao kod nas mada su i tu dosta pale kamatne stope.
    BTW, tko kod nas kupuje auto na kredit neka razmisli koji kredit uzima. Nenamjenski krediti su jeftiniji od namjenskih.

  14. #14
    m3
    Guest
    Moje misljenje je da treba kupovat u svojim mogucnostima znaci ako imas npr. 25000 eura kupis auto od nekih 10-15 tisuca eura jer uvijek je bitno imat nosto sa strane za svaki slucaj. Sto se tice kredida treba sjest i vidjet kolko se zaradjuje i ako vec moras na kredit kupit auto nek to rata bude manja od 1/3 place. Takodjer bi trebalo imat stalan posao i ,ljudi vjerute, zivotno osiguranje jer nikad ne znas sta moze bit. Recimo u Raiffeisenu ti njima placas 15 godina mjesocno po 50 eura a u slucaju bilo kakve nesrece dobivas goleme odstete a sto je najbolje nakon tih 15 godina dobivas 20000 eura. Znaci ti si njima dao 9000 eura o oni ti vrate 20000 i jos budes osiguran u periodu od 15 god. Mozda sam malo skrenio s teme al svakako bi vam to preporucio.

  15. #15
    Puntolino_
    Guest
    Svakako kod kupnje treba odmjeriti kakve su ti mogućnost i potrebe! Nećeš npr. kupiti auto a posle ne imati ni za kruh ili nećeš kupiti terenca za po gradu, a vipera za teren. Govorim ove banalne primjere jer vidim da sve više ljudi kupuju aute samo kao sredstvo dokazivanja. Ja sam npr kupio punta za keš, malo posuđeno i tak dalje. Kupio sam za zato jer 90% vremena vozim po gradu, dakle treba mi auto koji malo troši, jeftin je u startu i za održavanje, ima kolko tolko mjesta, da me neće ostaviti kad jednom-dvaput odem na more... Nemam djece pa mi netreba veći auto, nemam niti veliku plaću da bi si mogo više piuštiti.
    Samo za primjer, moj frend je kupio BMW-a 525 starog 12!!! godina i došo ga je kolko i mene punto. Pitam vas da li je to uredu, dećko ima malo veću plaću od mene, isto nema djece, a auto ima 300 000km, troši oko 15-ak litara, rega mu je 5000kn(50%), dijelovi su mu bezobrazno skupi... Ćemu to? Samo da bi bio faca i da se hvali.

  16. #16
    DKW
    Guest
    E, moj Puntolino, ali ako ti objesiš krunicu na svoj Punto od 3,90 metara auta, to nije isto ko i tvoj jaran sa "svoji` 4 i po metara, bajo..."

    ) ) )

  17. #17
    Cannon
    Guest
    Imam plaću od 7.800-8.300 kn i ne pada mi na pamet kupovati nikakve pile, vozim bravo 1.4 i prezadovoljan sam, planiram ga iza nove godine prodati i kupiti nešto drugo (xsara,stilo,307, ili nešto slično toj klasi), kredit za auto nikada. Polovnjaka neću više nikada kupovati i znam zašto tako mislim. Dio novca koji mi ostane zbog toga jer nisam kupovao "pilu" potrošiti ću za nešto drugo. Toliko o tome, a drugi imaju pravo drukčije misliti, svako je svoj gazda.

  18. #18
    099alfa
    Guest
    Leasing, dečki! Leasing...
    Pa otpisuj u trošak...
    ...nije mi se dalo logirat...it iz aj...

Slične teme

  1. Ima li kazne i za takve
    By Pato in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 10
    Posljednji post: 20-07-2004, 12:44

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •