Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Molim savjet:: koje gume 205/55/16

Hybrid View

Prethodni post Prethodni post   Slijedeći post Slijedeći post
  1. #1
    DKW
    Guest
    Skoro će past na AR 156 H&R federi felge 16", pa ću trebat gume.
    U zadnjih 3 godine nabavljao sam gume po nekakvim kompenzacijama, pa nisam ni birao, ni razmišljao. Vozio sam nekoliko varijanti Goodyear Eagle i bile su izvrsne.

    Pitanje je: koju gumu 205/55/16 kupiti, ljetnu, da dobro drži po kurflama, ali ne smije ni ružati, a kamoli biti tvrda (ionako će federi sjebat stvar dovoljno).

    Dakle: Goodyear, Dunlop, ili nešto treće... može i 2-3 mjeseca staro, uvijek ima bogataša koji prodaju gume 3 mjeseca stare u pola cijene i manje

    (ovo sad je OČAJ: standardni ovjes, e gumice 185/65/15 i Michelin Energy... ne sjećam se kad mi je auto lošije ležao po zavojima u zadnjih 15 godina. Čak je i stojka bila bolja jer sam je bio spuštao...)

  2. #2
    Dom-Dom
    Guest
    DKW , moj savjet Dunlop 9000 ili Goodyear F1 GS-D3 ( nove) ili the best Bridgestone Potenza SO-3 ili RE720.Bridgestone je strava kak se drži ceste, ali ni Dunlop nije loš, dapače.Jedini je Michelin govno od kojeg treba bježati.Ja sam na 156 1.6 imao Dunlop 8000 i mogu reči samo najbolje, na V6 imam Bridgestone SO-3 i to je neki drugi svijet.

  3. #3
    Calibra Zender
    Guest
    Samo ti uzmi Eagle F1. Mada ni sve koje je naveo prije nisu loše. Naprotiv. Nazovi Vulkanizer Lukež u Brežicama ( 386 7 499 0080); cca 40 km od Zagreba. Cijene su im daleko ispod naših.
    Evo par informacija za Eagle F1 kaj sam ja dobio prije par mjeseci:
    -u dimenziji 205x60 R15 81 Eur
    -u dimenziji 205x55 R15 104 Eura
    - u dimenziji 205x50 R16 133 Eura

    Usput evo i za OZ felge:
    16" OZ Superturismo 104 Eura
    16"OZ Superleggera cca 126 Eura

    Cijene su bez poreza i za komad.

    Ako hoćeš mekše, uzmi Toyo Proxes T1-S. Imao sam ih na Calibri. Drže ko zaljepljene. Super i na kiši i na suhom. Ja sam se s njima preporodio jer sam prije imao neke bezvezne Firestone (ako se ne varam Firehawk 700, bježi od toga ko vrag od tamjana). Na Vectri imam Eagle F1.

    p.s. po čemu Michelin ne valja? Mislim na Pilot Sport.

  4. #4
    DKW_
    Guest
    Hvala. Što više informacija, to bolje. Znam gdje je Lukež, bio tamo. (TAmo me čekaju zimske...)

  5. #5
    Black Knight_
    Guest
    Jos bih htio nadodati da su vjerovatno i ostale priblizno iste po perfomansama ali Eagle F1 je definitivno najljepsa guma. Mozete me sad popljuvat al i to je jako bitno za izgled auta. A poslije nje po ljepoti ide toyo proxes(isto jako dobra guma samo se malo brze trosi al ××××no drzi zato). To su jedine dvije gume koje kod mene dolaze u obzir od ljetnih.

    Zapravo sa gumama cini se da vrijedi to pravilo koje sam vec davno reko, najljepsa guma je i obicno i najbolja.

  6. #6
    Dom-Dom
    Guest
    Isprika , Michelin Pilot Sport je jedina kaj vrijedi (od Michelina), ali mislim da u dimenziji 205/55/16 nema , ali nisam siguran.Toyo je isto odličan ,ali se brzo troši.Yokohama samo AVS, ostali modeli(slabiji) šljuka.Po suhom OK ,po kiši loše.Za Pirelli nove modele neznam.

Slične teme

  1. Molim savjet urologa
    By Iris in forum Liječnici
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 26-06-2009, 20:10
  2. Molim jedan ozbiljan savjet
    By Izgubljen in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 06-04-2003, 21:35

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •