Stranica 1 od 2 12 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: Molim savjet:: koje gume 205/55/16

  1. #1
    DKW
    Guest
    Skoro će past na AR 156 H&R federi felge 16", pa ću trebat gume.
    U zadnjih 3 godine nabavljao sam gume po nekakvim kompenzacijama, pa nisam ni birao, ni razmišljao. Vozio sam nekoliko varijanti Goodyear Eagle i bile su izvrsne.

    Pitanje je: koju gumu 205/55/16 kupiti, ljetnu, da dobro drži po kurflama, ali ne smije ni ružati, a kamoli biti tvrda (ionako će federi sjebat stvar dovoljno).

    Dakle: Goodyear, Dunlop, ili nešto treće... može i 2-3 mjeseca staro, uvijek ima bogataša koji prodaju gume 3 mjeseca stare u pola cijene i manje

    (ovo sad je OČAJ: standardni ovjes, e gumice 185/65/15 i Michelin Energy... ne sjećam se kad mi je auto lošije ležao po zavojima u zadnjih 15 godina. Čak je i stojka bila bolja jer sam je bio spuštao...)

  2. #2
    Dom-Dom
    Guest
    DKW , moj savjet Dunlop 9000 ili Goodyear F1 GS-D3 ( nove) ili the best Bridgestone Potenza SO-3 ili RE720.Bridgestone je strava kak se drži ceste, ali ni Dunlop nije loš, dapače.Jedini je Michelin govno od kojeg treba bježati.Ja sam na 156 1.6 imao Dunlop 8000 i mogu reči samo najbolje, na V6 imam Bridgestone SO-3 i to je neki drugi svijet.

  3. #3
    Calibra Zender
    Guest
    Samo ti uzmi Eagle F1. Mada ni sve koje je naveo prije nisu loše. Naprotiv. Nazovi Vulkanizer Lukež u Brežicama ( 386 7 499 0080); cca 40 km od Zagreba. Cijene su im daleko ispod naših.
    Evo par informacija za Eagle F1 kaj sam ja dobio prije par mjeseci:
    -u dimenziji 205x60 R15 81 Eur
    -u dimenziji 205x55 R15 104 Eura
    - u dimenziji 205x50 R16 133 Eura

    Usput evo i za OZ felge:
    16" OZ Superturismo 104 Eura
    16"OZ Superleggera cca 126 Eura

    Cijene su bez poreza i za komad.

    Ako hoćeš mekše, uzmi Toyo Proxes T1-S. Imao sam ih na Calibri. Drže ko zaljepljene. Super i na kiši i na suhom. Ja sam se s njima preporodio jer sam prije imao neke bezvezne Firestone (ako se ne varam Firehawk 700, bježi od toga ko vrag od tamjana). Na Vectri imam Eagle F1.

    p.s. po čemu Michelin ne valja? Mislim na Pilot Sport.

  4. #4
    DKW_
    Guest
    Hvala. Što više informacija, to bolje. Znam gdje je Lukež, bio tamo. (TAmo me čekaju zimske...)

  5. #5
    Black Knight_
    Guest
    Jos bih htio nadodati da su vjerovatno i ostale priblizno iste po perfomansama ali Eagle F1 je definitivno najljepsa guma. Mozete me sad popljuvat al i to je jako bitno za izgled auta. A poslije nje po ljepoti ide toyo proxes(isto jako dobra guma samo se malo brze trosi al ××××no drzi zato). To su jedine dvije gume koje kod mene dolaze u obzir od ljetnih.

    Zapravo sa gumama cini se da vrijedi to pravilo koje sam vec davno reko, najljepsa guma je i obicno i najbolja.

  6. #6
    Dom-Dom
    Guest
    Isprika , Michelin Pilot Sport je jedina kaj vrijedi (od Michelina), ali mislim da u dimenziji 205/55/16 nema , ali nisam siguran.Toyo je isto odličan ,ali se brzo troši.Yokohama samo AVS, ostali modeli(slabiji) šljuka.Po suhom OK ,po kiši loše.Za Pirelli nove modele neznam.

  7. #7
    seyzmo
    Guest
    GSD3 je mrak guma.
    Toyo sam imao na coupeu i stvarno samo pozitivno, ali je za moj ukus malo premekana.

    Trenutacno imam Yokohamu AVS Sport i definitivno mi se svidja.

    Na Corradu imam BF Goodrich Profiler Sport i to je definitivno najbolja guma na kojoj sam do sada vozio (to je moje skromno misljenje), ali je pakleno skupa.

    Mislim da ti za 156-icu ne treba vise od "starog" eaglea f1 ili GSD3

  8. #8
    cuore sportivo
    Guest
    Bridgestone Potenza SO-3 je po meni najbolja guma,mekana,drzi cestu strava,jedino je bed sta ces napravit samo 20 000km s njom i mozes je bacit,ali ovisi dali ti trba auto bit bas zaljepljen za cestu ili ne,ali ova svakako je jedna od jacih guma,dzzi ko zvakaca

  9. #9
    Calibra Zender
    Guest
    Dom-Dom

    Michelin Sport Pilot 205x55 R16, cijena s PDV-om u Molydonu 1671.19 Kuna. Kod Lukeža ziher puno jeftinije.

  10. #10
    fiatcorse
    Guest
    Uzmi Yokohamu avs, odlična guma ili Bridgestone s-03. Istina, malo je tvrđa, ali je isto odlična!

  11. #11
    Dom-Dom
    Guest
    Calibra OK , ali sad je pitanje kak se čovjek vozi , jel hoće nešto race ili sport-turistički.U svakom slučaju ima veliki izbor, i pitanje koliko love ima , tj.hoće dati za gume.

  12. #12
    Dom-Dom
    Guest
    Calibra by the way kak staviš sliku na forum.

  13. #13
    Calibra Zender
    Guest
    Imaš dole ispod smajlića (kad pišeš post) "image" i "url". Stavi kompletan URL od slike pod image i eto slikice na forumu ili pod URL, ako hoćeš samo ostaviti link za site!

  14. #14
    Calibra Zender
    Guest
    Black, u pravu si! Najljepša je F1 guma!


    Ali nije niti Toyo T1-S ružna!

  15. #15
    alfist_zg
    Guest
    daj mi seyzmo reci malo o toj BFGoodrich...sve me zanima, mislim da je to strasna gumica.
    I di to ima kod nas za kupiti??

  16. #16
    Black Knight_
    Guest
    Calibra kazem ti ja

    Toyo i Eagle...

    ove druge su sjebane jer imaju te pruge posred gume, uzas...

  17. #17
    Dom-Dom
    Guest
    Dečki pa nisu gume manekeni.Bitna je kvaliteta i upotrebljivost.

  18. #18
    Nesvrstani
    Guest
    ...DKW za×××× 16"...zašto plačati više za vanserijsku glupu dimenziju 16 " kad na 156 sasvim super ide 17"...a ××××ga ležanje i udobnost neidu zajedno, tako da ćeš ma šta ti odlučio jedno od to dvoje zajebati...moj savjet 17 cola i gume ifelge naravno - ljepše i jeftinije ...GoodYear F1 ili Pirelli P6000, felge OZ VELA ili TSW REFLEX...mjesto slovenija

  19. #19
    Black Knight_
    Guest
    Ma sta nisu manekeni? Pa sve najbolje gume imaju skoro iste perfomanse a ljepota gume je ipak dosta bitan faktor. A oces reci da Eagle F1 i toyo proxes nisu najbolje?

  20. #20
    600
    Guest
    Ajde mi Calibra malo detaljnije objasni gdje dođe taj famozni Lukež ak ti nije problem, thnx unaprijed

  21. #21
    Calibra Zender
    Guest
    Evo ovako. Iz Zagreba piči za Breganu. To ti je oko 30 kilometara. I od Bregane prati table za Brežice. Od Bregane do Brežica imaš još kojih 15-tak kilometara, nešto manje. I onda traži Prešernovu cestu 5 jer je tamo Vulkanizer Lukež. Broj telefona plus38674990080, a evo i male karte.

  22. #22
    Calibra Zender
    Guest
    Ima nekaj u tome kaj Black zbori. Sve su te gume (Good Year Eagle F1, Michelin Pilot Sport, Pirelli Zero roso, Toyo Proxes T1-S,...) vrhunske. Samo ih detalji razlikuju. Jedan je bitan, a to je cijena. A drugi je malo manje bitan, a to je dizajn. (Ima normalno još razlika, ali meni nebitnih) Meni su najljepše Eagle F1, a pošto su još k tome i izvrsne i povoljne onda ih i kupujem. Pogotovo kad imam normalnu i čestu dimenziju koja nije uopće skupa (205x60 R15 je kod Lukeža samo 81 Eur neto komad). Za manje od 2400 Kuna kupujem izvrsne gume. Neka netko tak nekaj i za tu cijenu kupi kod nas.

  23. #23
    seyzmo
    Guest
    da...istina.

    Alfist... zasto kazem da mi je BF najbolji ? Zato sto su to jedine gume koje su izdrzale dva kruga na alte Nordschleiffe (stari Nurburgring), 20 km ULTRA tvrdog i siljatog asfalta (Micevac i Grobnik su ××××× prema onom asfaltu) i to bez da se na njima stvore grudice, napukline, pristevi, bubrezi kako god oces. Stvarno.. ako gledas po drzanju razlika od eagle-ica, toya ili yokohame je mozda par posto, ali su se sve, ali bas SVE ostetile (vise-manje). Toyo mi se cinio SUPER dok nisam izasao van i vidio kako je nabubrila i sva popucala po rubovima. Kazem gume su mrak, stvarno mrak, treba to izdrzati, ali zato su mi BF-ice ipak par posto bolje (mozda je subjektivno, ali definitivno se vidi na gumama).

    Drzanje, toplinski kapacitet, otpor pri kotrljanju, buka... sve u svemu super guma. Iako je to moje skromno misljenje (kao sto sam vec puuuuuno puta rekao, jer necu da me napadaju



    Jedino sto ih nikako ne opravdava je cijena. Skupo, ××××ga. Profiler sport (ili u nekim zemljama SS - Supersport) je puno preskup, stvarno.

  24. #24
    Black Knight_
    Guest
    Ides prema ljubljani ovo ono dodjes do skretanja za brezice, skrenes za brezice i onda ides jedno mozda kilometar i skrenes desno, brijem da je to inace prvo desno skretanje. Prije benzinske uglavnom. Ides tom cestom jedno jos kilometar i s lijeve strane ti je lukez.

  25. #25
    DKW
    Guest
    Izvrsno....
    Sad imam dosta favorita.
    16" je zato što dobivam felge praktički na poklon - tko bi još sad iskrcao za:
    federe, amortizere, 17" , gume 17", pragove...

    Dobro će ovo ležati i ovako...

Slične teme

  1. Molim savjet urologa
    By Iris in forum Liječnici
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 26-06-2009, 20:10
  2. Molim jedan ozbiljan savjet
    By Izgubljen in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 06-04-2003, 21:35

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •