Stranica 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikazujem rezultate 76 do 96 od 96

Tema: Mazda rx 8 - šta kažete??

  1. #76
    Cezy
    Guest
    Opet bih prije kupio mazdu. Ovo mi je zadnji auto koji sam kupio iz racuna.

  2. #77
    Info
    Guest
    <a href="http://www.rx7guru.com/">klik</a>

  3. #78
    doc
    Guest
    cezy, razumijem te. Ipak ti zivis u evropi, a mi na balkanu. Tako ce uvijek biti.

  4. #79
    doc
    Guest
    kad je vec mazda u pitanju. Čini mi se da su na njoj riknule dvije lambda sonde na hrad testu u AK. I to radi greske servisera iako je auto bi samo na redovnom odrzavanju. Kaj bi onda tek radili na rx-8. Pitanje dal uopce imaju alat da otvore kutiju za filter, mozda su oni sjebani srafi s 5 kuteva...

  5. #80
    mara
    Guest
    meni je ovo za sada jedini sportski coupe koji vrijedi. cak mislim da mu ni honda S2000 ne moze puno, premda se JEDINA VRTI KAO WANKEL(pozdrav alfi)!
    to je jedini coupe koji bi kupio. auto ima mrak dizajn, motor, unutrasnjost. tko bi rekao za jednog japanca. to ce mazdu jako dignuti, a sada cekamo odgovor Honde. ako ce odgovarati kao dosad, onda cemo se nacekati.
    pricajte vis to god hocete o wankelu ja bih ga svejedno uzeo.
    ja za taj auto, servis i potrosni materijal necu sigurno dati vise od toga koliko ces ti dom-dom izgubiti na GTA!cak i kad bi RX-8 servisirao u NJ!

    ako toliko ulazu u taJ motor,u koji nitko ne ulaze, ocito imaju dobre razloge za to

  6. #81
    206-os-
    Guest
    Cinjenica je da alfini v6 motori dugo egzistiraju na trzistu i da je servisna mreza prijasnjim iskustvom stekla nekakvo znanje. Vankel motor u RX-8 je prvi rotacijski motor ponudjen na nasem trzistu. Tko ima iskustva s servisiranjem istog? Nitko! Tko ima love da placa obuke servisera? Nitko!

    Pa pogledajte samo slucaj Mercedesa. Auti su im toliko napredni da im se dogadjaju stvari za koje nasi serviseri nisu culi. Stalno neke senzacije zbog elektronike. Ljudi zele paliti aute. A prijatelju u Njemackoj na E500 koji je imao slicne probleme problem rijesen u servisu za 2 sata. ××××ga, dogodi se, ali ako se dogodi to se rjesi u najbrzem mogucem roku uz ogromne isprike. Ovdje te odjebu kao posljednjeg kretena iako si uredno platio 50 ili vise tisuca eura.

    Naravno, nemora biti da ce se to događati i s Mazdom, ali ako se kojim slucajem dogodi tko ce to popraviti?

    I jos jednom ponavljam, RX-8 je strasan auto ali ne zelim biti pionir servisnih radova na mazdinom vankel motoru. Zivciram se kada vozim svoj 206 u servis jer znam kakvi tipovi tamo rade.

    Ma ne treba uopce servisirati kod nas. lagano u Austriju i gotovo..

  7. #82
    mara
    Guest
    206 u pravu si!

    "ja za taj auto, servis i potrosni materijal necu sigurno dati vise od toga koliko ces ti dom-dom izgubiti na GTA!cak i kad bi RX-8 servisirao u NJ!" to mi je bilo zanimljivo za istaknuti

  8. #83
    Dom Dom unlog.
    Guest
    mara , daj odi više u krasan ××××× sa dom domom i kolko ću ja popuštit i neznam kaj.Daj stari makni se od te GTA i mene.Kupi si RX8 i sve OK.Dosadan si više ko proljev.

  9. #84
    NSX
    Guest
    primjetio sam da je ovaj dom dom uvijek vrlo pristojan covjek ) ) ) ) )

  10. #85
    NSX
    Guest
    sto se tice Mazde RX-8, auto mi je stvarno super, za te pare covjek ne moze kupit bolje sportsko auto, RX-8 je posebno auto sa odlicnim ovjesom i voznim osobinama, a raspored tezine je 50:50, dakle savrsen. Vjerovatno ce doci i turbo verzija sa odprilike 280 KS

  11. #86
    206-os-
    Guest
    Dakle, zakljucak bi bio da je Mazda RX-8 odlican automobil ali bi bio grijeh voziti ga po nasim cestama i servisirati u nasim servisima!

  12. #87
    Black Knight_
    Guest
    "Vankel motor u RX-8 je prvi rotacijski motor ponudjen na nasem trzistu. Tko ima iskustva s servisiranjem istog? Nitko! Tko ima love da placa obuke servisera? Nitko! "

    Postoji nekolicina starih RX7ica u hrvatskoj. Netko ih je servisirao.

    A svi mazdini ovlasteni servisi ce morati poslati mehanicare na obuku inace nece vise biti ovlasteni mazdini servisi. E sad da li mazda placa tu obuku ili servisi je nebitno ali cinjenica stoji da ce morati otici na obuku ako vec nisu.

    U najgorem slucaju mozes skociti do austrije napraviti servis.


    Kao sto sam naveo, nema puno toga sto moze otici na wankelu. Naravno, svi vec znamo, klipovi se trose itd. ali taj kvar vjerovatno neces dozivjeti u prvih 150tkm. Izuzev toga nema kvarova, nema cak ni servisa tipa mijenjanje zupcastog i sl. Filtere, senzore, lamele itd. ti moze svatko zamijenit.

    Stvar je u tome da treba razmislit dobro. Pokusaj se sjetiti koje sve kvarove si imao na raznim autima do sad. Tipicni kvarovi i troskovi odrzavanja.

  13. #88
    Black Knight_
    Guest
    Dakle evo sto se mene tice koje sam ja poslove obavaljao ili sam trebao obaviti kod mekanicara s raznim automobilima:

    Promjena filtera za zrak, ulje, gorivo, promjena svjecica, promjena ulja, kuplung set, kompresor od klime, letva volana, spone, servo pumpa, 4x4 transfer box, zupcasti, vodena pumpa, kardan, prednje vilice, lambda sonda, amortizeri, turbina, kompresione karike(generalka)...

    Nijedan od tih kvarova osim zadnja dva uopce nema veze s agregatom. Dakle mehanicari bi ih trebali znati obaviti i bez obuke prema uputama.

    Zupcasti ne postoji na wankelu niti kompresione karike. Turbo ne postoji na renesisu.

    Buduci da je wankel agregat bitno jednostavniji i ima 10 puta manje dijelova od otto agregata u pravilu na njemu jedino sto moze otic su klipovi i to vjerovatno ne prije 150tkm...

    Poanta jest da je mozda taj strah od "nepoznatog" prenapuhan

  14. #89
    206-os-
    Guest
    Black Knight, sve sto kazes je ok ali pokusaj se staviti u ulogu covjeka koji ce dati 35000 eura (oko 280000 kn) a nece biti siguran dal ce njegov auto biti kvalitetno servisiran.

    Mazda RX-8 je prvi auto s Wankel motorom koji se sluzbeno prodaje u RH. Ti primjerci starih rx-7 su uglavnom iz uvoza.

    Mozda ja malo previse, kako ti kazes, napuhavam sve to oko odrzavanja ali sta mogu, kad u nekim stvarima nastojim biti racionalan. A zapravo je cinjenica da se radi o, za mene, preeksluzivnom modelu jer da ga kojim slucajem kupim, to bi mi bio auto za svaki dan..

  15. #90
    djumbir
    Guest
    ovo mi je prva na forumu ovdje, vozih RX8 i kazem da je fora

  16. #91
    Rossonero
    Guest
    Blacki, covjece pa ta tvoja Calibra se raspala po savovima. Izgleda da ti se samo spojleri nisu pokvarili.

  17. #92
    mara
    Guest
    dom dom, sorry ali ja samo komentiram jer se govori o servisima i kvarovima. imam pravo govoriti o alfi GTA koliko god zelim. ako ti smeta ne citaj. nema se sta pokvariti na mazdi a i ako se pokvari popravit ce se.


    gledajuci racionalno alfa GTA je skupa pa ces puno spusit i ljudi je kupuju. je li to racionalno? sigurno da nije

  18. #93
    mara
    Guest
    ja tebe domdom nisam vrijedjao vec samo komentirao da puno toga nije racionalno. racionalno je jedino kupit Ferrari jer njemu cijena uviek raste.

    i ti si nama bio dosadan sa staom alfom pa smo te slusali i "tjesili", pa dopusti meni da ja komentiram

  19. #94
    Cezy
    Guest
    Vidio sam jucer jednu tamno sivu.Taj <a href="http://www.ntsearch.com/search.php?q=auto&v=52&src=zon">auto</a> je takva pojava,starsno nesto!!
    <br><hr><font face="Times New Roman" size="+1" color="blue">
    GOLF SDI DONT DREAM IT,DRIVE IT!!!!</font>

  20. #95
    Black Knight_
    Guest
    Rosso nije sve s kalibre, neki kvarovi su sa punta i kadetta..

  21. #96
    Junior Member
    Datum registracije
    Mar 2013
    Postova
    3
    Rep Power
    0
    Pozdrav.Jel znas mozda nekog tko bi kupio Mazdu rx-8

Slične teme

  1. Šta kažete...
    By DR. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 20-09-2003, 00:13
  2. Što kažete na ovo?
    By T-IE in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 72
    Posljednji post: 24-12-2002, 14:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •