Stranica 3 od 4 PrvaPrva 1234 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 51 do 75 od 96

Tema: Mazda rx 8 - šta kažete??

  1. #51
    mytbyte
    Guest
    Zanimljiva razmišljanja, Boo, ali Touareg je, barem meni, najpoželjniji Folcvagen...što ne znači da je najbolji, najljepši itd...ajde, barem je brat blizanac Porsche Cayennea, ne može biti tako loš...

  2. #52
    Dr. Strangelove
    Guest
    E ovak da malo dignem ovu temu... Skinuo sam test RX-8 od Top Geara, testirao je ni manje ni više nego sam Clarkson glavom i bradom... On koji inače nalazi i najmanje mane na autima, naprosto je oduševljen ovom Mazdom, ležanje savršeno i previdljivo, motor strava (ide do 9000 rpm)...upotrebljivost limuzine u coupeu, zbog zadnjih vrata (sve njegove riječi)... i na kraju krajeva, vrijeme po njihovom testnom krugu jednako onome
    BMW M3!!!
    (BTW Nissan 350Z ima u sekundu isto vrijeme, ali Clarkson baš nije oduševljen njime, imam i taj test)...<br><hr>

  3. #53
    Dr. Strangelove
    Guest
    ..sad mi kolega kaže da je čito u Autoblicu usporedni test BMW 330 i RX-8... gdje su popljuvali Mazdu !?

    ...fakat su ti njemački novinari gamad nad gamadima...

  4. #54
    alien5
    Guest
    Ima je neki faca u Splitu - fakat jedno od rijetkih auta za kojim se okrenem!
    A šta mislim: ako će mi biti neko sponzor sa 250 iljada kunića odmah bi kaza šta mislim i uzeja ga (makar nije diesel- he, he!)

  5. #55
    Black Knight_
    Guest
    nissan 350Z ima 280 konja a mazda rx-8 231 a BMW M3 ne moramo ni spominjati. naravno ta vremena su mjerena na stazi na kojoj se bas ne postizu velike brzine itd, vise je bitna okretnost i tako, nesto izmedju karting staze i grobnika, no kad gledas realno na takvim cestama se mi i vozimo a ne na grobniku 200km/h u zavoj tako da taj test je za mene dobro mjerilo a neakav grobnik ne bi bio.. naravno, na grobniku bi ih M3 sve odrao a 350Z bi vjerovatno bio drugi.

    sipke na zadnjim vratim ulaze u krov kolko ja znam no jos uvijek se moze izaci na prednja vrata ukoliko mehanizam iz nekog razloga zakaze.

    cinjenica jest da BMW 330ci ima puno veci moment i top speed je veci ali RX-8 ima bolji odaziv na gas i upravljivost. pa kako ko voli. ta dva se recimo nalaze u neakvoj klasi i mogu se usporedjivati no realno RX-8 izlazi iz svih klasa i skroz je poseban i uopce ne vjerujem da netko tko bi kupuje RX-8 uopce razmislja o BMWu kao alternativi.

    samo cinjenica da RX-8 ima cini mi se samo 1.5 okretaja volana od full lijevo do full desno govori dosta u upravljivosti RX-8ice.
    pa pogledajte vi to, putnici su smjesteni PORED kardana a ne na njemu. sto ce reci da ti se guzica praktici nalazi ispod nivoa poluosovina - pre××××no...

  6. #56
    Mehanicar
    Guest
    ma auto je SHOW i super a sta drugi misle ne zanima me !

  7. #57
    Cezy unlog.
    Guest
    Mazda nije popljuvana niti u jednim njem novinama.Sve sto su reki stima.

    Inace u rx8 sam se odmah zaljubio.Sjedio sam u tom autu,ma strava.
    Ovo da je vrijeme ident m3,to je glupost.

  8. #58
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Krasan auto , jako puno opreme , fer cijena , ali .... još uvijek je upitna trajnost Wankelovog motora.

  9. #59
    Black Knight_
    Guest
    Nije glupost nego staza vuce na karting stazu a ne na grobnik. Na karting stazi bi RX8 vjerovatno napravila i bolje vrijeme od M3a, a karting bi napravio duplo bolje vrijeme makar ima 10 put manje konje. Sve je to relativno. Rekoh, M3 bi ih odro bez problema na grobniku ali na toj testnoj stazi od top geara ne...

    Jedino sto ja smatram da je ta njihova testna staza slicnija uvjetima u pravom zivotu jer rijetko ko u pravom zivotu ulijece u neakve blage zavoje sa 220 na sat, to su brzine za autoput. e na takvim stazama M3 ih dere bez beda ali ja se bome ne bum tak vozio. radje cu ulijetat sa 80 na sat u puno ostrije zavoje pa bar necu poginut. a brzine preko 200km/h ne zelim postizati nigdje osim na autoputu.

    zato je za mene taj test dosta mjerodavan dok bi recimo test na grobniku bio mjerodavan za utrke ali za pravi zivot bas i ne bi puno pokazo

  10. #60
    Dr. Strangelove
    Guest
    Blacky slažem se... Upravo zato tu stazu Top gear koristi.. kad testiraju ultra sportaše onda odu na pravu trkaću stazu...

  11. #61
    206-os-
    Guest
    Ja sam gledao na DW usporedni test 330 i rx-8 u emisiji Auto Motor und Sport. I receno je ono sto sam i ocekivao. Ato je da BMW ima bolji motor za svakodnevnu uporabu (moment, manja potrosnja, udobnost) dok je Mazda bolja u za stazu(perfektno lezanje zbog laganog i malog motora i odlicnog ovjesa). Usto je BMW puno skuplji i manje opremljeniji. Usporediti RX-8 s M3 nije realno (razlika u cijeni, znazi itd.). Sto se tice vremena na stazi, opet treba gledati neku normalnu stazi gdje ima i zavoja ali i ravnih djelova a ne neke fore tipa one staze iz Motorvisiona.

    Inace, RX-8 je strasan automobil i ima fer cijenu ali postavlja se pitanje sto nakon 3 godine i 100000 km kad istekne garancija. Tko ce to u ovoj vuko××××ni znati servisirati ili nedaj boze kupiti?
    Za rx-8 sam i sam bio zainteresiran ali sam u razgovoru s prodavacem saznao da se svakih 1500 km treba nadoljevati ulje u motor jer motor u svom radu i izgaranju koristi ulje. Usto, niti potrosnja nije mala.
    Zakljucak bi bio da je to auto koji je u startu mozda povoljna kupnja ali kasniji troskovi su preveliki. Ali auto je toliko krasan i vani i unutra da postoji velika mogucnost da covjek zanemari neke stvari i odluci uzivati u RX-8!

  12. #62
    Black Knight_
    Guest
    Je, dosta ulja trosi u radu. I potrosnja je 30% veca nego u BMWu.

  13. #63
    Dom Dom unlog.
    Guest
    206 , hvala Bogu , da si to napisal jel sam bio napadan od nekih članova Foruma zbog toga kaj nisam kupio RX8 nego GTA.A ja sam baš napisal koji biser u ovoj država mi bude servisiral auto.

  14. #64
    Brock
    Guest
    Fala bogu da su u ovlaštenim Alfa Romeo servisima svi ××××no dobri stručnjaci koji bez problema servisiraju GTA zatvorenih očiju, pa nemaš problema... i možeš mirno spavat 3 godine koliko ti vrijedi garancija...

    A, kaj se tiće 100000km... za to bu ti trebalo oko 12 godina tvoje vožnje... )

  15. #65
    Girrari
    Guest
    Brock, motor u GTA vjerujem da nije ništa teže servisirati nego bilo koji Alfin V6.<br><hr><font color="blue">Burekman * * * * * * *</font>

  16. #66
    Brock
    Guest
    Nisam ja to rekel zbog upita u kvalitetu i način održavanja Alfinog motora...

    Komentirao sam izjavu:" koji biser u ovoj državi mi bude servisiral auto." Pa, ni vrag da nakon što pređeš 100000km da će se zatvorit svi Mazdini servisi u zemlji. A i zašto sumnjati u stručnost u ovlaštenim servisima Mazde?

  17. #67
    Black Knight_
    Guest
    Girrari, ti razmisljas pod predpostavkom da prosjecan hrvatski mehanicar ima i prosjecan IQ ali realna situacija je daleko od toga.

    Sto se tice mijenjanja ulja to ti moze svako napraviti pa i na wankelu. Ali za neke ozbiljnije probleme ces tesko naci i nekoga za GTA vjerovatno.

    A za wankel je situacija cudna. Istina, skoro nitko ne zna kurca o tom motoru niti ce znati u bliskoj buducnosti tako da je to otprilike ko da servisiras ferrarija. Cinjenica jest da ce mehanicari u ovlastenim mazdinim servisima morati ici na poduku ako nisu vec i bili zbog renesisa. I vjerovatno ce tamo nauciti dovoljno da obavjalju jednostavnije serviserske radnje. A za kompliciranije radnje ce biti malo teze jer to se uci iskustvom uz naravno dovoljan IQ. No zbog jednostavnosti wankela pitanje je koliko kompliciran kvar se uopce moze pojaviti. Vjerujem da osim neakvih ×××××rijica koje ce manje vise svatko znat zamijeniti na renesisu nema kaj otic osim cijelog motora iznutra sto je pak prica za sebe.

    Dakle kod renesisa nema tipicnih dijelova otto motora pa tako nema ni tipicnih kvarova..

    ukratko, imas portove za usis i ubrizgavanje goriva, rotirajuce klipove i blok, radilica se vrti skupa s klipovima tj. oni ju okrecu, svjecice, portovi za ispuh i elektroniku koja kontrolira smjesu i paljenje svjecica. e sad sta se tu moze pokvarit a da je tesko za zamijenit osim samih klipova?

    dakle nema gomile ventila, zupcastih, bregastih, nema VTI, VANOS i slicnih stvari, nema turbine, kompresora, nema gomile svih mogucih karika, prstenova, common raila, bla bla bla...

    a ostalo je manje vise sve isto, senzori za zrak, lambda sonde, filteri za zrak, ulje, gorivo, isti ××××× sve...


  18. #68
    Black Knight_
    Guest
    ukoliko se popularizira proizvodnja wankel agregata pojavit ce se i strucnjaci ali to je nebitno. zanimljiva stvar jest da wankel sam po sebi je puno jednostavniji agregat i da postane popularan troskovi proizvodnje samog bloka i unutrasnjih elemenata bi postali vrlo mali u odnosu na blok i pripadajuce elemente otto motora. a wankeli su mali jednostavni za zamijenit pa bi tako u buducnosti mozda jednostavno svakih 150tkm zamijenio blok motora i dobio tako novi motor za male pare umjesto da se ××××s sa generalkama, krpanjima, losim mehanicarima itd.

    I onda ako se to desi ce vec postati upitno sto je bolja kupnja, otto, dizel ili wankel. Dok otto je trajniji opet se i on trosi a do 150tkm obicno moras zamijenit dosta toga a na turbo otto ili dizel motorima tad vec pocnu odlazit turbine. to je u prosjeku, s otto dizel motorima uvijek imas i rizik preskakanja zupcastog, zastekavanja vodene pumpe i slicno koji uzrokuju havariju na motoru uz to ti ko i na wankelu moze puknut glava ili blok. No ukoliko wankel postane jeftin koliko bi trebi biti puno ce jednostavnije biti stavit novi wankel unutra za male pare i opet lijepo imas novi motor i ×××× ti se.

  19. #69
    206-os-
    Guest
    Dom-dom, nema razloga da te netko napada zbog tvoje kupnje. Kupio si sto si zelio i sto si TI mislio da je najbolje a to znaci da ces TI uzivati u svim prednostima auta i da ces eventualno TI patiti ako nesto slucajno nebude valjalo. A realno gledajuci, 147 gta je krasan auto i ne vidim razlog da se brines za to sto si ga uplatio. Ono sto je lose, i cega si i sam bio svjestan prilikom kupovine je potrosnja i gubitak na cijeni. Ako ti to ne predstavlja problem, imas savrsen auto za sebe!


  20. #70
    Dom Dom unlog.
    Guest
    Brock , ovak blesav odgovor zbilja nisam očekival od tebe.

    Pa motor od GTA je gotovo isti kao moj 2.5 litre i na njemu zbilja nemaš kaj raditi.

    A Wankel motor je priča za sebe, motor za koji mora biti zbilja dobara mehaničar.Pa primjer ti je Nissan 300ZX.Mislim da je samo par ljudi moglo servisirati taj auto.Isto ti je bilo u novinama kad je neki tip kod nas servisiral Audia RS4 , pa su ga "stručnjaci" tak složili da nikak nije išel.

    Zato nemoj tako , ja nisam napisal da je mreža servisa Alfe Romeo u HR idealna, daleko od toga , ali je Alfin V6 motor klasika koji se puno lakše da održavati.A i 206 ti je napisao jako dobar post o održavanju Wankela i o njegovoj kasnijoj prodaji.Lako je s tuđim pimpekom lamatati po grmlju.


  21. #71
    Cezy
    Guest
    Tocno tako Brock,ako netko radi za ovlastenog servisera,on ce morat ici na seminar o wankelu.

    Meni je to daleko naj auto za tu lovu.××××ing prekrasan,RWD,mrak getriba,sicevi,ma zakon!!

  22. #72
    Dom-Dom
    Guest
    Je Cezy bravo!!! 10 points!!!

    Samo neznam zakaj Badrov sa Micekom ide u Dojčland u RallyArt na servis onda , kad ima tu pun ××××× Mitshubishi servisa????

  23. #73
    Cezy
    Guest
    Mozda nema povjerenja,ili zeli vrhunski pripremljen auto. Ja isto svoj auto ne servisiram kod Ovlastenog,nego kod jednog Mercedes Guru-a.

  24. #74
    Dom-Dom
    Guest
    Pa naravno da nema povjerenja u naše mehaničare.Pa nije to motor 1.3.

    To ti je odgovor gore kaj si napisao za Brocka.Mogu naši mehaničari iči na seminare, ali treba prakse na tim motorima kojih kod ima par komada.A Alfinih V6 ima P.K.

  25. #75
    doc
    Guest
    Alfin V6 24 v je u globalu isti vec 10 godina i relativno čest motor kod mehaničara tako da vjerujem da ima ljudi koji imaju puno iskustva s tim motorima i znaju ga "u dušu".

    ne vjerujem da nasi mehanicari idu ne edukacije kako servisirati Wankel. Ako i idu, vjerojatno odslusaju za dizelaše i benzince, a ovo za Wankel odslušaju u nekoj krčmi jer kod nas se razmislja logikom: "ma taj auto niko nema, a i da ima bude ga vani servisiral."

    I ono kaj je najbitinije za mehanicare je ISKUSTVO. Kaj njemu znači kaj ide jednom godisnje na 2,3 sata slušat o Wankel motoru ako u praksi taj motor nije u zivotu vidio. A Alfinih V6 naspram njih imas ko dreka.

    Sve je OK dok treba samo ulje mjenjati, ali nije samo ulje potrosni materijal na autu. A i ne treba racunati bas da je to auto savrsene kvalitete na kojem nikad nista nece otici...

Slične teme

  1. Šta kažete...
    By DR. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 20-09-2003, 00:13
  2. Što kažete na ovo?
    By T-IE in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 72
    Posljednji post: 24-12-2002, 14:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •