Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 93

Tema: novi civic 1,6

  1. #1
    honda civic
    Guest
    iskustva s novim civicom, mane greške?

  2. #2
    honda civic
    Guest
    pomoć

  3. #3
    q100
    Guest
    ima ga frend i zadovoljan je auto je preš samo 35 tisuča ali on je sretan

  4. #4
    Hondo
    Guest
    Kao što i sam vidiš po ulicama, novih nema baš puno pa ti i ne mogu ljudi pomoć. Ja sam novi Civic sa 5 vrata i 1.6 motorom imao prilike voziti oko pola sata i mogu ti reći svoje dojmove.
    U odnosu na prijašnju liniju koju sam imao, novi je puno veći pogotovo iznutra. Auto je zapravo full obiteljska limuzina po svemu, pa i performansama. Mislim, ide on OK za tu snagu i obujam, ali fali malo brutalnosti na koju smo navikli kod Hondi. Sicevi odlični, ovjes više udoban nego tvrd, a položaj mjenjača i samo mjenjanje odlično. Kome treba auto za obitelj (i novac mu nije problem), novi Civic je super izbor.

  5. #5
    honda civic
    Guest
    hvala na pomoci nadao sam se da je auto živahan 10s me prevarilo

  6. #6
    Hondo
    Guest
    Nažalost više ni jedna od novih Hondi nije živahna onako kako smo navikli od njih. Počeli su previše brijat na ekologiju i eko norme pa im auti imaju super čist ispuh koji zadovoljava za nekoliko god. unaprijed, ali s druge strane to se odražava na performansama. Nije sad da su postali najsporiji, ali to više nije to. Čast im spašavaju Type R modeli, ali nažalost i od ionako skupih civilnih verzija, ovi su još puno skuplji.

  7. #7
    Fresh
    Guest
    I ovdje ću se javit zbog svoje visine od 197 cm.
    U ponedjeljak sam baš bio u salonu da vidim kakav je auto, i nažalost ima malo mjesta za noge. Sic sam spustio do kraja, a volan digao koliko ide, i opet su mi koljena zapinjala za volan. Kad bi iamo opciju izvlaćenja volana mislim da bi onda bilo u redu, ali nažalost nema.
    Malo je čudan osjećaj kad nema ništa između siceva osim ručne, a i obruč volana je za moj pojam malo pretanak.
    Hondo je dobro rekao, unutra ima stvrano puno mjesta, poslije sam sjeo na zadnji sic i nije mi bilo tjesno.

  8. #8
    adnoH
    Guest
    Hondo, mislim da je ključ u masi novijih auti, a ne u ekologiji. Jer S2000 i sa svojih bijesnih 240ks je u Californiji proglašen za LEV (low emission vehicle). A tamo su najstrože mjere za ispušne plinove.

    Skoro svi auti novije proizvodnje su dosta teški. Recimo Passat 1.8T od starog ima 1355kg prazan. Tih njegovih 150ks onda i nije baš nešto. Jedva je brži od mog starog Civica po ubrzanju.

    Inače, što se novog Civica 1.6 tiče, najviše me smeta što razvija max snagu na samo 5600 okretaja (doduše ima nekoliko Nm više momenta nego prije), što bi se dalo zaključiti kako je motor namjerno prigušen na samo 110ks. Bit će da je opet tržišna ekonomija u pitanju.

  9. #9
    honda civic
    Guest
    posto kupujem auto a civic je trenuto najaktualniji ima li tko kakav prijedlog. razmišljao sam o corolli i 307(malo trom bar na papiru).

  10. #10
    Hondo
    Guest
    adonH vidim da si 'Hondista' za razliku od svih ovih Alfista koji se motaju ovuda i to mi je drago. Slažem se da su svi novi auti, pa tako i Honde puno teži nego što su bili do prije par godina i da je to jedan od razloga za pad performansi. Ali s druge strane pogledaj i same brojke na papiru. Kažeš da se Civic ne vrti toliko ko prije. Istina. Ni jedan Hondin motor nove generacije više nema zube (osim kao što sam rekao Type R, a pod tim mislim i na S2000). Razlog je zadovoljavanje eko normi. Ako se kužiš u tehniku pogledaj kako sad izgleda usisna i ispušna grana. Imaš hrpu elektro-ventila, regulatora pritiska i ostalih trista čuda, a na ispuhu imaš sondu prije i poslije katalizatora. Posljedica je da auto radi sa minimalnom količinom benzina (da sad ne ulazimo u detalje), a gdje nema benzina nema ni konja. Motori su im postali vrhunski uglađeni i malo troše, ali imaju blokadu na 6500 o/min i prosječne performanse. To nije Honda na kakvu smo navikli.
    Vjerujem da si čitao moje ranije postove i pod drugim temama i da znaš moju priču. Uglavnom ovo mi je treća Honda i vjeruj mi da znam o čemu pričam.
    Zanima me kako će se ponašati ovaj novi 2.4l motor sa 190 ks u novom Accordu.

  11. #11
    adnoH
    Guest
    Hondo, nemoj molim te spominjati onu riječ sa početnim slovom "A", jer će thread imat 800000 postova koji nemaju veze s ničim.

    Da, dobar mi je novi Accord. Kao i u prošloj verziji, sigurno će importirati i američki coupe V6. No ovog puta će to biti prava makina...240ks sa 6-brzinskim mjenjačem.

  12. #12
    KAM&
    Guest
    Ma nije vrag da netko ima nešto reć i o HONDI ,svaka čast nadam se da još ima par ljubitelja na forumu. )

  13. #13
    Hondo
    Guest
    Iz tvojih usta u njihove uši!!!
    Kažeš da imaš Civic. Kakav i kako te služi?

  14. #14
    KAM&
    Guest
    97 godina 90 ks 1,4 mašina kupio prije 5 mjeseci rabljeni,za sada nikakvih pritužbi.Stavio alu felge i šire gume, sad razmišljm o nekakvom spuhu, neznam jel neko radi cijelu granu za civic i dali bi to bilo isplativo s obzirom na ovaj motor

  15. #15
    alfist_zg
    Guest
    evo mene sa pocetnim slovom A , ali samo da kazem da je civic typeR zakon auto.
    pozdrav!

  16. #16
    Hondo
    Guest
    Pitanje je išlo adonH-u, al nema veze. Ja sam dvije i pol godine vozio takav Civic (bio je '96.) i na njemu sam promjenio kompletan ispuh (grana, zamjena katalizatora, zadnji lonac: sve od Supersprinta), federe, amortizere, reg. pritiska goriva, male modifikacije na usisnoj grani i naravno kotače. Rezultat je bio odličan. Osjetan porast momenta i snage (i potrošnje kod ganjanja) koje je još jedino ubijao predugačko izračunat prijenos u getribi.
    Uglavnom za 1.4 l motor bio je zvjerka.
    Za ispuh pogledaj na supersprint.com.

  17. #17
    KAM&
    Guest
    Fala na informaciji

  18. #18
    honda civic
    Guest
    Vidim što pišete ali bi li mi netko mogao i pomoći o odluci o novom autu civic, corolla, 307. Radim dosta kilometara ali me disel jos uvijek ne privlaci (ibiza 130ks ali je premala)

  19. #19
    honda civic
    Guest
    o da i zanimaju me samo auti s 3 vrata

  20. #20
    adnoH
    Guest
    Prvo odgovor za izbor auta. Moj neobjektivan odgovor bi bio Civic ili Corolla, što god ti više odgovara cijenom. Obje napredne mašine, VTEC2 i VVTi. 307 sigurno nije loš, no ako misliš raditi puno km te voziti duži niz godina, nisam siguran da se to isplati. Da daju veću garanciju na 307 možda, ali ovako...

    Moj Civic je sedan 1.6 iz 1991. Čudan je to model jer nema katalizatora. Tako da ima rating od 116ks što je 5ks više od istog tadašnjeg s katalizatorom (hehe). Sada ima 224000km, a ja ga vozim od kojih 150000. Naslijedio od tate naravno. Auto me odlično služi, ne vrijedi puno na tržištu, tako da se ne isplati prodavat. Nema nikakvih modifikacija.

    Nažalost, prije tjedan i pol dana neki tip s Cliom me spucao odostraga na semaforu, tako da mi je prtljažnik svinut, branik slomljen i sve od iza u kurcu. Još uvijek nije došao tip za procjenu štete. Limar kaže da on to lako sredi, samo je pitanje koliko ću para dobit od osiguranja.

  21. #21
    Hondo
    Guest
    Teško je savjetovati koji auto kupiti pošto su ukusi različiti, ali ako tražiš pouzdanost i dugovječnost onda nema dvojbe. Japanci su neprikosnoveni, a Peugeot osim simpa dizajna i popularnosti ne nudi ništa. Kvaliteta je koma.
    adonH i ja sam vozio taj motor u svom prvom Civicu, ali sa katalizatorom i 110 ks (hatchback). To je motor kakav je Honda zaboravila proizvoditi: mali obujam, mala potrošnja i dosta velika snaga. Uglavnom auto je zvrk. Zato sam sljedeći Civic i išao modificirati jer nikako nisam bio zadovoljan onim što pruža. Jest da je bio slabiji i po obujmu i po snazi, ali ipak je razlika bila prevelika. Uglavnom, po meni, to su bili auti kakvi se više ne proizvode.
    Inače to ti je bila verzija motora namjenjena za istočnoevropsko tržište gdje još onda ekološki propisi nisu zabranjivali aute bez kat. i gdje onda baš i nije bilo bezolovnog benzina.

  22. #22
    KAM&
    Guest
    Hondo,tko ti je slago spuh i koliko te izašlo cca

  23. #23
    honda civic
    Guest
    Znači ostaje mi samo odabrati boju auta. Corolla za isti novac nudi malo više nego Civic ali i troši oko 2l više. Zna li netko gdje bi mogao nabavit spojlere za civic a da nisu cijenom kao originali (bočni 500, prednji i stražnji po 300 eura)

  24. #24
    KAM&
    Guest
    Probaj kod gabreka ili jurisa

  25. #25
    mytbyte
    Guest
    Honda Civic,

    prema tvorničkim specifikacijama, Corolla 1.6 110 KS troši i prosječno i po stavkama grad/otvoreno/kombinirano 0,4 l više od Civica 1.6 110KS...dakle, neće biti baš 2 litre više...po mome mišljenju, Corolla ima bolje materijale i odiše s više luksuza, premda se meni više sviđa vrsta materijala na sjedalima kod Civica...koliko je Civic izgubio na sportskome, toliko je Corolla na sportskome dobila...mjenjači su kod oba automobila na upravo odličnim pozicijama...Civic je nešto prostraniji, ali i skuplji, ali bilo koji da uzmeš, sigurno nećeš požaliti...

Slične teme

  1. honda civic 1.4
    By Lega in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 26-08-2004, 12:33
  2. honda civic
    By defi in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 16
    Posljednji post: 13-02-2004, 00:35
  3. HONDA-civic-vti
    By JAPOON in forum Ponuda – potražnja
    Odgovora: 15
    Posljednji post: 30-10-2003, 23:36
  4. Sta je brze ili civic ?
    By VTEC in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 5
    Posljednji post: 04-08-2002, 22:01

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •