Stranica 1 od 3 123 PosljednjiPosljednji
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 62

Tema: Dizelski apsurd

  1. #1
    INTCP
    Guest


    Alfa 147 JTD 160 KS

  2. #2
    Francuz
    Guest
    Da,da...Alfe su živi primjer(uz Ferrari i Lamborgini)da i motori mogu biti estetska umjetnička djela.Prave skulpture!Svaka čast!

  3. #3
    INTCP
    Guest
    Ovo je dizelka, prema tome nije alfa.

  4. #4
    Black Knight_
    Guest
    Da vidis od bratica 330xd

  5. #5
    Girrari
    Guest
    INTCP jel ti to zajebavaš ili su fakat iz 1.9 uspjeli izvuči 160 KS. Zvući pre, pre dobro da bi bilo istinito.

    Čitao sam negdje da će taj motor (1.9 JTD) u novoj verziji imati 140 KS umjesto dosadašnjih 115, a trebali bi pojačati i 2.4 samo ne znam za koliko.

  6. #6
    Andre
    Guest
    Mislim da je ovaj motor modificiran za utrke tako da...
    Da,nove Alfe dobivaju jace dizel motore,16v i modernije ubrizgavanje.
    Rekao bi napokon s obzirom koliko u Fiatu su dugo istrazivali na tom motoru,zapravo mislim da ga namjerno nisu htjeli prije pustit s obzirom da i ovi sadasnji motori se jako dobro prodaju.Mislim da i u Alfi je lijepo vidjet dizel,naravno,da ga oni usput barem malo dorade,barem zvuk,tj.da nebude potpuno identican sa ostalim motorima Fiat koncerna.Uostalom,to su koliko se meni cini,motori buducnosti,tako da svaka marka koja drzi do sebe,svojih kupaca i trenda,trebala bi ponuditi jedan tehnoloski dragulj!Hvala bogu da ih ima sve vise,jer su postali startni,ludjacki okretni moment imaju,a i hvala Bogu,postaju sve tisi,mirniji i cisci(ne ostavljaju oblake dima)a da ne spominjem da im potrosnja ostaje ista,tj niska

  7. #7
    bullit
    Guest
    160 ks nije nedostizno na tom motoru, uz malo truda tj. novaca. Elektronika, front mounted intercooler, filter zraka, i pravi auspuh, i imas vise od toga.

  8. #8
    m3
    Guest
    Da da, dizeli postaju sve bolji u nekim segmentima cak i bolji od benzinaca. Npr. u BMW-u mmotor koji je trenutno u 330d i 530d ima 184 tj. 190 ks i stvarno pruza odlicne performanse a novi koji se ugradjuje u sedmicu i koji ce se ugradjivat u tricu i peticu ima oko 220 ks. Trica s tim motorom imat ce bolje performanse od trice s 3.0 benzinskim motorom. I tko ce onda kupit benzinca kad trosi 40% vise? Benzinac je jedino bolji u zvuku i to je sve. Zalosno al istinito..

  9. #9
    INTCP
    Guest
    Ovo je motor iz cup verzije.
    A to da su benzinci bolji samo u zvuku čista je glupost. Za sportsku vožnju uvijek je bolji benzinac, jer se vrti do 7 i jer razvija snagu na 4. Elastičnost je za sport mana a niti jedan dizel ne može nadmašiti benzinca u tim zonama visokih okretaja.

  10. #10
    Black Knight_
    Guest
    Bratic mi ima 330xd, auto ide super, al nema sportski stih. motor ima ××××n moment i bas onak potegne od niskih okretaja al bas kad ocekujes snagu moras prebacit u visu. a zapravo ××××no povuce ali neako nije sportski, vise je za elegantnu brzu voznju ako kuzite sta ocu rec. s tim autom se jezdi a ne ganja. mozda sam ja prevec naviko na kick turbine il nes al stvarno je ugladjen taj 330xd

  11. #11
    Girrari
    Guest
    "s tim autom se jezdi a ne ganja"

    Svaka čast. Opisao si razliku između novih turbodizela i benzinaca savršeno. Da sam dumao pet sati ne bi se sjetio toga.

  12. #12
    alfa099
    Guest
    Black je u "žiži" teme.
    Ili na žiži...

  13. #13
    Initiale
    Guest
    U Francuskoj postoji clio dci kup i izvukli su iz 1,9 dci motora 220 ks

  14. #14
    INTCP
    Guest


    33 TD



    Mislim da sam bio jasan.

  15. #15
    Andre
    Guest
    u svakom slucaju,po mojim sadasnjim saznanjima,dizel nece bit u polozaju benzinca pri 7000okr/min prvenstveno zbog toga sto prosjecni max br.okretaja benzinaca je 6000 dok kod dizela 4000,sto daje razliku od 2000 u kojoj velika vecina dizela pocinju dostizati svoj max okretni moment!Sto se utrka,visokih okr. i dizela tice,necu nista previse tvrdit jer 100% neznam,ali poceo sam primjecivat da najnovije generacije dizela pocinju biti medju prvima na cilju!Iskreno,nisam obligatorni ljubitelj dizela,ali moram priznat da se se nemogu othrvat velikoj zainteresiranosti pri prezentaciji nekog novog dizela koji je prvenstveno tisi,mirniji,sa jos manje klopotanja uz manju potrosnju i bolje performanse

  16. #16
    doc
    Guest
    INTCP, malo se gubiš čovječe... Od kad je to elastičnost mana???

  17. #17
    Casper
    Guest
    Doc, ne lupaj!
    Pa, naravno da je za sport to mana!

  18. #18
    alfist_zg
    Guest
    ovisi koji sport.
    za ritmicku gimnastiku nije. ) )

  19. #19
    INTCP
    Guest
    Elastičnost je mana za sport i to velika. Za sportsku vožnju potrebno je auto držati iznad 4000 okretajima, A elastičan auto vuče iz niskih okretaja i tu se najbolje osjeća, A u pravilu je iznad toga koma u odnosu na onaj koji je ispod 4000 mrtav. Postoje i kompromisi )varijatori itd.), A rijetko kad će taj kompromis nadmašit u visokim okretajima onaj auto koji je mrtav na niskim. Recimo alfa sa 145 sa 150 nikad neće biti dobra u viokimo kretajima kao honda civic vtec sa 1.6 i 160 ks koja praktički mrtva do 5000 okretaja.

    Kod dizela je stvar u tome šta imaju usko područje rada i brzo moraš šaltat u višu umjesto da doživiš onu eksploziju snage.

  20. #20
    Girrari
    Guest
    )

  21. #21
    INTCP
    Guest
    Svi se mi divimo moderrnim dizelima koji razvijaju snagu po litri kao benzinci , ali isto tako zaboravljamo da se oni koriste turbom...... )

  22. #22
    Calibra Zender
    Guest
    INTCP, ne baljezgaj o stavrima o kojima možeš samo nagađati. Evo nekaj konkretnije malo glede dizela i utrka:

    "Michael Neuhoff i njegov Golf IV TDI ušli su u povijest kada su u nedjeljnoj utrci pobijedili hrpu konkurenata poput Bube RSi koja razvija u serijskoj izvedbi razvija 240 KS. Spomenuti Golf ima mrvicu tuniran motor pa umjesto standardnih 90 konja razvija 200 KS. Preinake na motoru uključuju promjenu injektora, pumpe za gorivo, dodavanje većeg intercoolera i reprogramiranja ECU jedinice pa stoga nemojte misliti da i Vi možete izvuči takvu snagu iz Vašeg Golfa a nemojte niti nasjedati na priče domaćih čip tjunera koji Vam to nude."

    Pa ti reci da dizl nije za trke. Čini se da je pitanje vremena kad će se dizelski agregati toliko razviti da će i tu prestići benzince. Još se velika rezerva krije u razvoju dizela, mnogo veća nego kod benzinaca!

  23. #23
    INTCP
    Guest
    Zaboli me dupe. Ja ću bit jedan i jedini koji će bozit na benzin.

  24. #24
    Calibra Zender
    Guest
    Bit će nas više, bez brige.

  25. #25
    dragstar
    Guest
    To da je "elasticnost motora mana za sport" , je jedna od vecih gluposti koje sam cuo.Zaista nemam daljih komentara!?

Slične teme

  1. apsurd nad apsurdima : članak u "auto klubu"
    By xan22to in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 116
    Posljednji post: 12-01-2003, 23:28

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •