Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: overboost

  1. #1
    gtv
    Guest
    Bop, vidim da ima puno alfista, pa mi recite ako znate što je to overboost na turbo motoru. Naime u prospektu alfe gtv piše "turbo con overboost", pa ja nemam pojma što je to.

  2. #2
    Black Knight_
    Guest
    Ja nisam alfist ali overboost i nema bas veze s alfom pa cu odgovorit.
    Overboost ti je par sekundi extra boosta na turbini do kojeg dodje kad zabijes gas do daske.
    Recimo da ti turbina radi na 0.8 bara, u overboost modu ti radi vjerovatno na negdje 1 bar i onda padne na normalnih 0.8. Znaci kad zabijes gas do daske imas par sekundi overboosta(nisam tocno siguran kolko tocno traje i kolko treba da se obnovi, ali to ionako sigurno ovisi o modelu.) Naravno, veci tlak u turbini znaci vise zraka i na kraju snage.

    Guba jelda?

    Volio bi da ako neko zna napise kolko je potrebno da ponovo dobijes overboost nakon sto ga iskoristis, otprilike ako nista drugo? A jos bolje bi bilo da neko napise vrijednosti trajanja i pauze overboosta bas za kalibru turbo Bullite?

  3. #3
    bullit
    Guest
    Dobro si objasnio Black.
    Stvar je u tome sto je to kod svakog auta koji ima overboost (nema ga svaki s turbom)podesen drugacije.
    Kod Peugeota 405 T16 npr, traje 45 sekundi i snaga se dize sa 200 na 220 ks. Ne znam za Calibru, mislio sam da si ti to vec negdje iskopao.

  4. #4
    Black Knight_
    Guest
    45 sekundi? Pa ko ze drzat full gas 45 sekundi? lol

    Cini mi se da sam negdje vidio za kalibru da kazu par sekundi da traje, nista odredjenije, a i to je bilo samo usput receno tako da stvarno ne znam koliko je to tocno. Informaciju kolko treba da se ponovo steknu overboost privilegije nisam naso ni za jedan auto. Niti nacin na koji fukncionira "punjenje" overboosta nakon sto ga potrosis. Da li dobivas "overboost vrijeme" s vremenom kad se ne vozis s full gasom ili odjednom samo dobijes svih tih 45(kako za koji auto naravno) sekundi u danom trenutku kad budu zadovoljeni neki uvjeti(temperatura u turbini i sl?)

    Ako sam dobro shvatio tvoj post overboost se ne uzima u obzir prilikom mjerenja konjaze? Ili se uzima? Hocu da pitam da li recimo calibra turbo ima 204 konja pod overboostom a kad potrosis overboost manje ili kako?

    Znam da se sve te vrijednosti mogu podesit prilikom tuniranja calibre turbo, tipa overboost vrijeme, overboost pritisak i tako pa sam mislio da bi ih ti mogo znati.

  5. #5
    SAAB
    Guest
    Ne znam za Calibrin overboost, ali znam da SAAB 9-5 Aero ima overboost koji traje max 20 sec.
    Zvuci malo cudno sa 45 sec?!

  6. #6
    Black Knight_
    Guest
    AAAA, di ste sad nestali strucnjaci? Pito sam fina konkretna pitanja

  7. #7
    SAAB
    Guest
    Nisam siguran da overboost povecava snagu, ali povecava okretni moment.
    SAAB 9-5 Aero:
    250ks 350Nm
    overboost: 250ks 370Nm

  8. #8
    Black Knight_
    Guest
    Naravno da povecava isto ko i dizanje tlaka u turbini sto overboost zapravo i je.

  9. #9
    2.0i turbo
    Guest
    Overboost mozes dobiti samo na turbo motoru ili na atmosfercu???

  10. #10
    Black Knight_
    Guest
    naravno samo na turbo motorima i to samo nekim

  11. #11
    bullit
    Guest
    Blacky, brijes malo? Bilo je malo bitnijih stvari ovih dana od laprdanja na forumima.
    Opet govorim o 405T16, znam da je overboost narihtan da traje 45 sekundi. Znam da zvuci duuugo, ali tak je. Snaga bi se morala deklarirati BEZ overboosta, i naknadno navesti sa overboostom (ali u onom postu sa Alfom GTV V6 Turbo, pise snaga "con overboost" dakle "sa overboostom").
    Na Claibri se pritisak dize na nacin da "prevaris" sistem sa bleed ventilom, prema tome overboost postavke bi trebale ostat iste.Slagao sam Calibre Turbo, ali moram priznat da mi taj detalj nije nikad pao na pamet,pa nisam ni probao. Uglavom, auti su isli ko blesavi sa 248 ks.

  12. #12
    Black Knight_
    Guest
    a dobro

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •