Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Corsa 1,2, Clio 1,2 (75 KS), C3

  1. #1
    myway
    Guest
    koji kupiti obzirom na kvalitetu i mogućnost prodaje nakon 5 godina (koji zadržava cijenu). Trebam savjet kao nemoćno žensko biće.

  2. #2
    DKW
    Guest
    Ja bih dao C3 prednost iz ovih razloga:
    1. Novi je model, i bit će aktualan još mnogo godina, što će se odraziti i na cijenu pri prodaju

    2. Najzgodniji je od svih i u njemu ćeš se najbolje osjećati

    3. Ima najveći prtljažnik od svih (305 l)

    4. Najudobnija prednja sjedala

    5. Najviši je i s time najpregledniji

    6. Sve žene, kad sam ga vozio tjedan dana, rekle su "kak je sladak..."

    7. Corsa navodno ima ljutih problema s kvarovima
    ________________

    Plus za Clio bi bila opremljenost, ali te detalje ne znam, moraš otići do sva tri salona i uzeti prospekte
    __________________

  3. #3
    mc
    Guest
    Podrzavam DKW-ov izbor i argumente...
    Corsu ne bi kupovao jer sam pricao s covjekom koji ima manji Opel servis i kaze da mu posao cvjeta upravo zahvaljujuci novim Corsama...

  4. #4
    myway
    Guest
    Znam svu opremu- C3, 61 KS, ima samo servo, 2 air bag-a, podešavanje po visini, metalik boju,centralno zaključavanje, radio. Clio ima abs, 4 air-baga, el. podizače, i svašta od minornih stvari, u akciji do 20.10. 75 KS motor. Oba imaju klimu. Cijena prvog 11.180 a drugog 10.280

  5. #5
    mytbyte
    Guest
    C3 je preskup bez realne podloge za to. A ne vjerujem da ih je izrada dizajna koštala više nego druge proizvođače...ali ako možeš progutati ove žalosne činjenice i izdvojiti paru koju Citroen traži bez da se osjećaš prevarenim onda definitivno C3...

  6. #6
    mc
    Guest
    Cuj, ovih 14 ks vise i ABS mozda ipak vuku ka Cliu. Ti njbolje znas koji su ti prioriteti, pa odluci. Koliko bi kostao C3 sa 75 ks i ABS-om?

  7. #7
    Koko
    Guest
    C3 1.4i SX (75 KS) ABS = 11.751 Eura
    Ako hoces jos metalic boju to ti je dodatnih 300 Eura.
    Inace, taj motor je zastario i jako loš. Jedini plus mu je da relativno malo trosi, no zato ide kao da ima 60 KS.

  8. #8
    Fresh
    Guest
    Sa DKW se ne mogu složiti u 1. i 7. točci.

    1. Baš zato što je novi model ja sam malo sumnjičav prema njemu. Zašto se nakon samo dvije, tri godine restilizira automobil, da bi mu se ugradile dodatne letvice ili svjetla ili da bi se otklonili svi oni nedostaci koji se ne vide iz vana, a pokazali su se kao greške prilikom eksploatacije.

    7. U firmi smo kupili 5 Corsi (svi znamo na koji način se voze službeni automobili i kako se prema njima odnosi). Dvije godine su prošle bez problema.

  9. #9
    drove
    Guest
    frend mi je kupio c3 i kaze da sad bas i nije previse zadovoljan. nema bas neku opremu, nema mjesta, losa plastika, funkcionalnost.... sta se tice motora, to nemam pojma(on je uzeo dizela)

  10. #10
    myway
    Guest
    Da, baš me zanimaju iskustva sa C3 X, 61 KS 1,1. Ipak Clio (75 KS) puno više nudi od opreme a i etabliran je kao auto. C3 je ipak nešto novo i nepoznato. Mislim da ću ipak kupiti Clia, jeftiniji je mislim i servis i dijelovi a i duže će držati cijenu. C3 je atraktivan, ipak slabiji motor, manje opreme, skuplji..

  11. #11
    ki
    Guest
    Koko,kako to misliš da je motor 1.4i(75KS)loš??

  12. #12
    OS-300
    Guest
    Problem je stara 12 ventilska tehnologija koja je u opticaju puno,puno godina.Velika je sramota da novi auto ima motor koji polako gazi vrijeme.A što se tiče Corse,prijatelj mi je vozio dvije u zadnjih 5 god. i tek sada kada ima Saxo koji je isto tako puno godina u prodaji vidi koliko je Corsa loša.Rekao je da nema šanse da opet kupi Corsu!!!

  13. #13
    ki
    Guest
    nije 12 ventila nego 8,i ako je motor "zastario" to ipak ne znači da je loš.Ja sa tim motorom nisam nikad imao problem,a imao sam dva nova i jedan rabljeni.Baš nedugo sam išao provjeriti u kakvom je stanju motor na mojoj Xsari na ravno 100000 KM i rekli su mi da je potpuno u besprijekornom stanju. Malo troši i nije skupa za održavanje.

  14. #14
    myway
    Guest
    Ipak nisam razmišljala kao žensko. Definitivno sam kupila Clio 1,2, 16 V, 75 KS sa full opremom (i klima) za 11.180 EUR u akciji do 20.10. Srce me boli za C3 ali preskup je. U paraleli za ovu cijenu dobila bi 1,1, 61 KS, bez ikakve opreme i ABS-a (mislim samo air bag..). Inside je ipak važnije, zar ne?
    Hvala vam guys,

Slične teme

  1. Corsa B
    By Dendy in forum Auto servisi
    Odgovora: 1
    Posljednji post: 30-03-2004, 02:57
  2. Clio, Corsa, Micra ili 206???
    By alkaa in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 30
    Posljednji post: 07-01-2004, 09:15

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •