Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 89

Tema: Strah da će Veliki Zli GM/Opel pojesti Alfu

  1. #1
    DKW
    Guest
    Skužio sam na svakom dvadesetom postu da se alfisti gnušaju General Motorsa koji će, poput zle maćehe, počet ugrađivati smrdljive, slabe, maltene gnjile Opelove motore, ovjese, te da će zla maćeha GM ubiti sve što je vrijedilo u Alfama, itd, itd...

    Prvo, preuzimanja, "takeoveri" su normalna stvar od šezdesetih godina i hvala bogu da su se neki tako spasili, a ne riknuli kao Iso, Monteverdi ili Jensen.

    Drugo, Lamborghini je u VW vlasništvu, pa neka mi netko kaže po čemu je on manjne Lamborghini od Lamborghinija iz 1960.?

    Treće, evo još primjera: Aston Martin: Ford, Bentley: VW, Rolls Royce: BMW, Jaguar: Ford. I sad su ti auti manje to što jesu zato što su im gazde ove velike firme, a ne par plemića sa lulama i odijelima od Burberryja?

    Četvrto: Alfe ionako dijele još od 1987. mnogo djelova sa Fiatima. Jako me zabole ako će Alfa 157 imat blok od GM-a. Klipovi i košuljice, ××××te, koja mudrost. Jaguar X-Type je napol Mondeo, ali ja bi ga rado vozio i bolio bi me K** ako ima ista ramena i rezervoar goriva kao Mondeo

    Peto: Uopće, takav način razmišljanja da će netko (zamisli, i još k tome GM, koji je vlasnik Opela) obeščastiti Alfu je naivno i daj bog da Alfa, kao i Fiat dobije spasonosnu injekciju kapitala, pa da pravi stručnjnaci (a ne oni idioti koji su radili Lancie K; Ly i The) počnu radit aute.

    Šesto: Znate li tko je vlasnik Lotusa?

    Malezijski Proton.

  2. #2
    Dr.Nele
    Guest
    Slazem se u potpunosti!

  3. #3
    Fresh
    Guest
    Čovjek je sve rekao,

  4. #4
    Negacijska ekipa
    Guest
    Ne slazem se, mislim DKW je dobar cojek al se ne slazem jer Alfa je djubre i treba pustiti da rikne )
    Fiat fuuuuuj

  5. #5
    KING
    Guest
    dkw, lamb neće imati golfov sdi, ali će opel imati alfin jtd kada opel nezna dizela napraviti a alfa će pak imati opelov, neznam ni sam što valja na opelu.

  6. #6
    Girrari
    Guest
    Živi bili, pa vidjeli. Zasad se ne zabrinjavam.

  7. #7
    Black Knight_
    Guest
    Opel ne zna radit dizela a alfa zna?
    To sto je opel napravio speedstera dizel koji trosi 2.5 litara i ide 250km/h tebi ocito nista ne znaci. Moram ti reci da si konj.

    Sta nije vlasnik lotusa GM/Opel? Zasto je lotus toliko stvari radio za GM i Opel onda?

  8. #8
    Koko
    Guest
    Ajme cuda!
    Konceptni autombil koji trosi 2,5 litara. Nisi ni svjestan sto si sada rekao. I po cemu to on trosi 2,5 litara. Po opelovim podatcima. Da li ga je itko vozio... Naravno nije! OPEL zadnjih 20 godina nije napravio dvooljno dobar dizel motor, te su u DI i Common Rail tehnici kasnili "sto godina" u odnosu na konkurenciju. Lako je tebi pričati kada voziš benzinca i to turbo. Sjedni malo u Opel Omegu DTI sa 100 KS ili 2.5 šestakom. Kladim se da će te svaki pješak oderati u prvih 10 metara, samo ako malo ubrz hod. I ta ideja da se u auto od skoro dvije tone stavi 100 KS. Da su imali drugi pošteni motor onda bi njega stavili. Još jedan primjer. Koji je dizelski šestak sada u Omegi? BMW-ov! Zašto Opel u svojoj paleti prodaje samo 21% dizela, a europski prosjek je 39%?
    Što se Alfe tice, nije da je previše volim, no JTD motori su zaista fenomenalni. Posebno petak.

  9. #9
    opelko
    Guest
    2.5 td sestak u omegi sa 130 ks nije opelova masina vec od bmw-a. i ne znam bas da ga pjesak moze oderati... jao kretena

  10. #10
    opelko
    Guest
    i ne ugraduje se vise u opele nego se ugraduje 2.0 dti.

  11. #11
    Black Knight_
    Guest
    ...

    kakve veze ima sto je konceptni? ocito da ga znaju napravit.

  12. #12
    Koko
    Guest
    Pročitaj malo post pa ćeš vidjeti da dobro znam čija je to mašina, retardirko... I pogledaj malo Opelov cjenik na njihovom siteu ili procitaj test na vidiautu pa ces vidjeti da se u Omegu ne ugraduje samo 2.0, već imaju novi BMW-ov šestak.

  13. #13
    Black Knight_
    Guest
    I uostalom boli me ××××× za dizele

  14. #14
    Amer
    Guest
    Vlasnik Lotusa nije GM već Proton, Blacky. Lotus je prije izrađivao motore za Corvettu,mislim da je ZR-1 sa 411 konja, a neznam koliko je upetljan u stvaranje Opela Speedstera.

  15. #15
    Girrari
    Guest
    Črni je popušio... hehehe

  16. #16
    Black Knight_
    Guest
    Nisam ja popusio jer sam samo pitao...

    Znam da su radili pun ××××× stvari za GM/Opel.. Opel lotus omega, neke ×××××rije za corvettu, speedster.

  17. #17
    Girrari
    Guest
    Črni nema pojma!!! ) )

  18. #18
    Dom-Dom
    Guest
    Molim da prvo uzmete u obzir da je ovo moje osobno mišljenje i da će vjerojatno od mene neki dobiti proljev.
    Za mene će biti največa ovozemaljska tragedija ako Alfa padne pod GM/Opel.Takav jedan sportski auto da padne pod takvo smeče od Opela (Blacki već pali PC) to neću moći podnijeti , te izjavljujem ako se to dogodi više NIKADA neću kupiti novu Alfu niti talijana, pa makar vozio ovu 156 još 15 godina.Ili se bacam u japance , može nova Celica.A čitam da se Alfa htjela izdvojiti iz Fiata pa je ne puštaju , jer joj super ide pa bude dobra za prodaju.Sramota!!!A nove Delte nema ni u 5 godišnjem planu.Sramota br.2!!!!
    Zaključak! Spasi me Bože GM/Opela da je u Alfi!

  19. #19
    Calibra Zender
    Guest
    Dom-Dom, ne znam protiv čega se buniš. Dobro je DKW razradio temu i ovaj tvoj komentar je malo smiješan. Pa ne vodi GM šaka kretena i sigurno ne budu stavljali eco-tec motore u Alfu. Jedino kaj možda Opel pobere jtd agregate, a to isto nije loše pošto osim onog starog Isuzuovog i BMW-ovog nema niti jedan dobar dizel i to bi samo značilo povećanje prodaje.

    A ovo kaj veliš da Fiat ne da Alfu radi dobre prodaje je isto glupost jer je Alfi prodaja pala i na domaćem i na njemačkom tržištu. A i Alfa dijeli motore, mjenjače i platforme s Fiatom i ne može se samo tako odvojiti.

    Zanima me kaj bi vi sad tu brujali da je recimo Ferrari do danas bio samostalan i da ga Fiat (još jedna pretpostavka: da ima love) planira kupiti? Sad bi brujili da je to ××××××, propast marke, blablabla...a gle kakve aute rade pod Fiatovim vlasništvom.

  20. #20
    alfist_zg
    Guest
    slazem se Dom-Dom, slazem se.


    ali ja sam po prirodi u klasi "optimist", pa valjda nece doci do mrskog "takeovera"....mamicu im.

  21. #21
    DKW_
    Guest
    Do nekog takeovera će sigurno doći.

    Dom-Dom, stvari gledaš previše crno-bijelo i isključivo. Htio sam baš reći u prvom postu da cijela priča neće tako crno završiti po Alfu, a bogami ni po Fiat.

    Vozio sam novu Vectru i osim kobasičarskog dizajna-sve pet...
    (auto drži cestu ko šmrkalj...)

  22. #22
    Dom-Dom
    Guest
    Calibra protiv DKW -a nisam ništa pisao, čovjek je rekao svoje mišljenje i to je OK.
    Ja sam rekao svoje mišljenje i uopće se ne brinem da neče biti protivnika mojeg stava.
    DKW možda imaš pravo da gledam na ovo crno-bijelo, ali se bojim da bi ova kompa mogla neke stvari upropastiti.
    Ja sam pisao da Alfi ide dobro, pa ide u odnosu na prijašnje godine .Možda je sad neki privremeni pad , ali globalu joj ide OK.

  23. #23
    INTCP
    Guest
    Ma ljudi ja mislim da se ništa neće desit. Eventualno će alfe bit na istoj platformi kao opeli, ali platforma nije ovjes već platforma. Niti će motori bit opelovi i mjenjači itd. Ipak alfi prodaja stalno raste i sumnjam da će GM ići mjenjat nešto u vezi s alfom. Alfa ipak nije auto za mase i ne donosi neki jako značajni profit da bi trebalo tako enormno kresat troškove zajedničkim motorima itd. Bit će sve u redu. Vidite malo ko od vas zna da 156 i 147 imaju platformu fiat brave. I jel se to u nečemu osjeti. Ne prema tome i Vectrina platforma neće smetat. Makar bi bilo bolje da je alfina. Osim toga mislim da se se GM neće ić zajebavat s alfom kaop što je fiat radio pa se zajebao.

  24. #24
    m3
    Guest
    Kad alfa djeli platformu s bravom onda je to ok al kad tt, golf i ostala banda dijele platformu onda je to ××××××. Decki, niste objektivni..

  25. #25
    mentor odlog.
    Guest
    U potpunosti se slažem s onim što je Dom-Dom napisao.

Slične teme

  1. Što kupiti: Alfu 156, Opel Vectru, Hondu Accord, Toyotu Aven
    By Žuc in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 166
    Posljednji post: 31-08-2003, 19:39

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •