Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 57

Tema: budimo objektivni

  1. #1
    me
    Guest
    vec je duze vrijeme poznato da bi bolje ime za ovaj forum bilo alfaauto.com, ali u to necemo ponovo ulaziti.
    moja cura kopuje movi mali auto, ne bas osnovni model, nesto oko 11500-12000 eura.
    pokusao sam biti objektivan i isprobati sve aute koji se nude za tu cijenu, snaga nije bila presudna, vec oprema. fiesta preskupa, corsa takoder, polo da ne govorimo, kao i ibiza, novi c3 isto, uz to i premalo mjesta, punto nekako nema ono nesto kao ni getz, yaris premali, 206 pregazilo ga vrijeme.
    ostala je dvojba: fabia ili clio?
    sad molim malo objektivnosti, jer koliko god s...i fabia free safety paket za 11250 eura sa svom opremom osim alu felgi (metalik i 5 vrata bez doplate) je stvarno izuzetan omjer ulozeno i dobiveno, a i voznji se iskazala, jedini problem je slab odaziv na gas i manja snaga u odnosu na clio (samo 68 konja), a clio je s druge strane 30 konja jaci, nesto manje opreme, ali i nevjerojatno malen (nije mi jasno kako se u njemu moze voziti netko visi od 175 cm).
    sto kupiti??? ali molim vas budite objektivni i argumentirajte svoje za i ne. ni ovi drugi auti nisu jos potpuno otpisani.
    plus, minus, cijena 11500 eura.

  2. #2
    GTI FOREVER
    Guest
    Moj izbor bi bio clio i to bez razmisljanja!!!
    Argumenti:
    nedavno obnovljena linija
    vise mladalackog stiha
    jaci motor
    u globalu mi se cini solidniji auto za tu lovu,motor (ako je benzin) iz fabije o kojem govoris vuce korijen iz skode 120 L(tako nekako) i zastarjele je koncepcije koju je vw modifikovao za fabiu!!!

  3. #3
    OS-300
    Guest
    Ako nemaš love za Fabiju 1,4 MPI (101 KS),bolje onda kupi Clio,jer 68 KS je definitivno premalo za pretjecanja.Vozio sam 206-ticu sa 75 KS i to je neki minimum za takav mali auto.Kao prvo,razmisli koji su ti prioriteti kod kupovine auta?Da li su to vozne karakteristike i KS ili prostornost i komfor.Kada o tome razmisliš tada će ti se odgovor sam nametnuti!!!

  4. #4
    me
    Guest
    fabia je veca i udobnija i u voznji imam bolji osjecaj, ali je motor trom i moras ga stisnuti da bi povukao, onda ide, ali ispod 4000 je mrtav, clio leti i ali ja sa svojih 185 dodirujem glavom krov i to naprijed, a od iza, ako se i uspijem zavuci unutra, ne mogu izaci, problem je to sto je ta fabia free jedino sa 68 konja, a ako uzmem 100 onda se ta cijena penje u nebo.
    ali ipak, kad vozim fabiu kao da vozim za broj veci auto, ali taj motor...
    vozio sam polo 1.4 60 konja i u odnosu na taj motor od skode cini mi se da tih 60 konja voce kao da ima 10 konja vise od onog u skodi

  5. #5
    Extreme
    Guest
    Ne znam zašto toliko dramatiziraš u vezi s veličinom Clia. I ja imam 185 cm te se na prednja sjedala mogu smjestiti bez problema, a zadnja su ionako za nuždu u vozilu ovakve klase.
    P.S. zaboravi anemičnu Škodu

  6. #6
    ki
    Guest
    Clio.

  7. #7
    OS-300
    Guest
    Po priloženom popisu serijske opreme za Clio vidi se da je vozačevo sjedište podesivo po visini pa onda kada bi spustio sjedište do kraja vjerojatno bi imao dosta prostora za glavu!!! Popis opreme:CLIO EXPRESSION 1.4 16V / 5v
    UKUPNA CIJENA : 11550 EUR

    Tehnički podaci

    Motor: 1,4 16v

    Zapremnina (cm3) :
    1390
    Broj cilindara / ventila :
    4 / 16
    Najveća snaga (KW/KS) :
    70 / 95
    pri broju okretaja :
    6000
    Najveći okretni moment (Nm) :
    127
    pri broju okretaja :
    3750
    Ubrizgavanje goriva :
    višetočkovno
    Gorivo :
    Eurosuper
    Katalizator :
    serija
    Maksimalna brzina :
    185
    Ubrzanje (0-100 km/h) :
    10,5
    Potrošnja goriva (gradska vožnja/100 km) :
    9,2
    Potro&šnja goriva (izvangradska vožnja/100 km) :
    5,3
    Potrošnja goriva (mješovita vožnja/100 km) :
    6,7
    Spremnik za gorivo :
    50
    Masa praznog vozila :
    980
    Najveća dozvoljena masa :
    1525
    Nosivost :
    465

    Serijska oprema (uključena u cijenu)

    Oprema uključena u cijenu

    Novi dizajn prednjih blatobrana od kompozitnog materijala
    Prednja strana : logo Renault na sredini maske
    Straľnja strana : logo Renault na sredini pokrova prtljaľnika
    Odbojnici sprijeda i straga u boji karoserije (sa zaątitnim oblogama)
    Daąčice ispod odbojnika sprijeda
    Crni pokrov straľnjih podiznih vrata
    Kratka antena straga
    Zatamnjeno straľnje staklo
    Zatamnjeno vjetrobransko staklo
    Zatamnjena stakla s velikom mogućnoąću filtriranja svjetlosti
    Vanjsko ogledalo s vozačeve strane s asferičkim staklom
    Čelični naplatci od 14" Jogger
    Jamstvo na koroziju koje vrijedi 12 godina
    Srediąnja konzola (novi dizajn)
    Obloge na vratima od tkanine
    Boja armaturne ploče (novi dizajn) u skladu s bojom unutraąnjosti
    Boja presvlaka po izboru
    Blokada paljenja
    Protuprovalna brava
    Broj ąasije vidljiv izvana
    Predoprema za alarm
    Predoprema za radio
    ABS sa sustavom za pomoć pri naglom kočenju
    Prilagodljivi zračni jastuci za vozača i suvozača
    Bočni zračni jastuci za zaątitu glave i prsnog koąa
    Stabilizator sprijeda i straga
    Katadiopteri na rubovima prednjih i straľnjih vrata
    Tritočkovni sigurnosni pojasevi sprijeda podesivi po visini sa zatezačima i ograničiteljima zatezne sile
    Tritočkovni sigurnosni pojasevi straga
    Sigurnosni pojasevi straga sa zatezačima i ograničiteljima zatezne sile na bočna sjedala
    Elektromotorno zaključavanje vrata i radiofrekvencijsko daljinsko upravljanje s automatskim zaključavanjem vrata u voľnji
    Električni servo upravljač s prijenosnim odnosom 19,5 :1
    Bočna ojačanja u prednjim vratima
    Sustav za pričvrąćivanje dječjeg sjedala na 2 bočna sjedala straga i na suvozačevom mjestu (u sprezi sa sustavom za otključavanje zračnog jastuka za suvozača)
    Pokrivač za prtljagu
    Zvučni upozoritelj za neugaąena svjetla
    Svjetlosni upozoritelj na nezakopčani vozačev pojas
    Svjetlosni upozoritelj na nezatvorena prednja i straľnja vrata
    Stupnjeviti brojač okretaja do 7000 okr/mm
    Indikator temperature vode
    Unutraąnje ogledalo s poloľajem "dan-noć"
    Upravljač podesiv po visini
    Nasloni za glavu sprijeda nove generacije podesivi po visini
    Prednja sjedala koja se mogu staviti u "leľeći poloľaj"
    Treće stop svjetlo
    Brisač vjetrobranskog stakla s nepromjenjivim intervalom
    Brisač straľnjeg stakla
    Halogena svjetla s dvostrukom optikom (novi dizajn) s ugrađenim pokazivačima smjera
    Blok za puąače sprijeda (pepeljara upaljač)
    Osvijetljeni prtljaľnik
    Pretinac za rukavice
    Električno otvaranje prednjih stakala
    Električno otvaranje vozačevog stakla s impulznim upravljanjem
    Ogledala u sjenilima za sunce
    Rukohvat za suvozača sprijeda
    Rukohvati straga
    Podeąavanje svjetala iz unutraąnjosti
    Pričvrąćivači u prtljaľniku
    Pretinac ispod suvozačevog sjedala (osim ako je na tom mjestu mjenjač za CD)
    Pretinac u oblogama sprijeda
    Dľepovi na poleđini prednjih sjedala
    Pretinac s pokrovom ispod armaturne ploče
    Svjetla za maglu sprijeda
    Reciklaľa zraka
    Filter za praąinu
    Električno podesiva vanjska ogledala u boji karoserije
    Vozačevo sjedalo podesivo po visini
    Sat i pokazatel

  8. #8
    OS-300
    Guest
    Kupuj Clio bez razmišljanja!!! Evo ja vozim već četvrti Renault u 7 godina i nijedan me nije nije ostavio na cesti,a niti ni na jednom nisam morao ništa mijenjati osim redovnih izmjena filtera i disk pločica.Pa eto,evo ti topla preporuka za Renault!

  9. #9
    ISKRENO
    Guest
    E PA MOŽDA BIH JA TREBAO NEŠTO REĆI JER SAM NEDAVNO (PRIJE 3 MJESECA) BIO U TOJ NEDOUMICI I NA KRAJU KUPIO ŠKODU, DAKLE VOZIM FABIJU I POTVRDJUJEM DA JE MOTOR MALO SLAB JOŠ JE KOD MENE S KLIMOM ALI SAMO U BRDU, PO RAVNOM PIĆI KAO LUDA I ZA MENE JE ŠKODA DEFINITIVNO BOLJI IZBOR I SPRAM CLIA JE AUTO VIŠE KLASE...TO ŠTO NEKI BOLUJU OD MARKE E ..ONDA NEK I PATE...MISLIM NEK SE GUŽVAJU AKO UOPŠTE IMAJU GDJE DA SJEDNU U CLIO.
    DEFINITIVNO ŠKODA, BOLI IZBOR BAR ZA MENE-ODRŽAVANJE JE JEFTINIJE TAKODJE A PAD VRIJEDNOSTI JE GARANT MANJI...IMA ONA BOJA KAO LED-MATALIK STRAŠNA JE, MOJA JE ATACAMA BEŽ-MENI JE SUPER.

    SRETNO

  10. #10
    DKW
    Guest
    Evo nekoliko "za" za Fabiju:
    1: Fabia je najbolje sastavljena Škoda, do pojave Superba: bolji materijali čak od Octavije
    2: Fabia je bila testni poligon VW a za novi Polo, uglavnom po pitanju ovjesa: dakle, sve ono što ima današnji Polo, ima Fabija, što znači udoban ovjes, pametan raspored prostora u unutrašnjnosti (komfor bez dizanja karoserije uvis)
    3: Cijena. Treba sad iskoristit kad daju tu klimu povoljno, jer recimo na C3 je 1000 eura...

  11. #11
    OS-300
    Guest
    Osobno,nikad se ne bih dvoumio između dva auta čija je razlika u ubrzanju velikih 4,5 sek(Fabia 15 sek,Clio 10,5 sek).Pogledaj ovo pa razmisli::URL=http://www.vidiauto.com/03testovi/index.php?id=1422:Clio:/URL::URL=http://www.vidiauto.com/03testovi/index.php?id=1340:Fabia:/URL:

  12. #12
    VR6
    Guest
    Hyundai Accent GL 1.5 CRDi - 11.242 E.

    On je i visa klasa od nabrojanih, a automobil je ok. Snaga ovog CRDi je 82 KS, 14 s do 100 km/h, maksimalna brzina 170 km/h...

  13. #13
    Calibra Zender
    Guest
    Extreme, ti valjda imaš duže noge, a ME duži torzo pa ti staneš pod krov, a ME ne! )

    Za mene tu dvojbe nema. Nek ubode crvenu 156 1.8 iz '98, ako nađe za tu lovu!

    A u ovoj tvojoj dvojbi palac gore Cliu, a za Fabiu Cezar ipak spušta palac dole. Sporo je to SPORO! Nisam provjeravao podatke koje navodi OS300, ali ako je riječ o ovakvoj razlici...pa nije ti cura penzioner pa da joj 15 sekundi bude dovoljno. I ne treba zaboraviti da nisu bitne trke nego to da toj Fabiji treba dušu izvaditi da bi imao 15 sekundi. Znači svaki puta ful gas pa do blokade odnosno mrvicu manje jer je gore ipak mortus. To je fakat smrt za voziti dok u Cliu već krstariš kak spada. Stisneš gas i auto ide. A za to malo manje opreme nećeš požaliti kad ćeš voziti. Ali zato ćeš se u Fabiji na svakom preticanju sjetiti svemirskih mogućnosti koje su ostale u Cliu i pogledom ćeš tražiti jel možeš pred šleper i jel ti ovo zadnje preticanje! Više ćeš se zaletavati zbog želje da pretičeš nego da normalno spustiš brzinu niže i komotno prođeš.

    A i kad je o dizajnu riječ onda opet plus Cliu koji istini za volju i nije neki ljepotan niti ekskluziva na cesti, ali je daleko ljepši od ČeŠkinje. I to iz bilo kojeg kuta gledano, bilo vani bilo unutra.

    I na kraju banalan razlog-nema one kokoši na volanu, onog odvratnog znaka! )

  14. #14
    Hondo
    Guest
    Iz prve ruke znam da je Clio najobičnija kanta koja po kvaliteti izrade nije ništa bolja od onih socijalističkih jugića i nikako ga nikome nebih preporučio. O Fabiji nebih jer je nisam nikad vozio. Nego da ti još malo razmisliš o Puntu koji je u toj klasi vozila još uvijek nedodirljiv. I po prostoru i po kvaliteti, a i po cijeni za uloženo-dobiveno.
    A 90 konja iz 1.4 motora isto tako znači cijeđenje do jaja da bi ih se negdje osjetilo, a onda i potrošnja nije tako bajna kako pišu.

  15. #15
    Girrari
    Guest
    Čuj, ja bih ti najiskrenije usmjerio taj dvoboj na Clija. Ima puno više opreme od Fabije (za iste novce) i izgleda zaista svježe i mladenački. Fabia mi je nakako više auto za bankovne službenike nego za mlade ljude.
    Krenuvši od pretpostavke kako ti cura nije previsoka, vjerujem da će je Clio svojim proporcijama zadovoljiti, a uz to ima i fakat puno opreme. Jedino što znam je to da ona generacija Clija prije redizajna ne odiše baš nekom kvalitetom.
    Doduše moj bi izbor opet pao na Punto. Osobito onaj model 1.2 16v, Dynamic ne bi bilo loše uzeti u obzir.

    BTW, Beštija je jučer imala blagi udes. Puknuo sam jednog tipa u Marei; malo mi se (ali fakat malo) udubila i zgrebala hauba i s×××× mi se znak. Ovaj nesretnik nije mogao zatvoriti gepek. Idem u ponedjeljak do Valenčića da mi to pogleda i popravi ako nije preko 2500 kn.

  16. #16
    doc
    Guest
    o Škodo nebi trošio riječi. Mene bi bilo sramota kad bi netko pitao koji auto vozis, a ja morao reci Škodu (pa makar to bila i super rsi). Škoda je Škoda - ili ti ×××××× je ××××××. Clio kolko ja znam broji zadnje dane na trzistu. Premalen je za danasnje okvire malih gradskih automobila. Jedino sta je krcat opremom. Ja bi se odlučio na Punto. Za 11.850 eura (-1000 ako ga kupis do 1.10.) dobijes 1.2 16V dynamic paket opreme. Nije mnogo sporiji nego clio 1.4, a ipak puno manje trosi. A niti oprema ne zaostaje za cliom. Prednosti u odnosu na clio: ljepsi, moderniji, prostraniji...
    prednosti clia: -

  17. #17
    m3
    Guest
    Ne kontam kad netko kaze da je 206-icu pregazilo vrijeme. Meni osobno taj auto izgleda bolje od clia i fabije zajedno! Fabija je nekako visoka i u slabijim paketima izgleda jeftino dok je clio vrlo nekvalitetan. Vozio sam sva tri auta i 206 ima nekako najizravniji upravljac i tvrdje podesen ovjes ali je udoban i ako se ima iskustva u zavojima mozes ××××t po boku kao u reliju. Ovjes je odlican za tako mali auto!fabija je malo prostranija od 206 dok je clio najisplativiji zbog opreme.

  18. #18
    q100
    Guest
    oba su šit

    razmisi koji je tebi manje zlo

  19. #19
    Girrari
    Guest
    Ni ja se ne slažem da 206-ica izgleda zastarjelo, a ako je se malo sredi može izgledati odlično.
    Unatoć tome što ne izgleda zastarjelo jeftinije verzije mi baš ne izgledaju reprezentativno.

  20. #20
    me
    Guest
    ma sa fiatom imam losih iskustava i punto definitivno ne bih jer imam losa iskustva s njim.
    polovni isto tako ne dolazi u obzir.
    clio za 11550 eura nudi ipak nesto manje opreme nego skoda free safety paket, ali tu su negdje.
    istina je da tih 68 konja u fabiji ne ide nikako, ali ako je stisnes nije tako jako jako lose, a puno je udobnija od clia, kod kojeg jednostavno ne mogu progutati nedostatak mjesta (ista stvar je sa jednom almerom - naprijed u izobilju, odostraga ne mozes ni uci).
    hyundai ispada, nemam dobar osjecaj za volanom, kao ni kod 206 (subjektivno).
    sve u svemu fabia mi se cini solidnijom, ali preslabom, a onih 100 konja kosta do boli.
    a povrh svega lik koji radi u renaultu mi kaze (rekla kazala) da 30% svih clia dolazi sa greskom.
    vise mjesta i udobnosti i osjecaj solidnosti naspram gusta?

  21. #21
    Calibra Zender
    Guest
    Bravo q100! Eto kako je puno rekao u samo par riječi! )

  22. #22
    me
    Guest
    a ××××ga, da imam 50 000 eura opet bismo ovako raspravljali

  23. #23
    alfist_zg
    Guest
    me,
    pa jel ti kupujes auto ili cura???
    "nemam dobar osjecaj za volanom(subjektivno)..."
    "sa svojih 185 lupam glavom u krov..."
    "sa fiatom sam imao losa iskustva..."
    tralala...
    jel to TI kupujes curi auto ili si ona sama kupuje auto...
    Ako si ga ona sama kupuje , izgleda da ga nece bas puno voziti....hehehe )

    (ali bar onda pusti nju da odluci)

  24. #24
    me
    Guest
    os-300: i da, spustio sam sjedalo, jos uvijek je premalo mjesta.
    alfist-zg: bas imas pik na mene danas. pa sad reci da ti ne bi savjetovao svoju curu ako ne bi imala pojma o autima. osim toga da, i ja cu voziti taj auto, pa je zato i dopustena ta subjetkivnost (moja, naravno, ne njezina)

  25. #25
    alfist_zg
    Guest
    ma nemoj se odmah ljutiti , vidis da sam stavio smajlice.

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •