Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: BMW 318 K&N

  1. #1
    Sp4c3m4n
    Guest
    Pozdrav svima! Full sam nov i neiskusan pa bio molio znalce tipa bullit, black K. da mi recu koliko se dobije ugradnjom K&N u BMW 318?
    Eventualno mozete mi ponuditi odgovor i na ova pitanja: Da li ugraditi Remus, chip?(koliko je poboljsanje performansi??) (ako mi mozete navesti cijene i navedenih zahvata)

    Ekipa hvala unaprijed!!
    pozdrav

  2. #2
    Mike 1
    Guest
    Ne znam koji je 318 u pitanju, no možda ovo pomogne. K&N sam po sebi ništa primjetno neće donijeti, možda nešto glasniji motor. Tih 1% više KS se u vožnji teško, tj. nikako razaznaju. Remus je dobar izbor, poglavito od inox čelika. Najvažnije, chip tuning je ozbiljna stvar - odlična, ukoliko je od pravih ruku - katastrofalna, ako je od fušera koji se predstavljaju iskusnima. Gledao bih prvenstveno na tradiciju firme koja s tim trguje. Kod nas sam skeptičan, iako sam čuo za dobra iskustva sa Superchips dealerom. Osobno vozim 318 iS 1997., koji sam tunirao u Njemačkoj kod specijaliziranog tunera samo za BMW (DS-Motorsport iz Siegena)(dakle, ne chip novi, nego chip tuning - što znači da se "load-a" novi softver za DME (elektroniku). Rezultati: izmjerenih 151 KS, spontanost gasa izvanredna, potrošnja ca 3-4% manja (nije blef), skinuta blokada okretaja, i budući da mi auto potječe iz Amerike, skinuta i blokada brzine (bila je ograničena na 190 km/h - sada ca. 220). Tuning se nigdje ni po čemu ne vidi, samo se, za znalce, osjeti. Važno, ne smije se očekivati da će auto "letiti" nakon chip tuninga. Radi se samo o optimiranju motora, bez da se pretjera i utječe na njegov životni vijek. Čuo sam i čitao u Njemačkoj o mnogim isto tako lošim iskustvima s fuš-tunerima - auto lošije radi, nakon nekog vremena elektronika počne svoj život, ili se uopće ne da upaliti. Zaključak, dobro razmisliti kome povjeriti ca. 800 eura i svog ljepotana. Najbolji efekt je kumulativan, filter, auspuh i chip - ukupni rezultat je dojmljiviji nego ca. 15-16 KS više (na serijskih 140). Postoji još i kat-tuning (promjena katalizatora), kažu prava stvar, ali skupa - ca. 1000 eura i 8% snage više.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •