hehe, naravno da sam Alfist "u dusi i tilu" , ali ova nova Rx 8 je prava revolucija.
Citao sam neki dan one auto novine u formatu vecernjeg (neznam kako se zovu...) i tamo je bilo malo detaljnije npisano i o koncepciji wankela i o novoj rx8.
Ja osobno mislim da je to auto mrak.
Sama cinjenica da su se potrudili i usavrsili tu ideju sa stvarno puno dobrih strana je za svaku pohvalu.
Ali me pogotovo jako jako ugodno iznenadilo kad sam vidio dizajn i iznutra i izvana.
I ta vrata koja se tako otvaraju i cinjenica da ima 4 pravih sjedala, i uz sve to jako lijepu unutrasnjost i dizajn kokpita, ma svaka cast!
Meni osobno se jedino ne svdja to sto nema klasicni brzinomjer nego u okviru okretomjera je digitalni brzinomjer , ali su mi instrumentici super napravljeni, ko na Alfi, koliko sam vidio na slikama , ima onu "kapicu" ko Alfa GTV iznad instrumenata.

Inace , cudno mi je kako se nista ne pise u auto magazinima o tako jednoj revolucionarnoj ideji kao sto je usavrsavanje wankel motora..mislim, Mazda ga je cijelo vrijeme i proizvodila i usavrsavala, a ja se ne sjecam da sam puno puta nesto o tome procitao u auto novinama...a koliko puta samo citamo kako je stajaznam onaj Piech napravio neki jajoliki autic koji trosi 1 dcl nafte, ali koji nema vezu s vezom sa nekim real life, i za koji vecinu ljudi osim Piecha boli kita.

Kakvo je vase misljenje o Rx8 ?
mislim, auto ce ici mrak, ljep je, poseban a biti ce jeftin...hehe, jos jedino kad bi znao kakav je zvuk tog rotacionog motora...ako je dobar, onda znam na koji cu auto pucati ako se Alfa spetlja previse s gnojpelom.
evo jos slikica za kraj.