Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 96

Tema: Mazda rx 8 - šta kažete??

  1. #1
    alfist_zg
    Guest
    hehe, naravno da sam Alfist "u dusi i tilu" , ali ova nova Rx 8 je prava revolucija.
    Citao sam neki dan one auto novine u formatu vecernjeg (neznam kako se zovu...) i tamo je bilo malo detaljnije npisano i o koncepciji wankela i o novoj rx8.
    Ja osobno mislim da je to auto mrak.
    Sama cinjenica da su se potrudili i usavrsili tu ideju sa stvarno puno dobrih strana je za svaku pohvalu.
    Ali me pogotovo jako jako ugodno iznenadilo kad sam vidio dizajn i iznutra i izvana.
    I ta vrata koja se tako otvaraju i cinjenica da ima 4 pravih sjedala, i uz sve to jako lijepu unutrasnjost i dizajn kokpita, ma svaka cast!
    Meni osobno se jedino ne svdja to sto nema klasicni brzinomjer nego u okviru okretomjera je digitalni brzinomjer , ali su mi instrumentici super napravljeni, ko na Alfi, koliko sam vidio na slikama , ima onu "kapicu" ko Alfa GTV iznad instrumenata.

    Inace , cudno mi je kako se nista ne pise u auto magazinima o tako jednoj revolucionarnoj ideji kao sto je usavrsavanje wankel motora..mislim, Mazda ga je cijelo vrijeme i proizvodila i usavrsavala, a ja se ne sjecam da sam puno puta nesto o tome procitao u auto novinama...a koliko puta samo citamo kako je stajaznam onaj Piech napravio neki jajoliki autic koji trosi 1 dcl nafte, ali koji nema vezu s vezom sa nekim real life, i za koji vecinu ljudi osim Piecha boli kita.

    Kakvo je vase misljenje o Rx8 ?
    mislim, auto ce ici mrak, ljep je, poseban a biti ce jeftin...hehe, jos jedino kad bi znao kakav je zvuk tog rotacionog motora...ako je dobar, onda znam na koji cu auto pucati ako se Alfa spetlja previse s gnojpelom.
    evo jos slikica za kraj.

  2. #2
    doc
    Guest
    Lepa kola, nema šta! Mazda je na dobrom putu. Isplati se sad kupit njihove dionice!

  3. #3
    Hiroshima fan
    Guest
    ZOOM-ZOOM revolution!
    To je pravi dizajn!

  4. #4
    Girrari
    Guest
    Krasan auto. Osvojio me čim sam ga prvi put vidio.

  5. #5
    Black Knight_
    Guest
    ne brini se ti za zvuk

  6. #6
    Fire Blade
    Guest
    Slažem se, auto je odličan.. )

  7. #7
    Dr. Strangelove
    Guest
    ... pre××××no...

  8. #8
    594 krešo ah
    Guest
    prekrasan auto, jedino ona motka što ide kroz sredinu AUTA, koja ima svoju funkciju SMETA OČIMA.

  9. #9
    Dom-Dom
    Guest
    Alfist i mene nekak ti japanci sve više zanimaju, pogotovo nakon svih ovih ×××××× sa Fiatom.

  10. #10
    mike1
    Guest
    da nas sad čita netko iz mazde...(i još da imamo svi perja za kupit ovo čudo tehnike..) rekao bi - to je to! Slažem se, auto je pun pogodak i nadam se da neće dati mira konkurentima. Samo tako se i oni tjeraju na bolje. Za razliku od posljednje serije 626 koju smatram čistim promašajem, ova generacija 6 i uopće nova generacija mazde je fenomenalno uspjela - bar u dizajnu i emocijama koje nudi. Da budemo objektivni, 6 treba i vozit da možemo reć - da, to je ono pravo. jel neko vozio?

  11. #11
    VR6
    Guest
    Svidja mi se jel ima 4 vrata...


  12. #12
    Black Knight_
    Guest
    ne vjerujem da ce bit preskupa. cini se da je mazda jednostavno odlucila napravit ono sto svi cekaju, ponudit stvarno lijepe aute za objektivnu cijenu, necemo morat vise placat porez na ×××××× za dobar auto

    ali, zivi bili pa vidjeli

  13. #13
    Black Knight_
    Guest
    E da, niko nije prokomentirao kako ce ovaj auto funkcionirati pri bocnom sudaru jer nema srednji stup. Navodno su slozili da je ××××no cvrst i pojacan po boku.

  14. #14
    doc
    Guest

  15. #15
    VR6
    Guest
    Cijena oko 35000 Eura...

    Ovo izmedju sjedista je zaduzeno za odgovarajucu cvrstocu...

  16. #16
    Black Knight_
    Guest
    JEEEEBEN je auto.

  17. #17
    Calibra Zender
    Guest
    A nije "ovo između sjedala" nešto drugo, a ne sredstvo za čvrstoću?! Nije to možda kardan koji nisu imali kuda strpati?

  18. #18
    DKW_
    Guest
    Ne, to je zapravo auto za "Go Go Dancers" - dakle plesačice oko štange.
    Štanga je tu da se osjećaju ko doma....

  19. #19
    INTCP
    Guest
    Calibra kradan ne može bit postavljen tako visoko. To u sredini je pojačanje, a pojačanja su jo i u pragovima . vIdite kao su pragovi visoki. Auto je odličan.

  20. #20
    Calibra Zender
    Guest
    INTCP, prolistat ću stare brojeve Blica i Kluba jer mislim da su napisali da kardan nije imao mjesta nigdje drugdje nego kroz ovu cijev. Ako sam krivo zapamtio onda sorry. Provjerit ću.

  21. #21
    arba051
    Guest
    Kao vjecni zaljubljenik u Mazdine modele, strasno mi je drago zbog vasih pozitivnih reakcija na rx-8icu. Auto je prava revolucija. Wankel motor su napokon usavrsili, vise se ne habaju rotacioni klipovi nakon nevelike kilometraze i potrosnja je normalna. (Ovo nije ometalo Amere, pa je kod njih i RX-7 strasno omiljen). Sto se dizajna tice, zbilja je prekrasan i hrabar jer suprotna straznja vrata ne postoje jos iz tamo negdje 50-ih. Mjesta za cetvero ljudi u ovakvom sportasu nitko ne nudi. (Limuzine ne ukljucujem). Ona pregrada je SIGURNO (procitoh u vise novina) zbog cvrstoce, jer nema bocnog nosaca krova. Ne brinite se vi za bocne sudare, pa vidite da je auto predstavljen vec prije gotovo dvije godine, a jos ga usavrsavaju, tako treba. Bez sumnje, Mazda RX-8 na najboljem je putu da udje u jos jednu Mazdinu legendu (MX-5).Izgled, inovativnost i cijena (oko 35000E) to joj osiguravaju. Prvo 6-ica, pa 2-ica, a sada RX-8. Jedva cekam 3-icu, novu Mx-5... BRAVO MAZDA!!!

  22. #22
    dragstar
    Guest
    Problemi sa motorom su rijeseni u ovom modelu upotrebom keramike, te drugacijom pozicijom ispusnih i ususnih kanala nego kod prijasnjih modela.Zadnja vrata se mogu otvoriti samo kad su otvorena prednja, inace se zabrave u pod i krov, pa ima cvrstocu kao da je sa B stubom.A ona stanga u autu je radi cvrstoce, nema veze sa kardanom

  23. #23
    alfist_zg
    Guest
    ajde fala bogu da je bar jedna tema koju ja otvorim dobila vise od jedne stranice postova. bravo forumasi!

    a kako se tek svi slazemo i postujemo ovdje i fino komuniciramo...milina.


    sad kad sam ovo fino napisao i stavio smajlica, idem na one druge teme di se fajtamo.

  24. #24
    Yokosuka/
    Guest
    ..arba051 suosjećam sa tobom!

  25. #25
    Calibra Zender
    Guest
    dragstar, u Auto blicu (br.18, 5. rujna 2002.) ipak drugačije misle. Barem djelomično jer središnji tunel (kako ga nazivaju) uistinu služi za povećanje čvrstoće karoserije, ali...

    "Čvrstoću karoseriji osigurava središnji tunel kardana."

    Ima i slika uz objašnjenje pa je ziher o istome riječ. Ali ako to nije dosta onda prokopajte sami malo po netu pa dajte drugačija mišljenja.

Slične teme

  1. Šta kažete...
    By DR. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 20-09-2003, 00:13
  2. Što kažete na ovo?
    By T-IE in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 72
    Posljednji post: 24-12-2002, 14:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •