Stranica 1 od 10 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 250

Tema: stari Mini cooper

  1. #1
    alfist_zg
    Guest
    ajmo jos malo o starom miniju.
    Malo gledam po internetu, skroz sam se zapalio.
    Interceptor, koji je tvoje godiste i da li si imao kvarova i kako nabavljas djelove.Gledao sam po talijanskim linkovima, i ovi starijih godista imaju milijon problema pod normalno, da li je tako i sa ovim novijima (od 91 nadalje?)
    Dali se znaju neke orijentacione cijene kod nas , iskljucivo ovi MK7 od 1995 nadalje.

  2. #2
    INTCP
    Guest
    Hehe ovako, moj je kupljen iz 2. ruke što znači da sam ja 3. vlasnik. Prvi vlasnik je talijan/ka (nemam pojma). Uglavnom auto je taj talijan razlupao u toj količini da je cijeli prednji kraj bio svinut na dole, zaletio se u bankinu , polomio sav ovjes... Uglavnom ja sam ga kupio sfušanog.

    Osim toga mehanika je isto u k... Zašto zato jer motor troši preko litre i osjetno je izgubio na snazi iako je na km satu imao 40000 km.
    (vjerovatno skidano i ko zna kako voženo)

    Jer to su u biti jako pouzdani auti, nema se baš šta puno kvarit i tokom godina su usavršavani. Ja baš nemam nikakavih velikih problema osim tog ulja, čini mi se da bi moglo sve riknut al on bi svejedno se kotrljao.

    Dijelovi uopće nisu problem kao što se misli, pod uvjetom da si blizu granice i nekog BMW koncesionara vani. Svi dijelovi su u komp. Do najmanje matice i to po broju šasije. Ako nešto nema čeka se 7 dana. I dda nisu baš jeftini, negdje u sredini. Potrošni materijal moguće je ovjdje nabavit
    (pakne, svjećice, filtri...).


  3. #3
    INTCP
    Guest
    Moraš znat i to da je Innocenti radio mini po licenci i takvi miniji nisu kvalitete kao originali.

  4. #4
    alfist_zg
    Guest
    eh to za innocenti sam vidio na jednom talijanskom siteu i zacudio se jer to nisam znao. isto tako sam vidio koliko modela ima...huuuuu, ma nemoguce je to sve popratiti, a ionako sam gledao samo ove novije da budem iskren.

    dobro, a da li znas koliko se krecu cijene u hrvatskoj, jer iako ih ima malo ja sam vidio u oglasniku tu i tamo, ali se sad ne sjecam.
    Moj susjed iza zgrade ima dva minija, jedan je cooper zeleni sa bijelim krovom a drugi je izgleda samo za skidanje djelova...moram priznati da sam ga vidio par puta kako ga gura )

    Al da auto ima karizmu kakvu malo koji auto na cesti danas ima, ima.

    A da li neko zna da li se ovi noviji miniji od 1997 godista smiju uvesti po tim nasim katalozima?
    vec sam si i nasao par u italiji odlicnih hehe, jos mi samo cash fali.

  5. #5
    alfist_zg
    Guest
    interceptor, a koji je tvoj tocno godiste i koji je tocno model?

  6. #6
    INTCP
    Guest
    Naravno da će gurat auto star 15 i više godina. Budući da se radi od 56. ko zna koje je godište.

    Kod nas ih ima jako malo ovih iza 95. Vjerovatno misliš iza 96. Od tada su imali 63 ks, a ne 53 kao prije. Hhah cijene, moj me došao 12 000 dm star 4 godine. Najbolje otić u Italiju gdje se nađu primjerci 2000/01. godište za 50%/60 % cijene novog. A kad su bili novi bilo je 25 000 dm. Njbolji su naravno što noviji.

    Posljednja generacija se prepozna po tome šta ima hladnjak smješten ispred motora, a ne sa strane. A sport pack verzije nude brdo šminke (alu fege - široko, drvo, urice, koža, reflektori, sportsko podvozje..)

    Moj je isto zeleni sa bijelim krovom.

  7. #7
    INTCP
    Guest
    Moj je 96.
    Cooper 1.3i 63 ks. Sve prije je 53 ks.

  8. #8
    alfist_zg
    Guest
    eh da, to za hladnjak smjesten ispred a ne sa strane sam bas i tamo procitao , i naravno gledam ove sport pack samo , zato jer mi je ljepsa unutrasnjost.dali je tvoj sport pack?

    nasao sam jako solidne za oko 8000 eura, 99 god. oko 20tak tisuca km.

    i znas sta , veecinom su to mladi ljudi vlasnici i ljubitelji...to sam se iznenadio, jer kraj oglasa pise i starost vlasnika...

    ako hoces evo ti link pa pogledaj , ima zgodnih stvari:

    http://digilander.libero.it/superdooper/used_minis.html

  9. #9
    alfist_zg
    Guest
    napisao si da potrosni materijal kupujes ovdje. di ga kupujes?
    i da, ko to servisira??
    mislim, ti vjerovatno sam to radis, ali nije mi jasno kojem servi×××× odfurati takav auto jer nekuzim vise sta je to, rover, Bmw, neki posebni ,oldtimer???pod ciju nadleznost spada?

  10. #10
    INTCP
    Guest
    Vidiš koja je to sića od love ako računaš da auto kad ima 5 godina vrijedi pola cijene novog. Ali malo mi je sumnjiva ta cijena, malo je to.

    Moje nije sport pack jer je to bilo tek kasnije mislim od 97. Moj ima crnu instrument ploču, al sad sam je pofarbo u srebrno mat, i nema tri bijele urice iznad radia već samo crni šugavi sat, ali podloga instrumenata je bijela.









  11. #11
    INTCP
    Guest
    Hhe kome, Možeš odnest u rover, nisam pokušao, ali mislim da će to napravit, Bmw bi isto trebao. Ja sam mjenjam ulje i te sitnice, ali kad treba nešto više odnesem tom mehaničaru šta se kuži u to, jer njemu čak više vjerujem nego servisu. Jednom sam odneso jednome šta nikad nije vidio motor njegov i sjebao mi je hladnjak. Sad spada pod BMW pa bi bilo i regularno da ga prihvate ne.

    Pa ovdje u rijeci tj. u opatiji ima tih dijelova u malim privatnim prodavaonama. Čak ima i komada ovjesa, cilindri... (Delphi, AP Lookheed..)


  12. #12
    INTCP
    Guest
    Ovo je baš po mom ukusu, samo bez tih otvora na haubi i mogo bi zeleni, a i crni ne bi bio loš. Krom i crna - ubojita kombinacija.

  13. #13
    alfist_zg
    Guest
    hehe, a znas da kad sam bio u 7. mjesecu u opatiji , vidio sam ih 3 ili 4...sad se vise ne sjecam, mislim da je samo jedan bio strane registracije.
    vjerovatno je jedan od tih bio i tvoj.

    a dobro se sjecam jednog zutog (ili narancastog), parkiran na brdu kod onog velikog ducana kraj glavne ceste dole. vidio sam ga i kad sam bio prvi put i onda par dana poslije isto.Ali taj je stariji cini mi se.

    jesi pogledao link?

  14. #14
    INTCP
    Guest
    Moj ne možeš fulat lašti se ko nov i ima bijele felge. Ima ih dosta na ovom području jedno 10 komada sigurno.

  15. #15
    INTCP
    Guest
    Da ima jedna stari žuti izblijedljele boje, ne znam na koje brdo misliš. Taj je dosta star, al hrđe nem nigdgje.

  16. #16
    alfist_zg
    Guest
    da i meni se isto svidja ovaj sta si stavio sliku.
    i meni je isto zakon boja crna, ali mi je ok i zelena, a i ova super plava ko ovaj na slici.

    inace , jesi ti iz opatije ili rijeke?

    eh da, koliko ti trosi ?
    jer, onaj u specifikaciji na onoj stranici je naveo neku nebuloznu potrosnju , ali to je ionako onaj Innocenti mini.....sta mislis?

  17. #17
    INTCP
    Guest
    Evo sad sam vidio link, dakle moj je MK6 Cooper 1.3i, samo bez reflektora i crta na haubi, i ima felge od cabria koje su viže izbačene na van.

  18. #18
    alfist_zg
    Guest
    a vidi ovaj..."God save the Queen" dekoracija ) ) )


  19. #19
    INTCP
    Guest
    Troši oko 6,5 litara. Ja niti ne mjerim na svom al pazi moj nije baš za mjerit se po njemu je motor u banani. Čuj to ti je elastično i nema smisla tjerat iznad 5000 okretaja. JA se vozim 70 % vožnje u 4. na 1500 - 2000 okretaja. Nekad su mašine bile sporohodne.

  20. #20
    INTCP
    Guest


    Evo ovakva je bila moja tabla samo crna, sad je srebrna, ali dok sam je farbo primjetio sam da je ispod vrne boje drvo lakirano, dakle bila je ovakva... Nema veze sad je aluminium efect.

  21. #21
    alfist_zg
    Guest
    ovaj #God save the Queen# mini je na prodaju...ovo ti je oglas...iz milana je tip.

    Vendo Mini Cooper 40° anniversario, anno '99 km 25.000. Trasformata sport pack con cerchi Minilite originali da 13", gomme Yokohama nuove 175/50/13" (omologate). Innumerevoli accessori: interni in pelle, plancia in alluminio, set maniglie interne in alluminio e molti altri.
    Scarico centrale artigianale filtro dell'aria artigianale iniezione modificata. Carrozzeria immacolata e personalizzazioni con aerografi... Vendo € 11.000 tratt.


    Sad, daj mi objasni te gume 13'' ?
    mislio sam da mini ima 10''

  22. #22
    INTCP
    Guest
    Ova zastava je zakon, moglo se naručit cijeli krov kao jedna zastava. To sam ja htio napravit, al košta...

    Evo ovaj ima gume iste ko ja, sad sam ih nedavno jedva nabavio. Nitko živ ih nema. Gumari mi se smiju jesam ja normalan da tražim 165/60x12. Niti jedan vulkanizer ovdje nema, niti molydon, niti u sloveniji i onda ju nađem u Lovranu. Gume su veći problem ako imaš 12 cola. Ili ova zakon yokohama ili toyo ili pak kumkho - svi to imaju.

  23. #23
    alfist_zg
    Guest
    vidis , ovaj tip isto ima tablu u aluminiju.

  24. #24
    alfist_zg
    Guest
    ali ovaj ima 175 i to 13 cola...ne 12

    a ovu zastavu ti mogu napraviti tipovi koji to rade, znam ko radi na motorima...mislim da mogu isto i na autu.neznam koliko bi kostalo

  25. #25
    INTCP
    Guest
    Heh ima svega, ako te zanimaju te prčkice od aluminija i sveopća šminka od kroma i dijelovi za tuning idi na www.minimotorsport.de

    Bilo je 10, 12, 13. najčešće sad imaju 12 i 13 pack sport. 10 imaju stariji.

Slične teme

  1. Mini 4x4
    By R32 in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 27-10-2004, 23:23
  2. Mini Moris
    By tito in forum Auto servisi
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 16-10-2004, 08:33

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •