Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Kako je pravilno

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    IBIZA TDI
    Guest
    Kako je pravilno tj. ispravno vozit moga TDI i općenito bilo kojeg turbodizelaša ili općenito dizelaša , u novinama sam čitao da vožnja na niskim okretajima nije dobra , da se stvara 'ČAĐA' u motoru , zato bi ga povremeno trebalo provesti na većim okretajima da se to spali ili obaviti 'KEMIJSKO ČIŠĆENJE IZNUTRA' , kako ga onda vozit ispravno da se ne stvar višak čađe i da se ne zaguši motor , ovo sam čitao u auto moto trendu (od 24.10.2002.) pod temu 'POLOVICI AUTOMOBILA USKORO PRIJETI OTPAD' (misli se da neće moći zadovoljit eko test)

  2. #2
    Black Knight_
    Guest
    Svaki motor treba razvrtit s vremena na vrijeme i propuhat. Jos cu ti preporucit da nakon ganjanja ili voznje po autoputu ne gasis auto odma nego ga drzis upaljenog minutu, dvije ovisi kolko si se ganjao zato da bi se turbina ohladila. Dakle, najveca greska je na autoputu skrenut na benzinsku i zgasit auto kad ga ides naat.

    Znaci ako si vozio/vozila auto u visim okretajima malo dulje ili ga vozi zadnjih pet minuta na nizim okretajima ili ga drzis upaljenog minutu dvije prije nego ga zgasis.

  3. #3
    206 WRC
    Guest
    Pravilno ti je tako da čim ga upališ teraj ga svaki put do blokade i sigurno ga nećeš zagušit , samo se šalim , dok je hladan vozi ga na nižim obrtajima , a kada postigne radnu temperaturu , u višu ga možeš šaltati na 2500 obrtaja.

  4. #4
    EasyRide
    Guest
    Moje skromno stajalište je sljedeće: Auto se treba "vrtiti" što manje. A one priće da s vremena na vrijeme treba razvrtiti mašinu su gluposti. Mašinu se treba na što manjim okretajima, naravno to ne podrazumijeva stvaranje kolona za sobom. Kada je hladna mašina, slobodno napravite kolonu (šala).
    Bio motor na dizel ili benzin, vrtjeti mašinu bespotrebno je..., napisat ću priglupo. Što manje vrtiš mašinu, iliti stiščeš gas, to manje goriva trošiš i to manje zagađuješ okoliš. Ako već želite "pročistiti" mašinu, vrteći motor do visokih okretaja neće vam (mnogo) pomoći. "Pročišćavanje" se vrši vozeći auto po, primjerice, otvorenoj cesti, te će auto tada pri nekoj konstantnoj brzini sam "ostvariti proces čišćenja". Pročistiti će se ventili. Općenito, tjerati mašinu u okretaje je nekorisno i štetno. Ako se mene pita. Visoki okretaji pomažu samo u slučaju "zaštopa" ispušne cijevi. Ali to je satira za sebe.

  5. #5
    Fresh
    Guest
    Bleki je napisao da treba pustiti motor da radi par minuta nakon vožnje po autoputu da se ohladi turbina.

    Da li je ista procedura preporučljiva i kod benzinskog motora bez turba, jer mi se par puta dogodilo da sam ga ugasio, natočio gorivo i kad je trebo ponovo upaliti - treblo je malo duže verglat.

  6. #6
    Dom-Dom
    Guest
    Takvi simptomi su obično bili kod motora sa fergazerom.

Slične teme

  1. Kako ste mi macimudani
    By vroooar in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 21-01-2004, 03:44

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •