Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: clio ili fabia

  1. #1
    pex
    Guest
    sto kupiti clio 1.2 expresion ili fabiu free plus

  2. #2
    Brock
    Guest
    Definitivno Clio. Znam par ljudi što voze Clio i jako su zadovoljni, a sa druge strane u firmi vozimo Fabije i nisu baš nešto... muči ju kvaliteta završne obrade, nekvalitetna plastika i problemi sa elektronikom.

  3. #3
    me
    Guest
    mene je mucio isti problem. motori su u jednom i drugom preslabi, ali fabia je bolje opremljena, a uz to i ima mjesta da bi se clio mogao u njoj okrenuti. ja sa svojih 185 jedva stanem u clia naprijed, a iza da ne pricamo. ako vec uzimas clia, za istu cijenu koju ima fabia free plus dobijes clia 1.4 16v, pa ako ti prostranost nije vazna kupi tog clia, ali izmedu clia 1.2 i fabie 1.4, definitivno fabia.

  4. #4
    dalibor300
    Guest
    Predlažem da pročitate moja iskustva s cliom u forumu pod naslovom "Clio troši ulje".
    Sretno u kupnji i moj glas naravno za FABIU.

  5. #5
    Lega
    Guest
    Lega moj definitivno fabia. Clio je ××××××. )

  6. #6
    kola na guranje
    Guest
    fabija je ××××× )

  7. #7
    maybach
    Guest
    recimo da se slažem s "brock-om",ali clio mi je tak ružan,a ja poznam nekolicinu ljudikoji voze fabiju i jako su zadovoljni-auto ne troši previše,1.4 free juri s uklj.klimom i do 180km/h a i sam auto je dosta robustan,svjetla su mu fenomenalna što se najbolje uoči po kiši...,jedi no je mana plastika te možda nedodtatak prostora za veće osobe.

  8. #8
    Fabia
    Guest
    To o plastici govorite napamet. U mojoj fabiji s opremom elegance (TDI) plastika je tri klase bolja od bilo koje verzije clija. Auto ima vec 75 tisuca km i nikakvih problema. U clia mi glava dodiruje krov na prednjem sjedalu a u fabiji ostane desetak cm. Ne znam bas kako idu ti motori od 1.4 i tu bi clio mogao biti bolji, a sve ostalo je na strani Fabie.

  9. #9
    djolex
    Guest
    a kolko si platio fabiu i kolko kw ima? thanx

  10. #10
    sasyu
    Guest
    Fabia je prostranija i mozda prakticnija za male familije. Ako ti to nije vazno ostaje samo stvar ukusa tj. sta ti se vise svidja i vise "zveci" kao ime

  11. #11
    Štefek-b.jaruga
    Guest
    KUPI SI FABIU CLASICTO JE PRAVI OBOTELJSKI AUTO,IMAŠ VELIKI PRTLJAŽNIK I AUTO JE STVARNO SUPER.MALO JE SKUPLJA VERZIJA SA AUTOMATSKIM MJENAČEM,ALI TO JE MILINA ZA VOZITI,JA BI TO KUPIO,KOJI CLIO TO JE KAHLICA MALA,FRANCUSKI ŠROT,KOJI NIJE NITI SLUGA FABIJI STALNO ČEŠ NEŠTO PRČKATI OD STRUJE NA DALJE!FABIJA CLASIC BELE BOJE SUPER ILI SIVE!

  12. #12
    Fabia...
    Guest
    Za djolexa: Fabiu sam kupio prije dvije i pol godine. Platio sam je onda trideset tisuća DEM, ima 74 KW/101 KS, opremu elegance plus tri nadoplate (ABS,EDS i ASR, metalik boja i radio).Kao sto sam rekao ima vec 75 000 km, trosi manje u gradu (4-4.5 ltr/100km) nego na otvorenoj cesti jer je ganjam pa moze i 5.7 ltr/100 km.Brža je od svih benzinaca do 140 Ks.Svi kvarovi su bili: žarulja maglenke i reg. pločice.

  13. #13
    Br0ck
    Guest
    Ti si totalni kreten! Fabia tdi da je brža od svih benzinaca do 140ks???!!! ) ) ) Pa Clio 1.4 16v sa 98ks ima ubrzanje 10.5 do 100km/h, a Fabia 11.5. Clio košta 11000 eura, a Fabia 17200eura.

  14. #14
    Fabia...
    Guest
    Za ovog kretena iznad: Ubrzanje od nula do 100km/h uopće nema nikakve veze. Kad već tražiš podatke iz papira pronađi malo podatke o međuubrzanjima pa se onda javi.Taj clio (98 ks) nema na cesti nikakve šanse protiv Fabie TDI pogledaj podatke o okretnom momentu što je znatno bitnije od snage, jer snaga se postiže samo na max. okret. nekog motora dok je u vožnji važniji okr. moment. Nijedan benz. do 140 KS nije me mogao pratiti na brzoj cesti Solin - Klis i dobio sam razne oklade od tipova poput tebe. A uvjet je bio samo da kod zadnjeg tunela budu barem 50m iza mene. Nitko nije bio niti na 500. Auti su bili Opel Astra GSI 140 Ks, BMW 520i 150 Ks, Audi A4 1.8 125 Ks, Peugeot 206 1.6 16V 110ks. Ostale neću niti spominjati.

  15. #15
    Br0ck
    Guest
    Gle, skoro svaki dan u zadnjih godinu dana sjedim za volanom Fabie tdi sa 101ks ili Octavie tdi sa 90ks, pa znam nešto o tim autima i njihovoj nekvaliteti plastike, elektrike i elektronike i nitko me ne može uvjeriti u suprotno. I, da ne bi bilo zabune ne radi se o samo 2 auta u firmi, pa da su baš iz neke sjebane serije, imamo ih dosta (oko 40) i sa svima ima problema, a auti su nešto stariji od godinu i pol. Ja ne vjerujem da su nekvalitetniji od konkurencije, jer ne postoji automobil bez mana, ali stvarno popizdim na pretenciozne izjave o njihovoj vrhunskoj kvaliteti i o njihovim močnim i nepobjedivim motorima. Clio 1.4 16v sam naveo kao najblaži primjer koji pokazuje slične rezultate sa manje konja i uz znatno manju cijenu, a ne kao usporedbu automobila iste cijene. Baš me zanima kako bi se proveo da ti na rep sjedne punto 1.8 16v HGT sa 133ks koji ima ubrzanje 8.5 sekundi do 100 km/h, a košta 840 eura manje od Fabije tdi Elegance.

  16. #16
    mate
    Guest
    E moj brOk. Da si ti ikad vozio nekog modernog turbodizela (bilo koje marke) nikad ga ne bi usporedio sa benzincem od 100 KS. Kad ja poslije TDI-a od 101 Ks sjednem u Alfu 147 1,6 od 120 Ks izgleda mi kao da ispod prednjeg poklopca nema motora. To se kreće tek iznad 4000 okr. a TDI može biti i na 1400 pa odmah snažno kreće i to u petoj.

  17. #17
    Fabia...
    Guest
    Za Matu: I ja sam uvjeren da taj nikad nije vozio Fabiu TDI.
    Za BrOck-a: Sa tim puntom nisam nikada imao okršaj, jer ih i nema baš previše kao ni Fabia TDI (a ti ih imaš 40 u firmi) jer se kod nas za te novce uglavnom kupuju veći auti. Zaboravio si da taj punto pri sportskoj vožnji traži i 60 kn za 100 km, meni je dosta 28 kn za 100 km.Za mojih 75 000 km razlika je ok 25 tisuća kuna. Normalno da bi me punto ostavio na semaforu u gradu do 100 km/h (poslije 100 sve teže), ali na već spomenutoj cesti prihvatio bih izazov. Ako su problemi s elektronikom žarulja maglenke (22 kune) i reg. pločice (5 kuna) i ja sam ih imao.

  18. #18
    CLIO SPORT
    Guest
    fabia, ti gledas medjuubrzanja u 4 i 5 od 60 pa do 100!!!!! ko se tako ganja??????

    stvarno si lud kada kazes da te benzinci do 140 konja nemaju!? pa clio 1.4 16V te opere bez beda!

  19. #19
    Br0ck
    Guest
    CLIO ) ) ) , jel' vidis sa kakvim ljudima se mi tu moramo raspravljat' o stvarima koje su svima jasne. Prvo se kurče o ubrzanju i ganjanju, a kad im pružiš nepobitne dokaze o gluposti koju su izjavili, onda ti na nos nabijaju potrošnju!!! Ma, j... mi se za potrošnju kad se ganjam!!! Vidimo se u petak, a za ovu dvojicu... .

  20. #20
    Fabia..
    Guest
    Za clia sport: mislio sam na ubrzanja iznad 100km/h a tu clio nema što tražiti.
    Za Brocka: Sad kad te se uhvatilo u laži bježiš. Najviše što si vozio je neka MPI Fabia, eventualno Octavia TDI 90 Ks a taj motor nije sjena ovom od 101(okretni moment).Potrošnju sam spomenuo kao odgovor na tvoje petljanje o cijenama auta i mogučnostima...

  21. #21
    Fabia...
    Guest
    Uostalom Clia sa 100 Ks sam vozio i na cesti koju spominjem - naravno uzbrdo, (vjerojatno je nikad niste prošli) nisam uspio postići više od 140km/h i to na samo jedno mjesto.Više je i teoretski nemoguće postići s tim Cliom.

  22. #22
    Br0ck
    Guest
    Nevjerojatno!!! Ti si vozio Clia sa 100 ks??!! E, sigurno nisi! Clio 1.4 16v ima 98ks!!! Ja inače nikad ne ulazim u rasprave u kojima nemam što tražiti, a znam i ponešto ljudi sa foruma sa kojima se redovito čujem i vidim. Oni znaju što i gdje radim. Pa, prema tome tvoja tvrdnja o tome što ti misliš tj. ne vjeruješ da vozim - pada u vodu . A u voznom parku osim 40-ak Fabia tdi, 30 Octavia tdi (neke i 4x4), imamo i 30 novih Astri 2.2 dti koje su što se tiće motora u totalnoj banani u odnosu na 1.9 tdi iz VW koncerna. Ja nemam ništa protiv Škode, čak dapače... kad će mi u budućnosti (žena, dijete,...) zatrebati veći auto od dosadašnjeg, Octavia karavan mi je prva na popisu (u običnoj je preglednost u kurcu). Ali ono što mi je diglo' tlak nije tvoje dokazivanje kvalitete Škode, nego tvrdnja da te na cesti nema niti jedan auto ispod 140ks. Ta izjava je čista glupost, i pri tome ostajem.

  23. #23
    CLIO SPORT
    Guest
    brock....ma tip je platio tu skodu preko 16000e a nije dobio ni klimu ni ABS serijski pa se izvlaci nekakvom snagom motora koja je mrak u svim autima samo ne u SKODI!!!!!!! vidi malo koliko ibiza ili polo imaju do stotke s tim motorom!?
    a ganajo se ziher s nekim curicama koje su tek polozile!

    ma strasno

  24. #24
    Initiale
    Guest
    Gle Fabia,tebe bez problema opere clio 1.6 16 v sa 107ks,a da ne spominjem megane coupe sa 2.0 IDE motorom i 140 ks koji te posrami,doslovce zgazi,nakon par zavoja i dvije,tri ravnice nabi ga videl

  25. #25
    Fabia...
    Guest
    Za Brock-a: Normalno da je to bio Clio sa 98 Ks, nećemo oko toga cjepidlačiti.A tvrdnja da neće preko 140 uz Klis stoji (pokušao i jučer da uvjerim vlasnika da sam postigao i toliko jer mi nije vjerovao).
    Za Clia: Auto je plačen 30 000 Dem prije dvije i pol godine.Pogledaj u neki prospekt što ima Fabia Elegance, jer vidim da š bezveze. Ukratko:Klima, ABS ASR EDS, grijanje sjedala,retrovizora,mlaznica, radio s 8 zvučnika, alu naplatci, metalik boja, 4 el. stakla, el. retrov., dalj. centr.,rash. pretinci, bolja unutrašnjost od verzije Comfort,putni kompjutor i sve ostalo iz Comfort opreme.

Slične teme

  1. ...e sad: corsa/fabia/206 ili ....(help)
    By chris in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 33
    Posljednji post: 11-05-2004, 09:47

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •