Prikazujem rezultate 1 do 25 od 96

Tema: Mazda rx 8 - šta kažete??

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    mara
    Guest
    206 u pravu si!

    "ja za taj auto, servis i potrosni materijal necu sigurno dati vise od toga koliko ces ti dom-dom izgubiti na GTA!cak i kad bi RX-8 servisirao u NJ!" to mi je bilo zanimljivo za istaknuti

  2. #2
    Dom Dom unlog.
    Guest
    mara , daj odi više u krasan ××××× sa dom domom i kolko ću ja popuštit i neznam kaj.Daj stari makni se od te GTA i mene.Kupi si RX8 i sve OK.Dosadan si više ko proljev.

  3. #3
    NSX
    Guest
    primjetio sam da je ovaj dom dom uvijek vrlo pristojan covjek ) ) ) ) )

  4. #4
    NSX
    Guest
    sto se tice Mazde RX-8, auto mi je stvarno super, za te pare covjek ne moze kupit bolje sportsko auto, RX-8 je posebno auto sa odlicnim ovjesom i voznim osobinama, a raspored tezine je 50:50, dakle savrsen. Vjerovatno ce doci i turbo verzija sa odprilike 280 KS

  5. #5
    206-os-
    Guest
    Dakle, zakljucak bi bio da je Mazda RX-8 odlican automobil ali bi bio grijeh voziti ga po nasim cestama i servisirati u nasim servisima!

  6. #6
    Black Knight_
    Guest
    "Vankel motor u RX-8 je prvi rotacijski motor ponudjen na nasem trzistu. Tko ima iskustva s servisiranjem istog? Nitko! Tko ima love da placa obuke servisera? Nitko! "

    Postoji nekolicina starih RX7ica u hrvatskoj. Netko ih je servisirao.

    A svi mazdini ovlasteni servisi ce morati poslati mehanicare na obuku inace nece vise biti ovlasteni mazdini servisi. E sad da li mazda placa tu obuku ili servisi je nebitno ali cinjenica stoji da ce morati otici na obuku ako vec nisu.

    U najgorem slucaju mozes skociti do austrije napraviti servis.


    Kao sto sam naveo, nema puno toga sto moze otici na wankelu. Naravno, svi vec znamo, klipovi se trose itd. ali taj kvar vjerovatno neces dozivjeti u prvih 150tkm. Izuzev toga nema kvarova, nema cak ni servisa tipa mijenjanje zupcastog i sl. Filtere, senzore, lamele itd. ti moze svatko zamijenit.

    Stvar je u tome da treba razmislit dobro. Pokusaj se sjetiti koje sve kvarove si imao na raznim autima do sad. Tipicni kvarovi i troskovi odrzavanja.

  7. #7
    Black Knight_
    Guest
    Dakle evo sto se mene tice koje sam ja poslove obavaljao ili sam trebao obaviti kod mekanicara s raznim automobilima:

    Promjena filtera za zrak, ulje, gorivo, promjena svjecica, promjena ulja, kuplung set, kompresor od klime, letva volana, spone, servo pumpa, 4x4 transfer box, zupcasti, vodena pumpa, kardan, prednje vilice, lambda sonda, amortizeri, turbina, kompresione karike(generalka)...

    Nijedan od tih kvarova osim zadnja dva uopce nema veze s agregatom. Dakle mehanicari bi ih trebali znati obaviti i bez obuke prema uputama.

    Zupcasti ne postoji na wankelu niti kompresione karike. Turbo ne postoji na renesisu.

    Buduci da je wankel agregat bitno jednostavniji i ima 10 puta manje dijelova od otto agregata u pravilu na njemu jedino sto moze otic su klipovi i to vjerovatno ne prije 150tkm...

    Poanta jest da je mozda taj strah od "nepoznatog" prenapuhan

Slične teme

  1. Šta kažete...
    By DR. in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 20-09-2003, 00:13
  2. Što kažete na ovo?
    By T-IE in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 72
    Posljednji post: 24-12-2002, 14:55

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •