Stranica 1 od 19 12311 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 460

Tema: Alfa 147 GTA

  1. #1
    M1
    Guest
    Cemu 250 konjica na prednji pogon kad ih upola stigne na cestu?

  2. #2
    INTCP
    Guest
    Ma ti si glup. Kako onda 156 ETCC dere E46 sa zadnjim. Kako 206 WRC dere u rallyu kad ih pola stigne na cestu.

    Glup si neizmjerno i podložan mišljenju koje ti paše. Mišljenje bidala koje su otkrile toplu vodu da na prednji pogon nije dobro puno konja i onda to preuveličavaju do nebuloznih mjera , a to dokazuje njihovu zatucanost.

    I makni taj nick jer ga nisi dostojan. Budalo. I da vređam bespogovorno i bezuvjetno. I nije mi žao.

  3. #3
    alfist_zg
    Guest
    pusti ti to koliko ih stigne na cestu.
    dovoljno.
    hehe

  4. #4
    Hondo
    Guest
    Ja bih molio M1 da nam objasni zašto tvrdi da pola tih konja ne stigne na cestu sa prvim pogonom i zašto onda (vjerojatno) smatra da je zadnji pogon bolji?

  5. #5
    M1
    Guest
    Nemam nista protiv alfe kao auta...ima super motor,lijepo izgleda(izuzmemo li ruzno natakarene spojlere i usisnike,pogotovo straga),vjerovatno jos bolje zvuci..ali 250 konja na prednji pogon?Jos k tome i mali auto...mislim da im je bilo bolje staviti 2,5 v6 sa 192 ks..bio bi sasvim dovoljno brz,a ovu 3,2 v6 zvijer ostaviti za iducu generaciju sa 4*4 pogonom...pitam se oce li 166 GTA imati isti motor/pogon kao i dvije manje.Sto se tice pogona(prednji,straznji,4*4),svi imaju prednosti i mane,ali znamo da se auti sa tako velikom snagom(i momentom posebno) bolje ponasaju sa straznjim ili jos bolje 4*4 pogonom,osim toga i brzi su...a kod alfe i jest bit u brzini,zar ne?Vjerojatno je Golf 2 brzi od ove alfe samo zato sto ima prednji pogon,iako bi ga alfa vjerovatno pri visim brzinama ostavila,zbog vecih gubitaka 4*4 pogona kroz prijenos. :

  6. #6
    bullit
    Guest
    INTCP, jesam ja to dobro shvatio,tvrdis da 206 WRC ima prednji pogon?

  7. #7
    Hondo
    Guest
    Štima to, al opet nisi objasnio zašto. Ja sam recimo vozio 156 GTA sa tih 250 ks i o autu samo najbolje. Nije problem u pogonu nego u teškom motoru u nosu auta i relativno laganom stražnjem kraju (što će kod 147 biti još izraženije), al iste takve probleme ima i recimo BMW 330 ci koji je otprilike iste snage i ima stražnji pogon (i njega sam vozio) i bez one silne elektronike je puno teže upravljiv (doduše kako kome) od spomenute Alfe. Teorija o tome kaj je bolje je goli k...c. Po meni je najbolje lagani motor (4 cilindra i turbo) u nosu i onda imamo jurilicu. Inače samo centralno smješten motor.

  8. #8
    M1
    Guest
    sve to stoji,al jeste li ikada vidjeli ferrarija sa prednjim pogonom,porshea ili nesto slicno.....pa cak ni 4*4 pogon nije idealan,zbog dodatne tezine i otpora..primjer:Audi a6 2.7T tiptronic quattro..seriski ima 250 ks,tuniran u MTM-a 310 ks,a na dijagramu na kotace dolazi samo 198 ks(tuniran!!!!!!!),to je fakat jadno,...doduse tu dosta pojede i jadni tiptronic..ali eto

  9. #9
    VR6
    Guest
    INTCP o kakvom prednjem pogonu pricas na 206-ici WRC??

    4x4 je vjerovatno najbolji, ali dodatna tezina, veca potrosnja... su mu mane. Lamborghini Murcielago koristi 4x4.

    Alfa 147 GTA mi nije cemu, bar ne izgleda nesto, prije bi 156 GTA.

    M1 o cemu ti u zadnjem postu pricas, ko je to mjerio, i kako je mjerio snagu 4x4?? Izgleda samo na jednoj osovini...

  10. #10
    seyzmo
    Guest
    postoji i mjerenje za 4x4

  11. #11
    INTCP
    Guest
    Ne kužim se baš u WRC aute, međutim bilo je auta koji su imali samo prednji pogon. Dobro moja greška.

    Ako se već hvatate za ta mjerenja snage na kotaču, to i jest zanimljivo kod GTA. Budući da je tih 250 ks izmjereno na kotačima a ne na radilici. Dakle na radilici ima nešto više konja. I zapravo ima možda 270 ks. Daj mi pojasni kako je onda ETCC Alfa brža od BMW-a??????

    Naravno da je bolji zadnji pogon, to je neupitno, ali baš da je tako kako ti kažeš, e pa nije. I bio bi zadovoljan samos prednjim. A opet biser VR6 - 147 GTA nije baš nešto. Bi××××. Ti si pametniji od svih alfinih stručnjaka i procjenjuješ kako GTA nije baš čemu.

  12. #12
    Black Knight_
    Guest
    intcp ti ces se grciti tu do besvijesti kolko ××××s. Cinjenica je da recimo 156 GTA ide ko auto od 200 konja a ima 250 a ti sad jos tu trubis kako zapravo na radilici ima jos i 270? daj mojne njatke razbu. alfe jednostavno ne idu daj se pomiri s tim, hahahah

  13. #13
    Hondo
    Guest
    M1 čovječe pa Ferrari i Porsche su kao prvo kostruirani od nule kao sportski auti, a nisu kao Alfa i slični auti izvedenice od 'običnih'. Samim tim imaju i motor smješten centralno i stražnji pogon što štima zbog idealnog rasporeda težine, a i same namjene auta. Kod ovih 'običnijih' cestovnih jurilica tvrdim da je prvi pogon u prednosti pred zadnjim (jer auto treba voziti i po zavojima i po mokroj cesti, a ne samo po auto-putu), jer oprašta puno više, a 4*4 je pak nešto drugo.

  14. #14
    Black Knight_
    Guest
    da, postoje uredjaji i za 4x4. ali na dosta auta koliko ja znam se moze iskljucit pogon na jednu osovinu pa se opet to da nekako izmjerit. dobiju se malo manje vrijednosti vjerovatno.

  15. #15
    Hondo
    Guest
    Black jesi li ti možda probao 156 GTA pošto barataš takvim podacima ili samo ×××ך bez argumenata?

  16. #16
    INTCP
    Guest
    Alfi GTA je snaga mjerena na kotačima.. To kaže i šbofilski auto bild. Šta ti oćeš reć d je tvoj gnojpel brži od GTA???
    Stvarno si u skladu sa zatamnjenim svjetlima i neonkama.

    Znači zašto kupiti GTA kad je 156 V6 isto brza. Ti si čovječe malo blesav, znaš.

  17. #17
    INTCP
    Guest
    Ma naravno da je probao on je tvornički test vozač i to univerzalni, samo ga tvornica zove na mob i on dođe sa svojim KITT-om. Podaci se drže u tajnosti, al ipak se on izlaje tu na forumu.

  18. #18
    INTCP
    Guest
    Jesi znao da glavni dizajner opela vozi alfu 75. )

  19. #19
    INTCP
    Guest
    Posegni za Klaićem. I nađi Alfaromeizam. Zasigurno neće bit Opelizam.

    P.S. Pod Klaić mislio sam na rječnik stranih riječi. )

  20. #20
    Black Knight_
    Guest
    Neam pojma jel kalibra pere 156 GTA(na 400m), trebalo bi bit blizu, ako neko ima 156 GTA nek se javi pa cemo na zmaja.

    ali cinjenica da auto slabo ide za svojih 250 konja a ti jos tu ××××s kako zapravo on ima 270 konja na radilici, ali u alfa romeu su tako skromni pa su napisali 250.

    i stvarno bezveze ××××s sto se tice pogona. jesi gledo sto je evo 7 napravio m3-u na streetraceu u prvih 50 metara? da jesi ne bi tak srao. ja mislim da je tip u m3-u mogo samo plakat nakon toga. a evo 7 i m3 imaju slicna vremena na 400m i cak ga m3 sustize pred kraj cini mi se, ali nikako dovoljno sta mu je ovaj napravio na startu.

  21. #21
    Black Knight_
    Guest
    razlika izmedju prednjeg pogona i zadnjeg ako je masina smjestena naprijed u oba slucaja nije bas neka, to je istina. ljudi briju zadnji je sportski, i one spike "ako ga ne znas kontrolirat nisi dobar vozac" i ja sam ××××na faca jer ga znam kontrolirat i tak. sve bezveze ××××

  22. #22
    Black Knight_
    Guest
    mogu li jos samo dodat da 156 GTA ima mizernih i sramotnih 221 nm okretnih momenta i to na pun ××××× okretaja(4200 cini mi se) dok je na kalibri turbo 280 nm na 2500 okretaja.

  23. #23
    Black Knight_
    Guest
    okretnog momenta*

  24. #24
    M1
    Guest
    Alfa ima 300 Nm(156 GTA)

  25. #25
    M1
    Guest
    Od automobila kojih se sad mogu sjetiti,jedino Cadillac ima vise konja na prednji pogon...ako se ne varam ima 305 ks iz 4,6 V8 Northstar motora i automatic.
    Sto se tice zasto je alfa brza od BMW-a na utrkama..te alfe nemaju nikakve veze sa cestovnim autima...kotaci su promjera 18 ili 19 cola,ovjes je do zla boga tvrd,imaju malu tonu spojlera,za izradu se koriste vrhunski materijali,(cijena takvih auta prelazi granice razuma)a i drugi proizvodaci su sa prednjim pogonom bili brzi od zadnjeg,nije samo alfa(406,audi a4,volvo 850,s40..itd.itd).No cinjenica ostaje da se vrhunski sportski primjerci autoindustrije proizvode sa straznjim pogonom ne zato sto imaju sredisnji ili straga smjesten motor(kojeg naprimjer nemaju F456 GT,f550,f575m,porshe 928 gts,sl 55 amg.....da ne idem u nedogled) nego zasto sto pruza bolju kontrolu,bolji prijenos snage..i ako nista bolju zabavu.
    Prednji pogon se ugraduje u nama smrtnicima blize aute zato sto je jeftiniji,nudi vise mjesta u unutrasnjosti i mogucnost poprecnoga postavljanja motora(sto uostalom donosi i vise mjesta)
    Zna li ko koji je prvi auto bio sa prednjim pogonom....je li citroen traction avant ili mini?

Slične teme

  1. Alfa 33 1,7ie
    By Kas in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 40
    Posljednji post: 11-05-2003, 13:31

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •