Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Koncepti!

  1. #1
    mytbyte
    Guest
    S obzirom da stalno pričamo samo o automobilima koji su prošlost ili sadašnjost, ali rijetko o onima za budućnost, evo teme o kojoj bi se isplatilo raspravljati bez onoga: "moj je auto bolji, veći, brži od tvog".
    Npr, iznenadili su me Mitsubishijevi prototipi zamjene za Colta, a i neki drugi, za koje se tvrdi da će otprilike tako izgledati kada se pojave u prodaji...ali, da se ne bi zadržavali samo na dizajnu itd, predlažem i da porazgovaramo o tehnologijama i gorivima budućnosti...agreed?

  2. #2
    seyzmo
    Guest
    yup

  3. #3
    Fresh
    Guest
    Vidim da su svi navalili na temu o budućnosti

    Kako je ja vidim i šta bi htio od nje hm.

    Vidi se da je svim proizvođačima glavni problem radijus kretanja automobila. Manje više svi tutaći na struju nemaju veći radijus od 150 - 200 km, osim ako su hibridi pa se to još malo produži. Ja osobno, nebi imao ništa protiv jednog malog gradskog auta na struju pa makar radijus kretanja bio i 100 km, meni dovoljno za 3 do 4 dana vožnje, ali sad kad vidim poskupljenje struje i to mi je upitno da li se isplati uz već pozamašnu cijenu nabavke takvog vozila.

    Mislim da će morati proći još dosta godina da svi ovi koncepti koji se razvijaju zadnjih 10-15 godina zažive i dobiju svoju komercijalnu vrijednost.

    A dizajn, trenutno je u modi jednovolumensko lagano terenski look, kakav će biti za par godina, tko to zna.

  4. #4
    mytbyte
    Guest
    E, što bi falilo da se već sada komercijaliziraju mali gradski električni auti?...recimo budući mali gradski auto koji skupa razvijaju PSA i Toyota - dušu dao za elekrični ili hidrogenski pogon, a sama Toyota je već daleko odmakla u praktičnim rješenjima na stvarnim automobilima? Radijus nema puno veze s obzirom da je auto gradski...prođeš 200 km i čardžaš, to je recimo svakih tjedan dana ili više kod normalnih ljudi...prihvatljivo...samo znam da će se u tom slučaju arapskim naftašima početi dizati kosa na glavi...uuuu...već vidim nove 9/11-ne...

  5. #5
    Black Knight_
    Guest
    Jeste vidjeli ovo?

    :URL=http://www.vidiauto.com/01novosti/index.php?id=1779:http://www.vidiauto.com/01novosti/index.php?id=1779:/URL:

    Ovo je buducnost! Ja bi ga odma kupio. Fakat je lijep, dobro ide a trosi 2.5 litre dizela. Ne znam, nisam jos vidio nesto slicno

  6. #6
    Serbia GTi
    Guest
    Evo jednog Infinity-a!

    Honda Bulldog ) ) )

Slične teme

  1. Koncepti, studije, tuning...
    By Fresh in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 669
    Posljednji post: 16-07-2004, 13:53

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •