Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Navlake za volan,cool ili neukus?

  1. #1
    Automobili Torino
    Guest
    Sve više je različitih navlaka za volane po trgovinama.Neke oponašaju kožu,neke su u dezenu drveta,neke samo sa velikim gumičastim naborima itd.
    Mislim da na jeftinijim autima navlaka u obliku drva ili bijele boje može podić dojam u unutrašnjosti.

  2. #2
    Black Knight_
    Guest
    Tesko da moze podic dojam jer volan izgleda debelo s navlakom a da ne govorim slampavo. Radje si kupi sportske papucice/rucicu i kozu oko mjenjaca/rucicu i kozu oko rucne.
    Ako bas hoces lijep volan ustedi 1000 kuna za momo commando, ××××n je ili za 500 kuna mozes dobit isti momo(ja mislim cak i da ih momo proizvodi) al nije momo al bar je prava stvar.

  3. #3
    seyzmo
    Guest
    za 149 E, Sparco kozna navlaka (naravno ne-univerzalna). Fenomenalna stvar.

  4. #4
    Girrari
    Guest
    He he, "najbolje" su mi one gumene kaj imitiraju drvo i imaju one čepiće od crne gume (najčešće ih imaju taksisti).

    Inače kad mi "600" provjeri cijenu i kad se uvjerim u kvalitetu izrade namjeravam presvući volan i onu "kuglu" mjenjača u kožu. Naravano tek kad vidim kak to izgleda tj. ne smije izgledati kao neki jeftilen.
    Promjenu volana mogu zaboraviti zbog airbaga.

  5. #5
    594 krešo ah
    Guest
    navlaku za volan ne bih stavio u svoj auto.

  6. #6
    Calibra Zender
    Guest
    Tako je Krešo, nikakve nakaradne ×××××rije ala čupavac, gumirane navlake i slično. Eventualno nekaj od Moma, ak već nemaš air bag.

  7. #7
    Serbia GTi
    Guest
    Kvalitetne kožne navlake su sasvim OK.
    Probao!
    Mada, ako može da se bira - neki žešći sparco volančić. Ništa drugo.

  8. #8
    alfist_zg
    Guest
    ja bi si stavil čupavac...čupavko je zakon )
    imo moj pokojni deda na bubi...grije ruke sta je je ) )

  9. #9
    Girrari
    Guest
    He he, trebali bi isporučivati čupavca uz zimske gume. )

  10. #10
    _Stevo
    Guest
    brijem da vecina ljudi to mece zbog toga kaj im se ruke znoje. pa da im se ne sklize po volanu.

  11. #11
    sepra
    Guest
    "He he, "najbolje" su mi one gumene kaj imitiraju drvo i imaju one čepiće od crne gume (najčešće ih imaju taksisti)."

    To je stavio moj stari, od tada ne razgovaramo...

  12. #12
    Black Knight_
    Guest
    Ja sam imo na kadettu kratko vrijeme navlaku dok si nisam kupio momo. Kadett je imo siroke gume i naravno nije imo servo pa je bilo tesko motat, navlaka kaj su ju stavio je bila onak spuzvasta(crno crvena) i debela pa je s njom volan imo veci radijus i bilo mi je lakse vrtit ga. Isto sam i imo osjecaj moci zbog debljine i lakoce vrtnje. Al da je bezveze izgledalo je, kad sam stavio momo commando crno crveni bilo je do jaja

  13. #13
    Dr. Strangelove
    Guest
    jer zna netko di se mogu nać povoljno momo volani.. jel u Sloveniji šta jeftinije?.. malo mi je skupo dat 1000 kuna za volan i to bez glave...

  14. #14
    mc
    Guest
    Moram priznati da jos nisam vidio navlaku koja bi ucinila da volan izgleda bolje (ili nisam vidio dovoljno ruzan volan). Ali, ako gledamo cisto s prakticne strane, navlaka moze dobro doci u ljetnim mjesecima kada se crna plastika volana voli fino zagrijati. Za tu svrhu su dobre navlaku od prave velur koze koje je malo teze naci, ali ih ima (vidio sam nedavno u Bauhausu)...

  15. #15
    Calibra Zender
    Guest
    mc, pogledaj Renaultove volane. Izgledaju ko da ih je slijepac dizajnirao! )

  16. #16
    alfa099
    Guest
    ...ima u Mome i volana s erbegom... pa ko voli...××××× ti kad para sve vrti pa i volane...nemreš bez para ni volan imat kak spada...nemojte si 450mm volane omatat da bi bili sportski...to je smiješno...i lopovi izbjegavaju takva rugla...MONEY RULES...

  17. #17
    mc
    Guest
    Calibra, sta ovome fali (cijena auta oko 7.500 eura)?

  18. #18
    Calibra Zender
    Guest
    Ma divota! Sto ljudi, sto čudi. Volan je još kolko, tolko OK. A ima i odvratnijih bisera. Mada mi je i taj ružan kad bolje pogledam.

  19. #19
    INTCP
    Guest
    1. Te jeftine navlake su totalni neukus, kao i navlake za siceve uostalom.
    2. Sparko navlaka od 150 eura je isto ××××××, izgleda bolje, precizno montirana, nije ni ružna i volna je zanemarivo deblji i neizlizuje se.
    ALI KOŠTA KO MOMO VOLAN, prema tome ×××××× je
    3. tapetar će taj posao napravit za 200-300 kuna s pravom kožom, ako se pak želi zadržat stari volan
    4. najbolja opcija i najskuplja je sportski volan o drva ili kože. Momo naravno,

  20. #20
    seyzmo
    Guest
    Hmmm. SparCo... ok ? sparCo

    I ta je navlaka NE-UNIVERZALNA i nju ti tapetar stavlja na volan i stepa na licu mjesta. Ja sam vise vremena potrosio na stavljanje te koze na volan, mjenjac i rucnu nego na recimo... promjenu amortizera u Eibach performance centru (kod Graza).

    Sparcove navlake su fenomenalne (posebno krojene) - i ostajem kod toga, to je dakle moje skromno misljenje.
    Pa za tih 150 E, i moraju biti, zar ne ?

  21. #21
    Black Knight_
    Guest
    Ma imas za 500kn volan ko da je momo al nije Cak ih momo i proizvodi

  22. #22
    seyzmo
    Guest
    Ma volan je i bio Momo, ali se koza sva izderala (vozio sam u rukavicama po Nuernburgringu, po Nordschleiffe, po Grobniku), pa je koza izgledala UZASNO. I reko , da mi presvuku ponovo. I SUPER je ispalo.

  23. #23
    mytbyte
    Guest
    Sorry, seyzmo.

    kaj si ti to vozio po Nuermburgringu, ak se smije znat...

    Ja sam bio kupio samo crveno-crnu gumenu navlaku, ok je zgledala u kokpitu, i crvene presvlake za svoj bivši auto, te kromirani kuglasti vrh ručice mjenjača (kopija moma)...izgledao je iznutra kao novi Enzo...hehehe... )

  24. #24
    seyzmo
    Guest
    Na prezentaciji... hm... Golfa GTi, ili tako necega (svi hoce tamo) sam bio na Nuernburgringu (i na alte Nordschleiffe), a posto sam dosao svojim autom do tamo (ne ko ostali papci autobusom), onda sam pitao i rekli mozes, probaj.. staza je ionako bila zakupljena i ja probao na stazi sa svojim tadasnjim autom (impreza) 2 kruga, i naravno ostao bez guma.

    inace, to mi je posao, pa su onda takve prezentacije vec pomalo dosadne.

    Kuzis, nakon sto probas i alfu i audija i hondu i suzukija i sta ja znam sve ne (a sve u sportskim verzijama - gta, rs6,type R, BTT, "abarth" i slicno), sve je to gust, ali nije vise onaj osjecaj...sve je tu negdje, ostalo su finese.

    Ali poseban je gust rastezati svoj auto za koji (kao) mislis da je nesto kao sredjen. I zamisli ravnicu... idem 200 (izmisljam brojeve) -210-----220--- i naravno sve super dok pored tebe ne proleti neki starcek na Hayabusi sa jedno 320... beeeeeed

    I onda ko dijete sretan po bremzi, ulazim u Caroussel, ili Trampest, a gume cvileeeee. I znas da kosta, da ce bolit glava od stete (ne mislim samo na gume), ali nije bitno.. taj jedan krug (cca. 20 km) NISTA nije bitno. Kad konacno stanes, a sve se pusi oko tebe i smrde i gume i kuplung (boliiiiii), e onda znas sta si proso. I s×××× volan od rukavica.

    Kazem, treba probati... Nikada nije isto uzeti sluzbeni auto (ili nekakvo testiranje) jer onda gazis, i gazis, a sve na istu foru. Bio sam ja i na Grobniku sa Corradom G-100... ma ××××s ti M-5 (svaka njemu cast, ali nije moj i NIKADA ga ne gledam tako, samo dajem svoj sud,×××× mi se za njega). U svojem autu (autima) spustim sajbe, zakucam se u sjedalo i pati baby.

    ××××s ti ako platis za auto i za preradu pun ××××× para i onda da ti stoji doma i da ga pokazujes. ×××× THAT.

    Ferrari Enzo, svi sve znamo, 99% tih automobila je zavrsilo u muzejima. GRIJEH, pa ××××ga, razvijani su za stazu, a ne da prasinu skupljaju.

    Eto, toliko, sorry ako sam se raspisao.

Slične teme

  1. volan na Puntu
    By Mala in forum Auto servisi
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 19-08-2002, 12:56
  2. volan na Puntu
    By Mala in forum Talijani, Nijemci, Japanci, Francuzi... Koji je najbolji?
    Odgovora: 4
    Posljednji post: 07-08-2002, 13:32

Pravila postanja

  • Ne možeš stvarati nove teme
  • Ne možeš odgovarati na postove
  • Ne možeš slati privitke
  • Ne možeš mijenjati svoje postove
  •